05.07.07, 21:27
Kiej godos Moskole
to nie ludzie z Rosyje wcale
to jes cosi takiego
co broni łod głodu kozdego
To jes placuś taki smacny
dziecka rokami znacny
Kozdy mo swoje smaki
a ten smak nie jes choć jaki
Na góraf wiy przecie górolik
co to jes moskol moskolik
Nopiyrwy trza zimiocki łoskrobać
tak prawiućko nie za miętko ugotuwać
ukłócić pałkom zeby grudek nie było
i w garle nie zapoperecyło
w masynce zemleć dać drugie tyle mółki
ino takie zeby nie cuło sie w niyj bryłki
Zodnego mlycka nie wlywać do tego
ino wbić jojecko do środecka samiućkiego
wyrobić rąckami jak jesce mama nom wyrobiała
roztyltać wiwon tak jak to łona tyz roztyltała.
Placusie łokrąglućkie kłaś na śparchecie
i na tyf blachak piyc nosmacniejse na świecie
Późni z kwaśnem mlyckiem i z masołkiem
(masła potrza bedzie pewnie z łosołke)
moskole jeś jeś jeś długo i dobrze - do syta
a fto ni mo tyf placków niek choć ło nif pocyto

www.potrawyregionalne.pl/media/File/wld/moskole.mp3
Obserwuj wątek
    • Gość: ciupazka Re: Moskole IP: *.it-net.pl 05.07.07, 22:58
      Coby fto nie pomyśloł, ze to som jest marynowane Moskole, hehe. Nolepse podajom
      w karcmie "Sabała" w Zakopanem. Powinny być robione z dodatkiem owsianyj
      mąki, pote posmarować masłem z cosnokiem,posypać solom, pycha i piwko do tego!
      Przepisy som jest rózne, my momy swoje i to nasa tajymnica. Teroz specjalistów
      od moskoli momy w pierony, wystarcy temat cisnąć w google, haj.

      www.staff.amu.edu.pl/~artur_ko/wedrowki/wedrowka002.htm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka