Dodaj do ulubionych

opis programu Konfederacji

27.06.23, 17:25
P. red. Radosław Piwowarczyk z "Najwyższego Czasu!" opisał program Konfederacji:

"... szczegółowo przygotowano program mieszkań tańszych o 30%. Przewijają się w nim takie sformułowania, jak: liberalizacja przepisów, likwidacja opłat, brak wymogu...
Uwolnienie obrotu nieruchomościami, ograniczenie kompetencji organizacji ekologicznych, odrzucenie systemu ETS oraz cła węglowego CBAM.

... związanie kwoty wolnej od podatku z płacą minimalną i wprowadzenie liniowego PIT-u 12%. „... płaca minimalna jest szkodliwa, a PIT trzeba zlikwidować. Zmiany te idą w dobrym kierunku, ale... są zbyt zachowawcze”...

Do pozytywów ... zwolnienie lokat i obligacji z podatku Belki czy likwidacja 15 drobnych podatków. Docenia także postulat dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, ale jednocześnie pyta: „A dlaczego tylko dla przedsiębiorców? Kierunek dobry, ale znów zbyt zachowawczo”.

„redukcja podatku VAT, akcyzy, opłaty paliwowej i likwidacja opłaty emisyjnej, co ma obniżyć cenę paliwa o prawie 2 zł/litr”.

VAT na energię 0%, likwidację VAT i CIT dla kopalń oraz akcyzy, VAT na drewno opałowe do 0%. „Ponownie dostajemy drobne propozycje w słusznym kierunku” – podkreśla.

Minusy programu Konfederacji

„Konfederacja nie postuluje już, jak kiedyś prawica wolnościowa, opuszczenia UE, ale proponuje w jej ramach stosowanie prawa weta, zwiększenie liczby polskich urzędników wysokiego i średniego szczebla w instytucjach unijnych, zaskarżanie sprzecznych z traktatami aktów prawnych do trybunałów, a także zbudowanie przy premierze jakiegoś prawniczego ośrodka analitycznego. Propozycje Konfederacji w tym zakresie są skrajnie umiarkowane i naiwne”.

Jako skrajnie antywolnościową uznaje także propozycję Konfederacji, aby nabycie gruntu rolnego przez podmiot zagraniczny miałoby być możliwe jedynie pod warunkiem uzyskania zezwolenia wydawanego przez rząd. ... rządowa kontrola tego typu transakcji nie powinna mieć miejsca.

Do minusów zalicza też rozwinięcie dyplomacji handlowej w postaci radców rolnych. „Nie zostało sprecyzowane, czym mieliby się zajmować, ale wydaje się, że tym, czym państwo w ogóle nie powinno” ...

Konkurencja rynkowa w systemie edukacji i służby ochrony zdrowia

Konfederacja chce wprowadzić bon edukacyjno-opiekuńczy i zdrowotny, który miałby działać na zasadzie rynkowej konkurencji.

„Stricte wolnościowymi propozycjami byłaby oczywiście prywatyzacja edukacji i ochrony zdrowia. Oba postulaty Konfederacji są jednak i tak radykalną, dobrą zmianą, w porównaniu z tym, co mamy teraz"

postulaty w postaci zatrzymania nieuczciwej konkurencji z Ukrainy
wolny rynek musi być oparty na równych zasadach.

Konfederacja stanowczo odrzuca Krajowy Plan Strategiczny i nowe zasady Wspólnej Polityki Rolnej zbudowanej na założeniach Europejskiego Zielonego Ładu. Jest to sprzeciw wobec eko-wariactw ingerujących w nasze życie.

Plusy

zakaz wejścia na teren gospodarstw rolnych dla organizacji antyhodowlanych czy prawo wybudowania na własnej ziemi dowolnych budynków potrzebnych do produkcji prowadzonej w danym gospodarstwie. Oba te pomysły idą w dobrym kierunku, wzmocnienia prawa własności.

Prawo do broni

Konfederacja opowiedziała się także w kwestii dostępu do broni. Minusem, wg Piwowarczyka, jest postulat prawa do posiadania broni myśliwskiej dla rolnika, który prawicowe ugrupowanie tłumaczy jako „jasne i obiektywne kryteria przyznawania pozwolenia na broń”.

„Z początku postulat może wydawać się rozsądny, ale oznacza to, że dalej będą istniały pozwolenia, które ktoś będzie przyznawał. Każdy obywatel powinien mieć prawo do broni, którego może pozbawić jedynie sąd!”.

Dalej mamy postulat rozproszenia rejestru prywatnych posiadaczy broni. „Takie rozwiązanie ma pewien sens, jednak zasadniczo państwo w ogóle nie powinno prowadzić takiego spisu”.

Konfederacja chce także rozbudowania sieci strzelnic oraz finansowania i organizowania szkoleń i zawodów. „Nie jest to coś, czym powinno zajmować się państwo. Z drugiej strony mamy rozsądny postulat poszerzenia oferty dobrowolnych szkoleń dla cywilów”.

Wojsko

zwiększenie liczby żołnierzy zawodowych. „W wolnościowej wizji państwa powinno ono zajmować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a Polska armia potrzebuje wzmocnienia. Nie wiem jednak, czy akurat zwiększanie liczby żołnierzy jest słusznym kierunkiem”.

Pomysłem Konfederacji na energetykę jest pozwolenie rynkowi na rozstrzygnięcie, które inwestycje są bardziej opłacalne. W tym obszarze zwyciężyło zatem podejście stricte wolnorynkowe.

„Nie są to z pewnością wszystkie propozycje Konfederacji, skupiłem się konkretach i tym, co wydawało mi się najważniejsze, celowo pomijając życzeniowe hasła. Wnioski? Moim zdaniem program jest zbyt mało radykalny i za bardzo asekuracyjny. Ogólny kierunek postulowanych zmian jest dobry, ale trzeba pamiętać by traktować to jako krok w kierunku państwa wolnościowego, a nie jego realizację”

nczas.com/2023/06/25/program-konfederacji-malo-radykalny-i-asekuracyjny-ale-kierunek-wlasciwy-analiza/
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Re: opis programu Konfederacji 27.06.23, 18:42
   ...i darmowa baba z przydziału dla każdego incela.
   • pepe49 Re: opis programu Konfederacji 28.06.23, 15:16
    dorota_333 napisała:

    > ...i darmowa baba z przydziału dla każdego incela.

    ?Co to jest incel? Odrzucony komunista?
   • sendivigius Re: opis programu Konfederacji 28.06.23, 21:36
    dorota_333 napisała:

    > ...i darmowa baba z przydziału dla każdego incela.

    Proponuję uzupelnić program tak aby dało się w rozliczeniu oddać starą babę.
    • dorota_333 Re: opis programu Konfederacji 29.06.23, 09:58
     Towarzyszu, tutaj nie ma "rozliczenia", bo skonfederowani towarzysze incele baby żadnej nie posiadają. Ale dotknęliście sedna problemu: mogą wystąpić przejściowe kłopoty z podażą bab dla inceli. Jak Mentzen dojdzie do władzy, to się to rozwiąże systemowo.

     A bardziej poważnie: zauważ, że program Konfederacji cofa nas co najmniej do lat 90-tych z ich brutalnością i postrzeganiem pracowników jako "zasobu". Oraz do naiwnego leseferyzmu, właściwie 19-wiecznego.

     Millenialsi kupują to, ponieważ brutalnie wolnorynkowych lat 90-tych zwyczajnie nie pamiętają. Im się wydaje, że w świecie niskiej ingerencji państwa poradzą sobie doskonale jako młodzi. Do tego dochodzi jeszcze urok nowości na scenie politycznej zarządzanej przez 50- i 60-latków. I mamy powszechne zauroczenie młodych Konfederacją. Jak im przyjdzie pracować po 16 godzin dziennie, to będzie płacz.
     • pepe49 Re: opis programu Konfederacji 29.06.23, 18:42
      Trafione.
      Dlatego pepe głosuje na PiS.
      Wiedząc, że szersze drogi rozwoju dzieciom zamyka.

      A dlaczego nie na wolnorynkowców z PO?
      Pepe jest uczniem pana Janusza Korwin-Mikkego, który powtarzał, że sam wolny rynek nie załatwi sprawy, jeżeli nie będzie oparty na uczciwości. Czyli na moralności uczestników. Czyli na chrześcijaństwie, które mamy dostępne na miejscu i sprawdzone.

      Dlatego nazwał się konserwatywnym liberałem i nim jest.
      Ogłupionym przez jakieś ruskie kukiełki. Tak sądzę. Może z tego wyjdzie.

      PO nie ma już prawie nic wspólnego z liberalizmem, jest po prostu stowarzyszeniem kumpli, którzy chcą dobrze żyć z państwa.
      Kiedy generał tajnej policji zakładał PO, pepe z gromadką swoich kumpli z UPRu poleciał do warszawskiej Stodoły na duże peowskie spotkanie.
      Nic z tego nie zostało.

      Pan zw jest przekonany, że pisowcy po to rządzą, żeby dobrze żyć. Nowi kumple. Homines Novi, hi. Balzak.
      Tak. Już dużo z nich. Ale mają coś jeszcze, czego starzy kumple nie mają.

      Patriotyzm i chrześcijaństwo. Tyle o ile ale mają i braków się wstydzą.
      Więc z nimi gospodarka będzie się rozwijać.

      Uproszczone ale działa.

      *

      .
      E.
      • zimna-wodka Re: opis programu Konfederacji 30.06.23, 13:03
       pepe49 napisał:

       sam wolny ry
       > nek nie załatwi sprawy, jeżeli nie będzie oparty na uczciwości. Czyli na moraln
       > ości uczestników. Czyli na chrześcijaństwie, które mamy dostępne na miejscu i s
       > prawdzone.

       Uczciwość = moralność = chrześcijaństwo. Ale jaja! Wszystkie piSSdzielstw-o przy ślubowaniu dodawało "tak mi dopomóż Bóg" więc chyba uważali się za chrześcijan. Taki np. Du*a. Przysięgał chronić konstytucję (z pomocą Boga) i zaraz po tej przysiędze konstytucję wydymał. A potem poszło z górki. Maseczki+, respiratory+, mieszkanie+, posada+, dotacja+, willa+. To tylko pieniądze. Zajebane, jak najbardziej uczciwie i po chrześcijańsku.
       Ale pieniądze to nie wszystko; tak twierdzi moralność chrześcijańska. Więc poszła TVP+ (jak najbardziej zajebana bo państwowa a przejęta przez partię), prokuratura+ (wiadomo), TK+, rzecznik praw dziecka+ i można jeszcze długo. Ale po co. Wszystko razem można określić krótko: Polska+ czyli "rodzina na swoim; niegdyś państwowym".
       Ja wiem, że generalnie chrześcijanie nie wierzą w Boga a szczególnie dotyczy to księży. Afiszują się z fałszywą dewocją bo im się to opłaca. Ale w głębi duszyczek uważają, że ten stareńki kretyn w niebiosach jest jak końcowy Wojtyła więc można mu wcisnąć każdy kit a nic nie skuma. Albo w ogóle nie istnieje więc nie ma tematu. Całe 10 przykazań to pic na wodę a te nieszczęsne tablice to o kant dupy potłuc. Wiara jest po to żeby ją sprzedawać. I żyć z niej godnie i sprawiedliwie.
       • pepe49 Re: opis programu Konfederacji 30.06.23, 18:35
        Ad. 1.
        Uczciwość = moralność = chrześcijaństwo.
        Tak. Dla krajów gdzie było chrześcijaństwo (Japonja-szinto, Chiny-Konfucjusz, Żydzi-El, Jahve, etc.).
        Pan JKM zalecał niewierzącym w tych krajach hipokryzję.
        I wtedy rozwój.

        Ad. 2.
        Określając prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, p. dr Andrzeja Dudę politycznie poprawnie jest pisać "polska szumowina" a nie Du*a.
        Adres internetowy pana Dymitra Mjedwjedjewa, który określenie stworzył podałem wcześniej.

        *

        U. E.
        Wystarczy.
        • zimna-wodka Re: opis programu Konfederacji 02.07.23, 00:44
         Chętnie poczytam jak to hipokryzja ma być motorem rozwoju. Szczególnie hipokryzja władzy.

         A p. Miedwiediewa nie znam i nie żałuję. Jego adres niech pepe zachowa dla własnych potrzeb.
         Du*ę sam wymyśliłem; to wyraz mojego lewoskrętnego liberalizmu. W miejsce * każdy wstawia co chce. I w Du*ie mam polityczną poprawność.
  • szczurek.polny Re: opis programu Konfederacji 27.06.23, 23:32
   Program programem ale na koniec i tak wychodzi że: "JE Władimir Władimirowicz Putin ma rację, bo oczekuje że...".

   I tak jest z tą Konfederacją za każdym razem, bez względu co sobie aktualnie w programie zapiszą.
   • pepe49 P. JKM tak mówi 28.06.23, 11:32
    szczurek.polny napisał:

    > Program programem ale na koniec i tak wychodzi że: "JE Władimir Władimirowicz P
    > utin ma rację, bo oczekuje że...".
    >
    > I tak jest z tą Konfederacją za każdym razem, bez względu co sobie aktualnie w
    > programie zapiszą.

    Kiedyś uważał, że gdy komuniści zaczną prowadzić własne interesy, po ukradzeniu ich od państwa, wtedy się ucywilizują i przestaną mówić, że komunizm jest coś wart.
    Wtedy komunizm upadnie (a wydawał się wtedy wieczny).

    Komunizm upadł bo Sowdepja zbankrutowała.
    Komuniści ukradli i większość z nich sprzedała kradzione za granicę.
    Teraz głosują na PO, czyli niemiecką ambasadę i na kumpli czyli na siebie. Zabezpieczają swoje interesy.


    Konfederaci już nie słuchają się p. JKM.
    Stworzył polskich liberałów.
    Ale nie umie prowadzić bieżącej polityki.

    Gdzie są nasze interesy? Pepego. Szczurka polnego. Itd.
    Gdzie?

    Kto nam lepiej ustabilizuje otoczenie? Coś poprawi?

    .
    .

    • mateusz572 Re: P. JKM tak mówi 28.06.23, 11:52
     A wy pepe nie zabezpieczacie swoich interesów przez te osiem lat ? No nie bądź taki skromny.
     • zimna-wodka Re: P. JKM tak mówi 28.06.23, 13:44
      mateusz572 napisał:

      > A wy pepe nie zabezpieczacie swoich interesów przez te osiem lat ? No nie bądź
      > taki skromny.
      >

      Pepe zapewne zabezpieczył. Nie wiem czy na tyle, żeby starczyło dla niego oraz rodziny, tak dalszej jak i bliższej, do końca świata. Ale zawsze można nadrobić. NCBR co prawda spalony (przynajmniej na razie) ale są inne kanały. Jak już wszystko zawiedzie zostaną spółki skarbu państwa + stary myk z odprawami. Zatrudnienie, po tygodniu wypad i od razu odprawa = 10 letnie pobory. Czasu zostało tyle, że można dużo takich spółek obsłużyć.

      Ze szczurkiem może być gorzej. Wygląda na nawiedzonego a tacy służą wyłącznie do dymania, więc pewnie na całej imprezie zarobi tylko obolały odbyt. No i chwała mu.
      • dorota_333 Re: P. JKM tak mówi 28.06.23, 14:08
       Ostatni akapit był zbyt mocny. Człowiek, którego opisujesz już tu nie bywa (choć kiedyś był nawet Adminem).
      • pepe49 Re: P. JKM tak mówi 28.06.23, 15:14
       Pepe już się przyjmuje do pracy w dużej niemieckiej firmie budowlanej. Znowu polskie autostrady będą najdroższe w E.ropie i pepe liczy na dobrą premję.
       Alles gute cum Geburtstag! 🤓
    • mateusz572 Re: P. JKM tak mówi 28.06.23, 12:05
     Tak przy okazji zapytam : jak tam wasz przyjaciel Orban ? Dogadujecie się ? Ułożyliście sobie stosunki na linii Orban - Putin ? Wychodzicie z UE i wchodzicie do Wspólnoty Niepodległych Państw ?
     • pepe49 jasne 28.06.23, 15:09
      mateusz572 napisał:

      > Tak przy okazji zapytam : jak tam wasz przyjaciel Orban ? Dogadujecie się ? Uło
      > żyliście sobie stosunki na linii Orban - Putin ? Wychodzicie z UE i wchodzicie
      > do Wspólnoty Niepodległych Państw ?

      Oczywiście. Najpierw Jego Ekscelencja Putin musi rozwalić Ukrainę, więc wpadliśmy do Jego Ekscelencji Makrona, żeby uzgodnić dostawy optyki do samolotów i czołgów.
      Potem do Jego Ekscelencji Szolca, bo trzeba poprawić parę elementów na poligonie, tym supernajnowszym pod Moskwą, na którym trenują najlepsi wojacy Rosji. Pan Szolc powiedział, że o dobre paliwo lotnicze JEPutin nie musi się martwić.
      Jego Ekscelencja Putin nam powiedział, że nie musimy wchodzić do WNP, wystarczy, że wrócimy do resetu, wtedy będzie E.ropa od Lisbony do Władywostoku i On to popiera.
      Musimy tylko zadbać o to, żeby było tak jak było i jesienią zrobić co należy.

      I rafinerję płocką kupi, powiedział, jeżeli oferta wróci. Da pieniądze Polakom. Bo On jest przyjacielem wszystkich Polaków i mądrzy ludzie w Polsce to wiedzieli zawsze, a teraz gdy oni wrócą z wygnania będzie już naprawdę dobrze. Tylko nazistów trzeba będzie jak należy opiłować. On pomoże.

      Powodzenia Panie mateuszu572.
      Z e.ropejskim pozdrowieniem dla Pana:
      EU heil!
  • dorota_333 Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzegorza B 28.06.23, 14:13
   ...Brauna. I jest to oblicze, hm, niepokojące najłagodniej mówiąc.

   natemat.pl/490508,grzegorz-braun-przerwal-wyklad-profesora-zniszczyl-mikrofon-i-glosnik
   Czyli po wierzchu "wolnościowcy" i "liberałowie", w istocie brunatni niepoczytalni. Skonfederowani jak najbardziej z Rosją.
   • pepe49 Re: Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzego 28.06.23, 15:11
    To nie należy przerywać wykładu naziście?
    • dorota_333 Re: Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzego 28.06.23, 15:50
     Nazista przerwał. Nie chwyciłeś sedna sprawy.
     • pepe49 Re: Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzego 28.06.23, 19:28
      dorota_333 napisała:

      > Nazista przerwał. Nie chwyciłeś sedna sprawy.

      Proszę. Trzy usprawiedliwienia przerwania wykładu. Naziści.
      Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności". Jego organizatorami byli wojewoda Zbigniew Hoffmann oraz klinika neonatologii przy ul. Polnej w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. prof. Bogdan Chazan z Warszawy, który opowiadał o profilaktyce niepłodności.


      poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,20868504,przerwany-wyklad-prof-chazana.html

      „Gender to dewastacja człowieka i rodziny”
      Wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza

      www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2013/Przewodnik-Katolicki-50-2013/Spoleczenstwo/Przerwany-wyklad

      Wykład p. Baumana.

      polacy.eu.org/3923/panstwo-baumana/#/artykul/3923/?str=0
      *

      Wreszcie

      nczas.com/2021/12/13/policja-przerwala-wyklad-jerzego-zieby-nikt-nie-mial-maseczki/
      *


      Pan Grabowski kłamał. Kwestja, czy pozwalać na kłamstwa w imię wolności wypowiedzi.

      "zakończył oskarżeniem Narodu o udział w Holokauście żydów systemowo i zaprzeczył, że 🇵🇱 systemowo pomagali żydom. Stwierdził, że pomoc 🇵🇱 żydom to kłamstwo”
      „Wtedy wkroczył poseł GrzegorzBraun"

      nczas.com/2023/05/31/przerwany-wyklad-grabowskiego-to-dzialo-sie-tuz-przed-interwencja-brauna-video/


      Mamy tu dyskusje o 447, mamy o przypadku pana Kosińskiego, o innych, polonofobji, mieliśmy taki przypadek tam. Wykładów się nie przerywa. Kultura. Takich kłamstw się nie wypowiada. Kultura.
      Po złamaniu kanonu kultury wypowiedzi trafiamy w obszar kultury przemocy.


      *

      .
      .
     • zimna-wodka Re: Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzego 28.06.23, 23:24
      dorota_333 napisała:

      > Nazista przerwał. Nie chwyciłeś sedna sprawy.

      Nie przesadzajmy. Nie każdy dureń jest od razu nazistą, nawet jak na takiego pozuje.

      A czy ktoś pamięta, że prekursorem poselskiej interwencji w obronie Czci i Honoru był niejaki Tomczak? Tomczak odwalił Wojtyłę przy okazji pozbawiając go kończyny ale za to istotnie zwiększając wartość.
      Poseł Braun jest jeszcze nieco mniej zabawny ale się stara. Z nieprawomyślną choinką wyszło mu nieźle.
      • dorota_333 Re: Konfederacja ma w rzeczywistości twarz Grzego 29.06.23, 10:00
       "Nazista" to słowo nieprecyzyjne oczywiście. Ale ma poglądy zbliżone bardzo do faszystowskich. Podobnie jak inni towarzysze z Konfederacji.

       W przypadku Grzegorza B. jeszcze dochodzi - jak by to ująć ostrożnie - specyficzny profil psychiczny. I mamy coś niepokojącego, jeśli wziąć pod uwagę, że to poseł na Sejm RP.
       • pepe49 poglądy zbliżone do faszystowskich 29.06.23, 18:09
        dorota_333 napisała:

        > "Nazista" to słowo nieprecyzyjne oczywiście. Ale ma poglądy zbliżone bardzo do
        > faszystowskich. Podobnie jak inni towarzysze z Konfederacji.

        Z całym szacunkiem, ma Pani, ma Pan zw, ma chyba KAŻDY tu piszący.
        Pan JKM tu nie pisywał raczej.
        Czarne koszule kontrolowały pracodawców. Każdy pracownik musiał być ubezpieczony. Pierwszy raz w historji Italji.
        ZUS i prawo pracy. Pierwszy raz. To był faszyzm. To popierali Włosi.

        Chce Pani likwidować ZUS? Likwidować prawo pracy? Czy jest Pani AŻ TAKĄ antyfaszystką?

        To niemcy zabijali Żydów, Polaków i Cyganów za fakt bycia kim byli. Faszyści nie. A, że zbrodniarze sowjeccy nazywali wszystkich swoich przeciwników faszystami, co rozpowszechnił stalinista, p. Michnik to trudno. Kłamstwo zostaje kłamstwem.

        Kim jest pan Braun? Mnie się wydaje, że szczerym katolikiem. Który, gdy słyszy kłamstwo wstaje, żeby dać kłamcy w twarz.
        Z jakiej racji został politykiem? Nie wiem. Może trochę ludzi bardzo tęskni za szczerością w polityce, za jej definicyjną formą jako praca dla dobra wspólnego.

        >
        > W przypadku Grzegorza B. jeszcze dochodzi - jak by to ująć ostrożnie - specyfic
        > zny profil psychiczny. I mamy coś niepokojącego, jeśli wziąć pod uwagę, że to p
        > oseł na Sejm RP.

        Już niech Pani się nie wysila. Proszę to zostawić TVP i TVN. Nie znoszą tego pana.

        *

        Program Konfederacji prawie nie jest faszystowski czyli socjalistyczny. Autor krytyki, którego cytowałem, podał przykłady.
        Jest więc maksymalnie prorozwojowy.
        Problem w tym czy w obliczu wojny możemy sobie pozwalać na nieskrępowany rozwój.

        *

        U.
        .
        • dorota_333 Re: poglądy zbliżone do faszystowskich 29.06.23, 19:04
         > To niemcy zabijali Żydów, Polaków i Cyganów za fakt bycia kim byli. Faszyści nie.

         Aha. Trudno dyskutować z takimi tezami i nie zamierzam.
         • pepe49 Re: poglądy zbliżone do faszystowskich 29.06.23, 21:43
          encyklopedia.pwn.pl/haslo/3900060/faszyzm.html
          Proszę zacząć czytać. Szukać.

          O:

          pl.strephonsays.com/fascism-and-vs-nazism-11840
          Tutaj znalazłem tylko jedno kłamstwo - nazizm nie jest nacjonalizmem a narodowym socjalizmem. Czyli autor jest socjalistą. Reszta się chyba zgadza.

          Proszę szukać. Wytrenowała Pani gugla, z którego prawdopodobnie Pani korzysta, i teraz podaje Pani wyniki wyłącznie a la Gazeta Wyborcza.
          Można jednak przekłuć bańkę i wyjść z niewiedzy.

          *
          .
          .

          *

          Wyszukiwarki poza guglem, np.
          duckduckgo.com
          swisscows.com/
          • dorota_333 Re: poglądy zbliżone do faszystowskich 30.06.23, 12:41
           Na potrzeby takiej dyskusji można używać pojęć "faszyzm" i "nazizm" wymiennie. Różnice między nimi są pomijalne w świetle tego, o czym mówimy.

           Nazizm jest zbudowany na nacjonalizmie. Rzekłabym nawet skrajnym; to jego główna składowa.
           • pepe49 różnice między faszyzmem i NSDAP NIE są pomijalne 05.07.23, 04:59
            NSDAP to z założenia mord, faszyzm to wspólnota narodowa oparta na solidaryzmie państwowym
            Powtarzam co kiedyś napisałem:
            to faszyści zlikwidowali w wojsku włoskim instytucję kapelana. Podejście do Kościoła tożsame z PRL. Bo to był włoski PRL.

            Co do "politica imperiale" - tamci najechali Etjopię, Albanję i Grecję, my Czechosłowację i szykowaliśmy się na Danję.


            Natomiast p. Janusz Korwin-Mikke jest antysocjalistą. Więc faszyzm, pisizm, peoizm i tysiąc innych odmian tego zwalcza.
            Przypuszczam, że p. Mentzen też, ale wygląda mi on na lepszego polityka. A polityk oznacza niestety "giętki".


            dorota_333 napisała:

            > Na potrzeby takiej dyskusji można używać pojęć "faszyzm" i "nazizm" wymiennie.
            > Różnice między nimi są pomijalne w świetle tego, o czym mówimy.
            >
            > Nazizm jest zbudowany na nacjonalizmie. Rzekłabym nawet skrajnym; to jego główn
            > a składowa.
          • cojestdoktorku Re: poglądy zbliżone do faszystowskich 02.07.23, 11:48
           pepe49 napisał:


           > Tutaj znalazłem tylko jedno kłamstwo - nazizm nie jest nacjonalizmem a narodowy
           > m socjalizmem. Czyli autor jest socjalistą.

           narodowy socjalizm jest zupełnie czymś innym niz socjalizm w naszym rozumieniu:

           "Badacze nazwę doktryny przypisują konserwatywnemu myślicielowi Oswaldowi Spenglerowi, który w eseju Duch pruski a socjalizm z 1919 r. przedstawił własną koncepcję terminu socjalizm, odmienną od powszechnie z nim kojarzonego socjalizmu naukowego lewicy rewolucyjnej"

           i dalej widać jak bardzo to sie rózni

           "Perspektywa Spenglera przedstawiała wielowiekowe zmagania Niemiec o korzystną pozycję wśród innych narodów i walkę o dominację nad nimi mającą charakter narodowej rewolucji"

           pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm
           tak więc "socjalizm"w pojeciu "narodowy socjalizm" to jak "demokratyczna" w "Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna"           • pepe49 Re: poglądy zbliżone do faszystowskich 05.07.23, 04:51
            Ma Pan rację.
            Nigdy się w tą tematykę nie zagłębiałem. Przeczytałem teraz "Duch pruski i socjalizm" i pozostaje mi się ukłonić.

            Różnica między socjalizmem niemieckim p. Spenglera a międzynarodowym p. Marxa tkwi nie tylko w podejściu "dla narodu" zamiast "dla proletaryusza".
            Fragmencik:
            "liczę na tych młodych ... Rzymianom podobni w dumnej służbie, w pokorze posłuszeństwa, wymagający nie praw od innych, lecz obowiązków od samych siebie..."

            Cały etos przedwojnia się na tym podejściu do życia zasadzał. Rozumiem to całkowicie.
            Natomiast "młodzi" oznacza rewolucję. Jak zawsze.

            Pan Spengler skrytykował p. Marxa za wyłącznie negację po czym sam zaproponował przewodnictwo światowe niemiec.

            Co do rozumienia socjalizmu w NSDAP: warto zwrócić uwagę na nurt socjalistyczny (robotniczy).

            Ciekawe wątki:
            pl.wikipedia.org/wiki/Strasseryzm
            www.historycy.org/index.php?showtopic=227001*

            U. E.
            Wystarczy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka