Dodaj do ulubionych

Zebranie 17.02.2009 r.

14.02.09, 12:22
Zapraszam wszystkich mieszkańców Nadmy na zebranie, które odbędzie
się w dniu 17.02.2009 r. (wtorek) o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej
w Nadmie.
Celem zebrania będzie omówienie spraw bieżących, w szczególności
spraw dotyczących budowy sieci wodociągowej, komunikacji oraz zmiany
planów zagospodarowania przestrzennego.

Z poważaniem,
Marek Brodziak
tel. 0 503 025 989
Obserwuj wątek
      • robertbrz Re: Zebranie 17.02.2009 r. 18.02.09, 21:44
        Witam,
        po pierwsze dzień dobry wieczór, jako że pierwszyraz tu pisze,
        po drugie, jestem bardzo zadowolony z prac Pana Marka, ciesze się że dużo ważnych informacji jest zamieszczane na forum, niestety nieudaje mi sie tu codziennnie zaglądać, bywa że i miesiąc nie zajrze, w związku z czym umyka mi wiele istotnych spraw. W zwiazku z powyższym mogę zaoferować miejsce u mnie na serwerze pod adresem www.nadma.net na forum, w którym będzie moża wysyłać ważne iformacje do wszystkich zapisanych użytkowników na maila, i do tego będzie można założyć stronkę poświęconą Nadmie. Serwer znajduję sie u mnie w domu więc postaram się to zrobić za darmo ewentualnie za co łaska. Jeśli reflektuje Pan na takie rozwiązanie to proszę o kontakt, myśle że mieszkańcy będą zadowoleni z posiadania strony o swojej miejscowośc i będą kożystać z forum nie tylko w takim celu jak na gazeta.pl ale również będą inne wątki i podział na grupy, chociażby oddam/zamienię, rozrywka, spotkania etc etc ...
      • projekt74 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 18.02.09, 22:05
        Zebranie składało się z czterech podstawowych punktów:
        1. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
        przestrzennego miasta i gminy Radzymin – wszystko, o czym mówiliśmy
        na ten temat na zebraniu można przeczytać w wątku „tereny zalewowe
        w miejscowości Nadma” oraz „studium uwarunkowań i kierunków
        zagospodarowania przestrzennego”. Na zebraniu rozdałem ksero studium
        obejmujące teren Nadmy i pokrótce wyjaśniłem poszczególne zakresy
        opracowania.
        2. Komunikacja – w dniu 12.02.2009 r. odbyło się spotkanie z
        dyrektorem ZTM Panem Leszkiem Rutą, który jednoznacznie stwierdził,
        że na dzień dzisiejszy nie ma możliwości uruchomienia większej
        ilości kursów do Nadmy. Biorąc pod uwagę powyższe oraz możliwość
        wprowadzenia jedynie kosmetycznych zmian w rozkładzie jazdy linii
        740, które mogłyby kolidować z rozkładem jazdy przewoźnika
        prywatnego i w rezultacie przyczynić się do jego wycofania się z
        terenu naszej miejscowości doszliśmy wspólnie do wniosku, żeby
        wstrzymać się ze zmianą rozkładu jazdy linii 740 do września.
        3. Propaganda, czyli pochwaliliśmy się na jakie inwestycje
        udało nam się zarezerwować środki w budżecie gminy na 2009 r. O tym
        również pisałem na forum w wątku „kilka słów wyjaśnień” w dniu
        07.02.2009 r.,
        4. Wodociągi – głównym punktem zebrania miały być i właściwie
        były sprawy dotyczące budowy sieci wodociągowej. Jak się okazało
        wielu mieszkańców nie zdawało sobie sprawy z tego, że wykonawca
        sieci wodociągowej prowadzi już zaawansowane prace budowlane. Na
        końcu spotkania osobą, które dokonały pełnej opłaty za budowę
        przyłącza wodociągowego (3 195 zł) rozdałem projekty techniczne, na
        podstawie których wykonawca wykona przyłącza. Osoby nie posiadająca
        oryginału takiej dokumentacji nie będzie miała wykonanego przyłącza.

Pozdrawiam,
        Marek Brodziak
        • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 19.02.09, 10:20
          Pojawiła się już raz propozycja zakładania nowego forum dla
          mieszkańców Nadmy. Moje zdanie jest podobne, jak poprzednio: bez
          sensu jest dublować tą samą funkcjonalność w innym miejscu. Myślę,
          że forum na "gazecie", które założył pan Marek dobrze spełnia swoją
          rolę.
          Z kolei pomysł na założenie strony-wizytówki Nadmy (sekcje:
          historia, turystyka, informacje praktyczne, telefony, kontakty itp)
          jest dobry, pod warunkiem, że udałoby się taką stronę stworzyć i
          utrzymywać w profesjonalny sposób. Chętnie pomogę, bo obecnie coś
          już robię w tym kierunku:
          - strona Nadmy w Wikipedii
          pl.wikipedia.org/wiki/Nadma
          - mapa lotnicza wsi i opisem obiektów
          wikimapia.org/#lat=52.3608204&lon=21.164217&z=16&l=28&m=a&v=2
          • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 19.02.09, 10:36
            Odnośnie 740.

Żałuję, że nie udało się niczego zrobić z obecnym rozkładem - ale
            skoro taka jest wola większości(?) oraz przy mało elastycznej
            postawie ZTM - trzeba się będzie z tym pogodzić.
            Zastanawiające też, skąd taka nagła troska o prywatnego przewoźnika,
            na którym dotychczas wiele osób wieszało psy. ;) Nie można jednak
            zaprzeczyć, że swoją linią powiększa pulę kursów do/z Nadmy,
            oferując przy tym transport bezpośrednio na DW. Wileński.

Panie Marku, dwie sprawy:
            1. co z przystankiem przy stacji benzynowej dla mieszkańców Pólka?
            czy udało się coś ustalić z burmistrzem Marek?
            2. czy można coś więcej powiedzieć o "wrześniu-2009"? czy
            uruchomienie linii ZTM do Radzymina wpłynie jakoś (negat/pozyt) na
            nasz autobus?
            • projekt74 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 19.02.09, 11:35
              1. Oficjalnego stanowiska Burmistrza Miasta Marki dotyczącego
              lokalizacji przystanku w okolicach stacji benzynowej nie ma, ale
              nieoficjalnie wiem, że sprawa jest do załatwienia, pod warunkiem, że
              wszystkie formalności załatwi Radzymin. Niestety sprawie nie jest
              nadany jeszcze bieg formalny.
              2. Na temat autobusu ZTM do Radzymina nie chcę się wypowiadać,
              ponieważ rozmowy z ZTM prowadzą obaj burmistrzowie i to oni znają
              wszystkie aspekty tej sprawy. W mojej ocenie Radzymin powinien być
              obsługiwany przez nową linię 7xx, która w żaden sposób nie może
              negatywnie wpływać na rozkład jazdy autobusu 740.

Pozdrawiam,
              Marek Brodziak
          • marcin2304 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 19.02.09, 16:34
            Do Embeo.Ogladałem Twoją prace na wikimapii i z tego co widze nie
            jestes za bardzo zorjetowany w zyciu Nadmy albo dawno tu nie
            zagladałes ale raczej to pierwsze bo sa juz naniesione przystanki
            740 wiec bylo to nie tak dawno.Tak na szybko znalazłem dwa błedy 1
            dom opieki Jawor jest juz od bardzo dawna wystawiony na sprzedaz i
            nic sie tam juz nie dzieje 2 sklep spozywczy na Starej ktory
            prowadzil Grzesiek Rakowski juz od kilku lat jest zamkniety.Mam
            nadzieje na poprawki.Mozesz dodac sklep spozywczy u Jacka Debka
            ktory istnieje:).
            Pozdrawiam.
          • robertbrz Re: Zebranie 17.02.2009 r. 19.02.09, 21:50
            witam,
            bardzo fajnie ze Nadma ma forum na gazeta.pl, natomiast jest to tylko miejsce do "drobnych" wpisow, ja wolalbym zrobic cos co bedzie rownierz "pchlim targiem" jak rownierz czescia stronki o Nadmie /wikipedia niestety ma niewiele informacji i strata mapke z google earth/ a przedewszystkim bedzie mialo powiadamianie na maila. Niestety zdazaja sie wpisy, iż ludzie niezagladali tu, w zwiazku z czym niewiedzieli o spotkaniach etc. Funkcja powiadamiania bedzie wysylala maila do wszystkich informujacego o zdarzeniu, podejrzewam ze wiekszosc rodzin przynajmniej raz dziennie sprawdza skrzynke. No i oczywiscie neichodzi mi o dublowanie a o zalozenie nowego forum.a tutaj podanie linku
            • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 20.02.09, 09:55
              @marcin2304

Zaglądam do Nadmy w miarę często, a nawet codziennie, bowiem
              mieszkam tu od 30 lat. ;) Jednak z tego co piszesz, daleko mi do tak
              dobrej "orientacji w terenie", jaką zapewne dysponujesz ty. No cóż -
              skoro popełniłem dwa straszliwe błędy na kilkadziesiąt naniesionych
              obiektów, to podaję się do dymisji. Jak zapewne doskonale się
              orientujesz - Wikimapia jest dostępna dla wszystkich, jeśli więc
              wiesz o czymś, o czym ja nie wiem - możesz skorygować dany obiekt -
              zapraszam do edycji Wikimapii. Odnośnie przystanków 740 wypowiadasz
              się bardzo nieskładnie i nie mogę zrozumieć, co chcesz nam
              przekazać. Na chwilę obecną wszystkie obiekty w Nadmie są naniesione
              przeze mnie (za wyjątkiem szkoły, która była naniesiona wcześniej).
              Co do sklepów spożywczych, czy domu opieki - mam nadzieję, że
              zaktualizujesz stan tych przybytków wedle swojej wiedzy.

@robertbrz
              Przecież na forum gazeta.pl można sobie ustawić powiadomienia o
              każdym nowym poście - wystarczy wejść do profilu swojego konta.
              Jeśli jednak masz czas i ochotę na tworzenie odrębnego forum -
              trzymam kciuki i nie mam nic przeciwko temu. A już na pewno warto
              zrobić oficjalną stronę wsi w internecie, gdzie warto zebrać
              wszystkie istotne informacje i zamieszczać bieżące komunikaty.
              • marcin2304 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 14:30
                Embeo masz racje podaj sie do dymisji i juz najlepiej wiecej nie
                pojawiaj sie na tym forum bo jedyne co potrafisz to krytykowanie
                innych.Piszesz tak jakbys pozjadał wszystkie rozumy a juz najlepiej
                wychodzi Ci wchodzenie w du... Panu radnemu (bez obrazy dla niego)
                mam nadzieje ze wiecej nie bede musial czytac tu Twoich wpisow.
                Pozdrawiam.
              • robertbrz Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 16:34
                Ortografia ... a może jakoś mi niewychodzi pisanie, co jak rozumiem ma bardzo duży wpływ na postrzeganie mojej osoby, no cóż, tak bywa czasami, kłucić sie nie będę, co do ciemnogrodu ... juz sobie mieszkancy Nadmy zapracowali na pewien osąd który zasłyszałem w Radzyminie, przykre to, ale działke już kupiłem i sprzedawać nie zamierzam, chociaż przykre jest usłyszeć że Nadma i Pólko to wylęgarnia złodziej i idiotów. Co do komentarzy o stronie wsi oraz dublowaniu forum, jak również o straszliwej pracy włożonej przez pewnego obywatela, otóż ja wole mieć wszystko w jednym miejscu, począwszy od zdjęcia orientacyjnego, przez informacje, na głupotach kończąc. Myslałem, że jak wyjdę z propozycją wciśnięcia wszystkich informacji w jedno miejsce to będzie miło, zaoferowałem moją domenę oraz mój sprzęt, jak również deko moich umiejętności, spotkałem się z daleko posuniętym hamstwem i głupotą. Jak to napisał marcin2304, są ludzie którzy umieją tylko krytykować. Forum, miejsce na serwerze pod adresem www.nadma.net, oraz moje chęci są aktualne przez 90 dni od dzisiaj, później, jeśli pomysł zostanie olany, zwijam interes, a informację tam zamieszczone będą tylko i wyłącznie moją własnością i będą reprezentować mój punkt widzenia. To tyle słowa na Niedzielę z mojej strony.
                • marcin2304 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 18:49
                  robertbrz ja jak najbardziej popieram Twoj pomysł i mam nadzieje ze
                  to wszystko fajnie zaskoczy.Co do opinji ze tu sa sami idioci i
                  złodzieje to bez obaw taki mit funkcjonuje w okolicy od bardzo dawna
                  jednak rzeczywistosc jest zupełnie inna poprostu ludzie ciagle zyja
                  przeszłoscia a wierz mi nie jest tu tak strasznie jak Ci mowia.
                  Pozdrawiam i trzymam kciuki za realizacje pomysłu.
                  • robertbrz Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 19:25
                    oki, ja wiem ze plotka i mit, działke kupiłem i niezamierzam sprzedawać, zresztą znam tu pare osób i daleko im do owego mitu, natomiast chodzi o sam fakt wypromowania się jako wartościowa społeczność. Krew mnie po prostu zalewa jak słyszę iście komunistyczne slogany typu: przecież już jest, ale czy to potrzebne, po co ulepszać etc ... Mam nadzieje że jakoś ruszy cały ten interes, jeśli będzie się kręciło to napewno po wpisaniu Nadma w googlach będzie się mój serwer pokazywał na pierwszym miejscu / na forum na gazecie.pl w sumie wpadłem przez przypadek bo w goglach sie nie chciało wyświetlić/. Jednakże chcę zrobić coś co tak naprawdę będzie tworzone przez ludzi, a nie przez jednego człowieka który pokaże tylko swój punkt widzenia. Z miłą chęcią umieściłbym czyjąś reklamę, żeby pokazać, że nie tylko małe domki, ale również mała produkcja, jakieś usługi ... Ale pożyjemy zobaczymy.
                    • projekt74 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 20:40
                      Panowie, nie tak ostro.
                      1. Robercie jeżeli uważasz, że jesteś w stanie na tyle
                      profesjonalnie poprowadzić stronę o Nadmie, żeby przyniosła ona
                      korzyści jej mieszkańcom to nie mam nic przeciwko temu i chętnie
                      porzucę Ci jakieś informacje z urzędu dotyczące naszej
                      miejscowości, jak również chętnie zobaczę na tej stronie np.: mapy
                      ścieżek rowerowych, czy też ciekawych miejsc do zobaczenia w naszej
                      okolicy (chociażby bunkrów, których do tej pory nie mogę
                      zlokalizować).
                      2. Marcinie osobiście nie lubię załatwiania spraw poprzez wchodzenia
                      w cztery litery. Tak dla rozluźnienia atmosfery powiem, że ten
                      sposób załatwiania spraw był przedmiotem badań naukowych, z których
                      wynika, że żeby osiągnąć zamierzony cel jedynie za pomocą wazeliny
                      trzeba być mistrzem w tej dziedzinie, a i tak ma się zaledwie 60 -
                      70 % szans (czy warto ryzykować utratę reputacji przy takim
                      stosunku). Ponadto nie zauważyłem, żeby ktokolwiek używał na tym
                      forum wazeliny. To, że embeo napisał coś miłego w stosunku do mojej,
                      czy też innej osoby, moim zdaniem nie można nazwać wchodzeniem po
                      palcu … Tym bardziej, że nie znam osobiście embeo, nawet nie wiem,
                      czy kiedykolwiek z nim rozmawiałem, pomimo iż jako jeden z
                      nielicznych podał swoje imię i nazwisko (po prostu jeszcze
                      wszystkich nie kojarzę z imienia i nazwiska). Nie ukrywam, że lubię
                      rozmawiać z ludźmi i chętnie z wami też porozmawiam on live. Dlatego
                      też nie chciałbym, żeby któryś z was zaprzestał wypowiadać się na ty
                      forum. Proszę tylko, żeby wypowiedzi mieściły się w granicach
                      dobrego smaku, bez obrażania innych ludzi.

Pozdrawiam,
                      Marek Brodziak
                      • robertbrz Re: Zebranie 17.02.2009 r. 22.02.09, 21:14
                        Jeżeli dostane materiały, zostaną one umieszczone na stronie, codo wyglądu strony to myślę że samo się wyklaruje w momencie kiedy użytkownicy zaczną zgłaszać co by chciali i w jaki sposób, forum jest już działające także z linku na stronie www.nadma.net można się tam dostać, a sama stronka w przygotowaniu :) niestety jestem osobą pracującą i mój czas na "zabawe" jest ciutek ograniczony także wdzięczny bym był za wyrozumiałość i minimum pomocy, chociażby poprzez napisanie co i jak by Pan/Pani widział/a :)
                        • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 23.02.09, 10:28
                          @marcin2304
                          Zarzucasz mi krytykanctwo, podczas gdy sam zaczynasz swoją wypowiedź
                          w tym wątku od skrytykowania mojej pracy wykonanej w Wikimapii i
                          Wikipedii. Hipokryzja? :) Mam prawo - podobnie jak ty - wyrazić
                          swoje zdanie w omawianej tu kwestii, tym bardziej, że coś już tam
                          (może i drobnego) zrobiłem w Internecie na temat Nadmy. A ty czym
                          możesz się pochwalić? Zapewniam cię, że na forum będę nadal obecny,
                          jednak postaram się nie podejmować dyskusji z tobą, gdyż teksty w
                          stylu "wchodzenie w du... Panu radnemu" są zwyczajnie chamskie, a
                          taki poziom dyskusji mi nie odpowiada. Mam również nadzieję, że
                          podpiszesz się pod swoimi wypowiedziami imieniem i nazwiskiem - może
                          wtedy lepiej przemyślisz każdą wypowiedź.

@robetbrz
                          Niepotrzebnie od razu obrażasz się, jak stara panna. Zauważ, że -
                          póki co - tylko 1 osoba skrytykowała twój pomysł, a przecież w
                          Nadmie mieszka coś koło 1500 osób! :) Ja naprawdę nie mam nic
                          przeciwko realizacji twoich pomysłów, a nawet trzymam za nie kciuki!
                          Tym bardziej, że wspaniałomyślnie oferujesz domenę .net oraz
                          swój "sprzęt". Póki co zainstalowałeś tylko gołe PunBB - wykonałeś
                          więc równie albo nawet bardziej "straszliwą pracę", jak i ja przy
                          Wikimapii. ;) Niemniej czekam na dalszy rozwój strony z
                          niecierpliwością. Jeżeli jednak na każde słowo krytyki będziesz taki
                          przewrażliwiony, to nie wróżę ci kariery.

Pozdrawiam.
                          • maja280 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 23.02.09, 11:32
                            Ja popieram i tworzenie strony internetowej i opis w Wikipedii do
                            którego mam zastrzeżenia ale to później. Jeżeli chodzi o nowe forum
                            to uważam że miało by sens gdyby zlikwidowano obecnie istniejące na
                            co się nie zanosi, ale inicjatywę jak najbardziej popieram tym
                            bardziej że odwiedzałam je i podoba mi się.
                            Jeżeli chodzi o Wikipedie to po pierwsze Kozia Góra , Kozłówek,
                            Pólko i Jaworówka to nazwy ulic a nie miejscowości (ewentualnie
                            Kozia Góra, Kozłówek i Pólko można nazwać tzw. koloniami). Po za tym
                            Nadma podzielona jest na dwa sołectwa Nadma (jeden sołtys) i Ndma
                            Pólko (drugi sołtys), oczywiście informacje zawarte na Wikipedii są
                            powszechne wśród naszego Nadmieńskiego społeczeństwa ale nie
                            potwierdzone ani żadnymi mapami ani dokumentami więc proponuje
                            poprawić. Jeżeli chodzi o tę części Starą i Nową to też bym do końca
                            nie była pewna tej informacji bo jak w takiej sytuacji zaliczyć
                            Jaworówkę (Stara czy Nowa część) bądź Pólko, ale oczywiście ostatnie
                            zdanie należy do autora a ja przedstawiam tylko małe sugestie.
                            Ponadto proponuje napisać coś o historii Nadmy i o pochodzeniu jej
                            nazwy (słyszała że od wydmy ale można sprawdzić), ja nie umiem
                            tworzyć forum ani stron ale mogę takie informacje zdobyć.
                            Jednocześnie podziwiam osoby którym się po prostu chce i nie wolno
                            ich krytykować bo to zabija chęci działania. Pozdrawiam i życzę
                            powodzenia.
                            • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 23.02.09, 11:44
                              @maja280

Maja - informacje w Wikipedii, o których piszesz, zostały
                              zaczerpnięte z jakiegoś opracowania na temat Nadmy powstałego w UMiG
                              Radzymin - ktoś to potem przekleił do Wikipedii, ale nie wiem kto.
                              Ja dodałem tylko informacje praktyczne o rozkładach jazdy i link do
                              Wikimapii. Historia Nadmy też mnie ciekawi, ale nie wiem, czy jest
                              gdzieś opisana i jak do niej dotrzeć. Mam tylko szczątkowe
                              informacje, np. na temat istniejącej niegdyś bocznicy (towarowej)
                              mareckiej kolejki wąskotorowej do Nadmy.
                                • marcin2304 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 23.02.09, 15:34
                                  Embeo przeczytaj jeszcze raz dobrze moja wypowiedz i zobaczysz ze
                                  wcale Cie nie krytykuje tylko napisalem gdzie popelniles blad chyba
                                  oto chodzi zeby informacje tam zamieszczone nie mijaly sie z
                                  prawda?.To Ty odrazu naskoczyles na mnie jakbym niewiadomo jak Cie
                                  obrazil.Popieram Twoje dzialania wiec nie fochuj sie tylko uznaj
                                  moje sugestje co do wikimapii jako chec pomocy w dobrym naniesieniu
                                  istniejacych obiektow.
                                  Pozdrawiam.
                                • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 24.02.09, 10:20
                                  maja - byłoby świetnie, gdyby udało ci się namierzyć jakieś fakty z
                                  historii Nadmy! Przecież ta wieś istnieje od bardzo dawna, pewnie w
                                  jakichś kronikach radzymińskich lub mareckich (kobyłkowskich?) można
                                  by coś wynaleźć.
                                  Jeśli chodzi o informacje w Wikipedii, to ktoś zdaje się wkleił
                                  fragment "Planu odnowy miejscowości Nadma" z 2007 roku, który jest
                                  dostępny pod tym linkiem:
                                  bip.radzymin.pl/upload/ra_227_2008_uchwaly.doc
                                  • maja280 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 25.02.09, 10:18
                                    Wsie w gminie Radzymin według Słownika Geograficznego Królestwa
                                    Polskiego:
                                    Nadma - wieś w powiecie radzymińskim, gmina Radzymin,
                                    parafia Kobyłka; w 1827 roku wieś rządowa, 41 domów, 328
                                    mieszkańców; w 1855 roku 540 mieszkańców, 1025 morgów ziemi
                                    włościańskiej i 20 morgów dworskiej;

To są informacje, które znalazłam w studium dla gminy Radzymin
                                    tworzonym chyba w 1995 roku, warto je przeczytać bo było zrobione
                                    wzorowo same analizy były tak szczegółowe jak widać powyżej dostępne
                                    pod linkiem:
                                    bip.radzymin.pl/upload/ra_20080220_studium_tekst.doc
                                    Potwierdzam te informacje bo sama zaglądałam do tego słownika.
                                    Niestety w bibliotece Radzymińskiej nie udało mi się znaleźć żadnych
                                    książek dot. historii wsi tylko Radzymina, może są ale ja byłam jak
                                    był remont i Panie rozłożyły ręce i nie mogły mi pomóc.
                                    Z tego co wiem od mamy to nazwa Nadma pochodzi najprawdopodobniej od
                                    połączenia słów "na wydmie". W domu mam mapy z lat pięćdziesiątych,
                                    siedemdziesiątych i dziewięćdziesiątych gminy Radzymin, ale nie wiem
                                    czy mogę udostępniać te najstarsze musze się dowiedzieć, bo te
                                    późniejsze można normalnie kupić więc skany chyba można udostępniać.
                                    • km130707 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 23.03.09, 22:38
                                      od niedawna jestem mieszkanką Nadmy. Czytuję to forum i zaczynam być przerażona.
                                      Gdybym wcześniej wiedziała, że Nadma to wylęgarnia złodziej i idiotów to chyba
                                      bym tu nie kupiła domu. Teraz już przepadło. Ale zrobiło mi się przykro, że
                                      mieszkam w takiej okolicy. Faktycznie przy pierwszym zakręcie na ul. Pólko wciąż
                                      widzę grupki młodych ludzi, a na następny dzień furę butelek po alkoholu, a co
                                      dziwniejsze ani razu nie widziałam tu ani straży miejskiej, ani policji. Czy tu
                                      naprawdę jest tak źle?
                                      • marice78 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 24.03.09, 09:02
                                        Droga nowa mieszkanko Nadmy nie ma co wpadać w histerię! Patologia
                                        była, jest i będzie ... nawet w dużych aglomeracjach! ul. Koszykowa,
                                        Piękna, Mokotowska w Warszawie, to nie tylko drogie biurowce itp. to
                                        także slamsy w podwórkach starych kamienic, a że z zewnątrz fasada
                                        odmalowana to inna sprawa. Temat bezpieczeństwa w Nadmie poruszany
                                        był już przez użytkownika "kasianiebieska" więc odsyłam do lektury
                                        niniejszego. P.S. Miło mi powitać nowego mieszkańca Nadmy :-)
                                      • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 24.03.09, 10:35
                                        > Gdybym wcześniej wiedziała, że Nadma to wylęgarnia
                                        > złodziej i idiotów

Szanowna km130707: owszem, Nadma nigdy nie była "święta", ale twoje
                                        słowa zacytowane powyżej sprawiają, że trudno mieć o tobie lepszą
                                        opinię, niż o tych "chłopcach od butelek".
                                        Radzymin posiada Straż Miejską, jak również policję - jeśli coś cię
                                        niepokoi, proponuję do nich dzwonić.
                                        • km130707 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 24.03.09, 21:07
                                          Embeo, nie bardzo rozumiem co masz na myśli i czuję się obrażona.
                                          Naturalne jest, że człowiek unika takich zagrożeń i je krytykuje,
                                          chyba, że dla Ciebie to jest norma. To by sprawę wyjaśniało.
                                          • mistom3 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 24.03.09, 21:53
                                            Jeżeli Ty czujesz się obrażona tymi słowami to jak ja i mi podobne
                                            osoby mamy się czuć czytając Twoje słowa, że jesteśmy złodziejami i
                                            idiotami tylko dlatego, że urodziliśmy się i wychowaliśmy w Nadmie.
                                            Jeżeli nie chcesz się czuć obrażana, to nie obrażaj innych i nie
                                            generalizuje, ponieważ nie wierzę, że stamtąd skąd przybywasz nie
                                            spotykałaś się nigdy z żadną patologią. Jeżeli się mylę, to napisz
                                            gdzie jest ten raj na ziemi.
                                            • km130707 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 25.03.09, 21:35
                                              ja nikogo nie obrażałam i z całą pewnością nie generalizuję, bo
                                              wokół nas mieszkają mili ludzie, ale ta opinia ma jakieś podłoże.
                                              Oczywiście tam, gdzie mieszkałam też zdarzała się patologia, ale
                                              czułam się bezpiecznie. A Wy, że tak "powiem", rdzenni mieszkańcy
                                              Nadmy zamiast miło witać "nowych", to jesteście wrogo nastawieni. A
                                              co ja mam powiedzieć, jak kilka dni po wprowadzeniu się, wybito mi
                                              wszystkie szyby w samochodzie? Co byście pomyśleni na moim miejscu?
                                              A poza tym nigdy nie byłam w stanie zaakceptować patologii i nie
                                              zaakceptuję, dlatego jak słyszę słowa o idiotach i złodziejach, to
                                              chyba naturalne, że łączę fakty i się zastanawiam, czy dobrze
                                              zrobiłam, bo patologia, to nie jest środowisko, w którym chciałoby
                                              się spędzić resztę życia. To nie ja wydałam taką opinię, tylko ktoś
                                              inny na forum użył tych słów. Mam nadzieję, że mimo wszystko
                                              mieszkają tu jednak życzliwi ludzie i nie będzie tak źle. Z natury
                                              jestem optymistką.
                                              • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 10:02
                                                km130707 napisała:

> Nadma to wylęgarnia złodziej i idiotów

Przeczytaj sobie to zdanie jeszcze raz i powoli, to może zrozumiesz,
                                                że przesadziłaś albo to po prostu bardzo niefortunnie zabrzmiało.
                                                Jeśli polepszy ci to nastrój - zapraszam w okolice "centrum" starej
                                                Nadmy, czyli zbieg ulic Szkolna/Nowa/Prymasa. Pełno tu braci
                                                degustującej winiacze pod latarniami, ale podobne rzeczy widuję
                                                także w Markach, czy nawet w Warszawie. Oczywiście to nie znaczy, że
                                                mi się to podoba, ale co można zrobić...
                                                • km130707 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 13:25
                                                  raczej zabrzmiało to niefortunie, a poza tym, to nie ja
                                                  powiedziałam. Tą opinię wypowiedział ktoś inny na tym forum. Nie
                                                  jestem wrogo nastawiona, raczej myślę, że to mieszkańcy Nadmy
                                                  denerwują się, że obcy wchodzą na "ich teren". Ale wydaje mi się, że
                                                  to dobrze jak powstają nowe inwestycje i raczej mieszkańcy powinni
                                                  być zadowoleni, a nie wrodzy.
                                                  • bronka70 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 14:53
                                                    Mieszkam w Nadmie od 18 lat, wiele rzeczy widziałam i słyszałam.
                                                    Wychowałam się w Warszawie i powiem szczerze, że gdyby ktoś mi
                                                    zaproponował piąkny apartament w stolicy za nic w świecie bym nie
                                                    opuściła małej zielonej wioski.
                                                    Zakochałam się w tych lasach pełnych zwierzyny i grzybówa, a przede
                                                    wszystkim sąsiadów mam SUPER!!!
                                                  • embeo Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 15:52
                                                    Bronka - masz rację. Też bym się nie przeprowadzał do miasta za
                                                    nic! :)

Co do sąsiadów - z tym mam gorzej, bo notorycznie palą śmieci i
                                                    trawę, zadymiając okolice, a także wylewają sobie szambo na posesję,
                                                    rozsiewając wokół swoje smrody. To dopiero problem - a nie jakieś
                                                    tam żuliki popijające alpagi. :)

No i trochę wstyd tej ulicy Szkolnej - teraz zamieniła się w jedno
                                                    wielkie bagno i nawet pojawienie się chodnika niewiele pomaga...
                                                  • km130707 Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 17:04
                                                    nie mogliście tak przjemnie od razu. Ja od urodzenia mieszkałam w
                                                    Warszawie, tak jak i cała moja rodzina z dziada-pradziada. Tu się
                                                    urodziły i wychowały moje dzieci. Jednak potrzebowałam po pracy
                                                    spokoju i kawałka ogródka. Dlatego postanowiliśmy poszukać domu za
                                                    Warszawą. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie będę żałować swojej
                                                    decyzji?
                                                  • kasia_niebieska Re: Zebranie 17.02.2009 r. 26.03.09, 19:24
                                                    Ja też Ci życzę, żebys nie żałowała.
                                                    Trochę to jest też żeczenie dla samej siebie, bo niedawno kupiłam
                                                    dom w Nadmie. Nie mieszkam jeszcze. Na pocieszenie dodam, że będąc
                                                    ostatnio w Nadmie widziałam radiowóz, który przejechał Nową i
                                                    zatrzymał się pod sklepem na Szkolenej. Stał tam dosyć długo. Zatem
                                                    czasami panowie policjanci patrolują Nadmę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka