Dodaj do ulubionych

Raport WHO

IP: *.bci.net.pl 24.05.01, 13:52
W grudniu 1997r pojawił się, pierwszy od 15 lat, długo oczekiwany raport
Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat marihuany. Skandal wybuchł gdy
brytyjski magazyn naukowy "New Scientist" w wydaniu z 1 lutego 1998r
poinformował o zatajeniu części dokumentu.

W ocenzurowanym rozdziale autorzy, trzej znani badacze uzależnień, porównują
udokumentowane przez naukę niebezpieczeństwa płynące z uzywania marihuany z
powodowanymi przez legalny alkohol i tytoń oraz nielegalne opiaty. W suchym,
naukowym języku wyjaśniają, że tam gdzie istnieje jakieś ryzyko, jest ono
większe w przypadku dwóch w.w. legalnych środków. Zdemaskowali też "podwójne
standardy" towarzyszące debacie na temat narkotyków, co zdenerwowało
kierownictwo WHO. Dwaj biurokraci, którzy byli przeciwni raportowi, to dyrektor
WHO Nakajima (odszedł na emeryturę w czerwcu 1998r) oraz szef działu d.s.
narkotyków, dr Yoshida.

"New Scientist" podsumował całą sprawę stwierdzeniem, że o legalizację
marihuany nie należy się pytać "czy?", ale "kiedy?".

cały raport http://www.taima.org/nas/iomlv.htm
lub na setkach innych stron
Obserwuj wątek
    • Gość: Zofia Re: Raport WHO IP: *.bci.net.pl 24.05.01, 13:54
      Nareszcie konkretne dane konkretnych ludzi
    • Gość: sylwek Re: Raport WHO IP: *.bci.net.pl 24.05.01, 13:54
      czytałem

      temat jest poważniejszy niż myślałem
      • Gość: darek prosze o adres polskiej strony IP: 212.244.180.* 28.05.01, 09:47
        prosze o adres polskiej strony,
        ocenzurowanie tego raportu jest brutalna ingerencja zydowskiej masonerii w
        nasze zycie. powinnismy z tym stanowczo walczyc
        • glimmung Re: prosze o adres polskiej strony 28.05.01, 10:17
          Gość portalu: darek napisał(a):

          > prosze o adres polskiej strony,
          > ocenzurowanie tego raportu jest brutalna ingerencja zydowskiej masonerii w
          > nasze zycie. powinnismy z tym stanowczo walczyc

          Strasznie wysublimowane poczucie humoru.
          (a tak między nami, to spisek żydów i masonów to bujda - zasłona dymna dla spisku
          garbatych karzełków)
          Glimmung

          • kola Re: prosze o adres polskiej strony 28.05.01, 10:32
            ..nie zapominaj o Sekretnej Gildii Konsumentow Karmelkow i Odtluszczonego
            Mleka!!
            • Gość: Mapocian Oto fakty!!! IP: *.nationale.com.pl 28.05.01, 16:29
              Marihuana leczy raka!!!
              Termin "medyczna marihuana" nabrał nowego znaczenia w lutym 2000r, kiedy
              naukowcy z Madrytu ogłosili iż udało im się zniszczyć dotychczas nieuleczalnego
              guza mózgu u szczurów, którym wstrzyknięto THC, aktywny składnik marihuany.

              Wyniki z Madrytu po raz drugi potwierdzają, że THC ma terapeutyczny wpływ na
              leczenie raka - już nie tylko jako środek wspomagający chemioterapię, ale i
              jako podstawowe lekarstwo.

              Już w 1974r, naukowcy z Medical College of Virginia na zlecenie Narodowego
              Instytutu Zdrowia USA prowadzili badania mające na celu udowodnienie
              negatywnego wpływu marihuany na układ immunologiczny, a zamiast tego odkryli,
              że THC spowalnia rozwój trzech rodzajów raka - płuc, piersi i leukemi u myszy.

              DEA (organizacja rządowa do walki z narkotykami) szybko nakazała zakończenie
              wszelkich badań nad wpływem kanabisu na raka. W 1976r, prezydent Gerald Ford
              zakończył definitywnie wszelkie publiczne badania i scedował je na firmy
              farmaceutyczne, które miały wyprodukować syntetyczne THC ze wszelkimi jego
              zaletami z wyjątkiem "haju".

              W 2000r badacze z Madrytu ogłosili w marcowym wydaniu Nature Medicine, że w
              czasie eksperymentów wszczepili 45 szczurom do mózgu komórki rakowe, które
              zaczęły się rozwijać, co zostało potwierdzone rezonansem magnetycznym (MRI). W
              12 dniu eksperymentu podano iniekcyjnie 15 szczurom THC, a 15 kolejnym - Win-
              55,212-2 (syntetyczny analog THC).

              Wszystkie zwierzęta pozostawione bez kuracji zmarły po 12-18 dniach z powodu
              raka mózgu. Szczury, którym zaaplikowano THC, z wyjątkiem trzech (zdechły po 16-
              18 dniach), przeżyły znacząco dłużej, nawet do 35 dni. W trzech wypadkach
              zanotowano całkowitą remisję raka! Użycie syntetyku przyniosło porównywalne
              efekty.

              Hiszpańscy naukowcy pod kierunkiem dr Manuela Guzmana z Complutense University,
              dodatkowo przeprowadzili eksperyment na zdrowych jednostkach, podając im przez
              7 dni ekstremalnie duże dawki THC, by sprawdzić negatywny wpływ na układ
              nerwowy i zmiany biochemiczne. Nie znaleźli nic.

              W 1983r, administracja Reagan/Bush próbowała nakłonić amerykańskie uniwersytety
              do zniszczenia wszelkich prac badawczych z okresu 1966-76 dot. marihuany oraz
              usunięcia danych z bibliotek. Jak stwierdza Jack Herer w książce "Emperor Wears
              no Clothes", "mamy dowody iż ogromna ilość informacji została bezpowrotnie
              utracona".

              Źródło: Nature Medicine 2000;6:255-256, 313-319
              Wasz Mapocian
              • Gość: kola Re: Oto fakty!!! IP: *.magcomm.com.pl 28.05.01, 16:37
                ej, no.. trzeci raz ten kawauek sie na forum pojawia..
                znaczy wiesci kronzom - to miuo.. ;)
    • Gość: smakosz Nie jest tak różowo IP: 195.117.3.* 30.05.01, 01:56
      Być może, nie czytałem ani nie czytuję New Scientist.
      Nawet jeżeli jest to prawdą, to dotyczy to marihuany a nie Bóg wie jakiego świństwa w rodzaju "skuna"
      maczanego w heroinie, ktory jest jedynym reprezentantem tej grupy używek na naszym (i nie tylko) rynku. Innymi
      słowy, "gdzie jest trawka z tamtych lat...?"

      • Gość: ain Re: Nie jest tak różowo IP: *.wlop.ppp.polbox.pl 30.05.01, 02:18
        mozna kupic, a poza tym - zawsze mozna wyhodowac wlasna trafke :)

        Dzialkowcy - do dziela :)
        • kola Re: Nie jest tak różowo 30.05.01, 13:11
          ..polecam hyperreal.pl - kilka porad dla dziaukowcow sie znajdzie.. ;+)
          ..kiedys byua jeszcze taka fajna stronka www.spurs2000.prv.pl, ale od jakiegos
          czasu znikneua z serwera.. jesli ktos zna adres pod jakim mozna jom ewentualnie
          znalezc, to bardzo prosze o niusa na priva..
      • Gość: chilum Re: Nie jest tak różowo IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 09.06.01, 19:21
        Gość portalu: smakosz napisał(a):

        > .
        > Nawet jeżeli jest to prawdą, to dotyczy to marihuany a nie Bóg wie jakiego świń
        > stwa w rodzaju "skuna"
        > maczanego w heroinie, ktory jest jedynym reprezentantem tej grupy używek na nas
        > zym (i nie tylko) rynku. Innymi
        > słowy, "gdzie jest trawka z tamtych lat...?"
        Witam!
        Nie wiem kiedy,kto i po co wymyślił nazwę spotykaną tlko w tym nieszczęśliwym
        kraju.
        Myślę o "skunie".
        Owszem,znam super-skunk,skunk no.1.
        To nazwy handlowe gatunków wychodowanych w specjalistycznych,profesjonalnych
        hodowlach w Holandii.
        TO po pierwsze
        Ktoś,kiedyś,coś usłyszał,a że z wiedzą nt.i j.angielskim nie bardzo,ot i efekty.
        Każde zioło opisywane w mass-mediach to "Skun".
        Moczony w heroinie?
        Komu to się ma opłacać?Dealer`om?
        No way!!!
        Niewiedza,brak wyobrażni,no ichyba jednak głupta z ignorancją zaowocowały
        takim"skunem"
        P.S:Super Skunk jest wyśmienitym gatunkiem.
        Pachnie bardzo intensywnie(juz wiecie skad "skunk"?
        stay high
        chilum

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka