Dodaj do ulubionych

Cheletacja Kadmu

15.04.11, 13:38
już mniej więcej wiem wszytsko na temat chelatacji ołowiu i rtęci.
A co z KAdmem. U Nas jest go niestety duży nadmiar.
Czy ktoś miał jakieś doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • marian770 Re: Cheletacja Kadmu 15.04.11, 21:04
      to zależy co jest zatrute - mózg, reszta ciała czy cały organizm ?

jesli mózg nie jest zatruty- to wystarczy chelatacja DMSA

Jeśli mózg jest zatruty to się troche to komplikuje. wtedy chelatuje sie podobnie jak ołów-

kolendra, DMSA + chlorella

ale tylko wtedy jeśli organizm nie jest zatruty rtęcia. ( wtedy priorytet ma chelatacja rtęci przez ALA )

Ja przestestowałem na synowi ( dzięki też diagnostycznym wsparciu quanteca ) metodą cyklicznego stosowania kolendry.

Mianowicie- jeden cykl ( 3,4 dni chelatacji ) stosujemy kolendre 1 kropla co 4 godziny + DMSA ( oczywiscie co 4 godziny ) + chlorella ( chorella zawsze na pół godziny przed podaniem kolendry )

Chlorelle stosujemy cały czas, nawet w tygodniu ( ładnie oczyszcza jelita z metali ciężkich )

Nastepny cykl tylko Chlorella i DMSA. Kolendra bowiem wypuszcza do krwiobiegu wszystkie metale ciężkie , także pestycydy i dlatego trzeba oczyścić w następnym cyklu układ krwionośny z tych metali i dać odetchnąć organizmowi.

Po tym cyklu robimy jak w pierwszym a więc kolendra + DMSA + chlorella.

Inaczej się nie da usunąc ołowiu i kadmu z mózgu. DMSA nie przekracza bariery krew-mózg a więc nie chelatuje mózgu.

Z kolei kwas alfa liponowy przekracza barierę krew-mózg ale nie chelatuje ołowiu i kadmu, tylko rtęć i arsen.

Stąd jesteśmy nie jako skazani na tą kolendrę. ale jesli stosuje się ją wraz z DMSA i w cyklach które przetestowałem na synie to negatywne skutki powinny być zminimalizowane.

• marian770 Re: Cheletacja Kadmu 18.04.11, 20:51
          najważniejsze to nie zabierać sie odrazu za wszystko, powoli w małych dawkach.
          Jeśli jest rtęć , ołów i kadm to stosujesz jednocześnie zarówno kwas alfa liponowy jak i DMSA. oba podajesz co 3 godziny. taka chelatacja może Ci zabrać , w zależności od zatrucia, od 6 miesięcy do roku.

Jeśli mózg tez jest zanieczyszczony ołowiem i kadmem to po zakonczeniu tej podstawowej chelatacji, można się zabrać za chelatacje kolendrą wraz z DMSA.
          • legenda3 Re: Cheletacja PCB 18.04.11, 21:06
            Marianie, podepnę się pod ten wątek z zapytaniem czy spotkałeś się z obciążeniem PCB (polichlorowane bifenyle) i usuwaniem ich z organizmu. Ja spotkałam się z informacją, że chlorofil na to działa, ale bez określonego dawkowania. Wiesz coś na ten temat?
            • marian770 polichlorowane bifenyle 18.04.11, 23:29
              czytałem że jest bardzo toksyczny ( szczególnie rakotwórczy ) i może odpowiadać za problemy
              rozwojowe u dzieci w tym mowy ( a nawet spektrum autyzmu )

Badania naukowe wskazują szczególnie, że PCB moga być odpowiedzialne za rozszczelnienie
              bariery krew-mózg, a jak wiadmo, słaba bariera powoduje że do mózgu przedostają się toksyczne substancje mogące powodować degeneracje komórek mózgowych. ma to też istotny wpływ podczas chelatacji, gdzie często dochodzi do redystrybucji metali ciężkich, a więc istnieje potencjalne niebezpieczeństwo przy słabej barierze, że więcej tych metali przedostanie się do mózgu.

autyzm-biologia.blogspot.com/2010/09/polichlorowane-bifenyle-rozszczelniaja.html

Badania diagnostyczne quanteca potwierdziły pół roku temu nam tą korelacje. wyszły zarówno wysoki poziom PCB jak i rozszczelnienie bariery krew-mózg

PCB faktycznie można dobrze usuwać chlorellą. z tymże chlorellla działa na poziomie jelit. jeśli PCB jest w tkankach to trzeba stosować preparaty które uwolnią te PCB z tkanek np. kolendrę

Jeśli chodzi o naprawienie bariery krew mózg- dobrze do tego nadaje się Sulforafan, (tani suplement dostepny np. na allegro ). tak naprawdę jest on jedynym suplementem jaki znam na tą przypadłość.

www.stowarzyszenie-razem.org/zdrowie/suplementy-dieta/brokuly-pomagaja-utrzymac-bariere-krew-mozg-w-dobrej-kondycji.html

skuteczność działania sulforafanu zależy tutaj jednak od obecności genu GSTM1- ma go tylko połowa populacji. Z quanteca wyszło nam że syn go nie ma. W związku z tym aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać właściwości Sulforafanu do uszczelniania bariery krew-mózg trzeba podawać go w malych ilościach co 3 godziny, bowiem po tym okresie wypłukiwany jest z organizmu.
              Jesli ktoś posada ten gen to sulforafan utrzymywany jest w organizmie znacznie dłużej i wtedy nie ma potrzeby podawania go tak często.

Oczywiście jeśli nie ma tego genu to również można go podawac rzadziej np. 3 razy dziennie, jednak wtedy znacznie słabiej spełni on swoją funkcje do uszczelniania bariery krew-mózg.

po około 6 miesiącach podawania sulforafaniu mogę stwierdzić po diagnostyce quanteca , ze ta bariera sie znacznie uszczelniła ( przeskok z poziomu D7 do LM50 ) jednak proces ten nie dobiegł końca stąd dalsze suplementowanie będzie niezbędne. Wynika z tego że uszczelnianie bariery krew-mózg to nie jest taka prosta sprawa, szczególnie gdy dalej jest obecny PCB , który przeszkadza w uszczelnianiu. stąd najpierw priorytetem jest usunięcie PCB a później supelementowanie Sulforafanem, aby nie wykonywać syzyfowej pracy.

Spróbuje pogrzebać jeszcze w necie jak skutecznie usuwać PCB z organizmu.

• marian770 Re: polichlorowane bifenyle 19.04.11, 18:15
                  dodam jedną rzecz- nie plecam kupować Spiruliny - ona jest wstrętna w smaku, nawet dorosłej osobie po rozpuszczeniu w wodzie przychodzi z trudem połknięcie tego ( istnieje duże ryzyko wyplucie ), a po drugie spirulina duzo słabiej wiąże metale ciężkie, pestycydy i inne toksyny.

Chlorella jest najbardziej optymalna, polecam kupić taką formę BIO ( hodowana ekologicznie w laboratoriach, moża dostać na allegro ), ma się gwarancje że nie jest zanieczyszczona.
    • mamka22 Do marian770 19.04.11, 09:29
      Bardzo Cię prosze o namiary, gdzie kupić DMSA.
      Gdzie Ty kupowałeś?
      Lepiej na e-bayu czy bezpośrednio w jakijś zagranicznej aptece internetowej?
      No i czy kupić na zapas czy sprawdzić jek reaguje dziecko i potem dokupić.?
      • marian770 Re: Do marian770 19.04.11, 18:03
        ja zamawiam tutaj:

cgi.ebay.pl/DMSA-Oral-Heavy-Metal-Chelation-100-mg-60-Capsules-/270612824008?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f01c7ffc8

zamawiałem tam juz 3 razy i za każdym razem bez problemu przychodziło

Narazie kup jedno opakowanie i sprawdz jak dziecko reaguje na nie.

Musisz jednak zaopatrzyć sie jeszcze w puste kapsułki, one są dostępne w polskich sklepach internetowych bo trzeba te kapsułki DMSA dzielić ( na 4 lub 5 części )

Aczkolwiek podobno jest sklep w UK gdzie można dostać kapsułki po 25 mg DMSA
          • marian770 Re: kolendra w kroplach 23.04.11, 14:45
            tutaj:

www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1555&lang=pl

po konsultacji z Heleną zacząłęm stosować jednak po 1 kropli dziennie, ale w systemie ciągłym ( czyli codziennie a nie tylko przez 3 dni w tygodniu ). takie stosowanie jest w miarę bezpieczne, bo nie ma zalewu metali ciężkich, toksyn i pestycydów do krwiobiegu. tylko powolne wypuszczanie.
            taka detoksykacja może zając z pół roku do roku czasu ale za to jest bezpieczna. organizm dziecka praktycznie w takim systemie nie powinien odczuć jakiś negatywnych skutków ubocznych, nawet jeśli stosuje się to bez DMSA.

stosowanie chlorelli jest za to bardzo wskazane, gdyż ze względu na to że dobrze wiąże metale, pestycydy, toksyny w jelicie zapobiega tzw. retoksyfikacji, a więc zwrotnego wchłoniecia do komórek . tutaj masz troche o detoksyfikacji kolendrą:

www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/1365618-oczyszczanie-organizmu
            • kasiaimichael Re: kolendra w kroplach 27.04.11, 23:26
              Dzięki Marian. Poza tym wiesz co Cutler mówi o chlorelli? Ze absolutnie nie powinna być stosowana i zna ludzi którzy mieli więcej metali ciężkich po stosowaniu chlorelli niż przed. Rzeczywiście wiąże ona metale ciężkie ale również wiąże je w czasie uprawy i potem uwalnia w organizmie, wiec myślę ze dużo zależy od tego skąd się ja bierze. Nie wiem jakoś boje się trochę tej chlorelli (oczywiście Cutler jest również przeciwny kolendrze)
              • marian770 Re: kolendra w kroplach 28.04.11, 21:51
                jesli Cutler znajdzie chelatora ołowiu i kadmu, który przekracza barierę krew-mózg to chętnie się przerzuce.

obecna wiedza i postęp na temat chelatorów nie pozostawia nam specjalnego wyboru- wybieramy- albo odpuścimy chelatacje mózgu z kadmu i ołowiu albo zastosujemy kolendrę w małych dawkach ( najlepiej wskazane dla dzieci 1 kropla dziennie )

poza tym mozna przeczytać że kolendra wchodzi wszędzie być może nawet głebiej niż sam ALA

"kolendra uwalnia metale z przestrzeni wewnątrzkomórkowej (mitochondria, tubulin, liposomy itp.) i jądrach komórkowych (naprawia zniszczone przez metale DNA)"

co do chlorelli, dlatego napisałem aby stosować te formy bio czyli z upraw ekologicznych
                np. tutaj

www.natura24.pl/go/_info/?user_id=294&lang=pl
                • legenda3 Chlorofil 29.04.11, 15:01
                  Marian, a czy zglebiles temat chlorofilu jako "oczyszczacza"? Ma podobne właściwości co chlorella tylko jest mniej popularny. Nie natknelam sie na jakieś negatywne opinie.
                  • marian770 Re: Chlorofil 29.04.11, 18:47
                    wygląda obiecująco, dodatkowo na allegro jest mnóstwo tego a więc są łatwo dostepne.
                    taki chlorofil napewno będzie dobrym wyjściem do oczyszczenia krwi z toksyn takich jak PCB, który rozszczelnia barierę krew-mózg.

• marian770 Re: Chlorofil 30.04.11, 11:57
                        no wszystkie preparaty które służą do detoksykacji lub chelatacji powinny być podawane często ( w równych odstępach co 4-6 godzin ), to zmniejsza negatywne skutki uboczne wywołane obecnością toksyn w krwiobiegu- grozi to bowiem tzw. retoskyfikacją czyli zwrotnym wchłonieciem przez jelita i ponownym przenikniciem do krwiobiegu zamiast usunięcia tego z moczem lub kałem.
                        • smtpm Re: Chlorofil 15.09.13, 16:40
                          DMSA jest dostępne na Allegro:
                          allegro.pl/dmsa-50mg-100kaps-chelatacja-rteci-rtecica-olowica-i3542236118.html
                          (po jakimś czasie link może być nieaktywny, wystarczy sprawdzić w wyszukiwarce)
                  • mercw203 Re: Chlorofil 20.03.14, 21:42
                    WItam, PAnie marianie prosze o pomoc. Oto historia mojej horoby i dążenia do zdrowia.
                    www.dzieci.org.pl/forum/autyzm/witam-mam-problem-i-nie-wiem-co-robic/msg207562/#msg207562
                    Co ja mam robić jak się pozbyć rtęci, aluminium i innych szkodliwych pierwiastków. Czy jest jakiś chelator który usówa aluminium ? NIe wiem jak się za to zabrac że y sobie nie zaszkodzić. Prosze o pomoc. Muszę wyleczyć grzybicę i chcorobę autoimmunoologiczną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka