Dodaj do ulubionych

Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu!

03.11.04, 23:06
Witam Wszystkich serdecznie!
A więc zaczynamy starania o dzidziusia! Mam PCO i po wiloletniej
antykoncpecji będę mieć pierwszy cykl stymulowany Clo. Właśnie mam już
niewielkie plamienia co sugeruje, że @ z odstawienia tabl. pojawi się jutro
więc jutro 1 dc! Trochę mnie to przeraża: codzinnie bromergon, od 5 do 9 dc
Clo, potem od 16 do 25dc Duphaston, w międzyczasie USG w 7, 10, 14 i 18 dc,
oraz oznaczenia hormonów: estr. w 3 i 14dc, progesteron w 22 dc.
Czy wszystko ok? Czy to wystarczy? Czy nie powinnam zrobić czegoś jeszcze?
A czy Duphastonu nie powinnam brać cały czas domniemając, że zajdę w ciąże?

Nie chce sobie zbyt wiele obiecywać po tym cyklu, ale jestem tak
podekscytowana, że nie mogę spać!

Acha, no i folik biorę jakiś już czas, ostatnio nawet 2 tabletki -
profilaktycznie...

pozdrawiam
maja
Obserwuj wątek
    • incrediblesound Jeszcze o bromergonie 03.11.04, 23:09
      Kochane, a jak się zażywa ten Bromergon; ja mam po 1/2 tabl na noc i tak
      rozszyfrowałam ż epod język, mam to ssać?
      A jak zajdę w ciąze to nie zaszkodzi to fasolce jak będe zażywać?
      • maretina Re: Jeszcze o bromergonie 03.11.04, 23:17
        bromek sie lyka. ja mam zalecone brac bromek do 7/8 tc, a konkretnie do
        widocznej pracy serca bobasa.
    • maretina Re: Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu! 03.11.04, 23:21
      duphaston ( progesteron) podaje sie ZAWSZE po potwierdzonej owulacji. przed nie
      wolno.moga zajsc w endometrium takie zmiany, ze zarodek sie nie zagniezdzi.
      progesteron odstawia sie w momencie stwierdzenia braku ciazy. jesli bedziesz
      miala pregnyl na pekniecie pecherzyka to testujesz najwczesniej 12 dni po
      zastrzyku a najlepiej 14 dni po. oznaczaj beta hcg bo musisz byc pewna.
      powodzeniasmile
    • lidek0 Re: Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu! 04.11.04, 07:56
      Toksoplazmoza, cytomegalia, chlamydia, nasionka
    • dazzle Re: Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu! 04.11.04, 12:47
      Bardzo mi to przypomina przepis na dzidziusia od mojej Pani Doktor. Skąd jesteś
      i u kogo się leczysz? Pozdrawiam, dazzle
      • incrediblesound Re: Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu! 04.11.04, 18:21
        Dzięki za odpowiedź, trochę mnie martwi, to co napisałyście, bo moja pani
        doktor nic nie mowiła o żadnym zastrzyku na pęknięcie; tylko jak zapytałam co
        bedzie jak nie peknie, to ona powiedziala, że wtedy bedziemy sie martwić.
        Ogólnie to jakoś mam tyle wątpliwości, tak jak z tym Duphastonem; przykładowo
        jak zajdę w ciąże i odstawię to mogę poronić, a z drugiej strony głupio tak
        sqamej decydować i moze leczyć się na własną rękę... Jak długo zażywa się
        Duphaston jak stwierdzi się ciążę? Do którego tygodnia?
        DZiewczyny co mam robić?
        • oliwe Re: Jestem nowa i zaczynam już w tym cyklu! 04.11.04, 20:54
          W dniu kiedy miałabyś przestac brać duphaston robisz betę HCG z krwi i jak jest
          ciąża bierzesz dalej jak nie ma odstawiasz i przychodzi @.
      • incrediblesound Do Dazzle 04.11.04, 18:25
        dazzle napisała:

        > Bardzo mi to przypomina przepis na dzidziusia od mojej Pani Doktor. Skąd
        jesteś
        >
        > i u kogo się leczysz? Pozdrawiam, dazzle

        Wiesz nie chciałabym wymieniać nazwiska bo nie wiem czy pani doktor życzyłaby
        sobie tego, ale jak chcesz to napisz do mnie na priva (adres jak login)
        Dodam, że jestem z małopolski!

        A jakie u ciebie efekty leczenia? Jak to wygląda w praktyce? Ja nawt nie wiem
        czy bedą rosły jakieś pęcherzyki...
        • dazzle Re: Do Dazzle 05.11.04, 15:45
          Ja też jestem z małopolski, ale przesiedlona na Mazowsze. Widocznie lekarze
          leczą systemowo. U mnie jak na razie była jedna samoistna owulacja, bo clo
          odstawiłam na kilka cykli, przytyłam, plamienia przedokresowe mi się skróciły,
          ale nie ustały, ogólnie czuję się średnio. W ciąży, niestety, nie jestem.
          Pozdrawiam, dazzelka
    • incrediblesound Proszę poradźcie... 04.11.04, 18:59

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka