cetka 20.09.05, 18:45 ja ostatnio wciagnelam jednym tchem "diabel ubiera sie u prady" - swietna ksiazka, szczegolnie dla tych, co maja toksycznych szefow Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
magdamajewski Re: jakie ksiazki czytacie? 20.09.05, 19:01 ja juz cos to siedzie w szkolnych ksiazach, na nic innego nie starcza mi czasu ani sily. magda Odpowiedz Link Zgłoś
asiek100 Re: jakie ksiazki czytacie? 20.09.05, 19:49 diabła u prady też pochłonęłam, i jeszcze: Nianię w Nowym jorku i Nie wiem jak ona to robi. czytam takie książki na dobry humor i w wolny weekend. a mniej luzacko, to ostatnio przeczytałam reportaże Hanny Krall i jej nową, świetną Wyjątko długą linię. czytam dość dużo, staram się być na bieżąco. ale i mam na to czas, pracując w domu. jak siedziałam na etacie, to zasypiałam po jednej stronie... Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 20:52 to lubimy podobne klimaty a czytalas "mezczyzna i dziecko", a potem "mezczyzna i zona"? Odpowiedz Link Zgłoś
asiek100 Re: jakie ksiazki czytacie? 22.09.05, 22:20 nie czytałam, a co, też fajne i poprawia nastrój? czyje to? cetka napisała: > to lubimy podobne klimaty a czytalas "mezczyzna i dziecko", a > potem "mezczyzna i zona"? Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: jakie ksiazki czytacie? 23.09.05, 10:13 nie wiem, czy poprawi nastroj, bo jest slodko-gorzka, jak zycie, ale jest tak blyskotliwie napisana, czyta sie 1 tchem, wklejam opis: mezczyzna i dziecko: Jeden z największych bestsellerów rynku brytyjskiego ostatnich lat, porównywany do Dziennika Bridget Jones, ale pisanego z męskiego punktu widzenia. Powieść pełna błyskotliwych dialogów, dowcipna, wzruszająca, pobudzająca do śmiechu, ale i do łez. Narrator, Harry Silver, ma doskonałą pracę w telewizji, piękną, kochającą żonę i wspaniałego syna. Przeświadczony iż w dniu trzydziestych urodzin bezpowrotnie skończy się jego młodość, decyduje się na nierozważny krok - seks z koleżanką z pracy. I traci wszystko. Wyrzucony z pracy, opuszczony przez Ginę, która nie umie wybaczyć mu zdrady i jest zdecydowana realizować własne ambicje zawodowe, musi sam zająć się czteroletnim Patem. Stopniowo dojrzewa do roli ojca, odkrywając iż dopiero sprawdziwszy się w niej, staje się w pełni mężczyzną. Pomaga mu to naprawić stosunki z własnym tatą - bohaterem wojennym, człowiekiem twardym, prostolinijnym, przy tym wielkiego serca. W jego życiu pojawia się nowa miłość. Nieoczekiwanie Gina powraca - i pragnie odzyskać swojego syna... mezczyzna i zona: Harry żeni się ponownie, aby zapewnić rodzinę swojemu sześcioletniemu synowi. W ten sposób do starych problemów z byłą żoną dołączają nowe związane z nową rodziną. A w pewnym momencie pojawia się pokusa romansu, popieranego przez jego własną matkę! Odpowiedz Link Zgłoś
zerozdziwien Re: jakie ksiazki czytacie? 20.09.05, 20:20 Jarosława Grzędowicza "Pan Lodowego Ogrodu" najlepsza polska sf z fantazy Andrzeja Pilipuka "Kuzynki" w polskiej rzeczywistości nieśmiertelni przymierzam się do Mai Lidi Kossakowskiej "Siewcy Wiatru" świat aniołów Odpowiedz Link Zgłoś
kasiucha78 Re: jakie ksiazki czytacie? 20.09.05, 21:00 Dobra ksiazka.Nianię w Nowym Jorku tez polecam.Ale najwieksze wrazenie zrobila na mnie ksiazka J.Wisniewskiego "Samotnosc w sieci".Czytalam ja juz dwa razy. Bylam rowniez pod wrazeniem ksiazki D.Brown`a Kod Leonarda Da Vinci i przymierzam sie do nastepnej jego ksiazki bo pisze bardzo interesujaco. Tak w ogole to czytam prawie wszystko co mi w rece wpadnie Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
leila78 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:15 To zacznij od "Aniołów i Demonów" - moim zdaniem są lepsze os "Kodu..." Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
piegoosek Re: jakie ksiazki czytacie? 20.09.05, 22:45 a czytalyscie "Sto lat samotnosci"? to najbardziej zakrecona ksiazka swiata!! ale rewelacyjna, serio! najlepsza, jaka w zyciu przeczytalam druga, to (wstyd sie przyznac, ale wczesniej nieczytana) "Mistrz i Malgorzata" - rewelacja! a na okrase "Samotnosc w sieci", smutna, ale fajna! a teraz kupie sobie "Diabla..." wg zalecen, co do toksycznych szefow Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 01:07 Piegoosku, pewnie, ze Mistrz i Małgorzata to rewelacja! A Pana lodowego ogrodu ostatnio przyniosłam z biblioteki dla mojego M, on takie lubi, ale pewnie ja tez sie skusze, Nianie czytałam... A fajna ksiazka , ktora ostatnio czytałam to Marian Keyes -Sushi dla poczatkujacych, naprawde fajna i w ogole wszystko tej autorki. A dla fanek Musierowicz - najnowsza ksiazka w grudniu ( miala byc w pazdzierniku ) Odpowiedz Link Zgłoś
jutrzenkaa Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 08:45 Piegoosku tez czytalam "Sto lat samotnosci" G.G. Marqueza i rzeczywiscie moge potwierdzic ze to jedna z bardziej zakreconych ksiazek jakie do tej pory czytalam Trzeba pochlonac ja jednym tchem bo w przeciwnym razie umykaja szczegoly)) Bardziej jednak podobala mi sie "Milosc w czasach zarazy" tego samego autora. A polecam "Nieznosna lekkos bytu" Kundery, ktora zrobila na mnie ogromne wrazenie. Jutrzenkaa Odpowiedz Link Zgłoś
brzoskwinka9 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 09:25 cześć Dziewczyny. Ja teraz czytam "Bezsenność w Tokyo". Zabawna opowieść młodego człowieka, który wyjechał na studia kulturoznawcze do Japonii. Miał wrócić za rok, tymczasem spędził tam 10 lat. Wciagnęła mnie bardzo... Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 10:32 ja przeczytałam ostatnio wywiad rzekę z płk Polko "Gromowładny" a teraz to chyba znowu wrócę do "Ja Klaudiudsz" Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:09 invicta1 napisała: > ja przeczytałam ostatnio wywiad rzekę z płk Polko "Gromowładny" > a teraz to chyba znowu wrócę do "Ja Klaudiudsz" To miedzy innymi Klaudiusz pchnal mnie w ramiona filologii klasycznej, jak bylam mala fascynowal mnie serial, potem ksiazki, sa super! Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:10 Ksara serial BBC "ja klaudiusz" ukazał sie na dvd w moje urodziny! kupuje za nastepna wypłate! Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:14 oooooooooooo! szkoda, ze nie jest z polskim dubbingiem, bo byl niezly. Moze tez sobie kupie? Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:15 otóż z polskim!!!!!!!!!!!!!!! zaraz wstawie Ci link-jest promocja Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:17 masz: www.monolith.com.pl/film.asp?kod=ja_klaudiusz Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 17:10 invicta1 napisała: > masz: > www.monolith.com.pl/film.asp?kod=ja_klaudiusz no nie ma tam polskiego dubbingu, lektor tylko ale nizle sobie licza, z tym, ze w tym wypadku warto! Odpowiedz Link Zgłoś
emde74 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 11:44 a ja Harry'ego Pottera, bo teraz tylko to jestem w stanie "łyknąć". a i tak z trudem bo mam tak zakitowany czas po pracy, że i tak tego nie daję rady ). ale generalnie lubię horrory Kinga, obyczajówki (m.in. wspomniana tu Poczwarka), i luźne typu właśnie Diabła itd... pzdr. M Odpowiedz Link Zgłoś
mysiurek1 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 11:53 Potwierdzam, że Kundera jest klasa!!!Pochłonęłąm jednym tchem wszystkie jego książki. Ostatni czytuję opowiadania. Polecam autorów egipskich-specyficzni, opowiadania Topora oraz Jerofiejewa. Warto !!! Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Polka Gretkowskiej 21.09.05, 13:12 czytalyscie? za sama autorka nie przepadam, ale ten dziennik ciazy pochlonelam, jejku, jak jej bylo dobrze! nie wiedziala nawet, ze zaszla!!! ale zapamietalam dobrze szczegoły, ze miala owu , az jej " po udach cieklo"... Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: Polka Gretkowskiej 21.09.05, 13:13 phi ale wyczyn mi co miesiąc cieknie po udach... Odpowiedz Link Zgłoś
ksara4 Re: Polka Gretkowskiej 21.09.05, 13:15 mi nie tylko co miesiac jak tylko zabraknie chusteczek przy lozku to mi cieknie! Odpowiedz Link Zgłoś
leila78 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 13:22 Generalnie wszystko jak leci, ale ostatnio wszystko D. Brown,a - została mi tylko "Cyfrowa twierdza". Właśnie "odkryłam" Sapkowskiego. Uwielbiam Tolkiena, a jak nie mogę znaleźć sobie miejsca i jest mi źle to zabieream się za Harrego Pottera (chyba z 6 razy przeczytałam całość) - świetnie poprawia nastrój. "Mistrz i Małgorzata" - rewelacja! Dla miłośniczek Bridget Jons polecam książkę tej samej autorki - "Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules" Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
emde74 Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 16:35 cześć leila78! czyś nadal tak chuda! )) A Harry Potter to też coś dla mnie aczkolwiek jestem od paru dni Bridget Jones, więc chyba poczytam tę Olivię. Może zmądrzeję??? )) pzdr. M> Odpowiedz Link Zgłoś
emde74 Re: emde 22.09.05, 09:25 bedę! ale iść spokojnie, bo po gonitwie za rozumem dopadł mnie pierwszy syndrom choroby: gardziołko, kaszelek i katarek. chłopy wygrały bitwę, ale ja wygram wojnę! )))) pzdr. Marta Odpowiedz Link Zgłoś
leila78 Re: jakie ksiazki czytacie? 22.09.05, 11:33 niestety, albo stety - chuda jestem jak diabli. Dodałam na tej stronce zdjęcie z moim - coby tak głupio już nie wyglądało A co do rozumu, to w dzisiejszych czasach chyba lepiej nie mieć go w nadmiarze... Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
emde74 do leila78 22.09.05, 11:44 podaj jeszcze raz adres tej strony to pooglądam. co do rozumu to sama nie wiem, bo niby byłam zawsze rozsądna, a jak strzeliłam "kwacha" to rozum poszedł się "rąbać". teraz żyję z dnia na dzień i nie wiem czy to też dobre. Losie.... Buźka. Marta Odpowiedz Link Zgłoś
leila78 Re: do leila78 23.09.05, 10:38 Wiecie co - trochę mi głupio. Te zdjęcia to nic takiego i strasznie nudne - taki mini reportaż w podróży do Hiszpanii. Interesujące są dla tych co się tam wybierają, albo po prostu lubią Hiszpanię. To nie jest miejsce dla podowania tego linku, ale podniosę wątek, na którym go podałam. A swoją drogą, zrobię stronkę tylko o mnie i o moim. Tylko chwilowo czasu mi brak. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
monikakika Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 15:47 Ja "specjalizuję" się w biografiach, wspomnieniach i listach Oto ostatnio przeczytne i godne polecenia: - Sprawa honoru - Lynne Olson, Stanley Cloud - opowieść o Dywizjonie 303 - wątki biograficzne otoczone historią II wojną światową podaną w sposób nieprzekłamany a lekki, przyjemny i wesoły. - My z Jedwabnego - Anna Bikont - tylko dla twardzieli, opowieść o zagładzie Żydów w Jedwabnem, o tym jak widza wydarzenia z lat wojny dzisiejsi mieszkańcy Jedwabnego. Straszne - dla historyków ważne. - Kocham Świat - Joanna Rawik - pełna humoru opowieśc z życia piosenkarki Rawik oraz jej najbliższego otoczenia, do pochłonięcia jednym tchem. - Rodzinna Historia - Agata Tuszyńska - o tym, jak dziennikarka dowiedziała się że jest Żydówką i jak, w związku z tym potoczyły sięjej losy, ciekawie i nie tak strasznie jak Jedwabne. - Ja urodzona w Warszawie - Anna Prucnal - aktorka wspomina drogę do kariery oraz swe "wyczyny" artystyczne i mniej artystyczne - ksiażeczka dobra i do autobusu i do parku i do poznania historii sts-u. - Singer pejzaże pamięci - Agata Tuszyńska - kolejna nagrodzona...teraz czytam. Generalnie nie nadążam czytać tego co bym chciała Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: jakie ksiazki czytacie? 21.09.05, 20:55 dziewczyny - dzieki)) wrzucam sobie ten watek do ulubionych i bede sukcesywnie realizowac dzieki za inspiracje Odpowiedz Link Zgłoś
cetka ksiazki o tematyce nieplodnosci... 21.09.05, 21:42 znacie moze takie ksiazki, ktorych bohaterowie maja te same problemy, jak my? ja znalazlam cos takiego: Karel Loon - Ojciec i ojciec Armin dowiaduje się, że jest bezpłodny. Najgorsze nie jest to, że nigdy nie będzie mógł mieć dzieci, ale fakt, że ma już trzynastoletniego syna Bo z nieżyjącą od kilku lat Moniką. Kim zatem jest biologiczny ojciec chłopca? Czy "prawdziwy" znaczy "genetyczny", czy "emocjonalny"? Dlaczego Bo jest tak bardzo podobny do Armina? Zaczyna się śledztwo, w którym ludzie wyślizgują się jak ryby, a rozwiązanie zdaje się oddalać coraz bardziej... aż do zaskakującego finału. Skomplikowaną, wielopłaszczyznową, a jednocześnie niezwykle sprawnie i przejrzyście napisaną powieść-zagadkę Karela van Loona można nazwać zarówno romansem, jak powieścią detektywistyczną, obyczajową i thrillerem psychologicznym. *** Tony Parsons - Kroniki rodzinne Cat, Jessica i Mega zostały w dzieciństwie porzucone przez matkę. Dzięki temu wychowały się na silne, niezależne kobiety, które dokładnie wiedzą czego pragną. Cat kocha swoje nieskrępowane życie i nie chce go rujnować posiadaniem dziecka. Jessica ma wspaniałego męża i tworzy z nim udaną dwuosobową rodzinę, ale bez dziecka czuje sie niespełniona. Dlaczego więc, mimo intensywnych wysiłków, nie może zajść w ciążę i musi poddać się piekłu sztucznego zapłodnienia? Najmłodsza Megan jest w ciąży z przygodnie poznanym Australijczykiem. Chce ją przerwać uważając, że nie powinno się mieć dziecka z mężczyzną, którego się nie kocha. Wszystkie trzy przekonają się jak trudno jest dotrzymać wierności własnym przekonaniom... Trzy siostry. Trzy pary. Dwie ciąże. Szóstka młodych ludzi próbujących rozwiązać trudne probelmy miłości i seksu i zrozumieć znaczenie posiadania rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
cetka Re: ksiazki o tematyce nieplodnosci... 21.09.05, 21:45 jak juz szukam, to znajduje Robin Cook - Wstrząs Joanna Meissner i Deborah Cochrane, serdeczne przyjaciółki i doktorantki na Uniwersytecie Harvarda, znajdują intrygujące ogłoszenie w uczelnianej gazecie. Klinika Niepłodności Wingate'a oferuje astronomiczne honoraria zdrowym i atrakcyjnym studentkom, które zgodzą się być dawczyniami komórek jajowych. Dziewczyny decydują się na to, lecz po zabiegu szybko opuszczają teren kliniki, która budzi w nich niemiłe skojarzenia z obozem koncentracyjnym i zamczyskiem hrabiego Draculi. Półtora roku później, po powrocie z długiego pobytu w Wenecji, Joanna i Deborah postanawiają się dowiedzieć, jaki los spotkał ofiarowane przez nie komórki jajowe. Niczego nie mogą ustalić drogą legalną, zatem uciekają się do podstępu. Pod fałszywymi nazwiskami - oraz po zmianie wyglądu i stylu - zdobywają pracę w klinice. Nie wiedzą jeszcze, że prawda o działalności tej instytucji okaże się przerażająca i że czeka je niejeden wstrząs.. Robin Cook - Oznaki życia Po bezskutecznych próbach zajścia w ciążę Marisa Blumenthal, bostońska lekarka, decyduje się na zapłodnienie in vitro. Gdy długotrwała i niezmirnie kosztowna kuracja nie przynosi efektów, w Marissie rodzą się podejrzenia. Okazuje się, że powodem jej - i nie tylko - niepłodności jest gruźlica... na którą nigdy nie chorowała. Trop w zataczającej coraz szersze kręgi aferze, prowadzi do dalekiej Australii, a nawet rządzonego przez triady Hongkongu i komunistycznych Chin. W grę wchodzą ogromne pieniądze, a wokół dociekliwej lekarki giną kolejni ludzie... Odpowiedz Link Zgłoś
piegoosek Re: ksiazki o tematyce nieplodnosci... 21.09.05, 22:04 Cetko, podobno jeszcze taka ksiazka: "Kroniki rodzinne", ale nie czytalam, ani jeszcze nie zdarzylam sie jej przyjrzec, choc recenzja wzbudzila juz moje emocje!! ksiazki.reporter.pl/ksiazka.php?id=39472&t=Kroniki+rodzinne aha Jutrzenko, a "Milosc w czasach..." Marqueza tez czytalam, ale juz mna tak nie wstrzasnela jak "Sto lat samotnosci", a "Rzecz o smutnych dziwkach", to juz w ogole przemeczylam czytalas? a tak w ogole to swietny watek! spisuje i szykuje sie na zime bede w ciazy, wiec bede miala kuuupe wolnego czasu hihi... moze juz jestem? Odpowiedz Link Zgłoś
inga30 Re: kroniki rodzinne 22.09.05, 22:23 tak jakoś nie wiedząc o czym to wzięłam na wakacje do Portugali , po otworzeniu okazałosię, że: 1 babka nie może zajść w ciążę i robi in vitro , jej siostra niby może , ale jej facet poddał się przecięciu nasieniowodów więc też robi in vitro, ich najmłosza siostra wpada na imprezie i spodziewa sie dziecka. Co i komu z tego wyszło nie napiszę. Ale ciągle się zastanawiam jak na wakacje po roku z 2 próbami in vitro mogło misię przyplątać. PS: czytam wszystko jak tylko mam czas, zwykle jednak czytam tylko masę zawodowej literatury . Odpowiedz Link Zgłoś
asiek100 Re: kroniki rodzinne 22.09.05, 22:27 Inga, mój mąż na wakacje na Kretę zabrał "Gnój" Kuczoka. Rozumiesz, morze, plaża, drinki z parasolką a on z książką. nawet się nie chciał wykąpać, a potem miał nostalgiczny nastrój i tyle miałam z niego... inga30 napisała: > tak jakoś nie wiedząc o czym to wzięłam na wakacje do Portugali , po otworzeniu > > okazałosię, że: 1 babka nie może zajść w ciążę i robi in vitro , jej siostra > niby może , ale jej facet poddał się przecięciu nasieniowodów więc też robi in > vitro, ich najmłosza siostra wpada na imprezie i spodziewa sie dziecka. Co i > komu z tego wyszło nie napiszę. Ale ciągle się zastanawiam jak na wakacje po > roku z 2 próbami in vitro mogło misię przyplątać. > PS: czytam wszystko jak tylko mam czas, zwykle jednak czytam tylko masę > zawodowej literatury . Odpowiedz Link Zgłoś
justyna273 A czytałyscie Julite i hustawki Kowalwskiej? 21.09.05, 22:36 Ciekawy spocik na tym formum akurat Ciekawa jestem, czy ktorejs z Was wpadla ta ksiazka w rece. Justyna Odpowiedz Link Zgłoś
madzia301 Re: jakie ksiazki czytacie? 22.09.05, 08:20 Właściwie czytam wszystko co wpadnie mi w ręce i po kilka książek jednocześnie, a ostatnio: Narrenturm i Bojowników Bożych Sapkowskiego, Mężczyznę i chłopca i Za moje dziecko - Tonyego Personsa, Miłość w stereo - Nicka Hornbyego, Rosyjski romans Nurowskiej, Wyznania gorszycielki I. Krzywickiej (to jakiś czas temu, ale warto). Polecam też fabularyzowaną biografię Heleny Rubinstein "Hannah" Poul - Loup Sulitzera, świetna książka, a jaki życiorys! Odpowiedz Link Zgłoś