Dodaj do ulubionych

Peterhof - dwór cara Piotra

IP: *.cariboo.bc.ca 16.01.05, 20:00
Piekne sa palace Peterhoffu, a legenda nie da zapomiec z marlych i mowi
dlaczego to ziemia fosforyzuje ... I tak to juz bylo: ludzie znaczyli tyle co
nic, w dalekich wioskach zyli w nedzy i z pracy milionow nedzarzy bogacze
mieli zabawe: a to palace budowali, a to za bezcen mieli prostytutki. I tak
zostalo: za komunizmu miliony dalej pracowaly na wielkosc imperium, a za
katarzyny miliony ich przodkow zachwycaly sie zdobyczmi w Polsce, na Kaukazie
i na Syberii. I dalej tak trwa: demokracje ma byc sterowana, miliony ludzi
znowu inni beda ciagnac a to do Europy, a to Cerkwi, a to armii ... A cena
zycia ludzkiego taka co i fosforyzujacej ziemii - zwlaszcza gdy to nie zycie
Rosyjskie ... Po co takie imperium odbudowywac? Po co komu takie palace w
ktorych zyc nie mozna i utrzymanie drogie? Czemu wielkosc musi byc mierzona
palacami-zabawkami a nie dostatkiem i przyjaznia wsrod najbiedniejszych?
Obserwuj wątek
    • Gość: bercik Re: Peterhof - dwór cara Piotra IP: *.olsztyn.mm.pl 26.01.05, 23:41
      PIĘKNE MIASTO ZBUDOWANE Z KRWI I GRANITU.
      • deoand Re: Peterhof - dwór cara Piotra 27.01.05, 11:17
        Co sie czepiasz Rosji - Peterhoff jest piękny i chyba z sześć otaczajacych go
        pałaców w poblizu .
        Wszystko co piekne i trwale powstało na morzu ludzkiej krwi ...
        Piramidy na krwi niewolnikow ...
        USA na mozu krwi Indian a teraz Irakijczyków !
        Francja republika - na morzu krwi Europy .
        Anglia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka