Dodaj do ulubionych

PYTANIE DO MAMUŚ

25.11.04, 09:02
z tego co czytam zauwazylam ze podczas wczesnej ciąży pobolewa, kłuje bądz ciagnie prawy jajnik. mam troszke strach czy jest
mozliwe zeby wczesnyną ciążą pobolewal jajnik lewy ? nie widzialam jeszcze takiego objawu u mamuś przynjamniej na forum. bardzo
sie boje bo w czasie jajeczkowanie pobolewa mnie lewy jajnik prawy jest ok. czy może sie zdażyć ze prawy wypuszcza jajeczko nie
dając o sobie znać? dziekuje za odpowiedzi ~~~~~~~~
Obserwuj wątek
    • magdulka26 Re: PYTANIE DO MAMUŚ 25.11.04, 10:24
      W czasie owulacji może występować krwawienie do jamy otrzewnej z pękniętego
      pęcherzyka. To wywołuje podrażnienie i ból w dole brzucha. To tak zwany ból
      owulacyjny, a pojawia się na krótko przed, w trakcie lub po owulacji. Może
      trwać parę minut, godzin, a nawet dni. Najczęściej nie oznacza jednak samego
      momentu pęknięcia pęcherzyka. Ból nie informuje z jakiego jajnika odbędzie się
      czy odbyło jajeczkowanie. Jajniki mogą nabrzmiewać i boleć podczas indukcji
      owulacji lub z powodu poowulacyjnego ich powiększenia. Czasem dolegliwość jest
      objawem endometriozy. Wiele kobiet, które regularnie owulują nie odczuwają
      żadnych bóli.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka