Dodaj do ulubionych

ciąża po 40

03.05.14, 21:25
witam Was cieplutko , chciałabym prosic o wpisy w tym wątku kobiet, które urodziły po 40 roku zycia smile Może jakieś wskazówki, porady itp
A najlepiej pochwalicie sie prosze córcia czy synus + waga , wymiary i imię

pozdrawiam smile
elle
Obserwuj wątek
      • elle_she Re: ciąża po 40 03.05.14, 21:41
        bardzo mi miło Gomilka smile
        ja juz mam dorosłą córke ale marze tak "na ostatnia chwilke" o synku
        troszke chyba zle umiesciłam wątek bo tu "dla starajacych sie " smile
        wiec moze zagladaja tez kobietki w wieku ok 40 - starajace sie ?
        Dziewczyny piszcie prosze smile
        • elle_she Re: ciąża po 40 03.05.14, 21:42
          aby było śmieszniej niedawno dopiero potrudziłam sie i policzyłam, ze Moja Babcia urodziła moja Mamusie w wieku lat 40 a natomiast druga Babica mojego Tate w wieku 44 - szok big_grin moze to skłonnosci rodzinne ?
        • jakastam40 Re: ciąża po 40 04.10.14, 22:57
          Moja mama urodziła mnie po 40. Pierwszą córcię urodziłam w wieku 18 lat, synka w wieku 22. Teraz mam 40 i planuję zajść w ciążę smile Zdaję sobie sprawę z różnicy wieku moich pociech, natomiast jest to świadome, przemyślane i przedyskutowane smile Obecnie jestem na etapie rzucenia palenia i profilaktycznych badań. Gdy uporam się z tym pierwszym, a drugie wypadnie pomyślnie, no to cóż - do dzieła więc trzymajcie kciuki za pomyślność smile
          • campari345 Re: ciąża po 40 05.10.14, 10:11
            Hej uda ci się trzymam kciuki.
            Tym czasem ja już zaraz zaczynam 21 tydzień w przyszłym tygodniu idę na scan i mam nadzieję dowiem się kto to mnie tak kopie cudnie.
            Pozdrawiam.
    • panifontani Re: ciąża po 40 03.05.14, 21:42
      Witam, ja również staram się o dziecko, mam 37 lat i poszukuję dziewczyn w podobnym wieku, by porozmawiać o doświadczeniach - staraniach, a potem ciąży. Pozdrawiam!
      • 1gilbert1977 Re: ciąża po 40 28.08.14, 10:24
        Witaj, znalazłam ten post na portalu edziecko, zaciekawiły mnie Wasze problemy bo mam takie samie, a mianowicie mam 37 lat od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko, chętnie również porozmawiam o Waszych zmaganiach, próbach i nadziejach no i takie rozmowy dodają otuchy i fajnie mieć bratnią dusze do pogadania na podobne tematy, pozdrawiam.
    • amanda012 Re: ciąża po 40 03.05.14, 22:29
      Witam, polecam wątek: forum.gazeta.pl/forum/w,19585,150436656,150436656,MAJ_2014.html
      W każdym kolejnym miesiącu wpisują się dziewczyny starające się o maleństwo. Ja mam 36 lat, wkrótce skończę 37 i też się staramsmile Na razie jedna próba nie udana. 1 dziecko już mam.
      Serdecznie pozdrawiam
    • a12argonaut Re: ciąża po 40 04.05.14, 13:07
      A ja mam 37 big_grin i właśnie się postarałam z sukcesem w 4cs, ku mojemu zdumieniu tongue_out więc na razie jeszcze nie wiem, jak fasolka - to jakiś 5/6 tydzień smile Mam już dwie dziewczyny w domu, jedną w przedszkolu i drugą w szkole.
      Mam też koleżankę, urodziła swoje pierwsze w 43 roku życia, zdrowa dziewczynka ok. 3kg z kawałkiem, przez cc, ciąża cukrzycowa (dieta), ale bez większych problemów.
          • mase72 Re: ciąża po 40 05.05.14, 13:50
            Witam.
            Ja już jestem dobrze po 40. Swoje pierwsze i jak na razie jedyne dziecko urodziłam mając 38 lat. Od razu chcieliśmy mieć kolejne ale jak sie okazuje to nie takie proste. W marcu miałam poronienie samoistne.
            Z pierwszą ciążą nie było zupełnie problemu a sama ciąża można powiedzieć przebiegała książkowo. Poród naturalny, syn waga 4100 i 60 cm. Dodam tylko iż świadomie nie robiłam żadnych badań prenatalnych.
                • beata402 Re: ciąża po 40 06.05.14, 10:00
                  zalezy jakie bo usg tez jest badaniem prenatalnym pewnie mysleli o amio ja zrobiłam usg genetyczne u dobrego specjalisty i razem doszlismy do wniosku ze jak jest prawidłowe to nie ma sensu robic inwazyjne
                  • gosikc Re: ciąża po 40 07.05.14, 15:24
                    Ale się cieszę z tego wątku. Jestem gapa, bo zanim tu weszłam już zdążyłam napisać na innym forum. Ja również marzę o dziecku, ale nie podjęliśmy z mężem takiej decyzji. Mam 36 lat i szczerze mówiąc mam myśli, że jestem już za stara. Przepraszam nie chciałabym nikogo urazić, po prostu chcę się podzielić moimi myślami. Mam już synka 8 lat. Boję się, że jeśli nie zdecyduję się na drugie, już do końca życia będę żałowała. Ale z drugiej strony jest strach o ciążę, zdrowie dziecka, itd. Myślę też sobie, ze kiedy ono miałoby, np. 13 lat ja miałabym 50. Oczywiście tych obaw mojego rozumu jest setki, ale serce nie chce słuchać i cały czas oglądam się za małymi brzdącami.
                    • panifontani Re: ciąża po 40 07.05.14, 18:45
                      Myślę, że każda dziewczyna w naszym wieku ma te same obawy, głównie o ciażę i zdrowie dzieciaczka, ale jak tak się rozejrzeć, popytać, to teraz dużo lasek w naszym wieku rodzi zdrowe dzieci. U mnie w pracy 2 dziewczyny w wieku 40 i 42 lata urodziły zdrowe dzieci. Ja też już mam odchowanego synka i też rozważałam mocno czy decydować się na drugie dziecko w tym wieku, ale doszłam do wniosku, że faktycznie mogę tego żałować do końca życia i że kiedyś młody będzie mi miał za złe, że nie ma rodzeństwa. No i się staram smile
                    • amanda012 Re: ciąża po 40 07.05.14, 21:47
                      Hej gosik, jesteśmy w tym samym wieku i mamy dziecko tez w tym samym wieku. Też jestem pełna obaw ale postanowiłam się zdecydować na drugie dziecko, bo później może być za późno. Boję się, ze kiedyś będę żałować, że się nie zdecydowałam.
                      pozdrawiam
                      • car.in Re: ciąża po 40 07.05.14, 22:45
                        Cześć
                        Jestem mamą 3 dzieci w wieku 13, 10, 4 lata. Teraz staramy się o czwarte. W sierpniu skończę 40 latsmile czuję się młodo i wiele osób nie dowierza,że mam tyle lat.
                        Ciekawe czy są tu mamy, które planowały lub planują taką ilość dzieci?
                        Byłoby to moje trzecie cięcie cesarskie i tego trochę się obawiam.
                        • mase72 Re: ciąża po 40 08.05.14, 13:50
                          Ja bardzo chciałam mieć dużą rodzinę. Ale plany planami a zycie pisze swój scenariusz.
                          Mój scenariusz jest tak napisany, że dość późno założyłam rodzinę, syna urodziłam mając już 38 lat, oczywiście od razu miały sie pojawić na świecie kolejne dzieciaczki a tu bach niespodzianka, o drugiego potomka staramy sie do dziś (tj. już 3 lata).

car.in napisała:

> Cześć
                          > Jestem mamą 3 dzieci w wieku 13, 10, 4 lata. Teraz staramy się o czwarte. W sie
                          > rpniu skończę 40 latsmile czuję się młodo i wiele osób nie dowierza,że mam tyle la
                          > t.
                          > Ciekawe czy są tu mamy, które planowały lub planują taką ilość dzieci?
                          > Byłoby to moje trzecie cięcie cesarskie i tego trochę się obawiam.
                          • gosikc Re: ciąża po 40 08.05.14, 19:46
                            amanda012 ja jestem przekonana, że będziemy kiedyś tego żałowały. Ja, np. już żałuję, że nie zdecydowałam się od razu na drugie, więc pewnie kiedyś żałowałabym jeśli nie zdecydowałabym się w ogóle. W dodatku mój synuś cały czas dopytuje o rodzenstwo. Powoli już chyba rezygnuje, bo wciąż w tym temacie sie nic nie zmienia. Kiedyś przyszedł i powiedział, ze wszyscy mają rodzenstwo tylko nie on i pewnie to przez to, że jest niegrzeczny sad Wtedy mi serce pękło. On cały czas planuje imię dla brata, a ostatnio powiedział, że może być nawet siostra smile Jeszcze może być tak, że się zdecydujemy, ale tak łatwo w ciążę nie zajdę. Jakieś czarnowidztwo uprawiam. Kurcze musimy mysleć, ze wszystko będzie dobrze. Na pewno. Wszystkiego dobrego. I może się tu kiedyś jeszcze "spotkamy" smile
                            • domiska75 Re: ciąża po 40 08.05.14, 21:13
                              Hejka, dziewczyny! Ja mam synów w wieku 17 i 13 lat i właśnie jestem w 8 tygodniu ciąży smile Wyczekiwanej dość długo... Dzidziuś, jak dobrze pójdzie, urodzi się w moje 39 urodziny!!! smile
                              Panifontani, nie obrażaj się na Royala, mało piszesz, ale bardzo Cię polubiłam, no i jesteś w moim wieku smile Czekam na ciebie!
                            • amanda012 Re: ciąża po 40 09.05.14, 22:08
                              Ja też mam obawy, szczególnie że moja prawie 9 letnia córka nie chce mieć już rodzeństwa, a kiedyś bardzo chciała. Ale wiem też, że jeśli się nie zdecyduję teraz to później będę ,,starą matką" lub będę żałować, że się w ogóle nie zdecydowałam.
                              Kiedy będziesz robić test na ciążę? Ja pod koniec maja. Wpisz się jeśli chcesz na wątek maj 2014.
                              Wszystkiego dobrego i do usłyszeniasmile
                        • elle_she Re: ciąża po 40 09.05.14, 20:29
                          Kiedys gdy mialam 20 lat wiedzilam ze chce miec jedynaka aby miał wygodnie.
                          Dzisiaj majac lat 40 zmienilam zdanie o 180` - widze wiele cudownych Rodzin z dziecmi 3 lub 4 .
                          Przykład pani J. Steczkowska ma 42 lata (tzn rocznikowo , kalendarzowo chyba w sierpniu)
                • reneta7 Re: ciąża po 40 21.05.14, 23:05
                  Ja przy pierwszym bobasie jakiś miesiąc starania,podobnie z następnymi dwoma ciążami ale byłam wiele młodsza, a teraz to maleństwo zaskoczyło mnie i nawet wiem kiedy się poczęło smile
                      • campari345 Re: ciąża po 40 23.05.14, 11:51
                        Hej ja mam już dzieci czworo big_grin ale zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno dziecko.
                        Narazie trzy cykle były bez owocne mam nadzieję że się uda po tej miesiączce.
                        Jeszcze pół roku temu nawet nie myślałam o kolejnym dziecku ale mąż mówi dlaczego nie? Zaraził mnie tym swoim myśleniem.
                        • gosikc Re: ciąża po 40 26.05.14, 13:47
                          Aaaaale super! Czworo?! smile Jednej rzeczy tylko ludziom w życiu zazdroszczę - Dzieci!!! W jakim wieku masz pociechy? Jak Ty sobie radziszz czwórką? Ja jednego nie ogarniam smile A w jakim wieku jesteś Ty?
                          • campari345 Re: ciąża po 40 26.05.14, 14:38
                            A już myślałam że nikt tu nie pisze zaglądam co dnia i żadnych wpisów aż tu miłe zaskoczenie big_grin
                            Ja ma dzieci w wieku 22,18,12,7 .
                            Jestem już babcią big_grin pozdrawiam wszystkie starające się przyszłe mamy smile
                              • panifontani Re: ciąża po 40 26.05.14, 20:24
                                jest cicho bo pogoda ładna i wszyscy spędzają czas na zewnątrz! U mnie czekanie - 5 dni po terminie @ i nic, ale test tez negatywny, więc czekam dalej, obiecałam sobie że do środy a potem idę zrobić betę, żeby rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam wszystkie dojrzałe staraczki!
                                      • panifontani Re: ciąża po 40 27.05.14, 20:08
                                        Ja też już 4 miesiąc się staram. Naprawdę myśałam, że szybciej jakoś pójdzie. Zrobiłam wszystkie badania (ogólne i hormonalne w różnych dniach cyklu, toxo i inne choroby), biorę wszystkie wspomagacze, mąż też, starania kontrolowane (właśnie z testami owu, których już też nie kupię)...Nie wiem co możemy więcej zrobić, zostały jedynie badania nasienia, ale są drogie, a ja już tyle kasy na te badania wydałam, bo oczywiście wszystko prywatnie.Bezsilność mnie dopadła sad
                                        • campari345 Re: ciąża po 40 27.05.14, 20:15
                                          Ja myślę że to nasza psychika ciągłe myślenie o ciąży i czy się teraz udało.
                                          Przecież ja pierwszy cykl w którym się zaczęliśmy starać miałam książkowe objawy ciąży sad
                                          Wymioty,sikałam co 10minut ,piersi bolały sutki jakby ciemniejsze nie wspomnę o kłuciu w pochwie.
                                          Ja byłam pewna sto procent że jestem w ciąży bardzo się zdziwiłam jak się nie udało.
                                          • panifontani Re: ciąża po 40 27.05.14, 21:25
                                            Ja w poprzednich cyklach normalnie, nie miałam żadnych objawów, więc nie byłam taka rozczarowana, ale teraz miałam progesteron wysoki badany 7 dni po owu, więc juz to dało mi cichą nadzieję, a jak nie dostałam okresu to już byłam pewna, że jestem w ciąży. Test wyszedł mi negatywny, ale w pierwszej ciąży test pozytywny wyszedł mi dopiero po tygodniu, więc myśłałam, że teraz też. I dlatego tak mnie dół dopadł teraz, wiesz jak to jest, czujesz się jakby Ci ktoś coś odebrał...
                                      • campari345 Re: ciąża po 40 27.05.14, 19:39
                                        Ja mam za sobą nie udane 3 próby też jestem trochę rozczarowana ale co zrobić działamy dalej .
                                        Uda się napewno teraz się uda smile gorąco w to wierzę.
                                        Dwa razy miałam testy owulacyjne kupione ale to już ostatni raz szkoda pieniędzy.
                                        Trzymam kciuki za was.
      • a12argonaut niestety :( 07.08.14, 14:48
        moja ciąża skończyła się poronieniem, wczesnym, całkowitym... sad

Na razie staramy się dalej, właśnie skończyłam 3 cykl po poronieniu (w sumie 7cs) - i sad

Cóż, na drugą córkę czekaliśmy 27 cykli, 2 i pół roku... a to było ponad 6 lat temu sad
        Mój optymizm chyba zrobił sobie urlop :\
    • nellyssima Re: ciąża po 40 27.05.14, 21:28
      Ja mam 38 lat i jestem w trzeciej, nieplanowanej ciąży. Dwójkę dzieci urodziłam przed trzydziestką, choć po długich staraniach. Wtedy lekarze mówili nam, ze nigdy nie będziemy mieć dzieci .....
    • liselle Re: ciąża po 40 28.05.14, 15:55
      No dobra, się dołączę smile

25 października stuknie mi 40. Staramy się o pierwsze dziecko. Ale chyba uderzymy na InVitro. Oboje mam męczące i wymagające, aczkolwiek bardzo satysfakcjonujące prace, czasami po prostu nie ma siły na starania. Ja często pracuję do późnych godzin nocnych, więc w razie czego nie będzie problemu ze wstawaniem do brzdąca smile

Próbowaliśmy dostać się do programu na Starynkiewicza, ale tak wolno tam to idzie, terminy wizyt odległe, HSG każą robić z bakteriami w pochwie. Zraziłam się i postanowiliśmy wypróbować Bociana. Same dobre rzeczy o tej klinice słyszę.

W każdym bądź razie mam przeczucie, że wkrótce będę miała bębenek z przodu.
    • melba3 Re: ciąża po 40 03.06.14, 15:59
      Zdecydowałam się na dziecko 2 miesiące po 40-tych urodzinach, mając już jedno. Stwierdziłam, że teroretycznie mam jeszcze prawie drugie tyle lat życia przed sobą, ale już nigdy nie będę mieć szansy na dziecko, w przeciwieństwie do innych rzeczy, które prawdopodobnie będę mogła robićsmile. Dalam sobie pół roku na realizację decyzji, przeczytałam o 5% szansie na zajście w tym wieku, a po tygodniu byłam w ciąży, nie wiedząc oczywiście jeszcze o tymsmile Tak więc statystyki sobie, a życie sobie...Kolejne zderzenie ze statystyką było jak wynik testu Pappa pokazał wysokie prawdopod. zespołu Downa...Zrobiłam amnio, wynik prawidłowy. Mała ma prawie 1,5 roku, zaczęła samodzielnie chodzić mając 7,5 miesiąca...Wcześniej nie uwierzyłabym, gdyby mi to ktoś powiedział, ale to jednak możliwe. Jest bardzo silna, zdrowa i śliczna. Największy stres zafundował mi właśnie ten test Pappa. Byłam nawet u jednego z najlepszych ultrasonografistów w Polsce, tłukłam się tam ponad 200 km, powiedział, że dziecko wygląda na kompletnie zdrowe, no ale 100% gwarancji nie może dać. Teraz wiem, że najważniejsze jest usg robione przez mistrza usgsmile. Jeśli wychodzi dobrze, to naprawdę można się wyluzowaćsmile
    • anusia_magda Re: ciąża po 40 09.06.14, 13:09
      No to ja się dołączę do Waszego grona. Co prawda pierwsze dziecko ( córeczkę) urodziłam mając 36l. ale jeśli się zdecyduję i zdrowie pozwoli to druga ciąża będzie już na pewno po 40stce gdyż za parę dni mam 40 urodzinki smile. Córka ma teraz 3,5 roku i jest b. energiczna więc tak czy inaczej fizycznie nie dałabym rady mieć dziecko po dziecku. W ciążę zaszłam w 7 cs. Miałam lekką cukrzycę ciążową i poród przez cc ( miednicowe ułożenie płodu). Ogólnie ciąża była w porządku tylko szybko miałam skurcze przepowiadające i musiałam brać fenoterol. Po ciąży ujawniła mi się Testów nie robiłam po tym jak prawidłowo wyszło usg w 12tc. Teraz chyba ze względu na wiek jeszcze bardziej bałabym się ciąży i tego czy dzidzia będzie zdrowa , ale z drugiej strony jeszcze jedno dziecko głośno tupta mi nad głową smile. WIęc serce bardzo chce.
        • anusia_magda Re: ciąża po 40 09.06.14, 23:47
          campari345 napisał(a):

> hej miło że się odezwałaś .
          > Fajnie że myślisz o kolejnym dziecku uda się na sto procent big_grin

dzięki, nie wiem czemu ale zakładam że się po prostu uda, oczywiście jeśli się zdecyduję , może Was rozśmieszę lub zdziwię ale oczywiście najbardziej boję się o zdrowie dzidzi a druga rzecz , która akurat przytrafiła się koleżance, to nie jestem gotowa na bliźnięta smile, niby to rzadkość a koleżankę zaskoczyły . Teraz czasem nie daję rady z jednym dzieckiem a co dopiero z trójką smile...ale to tak na boku...
          Swoją drogą kiedyś byłam stałą bywalczynią tego forum, miło jest tu wrócić...pozdrawiam
          • campari345 Re: ciąża po 40 10.06.14, 09:00
            A co ja bym dała za bliźniaki wink zawsze chciałam mieć.
            Ale i jak będzie jedno też będę przeszczęśliwa.
            Teraz czekam co nam wyszło z naszych starań i modlę się żeby tym razem się udało.
            Tak pomyślałam że jak teraz nic z tego udam się do lekarza.
                    • ewelineczka1980 Re: ciąża po 40 10.06.14, 10:27
                      Oby tak! Daj znać jak będziesz już wiedzieć na pewno! Swoją drogą podziwiam Cię za 4 dzieci! big_grin Ja na pierwsze nie mogę się zdecydować, wciąż nachodzą mnie wątpliwości, pomieszane mimo wszystko z pragnieniem dziecka - mam 34 lata. Od kiedy czułam naprawdę że chcę być mamą i jest to moje największe marzenie minęło 8 lat, ale wtedy nie miałam obok siebie odpowiedniej osoby. A teraz są wątpliwości, bo robię się coraz starsza, a może też przeraża mnie ta odpowiedzialność za drugiego człowieka.
                      Wczoraj w moim biurze wywiązała się rozmowa między dziewczynami. I tak, ta która ma 43 lata i urodziła 7 miesięcy temu drugie swoje dziecko, powiedziała, że było jej dużo ciężej niż przy 1 ciąży (w wieku 30 lat) i radziła innym dziewczynom, żeby nie czekały.
                      Inna dziewczyna 33 lat powiedziała, że ona bardzo chętnie by zaszła w ciążę, gdyby miała z kim. A na to trzecia - 35 lat, że mimo , że ma męża, to jeszcze się ociąga. Każda z nas jest inna, ma inną sytuację życiową, inny światopogląd, ale myślę że w większości z nas tkwi poczucie że warto zostać mamą.
                      • campari345 Re: ciąża po 40 10.06.14, 10:49
                        Ta mam czworo ale u nas się tak potoczyło że nie są to dzieci jakoś rok po roku bo najstarszy ma już 23 lata nie mieszka z nami i też już ma swoje dziecko. Potem córka 18 na studia się wybiera też się wyprowadzi sad potem 12 latek też szybko dorasta sad no i 7 synuś mój ukochany ani się nie obejrzymy i też dorośnie sad jestem tym faktem załamana.
                        Tak byśmy chcieli mieć jeszcze jednego malucha że o niczym innym nie myślę teraz .
                        Pewno dlatego te cykle były bezowocne bo za bardzo chcemy.
                        Dlatego odpusciłam sobie te wszystkie testy owulacyjne i te ciążowe też.
                        Trzeba wyluzować.
                        • anusia_magda Re: ciąża po 40 10.06.14, 11:25
                          jak zaczynałam się starać w wieku 35 lat myślałam że zajdę w pierwszym cyklu ( naiwna) a od drugiego cyklu juz świrowałam,że pewnie nie dane mi będzie zostać mamą ( głupia) więc zaczęłam się badać i jak pisałam już na tym forum wielokrotnie sama nie wiem co poskutkowało, ale w cyklu w którym się udało byłam na castagnusie, używałam żelu preseed mąż brał witaminki i miał nakaz spania bez gatek i po stosunku leżałam plackiem ze 2 godziny...więc nie wiem czy ta kombinacja pomogła smile czy tak miało być , ale jak już zaczęłam starania to bardzo się zafiksowałam na punkcie dziecka.
                          p.s. w cyklu w którym zaszłam w ogóle nie bolały mnie piersi smile
                          • campari345 Re: ciąża po 40 10.06.14, 11:34
                            To może to znak z tymi piersiami bo mnie zawsze od zawsze bolą przed miesiączką a teraz nic a nic.
                            W poprzednie ciąże tak jakoś w 3-4 cyklu zawsze nam się udawało.
                            Teraz już czwarty cykl no zobaczymy jak poszło big_grin
                            Chociaż ja tak mam już głupio że niby odpuszczam myślenie nie kupuję testów nic ale głowa sama myśli o tym ciągle od rana do wieczora .
                            Kwas foliowy łykamy razem ja i mąż już od pół roku.
                          • campari345 Re: ciąża po 40 10.06.14, 11:37
                            A jeszcze w pierwszym cyklu jak zdecydowaliśmy się i zaczęliśmy się starać miałam wszystkie objawy ciąży od częstego sikania po wymioty i takie dziwne ciągnięcia w dole jak na ciążę.
                            Byłam w szoku jak dostałam jednak okres sad
                            Kurcze co to myślenie o dziecku potrafi zrobić z głową.
                            • anusia_magda Re: ciąża po 40 10.06.14, 14:52
                              wszystko co brałam za oznaki ciąży było fałszem, właśnie jak zaszłam to nie bolały mnie piersi i teraz z doświadczenia wiem że mdłości u mnie akurat to pojawiły się w 7tc a sikanie jakoś w 3- 4 m-cu także na takie objawy jeszcze jest czas bo na razie przed okresem to raczej jest etap zagnieżdżania lub początków produkcji HCG a te wszystkie atrakcje przychodzą później...raczej silne odczucia przed okresem wskazują na napięcie przedmiesiączkowe...ciekawostka: ja dwa dni przed spodziewaną miesiączką gdy zaszłam w ciąże dostałam ...biegunki, ale do dzisiaj nie wiem czy to przez ciążę smile
                              • campari345 Re: ciąża po 40 10.06.14, 16:31
                                No właśnie ja próbuje sięgnąć pamięcią wstecz i też sobie nie przypominam żebym miała jakieś objawy na początku każdej z ciąż.
                                Jedynie co to w pierwszej mi było niedobrze nie wiedziałam dlaczego nagle okazało się 7tydzień.
                                A w pozostałych to już w którymś tam mc. Miałam różne takie tam.
                                    • 1nikita111 Re: ciąża po 40 11.06.14, 13:24
                                      Witajcie ja w przyszlym tyg koncze 36 mam coreke 9 lat i syna 7 lat i niedawno zdecydowalismy z mezem ze jednak trzecie tez chcemy - te starsze tak szybko rosna
                                      No i w zeszlym tyg wyjelam wkladke (kiedys mylelismy ze wiecej dzieci nie bedziemy miec ) i od przyszlego miesiaca zaczynamy sie starac
                                      co tu duzo mowic boje sie , nawet bardzo sad alenie o siebie ale o dziecko jak nam sie uda zajsc sad bo nie dosc ze wiek wink to jeszcze wkladka, poprzednie ciaze powiklane cukrzyca, nadcisnieniem, tachykardia lezenie plackiem przez 7 tyg bo lozysko sie odklejalo no i jedno poronienie sad takze nie wesolo sad lekarka ktora prowadzila wszystkie ciaze az brwi uniosla ze zdziwniea ze jeszcze nam sie chce crying jedyne co to nigdy nie mialam problemow z zajsciem w ciaze i mam nadzieje ze tak zostalo mimo noszenia wkladki przez 6 lat sad
                                      Wszystko w rekach Boga wierze ze nam pomoze i uda nam sie urodzic zdrowe dzieciatko
                                        • panifontani Re: ciąża po 40 19.06.14, 18:15
                                          Zagląda, zagląda... u mnie nic się nie zmieniło - starania trwaja od lutego i nic. Daję sobie czas do jesieni i jeśli się nie uda, to zakończę to wszystko. Nie ukrywam, że dla nas te kontrlowane starania to mordęga, w sensie przytulania na zawołanie co 2 dni a dni płodne, łykanie mnóstwa wspomagaczy, ja przebadałam się już cała... obydwoje nerwowi się zrobiliśmy i tyle. W tym miesiącu idziemy na żywioł, w sensie po prostu się nie zabezpieczamy i robimy wszystko normalnie, zanim zaczęliśmy te starania. Spróbujemy tak ze 3 mce i zobaczymy, bo presja czasu jest. Mówiąc szczerze zanim zaczęliśmy to nie przypuszczałam, że starania o dziecko tak będą wyglądały. Naiwnie myślałąm, że max 3mce radosnego przytulania się i po sprawie. Tymczasem nic z tego... Pozdrawiam wszystkie dojrzałe planujące i starające się!
                                              • campari345 Re: ciąża po 40 20.06.14, 07:35
                                                Ja sama w to nie mogę uwierzyć big_grin ja już chciałam na monitoring iść jak tym razem by nie wyszło a tu taka niespodzianka big_grin z wiadomych przyczyn (wiek) to jest moja ostatnia ciąża postanowiłam się więc cieszyć wszystkimi objawami nawet wymiotami i spuchniętymi nogami big_grin
                                                • 1nikita111 Re: ciąża po 40 20.06.14, 16:32
                                                  Campari to bardzo sie ciesze smile gratuluje i zycze wspanialych juz 8 miesiecy i przede wszystkim ZDROWEGO maluszka smile koniecznie opisuj tutaj co i jak
                                                  mam nadzieje ze niedlugo dolaczymy do ciebie jako zaciazone wink
                                                  • karmelowa18 Re: ciąża po 40 22.06.14, 09:56
                                                    Dziewczyny, nie stresujcie się, że od razu nie zachodzicie, nie mamy po 20 lat. Mój gin powiedział, że w moim wieku (37) trzeba dać sobie spokojnie pół roku, bo mamy częściej cykle bezowulacyjne, a jak jest owulacja, to jajeczko nie zawsze jest prawidłowe, zdolne do zapłodnienia lub prawidłowego dalszego rozwoju. Ja zaszłam w 5cs. Bardzo denerwowałam się, czy w tym wieku mam szansę na zdrowe dziecko, po 35rż za darmo jest Pappa, wahałam się, czy robić, ale dałam się ostatecznie przekonać. I co? Okazuje się, że ryzyko wieku swoje, a natura swoje. Ryzyko spadło mi z 1:niecałych 200 (z wieku) na 1:3500. Także mamy ogromne szanse na zdrowe dzieci. Ale dodam jeszcze jedno. Mój lekarz, gdy zastanawiałam się właśnie nad Pappa, powiedział, że z jego doświadczenia kilkudziesięcioletniej pracy w szpitalu, nieprawdą jest, że starsze kobiety częściej rodzą chore dzieci, a mógłby powiedzieć wprost przeciwnie, większa część chorych dzieci ma młode matki, więc on sam nie wie skąd te statystyki. Także głowa do góry i do robotysmile.
                                                  • campari345 Re: ciąża po 40 22.06.14, 10:03
                                                    Co prawda to prawda.
                                                    Jak mój mąż coś wspominał o dziecku mówiłam dobra ale najpierw uderzymy do lekarza poradzić się czy to aby możliwe czy nie ma żadnych przeciwskazań.
                                                    Lekarz powiedział absolutnie nie ma i spokojnie możemy się zabierać do działania .
                                                  • anusia_magda Re: ciąża po 40 25.06.14, 13:30
                                                    Campari, gratuluje i trzymam kciuki...będzie pięknie smile, Karmelowa, to mnie pocieszyłaś z tymi statystykami, Ja na razie Wam tylko kibicuję bo z różnych przyczyn świadomie obecnie nie zaczynam starań, kedyś myslałam że granicą dla mnie bedzie wiek 40 lat, ale ja nie czuję sie stara w tym wieku i myślę że za rok nic mi się w głowie nie zmieni czyli wtedy mając 41 l. chciałabym zacząć starania. Ale przyznam sie szczerze że jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. W szkolnych czasach miałam w klasie najstarszych albo praiwe najstarszych rodziców, tzn. moja mama urodziła mnie w wieku 32 lat ( ! ) ale mamy moich koleżanek rodziły je w wieku 19stu. Dzisiaj to śmieszne, ale w pewnym momencie nad tym ubolewałam i w sumie niestety rodzice odeszli szybko więc jednak miałam ich krócej. I o tym czasem myślę niestety...
                                                  • campari345 Re: ciąża po 40 25.06.14, 15:27
                                                    anusia-magda
                                                    Bardzo ci dziękuję.
                                                    Nie martw się że będziesz za stara no co ty moja mama też mnie późno urodziła big_grin żyje ma się dobrze nic nie wskazuje na to by miała zejść z tego świata.
                                                    Babcia moja zmarła jak miała 93 lata przeżyła wszystkie swoje dzieci sad
                                                    Teraz wydaje mi się starzejemy się jakoś inaczej wolniej jakby .
                                                    My się tak cieszymy że jeszcze zostaniemy młodymi rodzicami że aż big_grin
    • iziula1 Re: ciąża po 40 25.06.14, 21:23
      Nie wiem czy się licze ale urodziłam moją córeczkę dwa miesiące przed 40-stką.
      Była planowana i wyśniona.
      Mamy w sumie 3 dzieci.
      Róznica między najstarszym synem a córką aż 16 lat.

Ciąża najlepsza ze wszystkich.

Dziewczyny, 40 lat to najlepszy wiek na ciąże. Jesteśmy dojrzałe, wiemy czego chcemy, spokojnie znosi się wszystkie trudy i macierzyństwo dojrzałe smakuję o wiele lepiej.
      Jestem szczęsliwa że zdecydowałam się na 3 dziecko. Dwa lata o tym myślałam, dwa lata watpliwości bo zycie juz poukładane. Ale wiedziałam,że myśl o córce nie opuści mnie już do końca zycia.
      I dziś jest z nami moja cudowna córeczka.

Co moge doradzić? Kochajcie się a nie starajcie.
      Ciąza sama przyjdzie. Owszem płodnośc spada ale nie jakośc drastycznie.
      My zaciązyliśmy w 1 cyklu starań-ale byłam w szoku. Dwa lata planowania, nastawiłam się na kilkumiesięczne starania a tu JEST!!!
      Co do rodzeństwa-to nie ich chęci decydują o tym czy będziesz czy nie jeszcze raz mamą. Starszy syn do dziś jest sceptyczny wobec rodzeństwa choć jest opiekuńczy wobec siotry natomiast młodszy syn 7 latek jest całkowicie zakochany w siostrze.

Co do testów pappa , owszem wiek ma znaczenie ale tylko przy kwalifikacji wyników badań do danej grupy statystycznej. Czyli wyniki kobiety 40 letniej, rasy białej zestawia się z wynikami tej samej grupy a nie np.20 latki.
      Także nie bójcie się ich. Jak coś pomoge dobrym słowem i wsparciem bo też przeszłam ścieżkę badań prenatalnych.
      Pomogłam ? Starałam się zawrzeć najważniejsze rzeczy i wątpliwości jakie pojawiały sie w wątkach.

• campari345 Re: ciąża po 40 26.06.14, 07:58
        Hej pewno że pomogłaś dobre słowo zawsze mile czytane big_grin
        Moje dzieciaki się strasznie cieszą te młodsze jak i te starsze .
        Najpierw modliłam się o ciążę teraz modlę są żeby wszystko było ok i tak wiecznie się o coś martwię.
        • anusia_magda Re: ciąża po 40 26.06.14, 10:17
          campari345 napisał(a):

.
          > Najpierw modliłam się o ciążę teraz modlę są żeby wszystko było ok i tak wieczn
          > ie się o coś martwię.
          i u mnie będzię to samo jeśli zacznę starania, dlatego mój mąż juz jest zniechęcony smile
        • 1nikita111 Re: ciąża po 40 26.06.14, 18:28
          My chyba juz tak mamy ze martwimy sie na zapas o wszystko uncertain
          ja na pewno bede schizowac sad
          teraz czy wogole sie uda pozniej o zdrowie maluszka sad i za przebieg ciazy
          niestety w kazdej mialam jakies "przeboje" a wiek pewnie swoje zrobi ze latwiej nie bedzie sad
          echh ale co sie nie robi dla maluszka smile oby tylko zdrowy byl
          • campari345 Re: ciąża po 40 27.06.14, 07:23
            Uwierzcie mi że nie ma większej panikary niż ja sad .
            Ja to sobie potrafię takie fazy wkręcać potem siedzieć dołować się zamartwiać ryczeć że to jest nie do opisania sad.
            Jak nie mam zmartwień to się martwię że się nie martwię wink taka dziwna jestem.
            Teraz jak nam się udało i zostaniemy znowu rodzicami staram się nie oglądać w TV.
            Nic co o ciąży a w necie nie doszukuję się tematów o ciażach (przynajmniej staram się je omijać). Musi być dobrze przecież urodziłam czworo zdrowych dzieci ciąże były bez komplikacji big_grin
      • anusia_magda Re: ciąża po 40 26.06.14, 10:16
        cześć Izula smile. Fajnie to opisałaś, ale jednak udało Ci się przed 40stką smile. Mam koleżankę która niedawno urodziła w wieku 42 l. a zarzekała się że na babcię się szykuje ( ale wiem że marzyła o córce i ma). Zresztą teraz dużo celebrytek rodzi po 40stce więc i społeczeństwo ma inne podejście...
      • ida17 Re: ciąża po 40 03.07.14, 08:32
        Urodziłam pierwsze dziecko w wieku 38 lat. Nie czułam w ogole ze jestem za stara . Teraz staramy sie drugiego dzidziusia , w tym roku kończę 41 i tez nie czuje sie za stara ..
        U mnie jakos tak wszystko przychodzi pózniej . Dopiero teraz poszłabym np na studia smile .Przedtem sie bałam , nie czułam sie na siłach ....
        Za maź wyszłam w wieku 35 lat i wtedy dopiero czułam sie dojrzała do tego.
        W wieku po 35 roku życia dzięki lekarzowi napro. uregulował sie tez mój cykl . 15 lat temu pani znana w Polsce pani doktor ginekolog z Mikołowa powiedziała mi ze nie ma szans na dziecko . Słowa te sie nie sprawdziły na szczęściesmile
        • kaza10 Re: ciąża po 40 06.07.14, 20:13
          Gratulacje dla campari345, troje dzieci w dzisiejszych czasach to luksus a piątka!!jestem pod wrażeniem i oczywiście mocno trzymam kciuki, za pozostałe starające się mamy oczywiście również.pozdrawiam
          • 1nikita111 Re: ciąża po 40 12.07.14, 15:29
            Jak tam Campari sie czujesz ? wszystko ok z ciaza ?
            A u pozostalych dojrzalych staraczek ? jak wyniki
            ja sie jakos nie nastawiam pozytywnie bo tempki dziwne, objawow ovu nie bylo za specjalnych za tydzien na wakacje i znowu bedziemy dzialac
        • ewelineczka1980 Re: ciąża po 40 16.07.14, 15:21
          ida, bardzo mi ulżyło po przeczytaniu twojej wypowiedzi. Czytając ją byłam na wakacjach, daleko od Polski, codzienności, problemów itd.
          Na co dzień to cały czas się stresuję, że już późno, że już czas, że nie można odkładać itd.itp. (mam 34 lata).
          Jak widać można pierwsze dziecko urodzić nieco później, a mimo wszystko czerpać z tego radość, być zadowolonym i jeszcze myśleć o kolejnym smile
          Dzięki za te słowa!
          • 1nikita111 Re: ciąża po 40 22.07.14, 05:54
            Kurcze dziewczyny zrobilam test w 12dpo i wyszedl z bladziutka druga krecha
            jak malz sie obudzi to dam mu do potwierdzenia bo sama w to nie wierze smile
            trzymajcie kciuki zeby ciemniala smile
                  • campari345 Re: ciąża po 40 14.08.14, 18:42
                    Hej dziewczyny ale ciężarówek big_grin ja ciebie suuuuuper.
                    u mnie 13 tydzień wczoraj byłam na usg .
                    Widziałam moje dzieciątko ale się ruszało ono się ruszało a ja ryczałam i ryczałam ze szczęścia.
                    U nas wszystko ok w październiku mam następne pewno się dowiemy kto tam mieszka big_grin
                    Chociaż moje chłopaki po fotce z usg widzą że to brat bo niby ma takie same włosy jak chłopak.
                    Córka widzi dziewczynkę.
                    A nam to jest obojętne fajnie że jest big_grin
                    Pozdrawiam was wszystkie piszcie co u was.
                    • andziaplus Re: ciąża po 40 14.08.14, 21:42
                      A ja 12 dni po owulacji, beta 32,5,w sobotę powtórzę. Trochę się stresuję,bo ostatnie poronienie miałam w25 dniu po owulacji. Utrzyma się dzidzia, a w ogóle, t o bym chciała bliźniaki. We wrześniu kończę 40
                        • andziaplus Re: ciąża po 40 18.08.14, 15:54
                          no nie udało się. Wyniki bety za niskie - 38( 2 dni wczesniej 32), ale i tak to byl cud, bo owulacja byla gdzies w 41 dniu cyklu, więc endometrium juz nie bylo w formie, tak sobie to tlumaczę... Ale smutno... Juz chodzilam w wyobrazni na spacery z maluszkiem. Moze nastepny cykl bedzie normalniejszy... jak sie organizm pozbiera
                              • campari345 Re: ciąża po 40 18.08.14, 17:51
                                Temperatury nigdy nie mierzyłam to nie wiem ale te testy owulacyjne u mnie się nie sprawdziły.
                                kupiłam te drogie clearblue i nic .
                                Ja sobie przypomniałam że zawsze na cytologię chodziłam do 10-go dnia po miesiączce i moja pani doktor pytała czy chcemy mieć jeszcze dzieci bo jest piękna owulacja.
                                Tak więc zaczęłam kombinować myśleć i doszłam do wniosku że u mnie owulacja musi być zaraz po miesiączce .
                                Miałam rację big_grin
                                • andziaplus Re: ciąża po 40 18.08.14, 19:28
                                  u mnie to różnie... najczęściej 13 dnia (plus/minus2)... poznaję po skoku i utrzymującej się temperaturze, a różnica na wykresie jest wyraźna... z 36,6 skacze na 37, 37,2 itp. Ta była najpóźniejsza, i jak czytałam najlepszy czas na implantację jest między 12 a 22 dc, ze względu na grubość endometrium. A muszę mierzyć, co jest trochę męczące, bo luteinę mam brać 3 dni po pick/po skoku temperatury, czyli po owulacji... w innym razie istniałoby ryzyko przyblokowania owulacji(niektórzy lekarze każą brać luteinę np. 16 dnia cyklu, u mnie to czasem przed owulacją)
                                  Bardzo Co gratuluję i kibicuję, żebyś spokojnie i z uśmiechem cieszyła się maluszkiem! I niczym nie martwiła smile Mimo wszystko mam też nadzieję, że mi też się uda, mimo wieku i stresu
    • koto.podobna Re: ciąża po 40 19.08.14, 10:29
      To i ja się wypowiem - pod koniec X będę miała 40-stkę, jestem w pierwszej ciąży, rozwiązanie w III 2015. Na razie - odpukać! - wszystko jest ok, czuję się świetnie.
      • ewelineczka1980 Re: ciąża po 40 19.08.14, 11:04
        Co za ulga przeczytać jaką wiadomość!!!!

Ja niedługo skończę 35 lat, ale z w związku z nowymi okolicznościami, musimy z mężem przesunąć starania o jakieś 2 lata. Więc super usłyszeć, że i w późniejszym wieku się da - zwłaszcza z pierwszym dzieckiem!!
        • iza412 Re: ciąża po 40 25.08.14, 10:13
          Witam dziewczyny, jestem tu pierwszy raz - i przeczytałam Wasze wpisy, ciesze sie ze jest Was tak duzo dz przyszłych dojrzałych mamsmile Ja narazie sie staram i bez efektu i jak szalona co chwilke robie test i czekam na upragnione dwie kreski.... i nic Moze to juz wiek bo mam 41 lat, ale jeszcze bede sie starac, tak bardzo bym chciała. Zazdrosze tym co juz są w ciązy, Ciesze sie z wami a tym co sie starają zycze aby nareszcie ujrzały dwie kreski na tescie. Pa trzymajcie sie
            • iza412 Re: ciąża po 40 28.08.14, 16:39
              Czesc 1gilbert1977, ja bardzo wierze ze sie uda, tylko chyba juz wariuje i odwrotny efekt, codziennie mam wrazenie ze inaczej sie czuje wmawiam sobie, licze dni płodne potem molestuje mojego meza juz na zapas tydzien wczesniej.... szalenstwo on chyba ma juz doscsad ale ja sie nie poddaje wiem ze kiedys sie uda (tylko juz coraz mniej czasu mam) pa trzymam za Ciebie kciuki, tez sie nie poddawaj.