Dodaj do ulubionych

Zakopane zamiast drzew smród samochodów

04.09.21, 16:40
Podpisałam taką petycję bo uważam, że warto. Petycja dotyczy zabudowy zbocza Antałówki, kultowej góry Zakopanego i zamiany traktu spacerowo-rowerowego Bulwary Słowackiego na samochodową jezdnię. Zamiast zieleni, ptaków – asfaltowy, samochodowy smród. Zbierają podpisy z całej Polski i z zagranicy. Podpisz i Ty i prześlij do znajomych żeby też podpisali www.petycjeonline.com/nie_dla_przebudowy_bulwarow_sowackiego_w_zakopanem
Obserwuj wątek
    • kornel-1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 06.09.21, 13:47
      Nikt nie lubi, jak mu pod oknem powstaje inwestycja. Jadnak trzeba pamiętać, że te wille na Bulwarach też powstały pod czyimś oknem lub na "dziewiczych" podtatrzańskich łąkach. Bulwary Słowackiego to wąska ulica, miejscami bez chodnika, na której z trudem mijają się dwa samochody. Poszerzenie drogi zwiększy bezpieczeństwo ruchu. Równoległa ulica Chałubińskiego może zostać odciążona, co zmniejszy korki i emisje spalin (smog). Obecnie dostęp do Bulwarów mają tylko mieszkańcy.
      Im więcej hoteli w Zakopanem tym nocleg staje się tańszy dzięki wzrostowi konkurencyjności. Dlaczego miałbym protestować?
      W rzeczywistości w Zakopanem trwa konflikt pomiędzy Starostą Tatrzańskim i deweloperami a Urzędem Miasta. Nie dajcie się wpuszczać w jakieś miejscowe wojenki.
      Więcej tu:
      zakopane.wyborcza.pl/zakopane/7,179294,27404658,zakopane-wladze-miasta-chca-uniemozliwic-deweloperom-zabudowanie.html
      Z drugiej strony władze miasta poinformowały o planach budowy ważnego łącznika drogowego, który połączyłby Bulwary z ul. Jagiellońską. Obecnie znajduje się tam wąska, jednokierunkowa ulica. W jej połowie znajduje się znak zakazu wjazdu, który nie dotyczy m.in. mieszkańców osiedla. Zakopiańczycy twierdzą, że przebudowa tamtejszej drogi przekształci ciche i spokojne Bulwary Słowackiego w kolejny głośny i zakorkowany rejon miasta.

Absurdalności całej sytuacji dodaje fakt, że w miejscu, gdzie miałyby powstać nowe hotele, znajduje się las, który figuruje w planach miejscowych jako... działki budowlane.
      Zakopane chce przebudować drogę, aby zapobiec zabudowaniu Bulwarów Słowackiego hotelami

Teraz zakopiańscy urzędnicy – w odpowiedzi na krytyczne uwagi mieszkańców - poinformowali, że planowana przez nich inwestycja drogowa ma na celu „zachowanie dotychczasowego charakteru tego miejsca". W starostwie powiatowym w Zakopanem toczy się obecnie postępowanie o uzyskanie przez urząd miasta decyzji ZRID dla budowy jednokierunkowej drogi pomiędzy ul. Broniewskiego a Bulwarami Słowackiego.

- Cały czas trwa również regulacja obecnie istniejącego przejścia pieszego, które jest bardzo dogodnym komunikacyjnym ułatwieniem dla mieszkańców i turystów, a planowana w tym rejonie inwestycja [hotelowa – przyp. red.] niestety może jego dalsze funkcjonowanie całkowicie zniweczyć. Przebudowa drogi ma na celu uratowanie istniejącego przejścia pomiędzy Bulwarami Słowackiego a ul. Broniewskiego i nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek planami właścicieli sąsiednich nieruchomości – tłumaczy Anna Semberecka z Urzędu Miasta, odnosząc się do zarzutów, jakoby urzędnicy modernizowali tamtejszy odcinek drogi pod budowę hoteli.

Kornel
      • rzdrozny1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 08.09.21, 13:26
        Kornel, Ty jesteś za czy przeciw?:) Piszesz, że przebudowa drogi zwiększy bezpieczeństwo i odciąży Chałubińskiego. Następnie wspominasz, że jesteś za kolejnymi hotelami. A na końcu, że zakopiańska wojenka stworzyła tylko dwa rozwiązania - droga albo hotele:) Ty chcesz być jak ta żaba z dowcipów, co jest mądra i piękna?:)
        • kornel-1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 08.09.21, 18:00
          rzdrozny1 napisał(a):

> Kornel, Ty jesteś za czy przeciw?:)

Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną, prawda?
          Z mojego postu jasno wynika, że jestem przeciwko podpisywaniu petycji.

Piszesz, że przebudowa drogi zwiększy bezpieczeństwo i odciąży Chałubińskiego. Następnie wspominasz, że jesteś za kolejnym i hotelami.

Tak.

A na końcu, że zakopiańska wojenka stworzyła tylko dwa rozwiązania
          > - droga albo hotele:)

Niby gdzie to napisałem?! Nie zmyślaj.

Kornel
            • kornel-1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 09.09.21, 20:25
              Tak jak się spodziewałem, nie potrafiłeś odnieść się do swojego bzdurnego stwierdzenia jakobym napisał, że "zakopiańska wojenka stworzyła tylko dwa rozwiązania - droga albo hotele". Oczywiście, że w żadnym miejscu tak nie napisałem.
              Dla ilustracji tła konfliktu podałem link do artykułu i obszerny cytat.
                • kornel-1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 10.09.21, 14:52
                  rzdrozny1 napisał(a):

> Kornelku, znowu czepiasz się głupot, bo wiesz, że sam takową walnąłeś i nie pot
                  > rafisz (zresztą, jak zwykle) do tego się przyznać. Nie da się w tej sytuacji by
                  > ć w rozkroku.

Typowy trolling.

Sprawa jest prosta.
                  1. Forumowiczka zachęciła do podpisania petycji-protestu.
                  2. Ty, nie wnikając w istotę konfliktu, poparłeś protest.
                  3. Ja napisałem, że sprawa nie jest oczywista, inwestycje mają również dobre strony a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Podałem link do artykułu omawiającego konflikt i zachęciłem forumowiczów do niebrania udziału w konflikcie.

I wątek by się zakończył, gdybyś nie przypisał mi wypowiedzi, której nie wypowiedziałem. Bardzo tego nie lubię.
                  Dalsze twoje wypowiedzi mają charakter trollingu.

Kornel
                  • rzdrozny1 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 13.09.21, 11:38
                    Bardzo rzadko się z Tobą zgadzam, ale to jest ten moment:) Masz rację - sprawa jest prosta:) Tylko, że to Ty próbujesz być trochę w ciąży:)

Mnie podtatrzańskie wojenki nie interesują. Jest ich tam pełno, a wszystkie z udziałem ludzików z dolarami w oczach. Nie zmienia to faktu, że w tym przypadku jestem absolutnym przeciwnikiem inwestycji drogowej.
      • mag_2021 Re: Zakopane zamiast drzew smród samochodów 14.10.21, 09:24
        Ten odcinek Bulwarów przyledga do zbocza Antałówki. Jego część zniknęła już bo zbuowano Hotel Radisson. Trwają odwierty geodezyjne na kolejnej części zbocza. I co ? Na kolejnym odcinku zostanie wycietęty las po dalszą zabudowę.. i tak zniknie Antałówka .. jak myślisz .. po co ta zamiana traktu spacerowego na jezdnię. Władze miasta na to wszystko dają zgodę ...więc jakiego wywiadu mają udzielić ? A przy okazji budowy zlikwidowano kolejny zabytek Modrzejówkę ? I to jest wg Ciebie Ok. A jak chcesz wiedzieć co naprawdę się dzieje w Zakopanym to poczytaj w tym linku. Oczywiście może Ci się to podobać ale .. mam nadzieję, że innym nieTekst linku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka