jhasior Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 30.10.02, 13:13 Polecacie różne miejsca w Bieszczadach i nie możecie się zdecydować, które najlepsze. Więc ja Was pogodzę. Uwaga: Najpiekniejszym i najfajniejszym miejscem w Bieszczadach jest Łupków (www.lupkow.pl) Tylko nikomu nie mówcie, bo zaraz zleci się stonka i wycieczki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.07.03, 19:56 Popieram ten wpis, chociaż byłam tam baaardzo daaawno temu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.ramtel.com.pl 19.06.03, 00:10 Czy nie jechałby ktoś w ten weekend w Bieszczady? Jakby ktoś był z Krakowa albo okolic, albo skądkolwiek to zapraszam... Dajcie znać na maila slimakowee@poczta.onet.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolina Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.net.szczecin.pl 19.06.03, 20:01 Połonina Wetlińska, choć ostatnio zrobiło się tam przesadnie tłoczno...:( A jeśli chodzi o miejscowość to Muczne. Ulubione schronisko? Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej za widoki, Jaworzec - za atmosferę, Pod Małą Rawką - za Mega Naleśnika, chatę socjologa - za dzicz (niestety spłonęła). A najgorsze schronisko - Kremenaros w Ustrzykach Grn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nienietoperz Carynska IP: *.nottingham.ac.uk 18.07.03, 13:30 Carynska - w kazda pore roku, ale koniecznie od Berehow i najlepiej wtedy, kiedy wczesniej (w nocy/o swicie) przeszlo sie Wetlinska. Kiedy wchodzisz cudownie zmeczony pod gore, i masz wrazenie (zawsze, chociaz szedlem juz tak 4 razy), ze po W. nie ma juz nic piekniejszego, to moment i szybkosc z jaka rozposciera sie pod toba wszystko, co odlegle i bliskie, wiatr, cienie poznego popoludnia/wieczoru sprawiaja, ze czujesz sie kompletnie 'gdzie indziej'. Nawet kiedy raz okazalo sie, ze spoznilismy sie na ostatni autobus, nocny powrot szosa Ustrzyki-Wetlina nie byl w stanie zepsuc tamtych wrazen. Swoja droga nawet 3 maja o wschodzie slonca na Wetlinskiej jest pusciutko... Pozdrowienia, z koniecznosci bezogonkowy nienietoperz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bieszczadnica Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.03, 10:01 kiedyś jeździłam w tatry - ale niestety odkąd zaczęłam potykać się o tłłłłłłumy ludzi , panie w "szpileczkach" wychodzące do Pięciu Stawów - spasowałam:)) Teraz na ukojenie nerwów po spokój w Bieszczady!!!! Wspaniałe miejsce, zatrzymujemy sie w Kalnicy - a potem wypuszczamy sie w poszukiwaniu cerkwi i starych żydowskich cmentarzy, wskoczymy na Połonine Wetlińską, Tarnicę itd..... w tamtym roku byliśmy w Caryńskim - aż niemozliwe że była tam kiedyś wieś - patrząc się na to co zostało- w międzyczasie obowiązkowo udajemy sie na wspaniałego pstrąga w Przysłupie Wszystkim Polecam!!! Odpowiedz Link Zgłoś
epione Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 24.07.03, 09:06 Chciałbym pojechać z dzieckiem na kilka dni w Bieszczady. Będę tam po raz pierwszy. Czy miłośnicy tych gór mogą mi pomóc w wyborze miejsca (miejscowość, pensjonat, jakiś kontakt)? Odpowiedz Link Zgłoś
kwiat_paproci Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 29.07.03, 08:55 moje ulubione to:Bukowe Berdo i w ogóle cały niebieski szlak z Ustrzyk Górnych przez Tarnicę,Halicz i Rozsypańca.Oprócz tego potok Wołosate,szlak na Paprotną i Wetlina.Po tym co tutaj przeczytałam obiecałam sobie,że w przyszłym roku na pewno odwiedzę Siekierezadę.Polećcie mi natomiast jakieś ciekawie położone schronisko,bo w tym roku zaszłam do jednego z moich ulubionych i przeraziłam się tym co tam zobaczyłam:na ścianach kafelki,na podłodze marmury,a w pokojach pełno"turystów",którzy już pierwszego dnia chcą przejść cały czerwony szlak ,obowiązkowo w szpileczkach,albo klapkach.Niejako zmuszona więc byłam nocować w prywatnej kwaterce,ale nie było żle... Pozdrawiam wszystkich maniao,którzy nie potrafią żyć bez włóczęgi po Połoninach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AdamM Ja polecam IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 29.07.03, 10:21 Kolibę - od Bereżek 1 godzina w górę. Bardzo mile i przytulne schronisko, ale dośc niekorzystnie polozone jesli chodzi o wyjscie w gory. Glowne podejscie na Carynską z Koliby jest dosc meczące. Ale warto - w koncu i tak się zawsze gdzies podchodzi:) Schronisko prowadza mlodzi i sensowni ludzie - ona z Wetliny on z Warszawy. Mozna spac tez w szopie lub w namiotach. A. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podkarpacki Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.rzeszow-staszica.sdi.tpnet.pl 30.09.03, 22:28 kwiat_paproci napisała: > moje ulubione to:Bukowe Berdo i w ogóle cały niebieski szlak z Ustrzyk Górnych > przez Tarnicę,Halicz i Rozsypańca.Oprócz tego potok Wołosate,szlak na Paprotną > i Wetlina.Po tym co tutaj przeczytałam obiecałam sobie,że w przyszłym roku na > pewno odwiedzę Siekierezadę.Polećcie mi natomiast jakieś ciekawie położone > schronisko,bo w tym roku zaszłam do jednego z moich ulubionych i przeraziłam > się tym co tam zobaczyłam:na ścianach kafelki,na podłodze marmury,a w pokojach > pełno"turystów",którzy już pierwszego dnia chcą przejść cały czerwony > szlak ,obowiązkowo w szpileczkach,albo klapkach.Niejako zmuszona więc byłam > nocować w prywatnej kwaterce,ale nie było żle... > > Pozdrawiam wszystkich maniao,którzy nie potrafią żyć bez włóczęgi po Połoninach > Polecam schronisko Koliba na Przysłupiu Caryńskim /777 m. n.p.m./ Najpiękniejsze widoki na "worek". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: perełka Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: 1ProxyWebServer:* 27.08.03, 11:33 No proszę, już przeszło dwa lata ciągnie się ten wątek.A przy tym jest super i tyle wzruszeń przy czytaniu - kto kocha Bieszczady- ten wie... Polecam Przysłup Caryński i spacer po Caryńskiem (odwiedź cmentarz - zapal świeczkę), zapomniane przez świat Nasiczne, bacówkę w Jaworzcu, pasmo graniczne z Kremenarosem i Rabią Skałą, Prełuki i Duszatyn,a wszystko to i jeszcze inne, nie wymienione - tylko po sezonie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ven.tus Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: 213.77.91.* 01.09.03, 14:48 Gość portalu: perełka napisał(a): > No proszę, już przeszło dwa lata ciągnie się ten wątek.A przy tym jest super i > tyle wzruszeń przy czytaniu - kto kocha Bieszczady- ten wie... Oj tak.. A miejsca: od tego roku Caryńskie. Magiczne. Piekne. I wywołujące smutek jednocześnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arka333 Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.chello.pl 04.09.03, 09:50 Potwierdzam. Dla mnie Prełuki to magiczne miejsce... Spędziłem tam najwspanialsze chwile mego życia. Panuje tam taka cisza i spokój, tego poprostu nie da się opisać..... Odpowiedz Link Zgłoś
namche Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 27.08.03, 12:30 Z krotkiego mojego pobytu w Bieszczadach najbardziej zapamietalem cerkiew w Lopience - poza niedziela miejsce dzikie, piekne, odizolowane. Bylismy tam slonecznego popoludnia, zrobilem jedno zdjecie, jedno z najwazniejszych dla mnie z calych wakacji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: serbio Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.saint 30.08.03, 23:46 Bieszczady wspominam jako miejsce magiczne .Byłem tam na pierwszych wakacjach z moją obecną żoną,muszę przyznać że był to najwspanialsze i najpiękniejsze wakacje.A co do miejscowości raczej jest to malutka wieś ,koniec świata to są Suche Rzeki.Polecam wszystkim ,nie zapomnicie tego miejsca do końca życia,jest urocze.Pozdrawiam wszystkich wędrowniaków po biszczadzkich szlakch. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AdamM No i jeszcze IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.03, 08:28 taka niby zwykla rzecz - spacer asfaltową, umalinioną drogą od Nasicznego do Brzegów Górnych. A potem wejscie na Wetlińską do Chatki Puchatka. A. Odpowiedz Link Zgłoś
neff Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 04.09.03, 11:50 WETLINA!!!!! i cala reszta Bieszczad :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaja Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.acn.pl / *.acn.pl 23.09.03, 21:51 popieram - wetlina i cała reszta bieszczad Odpowiedz Link Zgłoś
namche Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 05.09.03, 18:31 Ah, zapomnialbym: 'Radość z życia, siłę smoka, da Ci jogurt wprost z Sanoka' Szczegolnie polecam maslanke truskawkowa - orzezwia bardziej niz jagodowa, ktora z kolei jest slodsza. No i cena!!! 2 zl za litr maslanki. Do tego 3 suche buły i obiad z glowy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thar Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.pro-futuro.com 08.09.03, 14:24 Zdecydowanie Łopienka, szczególnie noca, podczas pełni księżyca, gdy wraca się z bazy studenckiej do Spisa. Cała dolina wygląda bajecznie. To naprawdę jest magiczne miejsce. Ech... mam nadzieje, ze jescze tam wrócę. Co ja mówie, ja wiem, że tam wrócę!!! Pozdro Thar Odpowiedz Link Zgłoś
namche Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! 08.09.03, 17:19 Gość portalu: Thar napisał(a): > Zdecydowanie Łopienka, szczególnie noca, podczas pełni księżyca, gdy wraca się > z bazy studenckiej do Spisa. Cała dolina wygląda bajecznie. To naprawdę jest ma > giczne miejsce. Ech... mam nadzieje, ze jescze tam wrócę. Co ja mówie, ja wiem, > że tam wrócę!!! > > Pozdro > Thar Czy ta sama slynna baza z mostem pol stada sloni; obrosla legendami o Fraglesie, jego czapeczce, kurtce, no i miejscu, w ktorym sie zgubil??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thar Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.pro-futuro.com 09.09.03, 08:50 namche napisał: > > Czy ta sama slynna baza z mostem pol stada sloni; obrosla legendami o > Fraglesie, jego czapeczce, kurtce, no i miejscu, w ktorym sie zgubil??? > opowiesci o fraglesie nie znam, byłem tam niestety tylko raz i jeszcze nie poznałem wszystkich historii, a znając klimat tej bazy, legend o niej musi być całe mnóstwo. Dzięki temu, ze byłem tam z ludźmi, którzy przyłożyli swoje łapki do budowy bazy 20lat temu, poznałem kilka historyjek z tamtego okresu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zaba Zielona Łupków!!!! IP: *.acn.pl / *.acn.pl 12.09.03, 17:21 zdecydowanie Łupków! kto raz tam pojedzie, posiedzi wieczorem przy stole w kuchni, pośpiewa, pogra na gitarze, niewątpliwie wróci, tak jak ja wracam już od ponad 2 lat. pozdrawiam wszystkich bywalców Łupkowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: perełka Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: 2.4.STABLE* / *.mofnet.gov.pl 24.09.03, 10:57 Polecam stronę schroniska: www.lupkow.pl - oryginalna i odlotowa prezentacja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podkarpacki Re: WASZE ULUBIONE MIEJSCA W BIESZCZADACH ??!! IP: *.rzeszow-staszica.sdi.tpnet.pl 30.09.03, 22:41 1. Dwernik - Kamień - za wspaniałe widoki 2. Przysłup Caryński - za to samo i za przytulne schronisko, niestety już bez Krysi Rados :( - obecna obsługa to pomyłka 3. Sine Wiry 4. Połonina Bukowska, niestety trzeba mieć zgodę parku i SG na przejście. 5. Dolina Sanu 6. Dolina Łopieńki 7. Jasło - wpaniała dookolna panorama 8. Hyrlata - dzicz i wspaniałe widoki 9. Pasmo graniczne od Łupkowa do Rawki 10. Łupków - bar Pod Sosnami, gospodarstwo agroturystyczne "Pod Horodkami" www.krystyna_rados.nocuj.pl, wycieczki pociągiem do Medzilaborców na wyprażany ser i piwko, zwiedzanie muzeum Warholla. Odpowiedz Link Zgłoś
ogmar Cisna 03.10.03, 08:32 Bacówka "Pod Honem". Mamjednak jedną wadę w zeszłym roku we wrześniu zadzwoniłem tam by dowiedzieć się o pokój dwu osobowy na sylwestra. No i lipa. Ze względu na brak miejsc zaproszono mnie na kwiecień :-) Odpowiedz Link Zgłoś