Dodaj do ulubionych

Witam wszystkich

10.09.22, 09:05
Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie (wcześniejszy nick: mogrochal).
Odkąd zmieniono stronę naszego miasta i nie dano na niej linku do forum praktycznie przestałem go szukać.
Szczerze mówiąc już wcześniej wydawało mi się, że tak naprawdę na forum nic się nie dzieje. Jakieś błahe sprawy, które wywoływały lokalne kłótnie i docinki pomiędzy kilkoma użytkownikami. Na co dzień jest tego pod dostatkiem (choćby w TV) dlatego jakoś mnie tu nie ciągnęło. Nawet wątek z listą obecności na forum pokazuje pewien marazm.
A szkoda bo myślę, że każda społeczność powinna mieć takie forum, na którym można w jakimś sensie uczestniczyć w wydarzeniach swojego miejsca zamieszkania.
Co prawda na FB jest grupa ale nie każdy lubi takie aplikacje sięgające głęboko w prywatność jego użytkowników.
Z tym forum też nie jest w 100% lepiej bo żeby z niego korzystać trzeba wszystko zaakceptować w zgodach dotyczących polityki prywatności. No ale coś za coś jeśli nie chce się płacić :p
Tyle jeśli chodzi o moją reaktywację. Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów.
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Witam wszystkich 12.09.22, 16:00
      Pozdrawiam p. Mogrochal_2
      Uważam że miejsce jak to forum jest bardzo potrzebne.
      W Józefowie i okolicach dzieje się wiele ciekawych, wartościowych rzeczy: koncertów, wystaw,
      Przeszkadza w działaniu forum kilka rzeczy.
      1. Anonimowość. Nie powinno być wycieczek naruszających cudzą prywatność. Mamy tutaj osoby rozpoznawalne i całkowicie anonimowe. To tworzy brak symetrii. Osoby anonimowe często ( nie zawsze) posuwaja sie do rzeczy niewłaściwych - obrażają innych użytkownikow.
      Ww. zniechęca do brania udziału w czymś podobnym. Może jeśli ktoś ma jakieś żale do osób, które zna, a one jego - nie, może wtedy powinien się im przedsawić?
      2. Temat. nie powinniśmy rozstrząsać spraw ogólnych: polityki krajowej, światowej, ekologii.
      To jest możliwe do pewnego stopnia: np. w sprawie ochrony środowiska gdy sprawy są jednoznaczne - ktoś zatruwa powietrze - jest oczywista zgoda na reakcję, pisanie o tym.Gdy jednak jest poruszana sprawa dyskusyjna - np. co należy zrobić w sprawach ratowania zycia na Ziemi - gdy ktoś uważa je za zagrożone - może prowadzić takie dyskusje gdzieś indziej?
      3. Kiedyś ( z 10 lat temu) spotykalismy się w knajpie 10 - 20 osób z forum józefów. To integrowało. To się skończyło.
      4. na stronie miasta była zakładka: "forum niezależne". Teraz nie ma zapewne dlatego, że nic się na tym forum niw dzieje. A moze: na forum się nic nie dzieje bo nie ma tej zakładki?
      5. zwyczajnie: było forum jozefow i ... się skończyło
      A może nie?
      Pozdrawiam
      feelek - Zbigniew Kozłowski -> Michalin ->Jarosław Północny
      • opoint Re: Witam wszystkich 25.09.22, 10:55
        A ja tu bywam, raz na jakiś czas zajrzę.

Nic się nie dzieje. To wina fejsbuka?

Ciekawe, czy jest więcej takich podglądaczy jak ja: niby są, ale tak jakby ich nie było...

Serdeczności,
        DZ
    • feelek Re: Witam wszystkich 12.09.22, 18:48
      I jeszcze 1:
      Forum jozefow było inicjatorem wielu rzeczy: to tu narodziło się Gwiazdobranie i Dawanie.
      Wiele innych akcji - pomoc pogorzelcom, ofiarom powodzi.
      Przypominam to bo forum może być narzędziem rozmaitych pomocy.
    • feelek Re: Witam wszystkich 16.09.22, 22:02
      Sam pan widzi:
      zero aktywnosci.
      ......
      Są 2 możliwości cd.:
      1. nie będzie dalszego ciągu forum,
      2.co kilka tygodni/ miesięcy pojawi się tu coś ciekawego.
      Piszmy tak po prostu: zgodnie z wewnętrzną potrzebą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka