Dodaj do ulubionych

stilo abarth

IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 17.02.04, 13:18
Czy ktoś z Was jeździ/jeżdził stilo abarth z nową skrzynią biegów (tj.
ręczną, a nie Selespeed)? Jak sprawuje się ta skrzynia i w ogóle to auto z
ręczną skrzynią? Myślę o kupieniu go, a nie ma szansy go sprawdzić (brak aut
testowych). Z góry dzięki.
Obserwuj wątek
        • Gość: agunia Re: stilo abarth IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.02.04, 20:23
          dzięki za info. jak się domyślam, to było "zwykłe" stilo (bez urazy!). mnie
          jednak chodzi o abartha, czyli auto 2.4 i 170 KM - poprzednia wersja miała
          skrzynię selespeed (czyli jakby półautomat), który nie wystarczał do tej
          pojemności - auto podobno było nieco mulaste przy zmianie biegów. i właśnie
          wprowadzono nową wersję z czysto ręczną sześciobiegową skrzynią, bo uznano, że
          faktycznie przy takim silniku musi być skrzynia ręczna. tyle tylko, że auta nie
          ma jeszcze w salonie we Wrocławiu, a nie chcę kupować "niespodzinaki". help,
          help!
          • Gość: fan Re: stilo abarth IP: *.aster.pl / *.aster.pl 20.02.04, 20:47
            darkman niestety nie skapowal o co ci chodzilo ;-))) a ja ci powiem ze tez
            jezdzilem tylko zwykla wersja 1.8 dynamic ale wiem ze do tej pory abarth byl
            dostepny jedynie z sekwencyjna skrzynia biegow ktora tylko psola dynamike.
            teraz jest dostepny z manualna i jakaby nie byla to napewno jest lepsza od
            tamtego automatu.
            ps. stilo abarth zle mi sie kojarzy od 13 piatku kiedy to w takim samochodzie
            poniosl smierc janusz kulig
            • Gość: agunia Re: stilo abarth IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.02.04, 21:10
              no właśnie o dynamikę mi chodzi. bo podobno auto wyciągało max, tyle ile
              powinno, i do 100 też dochodziło zgodnie z oficjalnym info. tylko się jakoś tak
              ciągnęło momentami. nie jeździłam nigdy selespeedem ani podobną skrzynią i
              muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie jakieś bardziej energicznej jazdy.
              energicznej tz. zamieszanej ;) wiadomo, że sprzęgłem dużo można zdziałać przy
              żwawszej jeździe. dziś dowiedziałam się, że podobno w czerwcu salon we
              Wrocławiu ma mieć wersję testową. tyle tylko, że na odbiór zamówionego auta
              czeka się ok.4 miesięcy. czyli na dobrą sprawę może być do odbioru pod koniec
              roku - jeśli będę czekać na obejrzenie wersji testowej.
              wiem, że kulig nim jechał. muszę jednak przyznać, że nie mam złych skojarzeń z
              tym autem. samo zdarzenie faktycznie mocno wytrąciło mnie z równowagi (mówiąc
              bardzo delikatnie). myślę jednak, że to nie była wina samochodu, raczej wprost
              przeciwnie, bo auto jest zrywne. myślę, że zabrakło być może kilku sekund. co
              prawda, nie mnie przesądzać ani oceniać, bo mnie tam nie było i wiem tylko
              tyle, ile z relacji mediów. z drugiej strony fakt, że to właśnie kulig nim
              jeździł, nieco mnie utwierdził w przekonaniu, że auto musi być niezłe. są to
              rzeczywiście tylko moje przypuszczenia (czytający! - nie rzucajcie się, że gada
              przemądrzała baba!) poza tym to chyba jedyne auto w tym przedziale cenowym z
              takim silnikiem, a to - niestety - też ważne:)
              • Gość: Pepe Re: stilo abarth IP: *.acn.pl 21.02.04, 08:19
                Ja sam obecnie jezdze Marea 2.0 5 cylindrow z manualem i jest to naprawde super
                samochod z niesamowitym silnikem, jak wprowadza Stilo Multivana z 2,4 benz to z
                mila checia kupie.
                Jechalem na jezdzie testowej Stilo Abarth ze skrzynia automatyczna, ktora miala
                funkcje recznej zmiany drazkiem lub przyciskami przy kierownicy oraz zwykly
                tryb automatu i zachowywala sie tak, ze jak jechalem wolno i nagle chialem
                przyspieszyc to wolno reagowala, jak jechalem gwaltowniej to reagowala jak
                nalezy lecz z pewnym opoznieniem (np. automat Subaru jast tu wzorem).
                P.S. Jesli szuka sie auta do jazdy sportowej przez caly czas to bierz z
                manualem, jesli przez wiekszosc czasu chcesz jezdzic komfortowo autem z b.
                mocnym silnikem i od czasu do czasu sie poscigac to bierz z automatem.
                • Gość: agunia Re: stilo abarth IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.02.04, 21:58
                  witaj. tak sie jakos smiesznie sklada, ze na tego abartha to chce zmienic
                  wlasnie maree (tylko ze 1.8, 115 KM) :) Natomiast gdyby jeszcze byly
                  produkowane maree, to pewnie zmienialabym tylko na nia. Bo marea jest po prostu
                  swietna.
                  ale jak nie ma, to musze szukac czegos innego. no i tak wlasnie padlo na
                  abartha, tym bardziej, ze chodzi wlasnie o radoche sportowej jazdy.

silniki stilo w 2004 troche sie zmienily. nawet w 1.4 dodano szosty bieg. nie
                  wiem, czy to dobra opcja, bo nie jestem pewna, czy do tej pojemnosci potrzeba
                  az tyle biegow. co nie zmienia faktu, ze fiat zaczal zmieniac stilo i to w
                  dobrym kierunku.
                  powiedz, prosze, tylko jeszcze o jednym - czy w porownaniu z marea w stilo
                  abarth nie bylo zbyt ciasno? tylko tego sie w zasadzie obawiam ... aczkolwiek
                  ma to byc w moim przypadku auto tylko dla 2 osob i bez zadnych ewentualnych
                  fotelikow ;)
                  pozdrawiam
                  • Gość: Pepe Re: stilo abarth IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.04, 13:13
                    W Stilo siedzi się inaczej niż w Marei, osobiscie wole Maree bo jest chyba
                    wieksza. Sam mam Weekenda i jezdze w niej w 2 osoby + duzy pies stad Marea
                    Weekend, a dlatego Marea, bo rozklada sie tylni zderzak i latwiej zwierz moze
                    wejsc do auta.
                    Jesli szukasz Marei Weekenda z 2,0 to jest taka do sprzedania z malym
                    przebiegiem i z homologacja.
                    Moja ma 110.000 km ale bede ja sprzedawal dopiero pod koniec maja.
                      • Gość: Pepe Re: stilo abarth IP: *.acn.pl 23.02.04, 22:32
                        A mnie się wydawało, że Marea Weekend jest jednym z najpiękniejszych kombi
                        tamtych czasów, pamiętam jak ją po raz pierwszy oglądałem w salonie Fiata chyba
                        w 1996 roku i od zawsze o czymś takim marzyłem.
                        W międzyczasie miałem wiele różnych aut, aż wreszcie pojawiła się Marea.
                        Przyznam się, że nie sprawia wielu kłopotów oprócz wymiany paska rozrządu co 70
                        tys km, który musi być wykonany w serwisie ze względu na niezbędne wyjęcie
                        silnika z komory silnikowej co jest dosyć kosztowne, a tak jest super.
                        Gorąco polecam szczególnie z silnikiem 2,0 benz lub 2,4 JTD
                    • Gość: vd Re: stilo abarth IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 24.02.04, 00:45
                      mam stilo i marysie sedana, marysia pomijajac nizsza od stilo jakosc wykonania
                      (r.98) jest bardziej komfortowa, subiektywnie tez wydaje sie wieksza wewnatrz,
                      (glownie szersza), ma zdecydowanie wygodniejsze fotele i jest lepiej wyciszona
                      (przede wszystkim od ulicy), ogolnie bardzo fajny wozek moja dodatkowo ma
                      bardzo wydajna autoklimatyzacje i swietne soczewkowe reflektory o klase lepiej
                      swieca od standardowych to wszystko do kupy sprawia ze na razie nie mam zamiaru
                      sie jej pozbywac, jezdzi nia zona (niestety na krotkich dystansach)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka