Dodaj do ulubionych

dziecko w samochodzie

IP: *.prokom.pl 18.02.02, 09:00
interesują mnie jakie polecacie mi nosidełko (0-8 miesięcy) dla dziecka i jaki
fotelik. Chodzi o bezpieczeństwo, atesty i własne doświadczenia (wygoda w
samochodzie itp). I co sądzicie o siedzonkach firmowych producentów samochodów
(np.: VW).
Obserwuj wątek
    • Gość: darius Re: dziecko w samochodzie IP: 212.160.211.* 18.02.02, 09:05
      hmmm, firmowe, jedyne co w nich dobre to możliwośc wykorzystania isofixa, czy
      jak to zwał, niemniej jednak ceny zaporowe w stosunku do tych nie związanych z
      marką samochodu. O innych rozwiązaniach nie będę pisał gdyż w sumie po
      doświadczeniach rodziny zdecydowałem się na Graco Travel System, baza montowana
      pasami w samochodzie i fotelik (nosidełko) montowane na wcisk do bazy, fotelik
      ten też daję się wykorzystać jako gondola nakładana na wóżek. Wada rozwiązania,
      w wersji z bazą niedostępne w PL (ale od czego internet)
    • Gość: yara Re: dziecko w samochodzie IP: 57.66.12.* 18.02.02, 11:08
      ja moge z calym przekonaniem polecic Maxi Cosi - firme specjalizujaca sie w
      fotelikach. Na poczatek do 13 kg, z wkladka dla noworodka. Niesamowicie
      wygodny. Moj synek nie mogl sie z nim rozstac. Pelni funkcje nie tylko
      nosidelka, ale rowniez nakladki na wozek - wowczas idealny np na zakupy
      (wszedzie sie zmiesci). Teraz mam Maxi-Cosi do 18 kg. Rowniez zdal egzamin.
      Szczerze polecam.
    • foxx Re: dziecko w samochodzie 18.02.02, 11:17
      Witam mlodego Tate!
      Nie napisales dokladnie w jakim wieku jest Twoja pociecha. Jezeli ma 1-3
      miesiace i chcesz nosidelko to polecam Ci nosidelko Chicco (wygodniejsze a
      niewiele drozsze w wersji LUX - jest wtedy dodatkowy obrotowy uczwyt do
      noczenia). Ma miekkie wyscielanie, moze miec dodatkowa wkladke podtrzymujaca
      glowke dziecka (wazne!) a w dodatku odpinany daszek przeciwsloneczny. Posiada
      wlasny pas 5-ci punktowy (o ile pamietam). Montowany tylem do kierunku jazdy
      pasami samochodu.
      Jezeli Twoje dziecko jest juz troche starsze (pow. 6 miesiecy) wiec z nosidelka
      nie bedziecie juz zbyt dlugo korzystac to polecam od razu zakup fotelika Chicco
      Schuttle (taki na rurowej ramie z wysuwanym podnozkiem). Wazna zaleta to to, ze
      mozna go montowac zarowno tylem (male dzieci) jak i przodem do kierunku jazdy.
      Montaz pasami samochodu. Fotelik posiada wlasny pas 5-cio punktowy.
      Fotelik kosztuje ok. 500zl. Ma tez regulowany kat oparcia (od pol-kolyski do
      fotelika). Mozna dokupic poduszeczke podtrzymujaca glowe dla malego dziecka.
      W testach ten wlasnie fotelik (prasa brytyjska) wygral w testach na ochrone
      dziecka przy bocznych zderzeniach.
      Moja corka (2 lata 5 miesiecy) bardzo chwali sobie ten fotelik
      Aha, my popelnilismy blad wybierajac fotelik z tapicerka welurowa - dziecko sie
      poci w cieplejsze dni. Wybieraj fotelik z tapicerka bawelniana!
      Fotelik do 18kg.
      Pamietaj, niech Twoje dziecko jak najdluzej jezdzi tylem do kierunku jazdy!
      Pozdrawiam
      Foxx
      • Gość: olek Re: dziecko w samochodzie IP: *.prokom.pl 19.02.02, 09:03
        > Witam mlodego Tate!
        > Nie napisales dokladnie w jakim wieku jest Twoja pociecha.

        szkrab w drodze - w kwietniu zobaczy słońce. Ale jako przyszły ojciec już teraz
        szukam dobrych rad.
    • Gość: Darius Re: dziecko w samochodzie IP: 212.160.211.* 18.02.02, 11:39
      Jeszcze jedna uwaga, przy wyborze fotelików nosidełek, dla maluszków, zwróć
      uwagę do jakiego typu pasów fotelik jest przystosowany, bo czasami bardzo ładny
      fotelik nie daje się zamontować z powodu za krótkich pasów (było sporo o tym na
      różnych newsach), dodatkowo wybierz taki, który ma 5 -pkt własne pasy oraz
      wkładke na głowkę dla maluszków, żeby na boczki się nie kiwała, no i na jego
      funkcjonalność poza motoryzacyjną, dla mego bączka fotelik był ulubioną kołyską
      w pewnym okresie życia. Z i nnych dośc praktycznych względów też warto
      popatrzeć czy tapicerka fotelika jest ściągalna i podatna na pranie, dodatkowo
      najlepiej jest przymierzyć fotelik przed zakupem czy aby wszystko ładnie
      pasuje, bo śa różne sytuacje.
    • Gość: mn Re: dziecko w samochodzie IP: *.lubl.gazeta.pl 18.02.02, 11:47
      Niezaleznie od wyboru marki radze podjechac pod sklep sprobowac montazu i zobaczyc co i jak,
      wtedy bedziesz mial pewnosc ze jest ok. Ja kupilem w ciemno zawierzajac sprzedawcy i to
      cholerstwo jakos nie za bardzo pasowalo "tylem do przodu", tzn niby tak ale jako zapobiegliwy tata
      musialem poprobowac czy na pewno jest stabilnie no i nie bylo, wiec wozilem "przodem do przodu"
      na szczescie malo.....a jak sobie przypomne przejazd ze szpitala, niby pare km a strachu jak przez
      cale zycie, snieg, slisko i wrazenie ze wszyscy chca mnie trafic....
      Powodzenia, teraz dopiero czeka Cie "prawdziwa jazda".....zwlaszcza nocna.
    • Gość: Robo Re: dziecko w samochodzie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.02.02, 11:51
      Szukaj fotelików, które rosną razem z dzieckiem( budowa pozwala na zmianę
      profilu oparcia, podparcia itd) nie pamiętam jak się nazywają pozwlają za to na
      długie użytkowanie bez wymiany na wieksze, ja mam bebe comfort i jest ok, ale
      zwróć uwagę na mocowanie, możliwosć pochylenia oparcia itd. Nie oszczędzaj
      kasy ,to co jest w hipermarketach to szajs a bezpieczeństwo malucha przede
      wszystkim.Odradzam też polecane przez producentów aut, czytałem ich testy -
      zgroza. Zwróć uwagę na Chicco.

      Pozdro
      Robo
      • Gość: olek Re: dziecko w samochodzie IP: *.prokom.pl 19.02.02, 09:08
        a gdzie czytałeś testy fotelików ???? link chętnie widziany.
        • Gość: Andrzej Re: dziecko w samochodzie IP: *.centrala.kbsa / 10.1.12.* 19.02.02, 09:43
          Century albo EvenFlow
          Bardzo dobre foteliki amerykańskich firm. Dla małego dziecka 0-12 kupuj fotelik
          z bazą.
          • Gość: rez Re: dziecko w samochodzie IP: *.shell.nl 19.02.02, 11:45
            Gość portalu: Andrzej napisał(a):

            > Century albo EvenFlow
            > Bardzo dobre foteliki amerykańskich firm. Dla małego dziecka 0-12 kupuj fotelik
            >
            > z bazą.

            Potwierdzam szczerze. Najlepsze sa amerykanskie, do Century i Even FLO
            dorzucilbym jescze COSCO. Toporne, z reguly brzydsze od europejskich Chicco czy
            Bebe Comfort, ale za to sto razy lepsze pod wzgledem bezpieczenstwa i wygody (dla
            dziecka i rodzicow). Mialem Bebe Comfort z automatycznymi zwijakami pasow, ktore
            musialem TRZY razy wymieniac. Oprocz tego, atrakcyjny kolor tapicerki szybko
            zmienil odcien po pierwszym praniu. Totalne dziadostwo.

            Teraz mam COSCO z wielkim opuszczanym jakby "stoliczkem" pokrytym miekkim
            materialem. Ten "stoliczek" opuszcza sie nad glowa dziecka i zapina tylko jeden
            pas miedzy nogami dziecka. Bardzo wygodny i bezpieczny patent. Aha, oczywiscie
            dziecko nie ma mozliwosci wlasnorecznie odpiac pas i wyjsc z fotelika, co jest
            mozliwe w przypadku europejskich patentow i bardziej przedsiebiorczych dzieci.
            Poza tym, fotelik nie jest tylko mocowany przy uzyciu pasa w samochodzie. Ma
            jeszcze swoj wlasny pas, ktory mocuje sie do specjalnego uchwytu przykreconego do
            polki po tylna szyba. Niestety w europejskich samochodach trzeba sie przewiercic
            przez polke zeby umocowac ten uchwyt (amerykanski maja otwor w "standardzie").
            Warto, bo moim zdaniem bardzo zwieksza to stabilnosc fotelika "w razie czego".

            Pozdrawiam ojca!
            • Gość: Andrzej Re: dziecko w samochodzie IP: *.centrala.kbsa / 10.1.12.* 19.02.02, 12:11
              Gość portalu: rez napisał(a):

              > Gość portalu: Andrzej napisał(a):
              >
              > > Century albo EvenFlow
              > > Bardzo dobre foteliki amerykańskich firm. Dla małego dziecka 0-12 kupuj fo
              > telik
              > >
              > > z bazą.
              >
              > Potwierdzam szczerze. Najlepsze sa amerykanskie, do Century i Even FLO
              > dorzucilbym jescze COSCO. Toporne, z reguly brzydsze od europejskich Chicco czy

              Moim zdniem akurat ładniejsze. Obecnie ma Even Flow z pałakiem/stolikiem jaki
              opisujesz dalej i bardziej mi się podoba od Chicco i nie jest taki kobylasty. Ma
              jeszcze regulację stolika, regulację wysokosci pasów, pieciopunktowy pas z jednym
              zapięciem, rynienki bo bokach w podstawie np. na butelki, regulację pochylenia
              fotelika (nie można wykorzystać podczas jazdy przynajmnie u mnie. łątwo się
              montuje - ma dodatkową zapinkę na pasy. W Wawie polecam skllep na Grójeckiej
              blisko Bitwy Warszawskiej (po prawej stronie jadąc na Katowice)

              > Bebe Comfort, ale za to sto razy lepsze pod wzgledem bezpieczenstwa i wygody (d
              > la
              > dziecka i rodzicow). Mialem Bebe Comfort z automatycznymi zwijakami pasow, kto
              > re
              > musialem TRZY razy wymieniac. Oprocz tego, atrakcyjny kolor tapicerki szybko
              > zmienil odcien po pierwszym praniu. Totalne dziadostwo.
              >
              > Teraz mam COSCO z wielkim opuszczanym jakby "stoliczkem" pokrytym miekkim
              > materialem. Ten "stoliczek" opuszcza sie nad glowa dziecka i zapina tylko jede
              > n
              > pas miedzy nogami dziecka. Bardzo wygodny i bezpieczny patent. Aha, oczywisci
              > e
              > dziecko nie ma mozliwosci wlasnorecznie odpiac pas i wyjsc z fotelika, co jest
              > mozliwe w przypadku europejskich patentow i bardziej przedsiebiorczych dzieci.
              > Poza tym, fotelik nie jest tylko mocowany przy uzyciu pasa w samochodzie. Ma
              > jeszcze swoj wlasny pas, ktory mocuje sie do specjalnego uchwytu przykreconego
              > do
              > polki po tylna szyba. Niestety w europejskich samochodach trzeba sie przewierc
              > ic
              > przez polke zeby umocowac ten uchwyt (amerykanski maja otwor w "standardzie").
              >
              > Warto, bo moim zdaniem bardzo zwieksza to stabilnosc fotelika "w razie czego".
              >
              > Pozdrawiam ojca!


              Cenowo amerykańskie foteliki wcale nie są droże od dobrych modeli Chico czy BC a
              ja generalnie nie lubię włoszczyzny (takie tam uprzedzenie).
        • Gość: Robo Re: dziecko w samochodzie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 19.02.02, 11:00
          Test fotelików był w Aś ale którym to nie pamietam jakoś niedawno, były robione
          crash testy i przy okazji testowano foteliki firmowe, lub co poleca producent
          aut.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka