Dodaj do ulubionych

Volvo v40 czy Ford Focus Clipper

19.01.13, 19:07
Mam dylemat. Muszę zdecydować się na samochód firmowy. Mam do wyboru kilka modeli, wszystkie w Dieslu, to moje faworyty z mojej listy, wszystkie nowe i na kilka lat leasingu:
Volvo v40 d2, 115 pk
Ford Focus 5d/kombi, 105 pk
Ford c-max, 95pk
Audi A3 Sportback, 105pk

Lubię sobie depnąć, ale potrzebuję tez przestrzeni: oboje mamy okolo 180 cm wzrostu i dwoje małoletnich dzieci dzieci.

Byly jazdy próbne, ale 15-30 min po drodze to nie to samo co na co dzień.
Może ktoś ma jakieś doświadczenie?

Dzięki za poważne opinie
Obserwuj wątek
    • ulubiony19 Re: Volvo v40 czy Ford Focus Clipper 19.01.13, 23:44
      Każdym jeździłem i najbardziej mi odpowiada Volvo, które nie jest jak Volvo, ale nie sposób nie docenić Audi, które jest naprawdę dobre, ale jest też takie jak każde Audi. Może to dobrze. Nie wiem... Fordów nowych "nie lubię" (zasadniczo lubię wszystko na kołach), są głupie, brzydkie i męczące w użytku, ale wielu się ze mną nie zgodzi. Z tym że ja nie mam Ajfona 5. Ale jeśli już Ford, to najlepiej Focus, kombi.
      V40 lubię, bo można się zrelaksować w czasie jazdy. Nie urywa dupy ogólnym poziomem komfortu (zawieszenie nie jest pluszowe, a widoczność jest przeciętna), ale suma wszystkich zabiegów inżynierów robi z tego coś naprawdę miłego do używania.
      A masz jakieś priorytety?
      • karod Re: Volvo v40 czy Ford Focus Clipper 20.01.13, 20:42
        Dzięki za odp.
        Moje priorytety to wygoda, dynamiczność i ... dzieciaki.
        Gdyby v40 był nieco większy, to nawet nie byłoby się nad czym zastanawiać.
        Obecnie jezdżę landarą Audi A6 i w zasadzie mam sentyment do tego bo wygodne i zwrotne.
        Ale tak czy siak skłaniam sie do v40. Autko miodzio...
        • ulubiony19 Re: Volvo v40 czy Ford Focus Clipper 20.01.13, 21:14
          No to w tych aspektach V40 najlepsze nie będzie, ale co najmniej przyzwoite. Grunt żeby się podobało.
          Aha. Przy V40 wychodzą moje dewiacje. Jadę tym, wiadomo niezbyt wg. znaków i kodeksu, ale nikogo nie usiłuję przerobić na dżemora. Ale ciągle powracająca myśl, jakby to ta maska po wystrzale wyglądała, żyć nie daje.
          Nienawidzę V40!:)
          • des4 Re: Volvo v40 czy Ford Focus Clipper 21.01.13, 07:27
            nie wiem gdzie chcesz jeździć z dwójką dzieci, ale z wymienionych przez ciebie samochodów to jak dla rodziny chyba tylko focus combi

w każdym z pozostałych samochodów będziesz walczyć z brakiem miejsca na bagaże

--
            "Wcześniej Rokicina, a teraz ta Grodzka. Co się dzieje z kobietami w tym kraju? Mam taką tezę, że to wszystko skutki Czarnobyla"
    • karod V40 a Audi a3 21.01.13, 12:54
      To auta w leasingowe, firmowe dla mnie jako pracownika i rowniez do celow prywatnych.
      Nie moge wybierac opcji, tylko to co mam na liscie.

To w dodatku bedzie drugi samochod w rodzinie i moj wybor pada na v40 lub Audi A3.

Co do Golfa to kiepsko jezdzi z tym motorem.
      • lazy.eye Re: V40 a Audi a3 21.01.13, 13:46
        Jeśli bym za nie nie płacił to wziałbym Volvo bo najbardziej mi się podoba wnętrze. Jeśli potrzebowałbym bagażnik to Focusa.
        Dlaczego Golf 150KM kiepsko jeździ? Do setki przyśpiesz w niecałe 9 sek a auta z listy w ponad 12.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka