Dodaj do ulubionych

Auto rodzinne - wybor

25.01.20, 21:56
Hej

Jako ze rodzina mi sie za jakis czas powiekszy, planuje wymiane auta. Raczej wieksze i pakowne. Generalnie patrze raczej na suvy lub zblizone.

Auto bedzie uzywane rowniez do pracy wiec przebieg roczny bedzie ok 30-35k km.

Preferowany bylby automat.

Planuje kupic uzywany, celuje w roczniki 2016 i wyzej. Budzet ok 20k euro (mieszkam w Irlandii, sorry za brak polskich liter). Mozliwe jest przekroczenie budzetu ale raczej nieznaczne, na pewno nie wiecej niz 25k.

Zrobilem wstepne rozeznanie i przygotowalem dwie listy, a)preferencyjna: pierwszy wybor - te ktore przemawiaja najbardziej wzgledem ceny, wygladu, funkcjonalnosci, b) backup - te ktore przemawiaja mniej ale wzialbym pod uwage gdyby udalo sie wyhaczyc jakas super cene lub pojawilyby sie mocne argumenty za.

Lista preferencyjna:

Peugot 3008
Nissan Qashqai
Skoda Karoq
Toyota RAV4

Backup:

Hyundai Kona
Ford Kuga
Seat Arona
Volkswagen T-Roc
Hyundai Tucson
Opel Mokka

Wasze opinie w temacie?

Pozdrawiam
Yin
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 01:22
      Z tego wszystkiego to Škoda Karku.
      Pod względem funkcjonalności bije je jednak mój obecny wózek, a tego nie ma na żadnej z list.

--
      Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
            • dodekanezowiec Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 16:56
              Coś drogie te auta w Irlandii choć może lepiej wyposażone. 30k euro Qashqai czyli 128k PLN? Znam przypadek że gość zamawiał auto w polskim salonie z kierownicą po prawej stronie i lepiej na tym wyszedl. Zero akcyzy i podatek VAT z kraju nabywcy czyli zwykle niższy niż 23 %
              • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 17:07
                No niestety, nowe dosc drogie. Nie powiem, moze nastepne autko bedzie z salonu :)

Ale w obecnej sytuacji musze znalezc balans miedzy funkcjonalnoscia a finansowymi ograniczeniami.
          • kanna13 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 19:24
            Jako posiadacz Sportsvana również go polecam jeśli ktoś nie jest zapatrzony w modne suvy.
            W środku jest naprawdę spory a to że jest wyższy to dodatkowa zaleta.
            Ale jest także Touran i jest jeszcze praktyczniejszy.
            • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 19:49
              Spoko, to juz dwa glosy za. Na pewno wrzuce na liste do objezdzenia.

Opinie na forum traktuje jako pomoc w eliminacji glownie. Coby moja liste przetrzebic i skupic sie na kilku modelach wartych uwagi. Ale opinie o autach spoza listy tez cenne. Citroen c5 i sportsvan sa dopisane do listy. Trzeba tylko pamietac ze irlandzki rynek nieco mniejszy niz polski, wiec dostep do pewnych modeli/marek jest ograniczony. Rzucilem dzis okiem na kilka stron i za wiele ogloszen z tymi dwoma samochodami akurat nie ma. Na ulicach tez ich specjalnie nie widac.

W kazdym razie jak juz wybiore 3-4 modele to bede szukal konkretnie - no ale tu juz mi forum nie pomoze.

Badz co badz za wszystkie uwagi dziekuje.

Pozdrawiam
              yin
    • dodekanezowiec Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 07:38
      Cenowo z nowych poniżej 100k PLN - Kia Xceed i Suzuki S-cross, oba mają 1,4 140 automat. Nie są mniejsze niż Arona czy T-Roc, nawet większe. W Polsce jest skrzywienie proniemieckie, czego nie ma w Wlk. Brytanii czy pewnie w Irlandii. Tam Hyundai, Honda czy Suzuki są uważane za najfajniejsze marki w jakichś plebiscytach. Opel Mokka mało funkcjonalny, mało miejsca w środku i najmniejszy bagażnik. Arona jest mały, tyle że bagażnik niby 400 l. T-Roc też raczej mały, choć ciut większy niż T-Cross (odpowiednik Arony). Choć nie wiem tez jak ceny w Irlandii. Może inaczej się to układa. Auta 3-letnie - jest ich mało na rynku i wołają za nie z 75% ceny nowego. Chyba że w Irlandii inaczej. Tylko u nas na tym forum pewien forumowy męczydoopa uważa, że 3-letnie auta są za pół ceny, ale pytany 100 razy o szczegóły nigdy nie podał przykładu.
      • stavros2002 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 10:45
        Używki w Irlandii i UK są nieco tasze niż ich odpowiedniki na kontynencie ze względu na lewostronność. Rynek wtórny jest ograniczony do tych dwóch krajów, a Polscy i inni prawostronni janusze decydujący się na zakup to jednak margines.
      • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 14:49
        No wlasnie Arona, Troc czy Mokka to raczej lista rezerwowa. Osobiscie sklaniam sie ku Qashqai lub 3008. Nissanem jezdzilem chwile ale to bylo pare lat temu i co prawda Qashqai ale rocznik 2008 wiec nie ma co porownywac.

Jesli chodzi o dostep do aut kilkuletnich to akurat nie jest tak zle. Przynajmniej tu gdzie mieszkam. A roznice cenowe dosc spore. Dla przykladu Qashqai diesel 1.5 z 2016 15k euro. Nowy diesel 1.5 30k w podstawowej wersji. Jako ze dziecko w drodze wiec musze sie trzymac budzetu i generalnie im taniej tym lepiej :)

Pozdrawiam
        yin
    • kull Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 14:25
      Polecam Hyundai Tucson- pewny wózek na lata !!!! Przebiegi 30 tys km to diesel od 116, przez 136 do 184 KM !
      Alternatywnie Jeep Compass-bardzo wygodny i dobrze wyposazony-tez diesel 140 albo 170 KM.
      Seat Arona, Hyundai Kona,Opel Mocca - T-Rok to małe i niewygodne samochody !
            • dodekanezowiec Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 15:46
              www.otomoto.pl/osobowe/kia/stonic/od-2017/?search%5Bfilter_float_year%3Ato%5D=2017&search%5Border%5D=created_at%3Adesc&search%5Bbrand_program_id%5D%5B0%5D=&search%5Bcountry%5D=
              misiaczek nie odniosłeś się do już raz prezentowanego linku.
              Świadczy on o tym, że za auto z 2017 r. gdzie wersja nowa kosztuje ok. 70 - wołają 55, a za wersję za ok. 78 - ok. 60-62.
              Zatem co byś wybrał jeśli 3-letnie ma wartość 75 % nowego, a 6-letnie 50% nowego? Może czasem na frajera wyjdzie ten, kto kupuje 3-letnie za 80% nowego jak może niewiele drożej nowe.
              Przykład: rok 2015 - rio demo półroczne (czyli 6,5 roku gwar.) 1,4 109 wersja L z dodatkami - 48; handlarz za 4-letnią bez gwarancji sprowadzoną rio 1,2 85 wersja M z wymienionymi drzwiami chciał 34.
              Oczywiście, zaraz powiesz, że po co gwarancja? Uprzejmie informuję, iż umiem korzystać z uprawnień konsumenckich i gwarancyjnych.
              • dodekanezowiec Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 15:50
                Niemniej jednak bardzo się cieszę, że misiak coś o autach napisał a nie o polityce. Co do koreańskich - jako zwolennik uważam jednak wypowiedź kull czy jak mu tam (w przeciwieństwie do merytorycznej wypowiedzi misiaczka) za trollowanie na rzecz koreańskich. Tucson z silniczkiem 1,6 132 będzie niedynamiczny i paliwożerny. Co do pakowności - nie decydują tylko wymairy zewn. Nawet sprzedawca w Kia powiedział, że mniejsze Niro ma więcej miejsca w środku niż Sportage. Przy okazji do rozważenia Kia Niro - hybryda w cenie benzynki w innym aucie.
          • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 16:26
            nie tyle martwie sie utrata wartosci, bo planuje pojezdzic tym autem jakies kolejne 5-6 lat a w Irlandii auta traca na wartosci naprawde szybko. Bardziej chodzi o funkcjonalnosc bo auto uzywane do pracy i jako glowne auto rodzinne.

Nowe za 25k to na przyklad Octavia a i to w podstawowej wersji z silnikiem 1.0.

Mysle wiec ze w mojej sytuacji 3-max 4letnie auto jest lepsza opcja. Daje mi dostep do wiekszej ilosci modeli i dostep do wiekszej funkcjonalnosci niz trzymanie sie tego co moglbym dostac w tym budzecie z salonu.

Gdybym jednak nie musial patrzec na kase to wiadomo ze wybralbym nowke, skrojona pod siebie :)

Pozdrawiam
            yin
            • only_the_godfather Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 10:02
              Tyle, że akurat tutaj klemens ma częściową rajcę (bo suv suvovi nierówny). Mam porównanie służbowego kadjara z moją megane grandtour i na plus wychodzi megane. Jest przestronniejsza wewnątrz, ma większy bagażnik. więcej miejsca z tyłu. Jedyny plus kadjara, siedzi się fajnie wysoko. Ok rozumiem jak ktoś kupi Koleosa tam już będzie więcej miejsca, ale znowu suva tych gabarytów lepiej porównywać nie z kompaktem a minivanem.
              • dodekanezowiec Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 10:08
                SUV Suv-owi nierówny, masz rację. Prócz przykładu Niro/ Sportage - warto odnotować Crossland X (następca Merivy) i Mokka (vozidlo jak mazda cx3 raczej dla singla czy pary). No wlasnie, Crossland X z alu 17" i czarnym dachem ma i niezły wygląd i jest praktyczny.
              • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 10:08
                Akurat wczoraj patrzylem na Koleosa :) niestety poza moim zasiegiem finansowym.

Nie zebym sie trzymal kurczowo Suva, polecaja tu C5 i Sportsvana wiec tez bede szukal, moze akurat sie cos znajdzie. Niemniej wplyw na decyzje ma jeszcze partnerka wiec to nie tak, ze wybieram tylko ja:) Dla niej wazne glownie bezpieczenstwo i pakownosc (bo dziecko).
            • klemens1 Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 11:42
              dodekanezowiec napisał:

> Klemens1 rozumiem ze nie lubisz suv-ów ale zrozum tych co lubia :)

Tu nie chodzi o moje lubienie. SUV w środku JEST ciasny (za wyjątkiem kilku prawie autobusów), a facet pyta o przestronne auto.
                  • only_the_godfather Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 12:37
                    Tylko tak można się przekrzykiwać w nieskończoność. Jeździłem kadjarem, dusterem i fordem kuga. W Porównaniu do mojego Megane III Grandtour żadne z nich nie było przestronniejsze. Ale już w porównaniu do Lancera sedan którym też miałem przyjemność jeździć albo Megane II sedan czy nawet starej służbowej Octavii II było czuć różnicę na plus. Tak więc zależy co z czym porównamy.
                  • klemens1 Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 13:08
                    dodekanezowiec napisał:

> A siedziałeś klemens1 w crossland x, sx4 bądź kia niro? Nieduże auta czyli jak
                    > kompakt po prostu a przestroniejsze w srodku

Siedziałem w audi q7 i volvo xc 60. Ciasno.
                    Wynika to zapewne z faktu, że środek ciężkości jest wysoko, więc podstawa musi być szeroka, a kabina pasażerska wąska.
                    Jeździłem też np. astrą V i tam już z miejscem było całkiem w porządku.
                      • klemens1 Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 17:05
                        only_the_godfather napisał:

> Litości porównywać q7 do astry? Przepraszam z czym do ludzi...

Po raz kolejny potwierdza się reguła, że jeżeli fakty nie zgadzają się z ideologią - tym gorzej dla faktów.
                        • samspade Re: Auto rodzinne - wybor 28.01.20, 11:10
                          Ale ty nie mówisz o faktach ale o swoich odczuciach, ocenach.
                          Z ciekawości spojrzałem w dane techniczne zarówno q7 jaki i astry i nie widać żeby w astrze było więcej miejsca.
                          Ale to tylko cyferki. Spojrzałem więc na test dwumetrowca:
                          www.youtube.com/watch?v=PSEMCAeacyA
                          www.youtube.com/watch?v=0ySFY5xHHOc
                          a to q7
                          www.youtube.com/watch?v=9TuLSPDWbIw
                          Powiedział bym że lepiej w q7. Inna pozycja do siedzenia.
                          A tutaj skody:
                          www.youtube.com/watch?v=Y2cXkwSA5sM
                          też nie widać żeby było ciasno
                          • klemens1 Re: Auto rodzinne - wybor 30.01.20, 15:07
                            samspade napisał:

> Z ciekawości spojrzałem w dane techniczne zarówno q7 jaki i astry i nie widać żeby w astrze było więcej miejsca.

Nie mam stałego dostępu do obu tych aut - być może to kwestia ustawienia foteli przednich.
                            Tak czy owak, SUV pozycjonowany rozmiarowo DWIE klasy wyżej być może nie ma mniej miejsca niż astra ...
    • liczbynieklamia Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 16:35
      Z nowych przy takim budżecie namawiałbym na Outlandera, bo byłby większy od całej reszty, a mieści się w budżecie jako nowy - nie wiem, jak to realnie wygląda na rynku irlandzkim. Tym bardziej trudno wypowiadać się o rynku używanym. U nas zwykle proponowałbym zrezygnowanie z warunku modnego SUV-a. Za połowę budżetu kupisz u nas np. Citroena C5 exclusive kombi z automatem, masażami, skórami (moim skromnym zdaniem jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, gdy się wozi dzieci) z 2016 roku. Auto bardziej rodzinne, bardziej komfortowe i lepiej wyposażone od wszystkich wymienionych.
      • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 17:01
        Outlander za 25k to tylko uzywany w irlandii...powiem szczerze, ze nie bralem pod uwage. W poprzedniej pracy mialem sluzbowe L200 i wrazenia srednie z jazdy. W dodatku jesli chodzi o rynek wtorny to Mitsubishi stosunkowo malo popularne wiec ceny dosc wysokie. Moze i bym cos znalazl w moim budzecie ale wybor znikomy.

Jesli chodzi o citroena to musze sie przyjrzec. W irlandii jest ich jak na lekarstwo, kumpela z pracy ma c5 aircross ale to raczej poza mym zasiegiem finansowym. Niemniej przejrze oferty, moze cos ciekawego sie znajdzie.

Pozdrawiam
        yin
        • liczbynieklamia Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 18:51
          > mialem sluzbowe L200 i wrazenia srednie z jazdy
          L200 to pikap, na resorach piórowych w dodatku. Jeżeli wrażenia z jazdy masz średnie, to jesteś wyjątkowo niewymagający.

> c5 aircross
          Zupełnie inne auto. C5 (zwykły) ma kilka zalet - dużo tego wychodziło w maksymalnym wyposażeniu, zawieszenie hydropneumatyczne jest bardzo komfortowe (i pozwala regulować prześwit, gdy to tymczasowo potrzebne), a sam samochód ma ogromną początkową utratę wartości.

Ta ogromna początkowa utrata wartości to właśnie powinno być to, czego powinieneś szukać, ale to jest specyficzne dla każdego z rynków z osobna. Warto po prostu przysiąść i dobrze się rozejrzeć. Może za połowę ceny kupisz coś dużo fajniejszego, lepiej wyposażonego, etc. Tylko okaże się, że nie będzie to SUV, tylko kombi, sedan, albo minivan, albo nie Toyota czy Nissan, a Fiat, Chevrolet czy SsangYong.
    • hutchence Re: Auto rodzinne - wybor 26.01.20, 19:37
      Prawdziwe auto rodzinne to MPV. Czyli Town & Country, Sienna, Odyssey. A, że Towniaka nie dostaniesz z kierownicą po prawej stronie to może być Lancia Voyager. Jeżeli szkoda kasy na paliwo to jest, specjalnie na rynek europejski silnik na gnojówkę. Chyba fiatowski, więc raczej dobry. Możesz ew. zobaczyć czy Sienna albo Odyssey na Twoim tynku jest dostępna np. z Japonii.
      Żadne auto nie jest lepsze niż te wymienione jako auto rodzinne. Żadne.
    • samspade Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 10:47
      Wypowiem się jakko uzyszkodnik karoqa. Bardzo dobrze sprawdza się jako rodzinny wehikuł. Duży bagażnik, foremny, Simply clever jak to w skodzie. Uchwyty, siatki itp. Nie ma się do czego przyczepić. W środku też sporo miejsca. Spokojnie rodzina się mieści. Jakość materiałów ok. Przynajmniej tam gdzie ich dotykasz. Ergonomia jak to w samochodach grupy vw wzorowa. W środku jest cicho, zawieszenie dobrze działa i tłumi nierówności. Nie będę rozpisywał się o sportowym zacięciu bo anie mnie to nie interesuje ani nie poznałem. Dla mnie wystarczy że spokojnie da się tym jechać i można jechać też dynamicznie. Choć wtedy spalanie wzrasta.
      Możesz do listy dopisać hondę hrv. Troszeczkę mniejsza, trochę głośniejsza w środku ale bardzo fajny samochód
    • ari Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 13:14
      Jeśli pasuje Ci Nissan QQ to zastanów się jeszcze nad Renault Kadjar. technologicznie to w zasadzie bliźniaki, a wg mnie Kadjar jest troszkę przestronniej zaprojektowany, i - przynajmniej w PL - nieco tańszy.

A użytkowałeś już crossover/SUV przez jakiś czas? Ja się zgadzam z Klemensem, że jeśli przestronność/pakowność ma grać pierwsze skrzypce, to większość kompaktowych kombi "połknie" crossovery segm B/C. I to w niższej cenie. Jeśli ważniejszy wygląd i design, to inna sprawa oczywiście :) Zresztą jeśli powiększenie rodziny oznacza na razie 2+1, to większość z powyższych modeli sobie poradzi :)
      • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 13:30
        Juz po zamieszczeniu posta tutaj, Kadjar wpadl mi w oko w czasie poszukiwan. Ogloszen troche jest, moze nie tyle co Hyundai czy Toyota ale cos sie da znalezc.

Obecnie jezdze volvo s40, jezdzilem troche Nissanem QQ ale duzo starszy model. Tak poza tym to wiekszego doswiadczenia z suvami nie mam. Zreszta z kombi tez nie. Jak sie nie mialo rodziny to nie bylo potrzeba duzego auta :)
        • ari Re: Auto rodzinne - wybor 27.01.20, 15:22
          yin246 napisał(a):

> Juz po zamieszczeniu posta tutaj, Kadjar wpadl mi w oko w czasie poszukiwan. Og
          > loszen troche jest, moze nie tyle co Hyundai czy Toyota ale cos sie da znalezc.
          >

Do głowy przyszedł mi jeszcze Citroen C4 Picasso/Spacetourer, nie wiem na ile one są popularne/dostępne w Irlandii. To oczywiście MPV a nie SUV ale moim zdaniem wyglądem nie ustępuje większości crossoverów a pod kątem przestronności i praktyczności zbiera świetne opinie.
          • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 28.01.20, 11:19
            Kryteria wyboru sa juz okreslone. Co do wsiadania i sprawdzania to jak najbardziej. Przeciez nie zamowie auta z amazonu :) W niedziele jade ogladac i przejechac sie kilkoma autami. Na poczatek Peugeot 3008, Nissan QQ, Renault Kadjar, Citroen C4 Picasso - wszystkie z 2017r. Jest tez vw touran z 2016. Z racji tego ze wszystkie sa dostepne w jednym miejscu, jestem juz umowiony na maly driving test.

Pozniej bede mogl lepiej okreslic co mi bardziej pasuje a co mniej. Byc moze sie okaze ze zaden z wymienionych mi nie lezy...
            • klemens1 Re: Auto rodzinne - wybor 30.01.20, 15:08
              yin246 napisał(a):

> Kryteria wyboru sa juz okreslone. Co do wsiadania i sprawdzania to jak najbardz
              > iej. Przeciez nie zamowie auta z amazonu :) W niedziele jade ogladac i przejech
              > ac sie kilkoma autami. Na poczatek Peugeot 3008, Nissan QQ, Renault Kadjar, Cit
              > roen C4 Picasso - wszystkie z 2017r. Jest tez vw touran z 2016. Z racji tego ze
              > wszystkie sa dostepne w jednym miejscu, jestem juz umowiony na maly driving te
              > st.
              >
              > Pozniej bede mogl lepiej okreslic co mi bardziej pasuje a co mniej. Byc moze si
              > e okaze ze zaden z wymienionych mi nie lezy...

Super - to od razu zdaj relację, jak to jest z tą ilością miejsca w środku.
              Będziesz miał porównanie na świeżo.
        • qqbek Re: Auto rodzinne - wybor 02.02.20, 21:02
          Ale Kodiaq jest naprawdę fajny i rzeczywiście pojemny w środku.
          Tyle tylko, że nie jest tani.
          Wersja którą nam tutaj reklamują kosztuje od 150k wzwyż i do setki rozpędza się w niecałe 8 sekund - to nie jest źle, przynajmniej jak na taką "kolubrynę".

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • fafik.laciaty Re: Auto rodzinne - wybor 03.02.20, 10:27
          Może i tak się reklamuje. Nie wiem. Nie zmienia to faktu, że Octavia, Superb i Kodiaq to fajne samochody a sam motor 2.0 TSI daje naprawdę dużo frajdy z jazdy (szczególnie w Octavii). O mniejszych Skodach się nie wypowiem, bo ich nie znam.
    • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 03.02.20, 10:00
      Dziekuje wszystkim za opinie i sugestie w tym watku. Byly pomocne!

Auto juz wybrane, objezdzone i zakupione.

Pozdrawiam i do zobaczenia za (mam nadzieje) nie wczesniej niz 5 lat :)

Pozdrawiam
      Yin
        • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 03.02.20, 21:26
          A sorki, pisalem wczesniej z pracy, w biegu nawet nie pomyslalem ze nie napisalem co kupilem :)

Po testach zdecydowalem sie na peugeota 3008 z 2017r. Oczywiscie automat, silnik 1.2 benzyna.

Najbardziej pasowal pod wzgledem wrazen z jazdy, wyglada tez ladnie, wnetrze ladnie zaprojektowane, funkcjonalny bagaznik, fotelik dla dziecka mozna zamontowac na przednim siedzeniu rowniez. Specyfikacja nazywa sie Allure, nie jest najbardziej zaawansowana ale tez nie najprostsza. Jest kamera do parkowania, lane assist i inne drobiazgi. Generalnie zadowolony jestem. Teraz tylko czekam zeby sie wyrwac gdzies dalej i potestowac :) moze w weekend :)

pozdrawiam
          yin
            • yin246 Re: Auto rodzinne - wybor 04.02.20, 14:32
              Generalnie mowiac spoko, jak na moje oczekiwania. Citroen picasso bardziej przestronny niz peugeot czy nissan qq, ale prowadzi sie fatalnie. Zreszta ja mam tylko jedno dziecko w drodze, nie 3, wiec tez taka kolumbryna mi nie potrzebna.

W irlandii mocno promuja skode octavie, i musze przyznac ze calkiem niezle sie w niej siedzi. Cenowo tez calkiem niezle. Tyle ze tutaj partnerka postawila veto.

Jesli chodzi o komfort 3008 to jak dla mnie bardzo na plus. Porzadne materialy, ladnie spasowane, wszystko logicznie poukladane. Fakt ze kierownica dziwnie mala ale mnie to akurat nie przeszkadza. Jedyna irytujaca rzecz, to ze przy cofaniu boczne lusterka automatycznie zmieniaja kat. Mam nadzieje, ze da sie to wylaczyc w ustawieniach. Byc moze po prostu nie jestem przyzwyczajony do takich udogodnien :)

Pozdrawiam
              yin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka