Dodaj do ulubionych

idzie wojna !

15.03.20, 09:47
wojna na rynku ropy...akurat ta wojna jest dobra dla kierowców bo ceny paliw spadają...Arabowie zaleją rynek ropą, cena spadnie do $20 i Rosja znów będzie biedować :) LPG już po 1,9 zł a jeszcze niedawno po 2,5 zł

biznesalert.pl/arabia-saudyjska-wojna-cenowa-opec-ropa-zapasy-energetyka/
Obserwuj wątek
    • waga170 Re: idzie wojna ! 15.03.20, 09:57
      Mam zla wiadomosc. W sklepach nie ma papieru toaletowego, wiec jak sie z radosci zesrasz, to wyjmij z bagaznika ten zapasowy kawalek szkla. Moze nawet sprobuj sie nim ogolic przed wytarciem no wiesz czego.Tylko sie najpierw obejrzyj, bo niechcacy mozesz skaleczyc gotowego do skoku Nazimnego.
      • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 15.03.20, 10:08
        waga170 napisała:

> Mam zla wiadomosc. W sklepach nie ma papieru toaletowego, wiec jak sie z radosc
        > i zesrasz, to wyjmij z bagaznika ten zapasowy kawalek szkla. Moze nawet sprobuj
        > sie nim ogolic przed wytarciem no wiesz czego.Tylko sie najpierw obejrzyj, bo
        > niechcacy mozesz skaleczyc gotowego do skoku Nazimnego.

mam zapasy papieru na miesiąc...przygotwałem się:) brakło Ci papieru? przyjmij wyrazy współczucia i z powodu niskiego poziomu kultury i wypowiedzi także serdeczne wyrazy współczucia
        • qqbek Re: idzie wojna ! 16.03.20, 00:36
          misiaczek1281 napisała:

> mam zapasy papieru na miesiąc...przygotwałem się:)
          Tak coś podejrzewałem.

> brakło Ci papieru? przyjmij
          > wyrazy współczucia i z powodu niskiego poziomu kultury i wypowiedzi także serde
          > czne wyrazy współczucia

Misio pierdoli o niskim poziomie kultury?
          Pocieszne.
          Popchnij kawałek drewna rozbiórkowego kaloszem w piecu, bo zimno dziś... i spierdalaj.

--
          WyPAD z P🖕S
          • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:54
            qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            >
            > > mam zapasy papieru na miesiąc...przygotwałem się:)
            > Tak coś podejrzewałem.
            >
            > > brakło Ci papieru? przyjmij
            > > wyrazy współczucia i z powodu niskiego poziomu kultury i wypowiedzi także
            > serde
            > > czne wyrazy współczucia
            >
            > Misio pierdoli o niskim poziomie kultury?
            > Pocieszne.
            > Popchnij kawałek drewna rozbiórkowego kaloszem w piecu, bo zimno dziś... i spie
            > rdalaj.
            >
            >

to ta twoja kultura?
            no jak na niedoszłego prawnika cięty jęzor masz adwokat byłby z ciebie kiepski gdybyś zaciągał taką łaciną na sali sądowej to byś wszystko przegrał :) ….jedź zatankuj do pełna kopciucha dieselka i puść z niego dymka po przegazówce bo ropa tania a smogu nie ma…..i również łączę serdeczne spierdalaj
      • klemens1 Re: idzie wojna ! 15.03.20, 18:24
        waga170 napisała:

> Mam zla wiadomosc. W sklepach nie ma papieru toaletowego

Pierdolenie - wszystko jest. W środę/czwartek sklepy przeżyły szok, bo wszystko wykupywano, teraz półki są uzupełnione. Co prawda to dziwny widok, że np. ze sterty torebek cukru jest tylko połowa, a nie trochę uszczknięte, ale wszystko jest. Towaru nie zabraknie - chwilowy problem może być z uzupełnianiem w tempie wykupywania.
        Ale takiego zaskoczenia już nie powinno być.
        • bigzaganiacz Re: idzie wojna ! 15.03.20, 22:42
          st. Towaru nie zabraknie - chwilowy problem może być z uzupełnianiem w tempie wykupywania

Sie nawet zel antybakteryjny do rak zaczol pojawiac co prawda w ograniczeniu po dwa ale jest
      • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 11:23
        > Mam zla wiadomosc. W sklepach nie ma papieru toaletowego

Wyjaśnijcie mi, o co chodzi z tym papierem toaletowym? Cywilizowany człowiek ma w domu bidet i po sraniu się podmywa. Nawet jak nie ma, to może sobie umyć dupsko np. w wannie. Bo dupę się myje, a nie rozmazuje na niej resztki kału kawałkiem papieru.
        • trypel Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:48
          Niestety w Polsce o to jeszcze niełatwo, 4 lata temu architektka upierała się że po co nam to, lazienka będzie za ciasna i to tylko taka moda... No to mi się podoba moda na czystą dupe
          Stąd teraz panika toaletowa :)

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:52
            > Niestety w Polsce o to jeszcze niełatwo

Ale tutaj we Włoszech bidet jest praktycznie w każdym domu, a nawet w toaletach w biurowcach. A też srajtaśmę wykupują. Po chuj? Sam zrobiłem zapasy na oblężenie, ale nie kupiłem ani jednej rolki.
            • trypel Re: idzie wojna ! 16.03.20, 13:10
              Wiem
              Nie zdarzyło nam się mieszkać we Włoszech bez bidetu
              Może kupują srajtasme zamiast chusteczek?

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • samspade Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:53
          vogon.jeltz napisał:

> > Mam zla wiadomosc. W sklepach nie ma papieru toaletowego
          >
          > Wyjaśnijcie mi, o co chodzi z tym papierem toaletowym?

Nie wiem jak inni ale mnie jest potrzebny po 2. Toaleta dość mała i prócz kibelka nie ma tam miejsca na nic. Ale po co ludziom zapasy po kilkadziesiąt rolek to nie wiem
          • engine8 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 17:45
            Dlatego sedesy z myjka sa o wiele praktyczniejsze, tyle samo miejsca, wygoda o wile wieksza i koszt zaezny od tego ile chcemy wydac. Jak pisalem - mozna miec urzedzenie typu RR - myje ciepla podgrzna woda, ma wentylacje, podgrzeny sedes, lewatywe i suszenie...
            Widze ze i uwas sa - troszke dorsze niz nasze....
            higieniczny.pl/bio-bidet-toaleta-myjaca-2w1-czyli-sedes-z-bidetem.html
            • dr.hayd Re: idzie wojna ! 17.03.20, 16:09
              Można jeszcze pomyśleć o bidetce. Mniej więcej jak wąż prysznicowy, ale słuchawka prysznicowa mniejsza i ma zawór zwalniany przyciskiem w słuchawce. Możliwe do zamontowania nawet w małym WC, gdzie poza muszlą na nic nie ma miejsca.
              W sumie nawet wygodniejsze w użyciu od bidetu.
              • engine8 Re: idzie wojna ! 17.03.20, 18:22
                Tak mamj w wiekoszsci krajow Azji....
                Ja mam cos pobnego 0 nazwyma to "sprinklerem" bo dzila tak samo jak te do podlewania trawnikow...
                Ma i taki z kontrola temp wody ale i taki gdzie jest tylko zimna.... bo w koncy zauwazylem ze prz naszych temp zimna ninigdy nie jest tak naprawde zimna...
                No oczywiscie ze to lepsze w prownaniu do kosztow ale w oby musisz podlaczyc wode i jedynie w tym drogim dodatkowo prad ...
                I osobiscie w 90% uzywam wlasnie ten najprostrzy - tylko ten ma pelne cisnieni wody z sieci i jak za mocno pociagniesz za dzwignie to ci woda gardlem wyleci....
                www.amazon.com/Dalmo-Non-Electric-Attachment-Self-Cleaning-Installation/dp/B07XJ5GMSR/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=luxe+bidet&qid=1584465680&s=hi&sr=1-4
    • tbernard Re: idzie wojna ! 15.03.20, 13:28
      To tylko wahadło. Akurat wychyliło się mocno w stronę niskiej ceny, bo gospodarka przyhamowała z powodu epidemii. Dzięki temu nieco środowisko odetchnęło. W Chinach z tego co podawali powietrze się bardzo oczyściło. Ale chyba Chiny już zaczynają gospodarkę z letargu wybudzać. Jak w innych częściach świata a szczególnie w Europie epidemia wygaśnie, to Chiny już osiągną swoje poprzednie moce przerobowe i znów zaleją swoim towarem a cena ropy odbije się w drugą stronę wahadła.
      • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 15.03.20, 13:48
        tbernard napisał:

> To tylko wahadło. Akurat wychyliło się mocno w stronę niskiej ceny, bo gospodar
        > ka przyhamowała z powodu epidemii. Dzięki temu nieco środowisko odetchnęło. W C
        > hinach z tego co podawali powietrze się bardzo oczyściło. Ale chyba Chiny już z
        > aczynają gospodarkę z letargu wybudzać. Jak w innych częściach świata a szczegó
        > lnie w Europie epidemia wygaśnie, to Chiny już osiągną swoje poprzednie moce pr
        > zerobowe i znów zaleją swoim towarem a cena ropy odbije się w drugą stronę waha
        > dła.

czyli co? warto dziś zainwestować w ropę kupić z tysiąc baryłek po $30 zaczekać pół roku aż podskoczy do $45-$50 i sprzedać z zyskiem? no chyba że nie podskoczy i zostanie na 2 lata po 30 dolarów? co też nie jest wykluczone bo podaż ropy jest duża...Amerykanie z łupków wydobycie zwiększyli o 4%....a arabowie chcą zalać rynek ropą...a końca epidemii wirusowej nie widać - przeciwnie coraz więcej ofiar....
          • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:57
            tbernard napisał:

> Ropy na ziemi nie przybywa. W każdym razie nic o tym nie wiadomo.

bo wiedzy nie masz:) są jeszcze nie odkryte złoża ciągle gdzieś odkrywane np. na biegunie północnym ruskie tam chcą zajmować teren...i z łupków amerykanie mają nowe złoża i nowe pokłady.....a arabowie produkcje zwiększyli i dlatego cenka czarnego złota spadła....twoja wiedza zerowa hehe
              • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:29
                vogon.jeltz napisał:

> > są jeszcze nie odkryte złoża
                >
                > Rozumiesz, pisdo durna, znaczenie słowa "przybywa"?

to ty ośle rozumiesz że "przybywa" oznacza że wzrośnie produkcja co zapowiedziały najwięksi producenci ropy i na stacjach będą bite rekordy cen paliw i w kwietniu benzyna będzie po 4 zł a LPG po 1,6zł?

www.pb.pl/zea-tez-chca-pompowac-wiecej-ropy-984722
          • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 13:14
            qqbek napisał:

> Było chamie kupować waluty, a nie śmiać się ze mnie, że to robię :)
            >
            > ...ostał ci się ino sznur...
            >

kubuś ty słuchaj mądrzejszych czyli misia i idź se kup ropę w dołku gdy za kilka dni spadnie do 20 $ baryłka i zaczekaj pół roku aż wzrośnie o 50-100%% i wtedy sprzedaj i się chwal wszem że zarobiłeś 100% bo twoje euro które kupiłeś to cienko przędzie ! pół roku temu taki sam kurs jak dziś 0% zarobku w tym okresie haha :)
              • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:11
                samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                >
                > > kubuś ty słuchaj mądrzejszych
                >
                > Słucha. Dlatego twoje opinie/rady ignoruje.

a konkretniej dlaczego? ja podałem argumenty że ropa kiedyś skoczy wyżej niż euro a ty podałeś obelgi tym się różnimy 3 poziomy wyżej jesteś inteltualnie
                • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:22
                  > a konkretniej dlaczego?

Dlatego, że jesteś idiotą, analfabetą i nieudacznikiem, który oszczędza na wszystkim paląc np. trującym drewnem z rozbiórki, a i tak musi jeździć pełnoletnim Srolo.
                  • misiaczek1281 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:31
                    vogon.jeltz napisał:

> > a konkretniej dlaczego?
                    >
                    > Dlatego, że jesteś idiotą, analfabetą i nieudacznikiem, który oszczędza na wszy
                    > stkim paląc np. trującym drewnem z rozbiórki, a i tak musi jeździć pełnoletnim
                    > Srolo.

to akurat oznacza same cnoty i zalety bo jestem oszczędny , oszczędzam i dlatego mam , nie palę już tamtym drewnem bo to było rok temu nie muszę jeździć tylko chce i lubię a to różnica :) a ty jesteś chamem który atakuje ludzi żałosne to prostacki cham !
                    • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 15:50
                      > to akurat oznacza same cnoty i zalety

Może w twoim świecie bycie idiotą, analfabetą, nieudacznikiem i szkodnikiem społecznym to cnoty i zalety. W sumie nic dziwnego, że jesteś katolikiem - wyczerpujesz pełen repertuar cech zachowań. W normalnym świecie to są jednak, wyobraź sobie, wady.

> oszczędzam i dlatego mam

Właśnie nie masz. Skąpisz jak ostatni sknera, a i tak jesteś gołodupcem i gołodupcem pozostaniesz.
                • samspade Re: idzie wojna ! 16.03.20, 15:00
                  misiaczek1281 napisała:

> samspade napisał:
                  >
                  > > misiaczek1281 napisała:
                  > >
                  > > > kubuś ty słuchaj mądrzejszych
                  > >
                  > > Słucha. Dlatego twoje opinie/rady ignoruje.
                  >
                  > a konkretniej dlaczego?

Dlatego ze pieprzysz głupoty. Proponujesz teraz handel ropa naftowa. Brawo. Doskonalą rada.
                  Niedawno popełniłeś wpis ze wirus jest szansa dla naszej gospodarki. Zobaczmy jak będzie.
                  A wcześniej myliłeś dochód z przychodem.
        • marekggg Re: idzie wojna ! 16.03.20, 01:53
          hmmm - a jak chcesz je kupic? na CPN-ie?
          bo nie sadze z twoim poziomem wiedzy o gospodarce/rynku wiesz jak do tego podejsc.
          gielda to nie miejsce dla nierozgarnietych jezdzacych "doroslym" samochodem i palacymi drewnem z rozbiorki.
          • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:30
            > hmmm - a jak chcesz je kupic? na CPN-ie?

Wyobraziłem sobie misiaka jak zajeżdża Srolo na cepeen z antałkiem po winie w bagażniku i mówi: proszę mi tu nakapać ropki do pełna.
            • samspade Re: idzie wojna ! 16.03.20, 12:51
              vogon.jeltz napisał:

> Wyobraziłem sobie misiaka jak zajeżdża Srolo na cepeen z antałkiem po winie w b
              > agażniku i mówi: proszę mi tu nakapać ropki do pełna.

Poproszę baryłeczkę ropeczki do antałeczka.
              • stavros2002 Re: idzie wojna ! 16.03.20, 14:50
                Przegryw "radzi" zostać dealerem na commodities. Zastanawiam się czy on kiedykolwiek widział jak się handluje na giełdzie surowcowej, czy też wiedzę czerpie z filmów z Di Caprio ;)
      • qqbek Re: idzie wojna ! 16.03.20, 00:49
        engine8 napisał(a):

> Misiu ty nie zauwazyles ze na tym rynku - i nie tylko zreszta, wojna jest od d
        > ziesiatek lat?

Gdyby misio był maklerem na commodities to nie byłby z niego taki prosty cham z pogranicza małopolski i Śląska.

--
        WyPAD z P🖕S
    • hukers Re: idzie wojna ! 16.03.20, 15:08
      Misiak akurat z tą ropą dobrze radzi, bo ropa jest na długoletnich minimach. Oczywiście nie fizycznie tylko jakieś etf--y i nie wszystko naraz tylko trzeba powoli akumulować. Horyzont oczywiście też długoterminowy, bo nie wiadomo ile ta chujnia potrwa. Podobna sprawa z Dax-em czy S&P 500, powoli można akumulować. Od Wig-u oczywiście trzymać się z daleka.
      • vogon.jeltz Re: idzie wojna ! 16.03.20, 15:53
        > Podobna sprawa z Dax-em czy S&P 500

Z S&P bym się nie spieszył, jednakowoż. Epidemia Covida w USA dopiero jebnie, a administracja Trumpa jest skrajnie nieudolna.
        • hukers Re: idzie wojna ! 17.03.20, 00:15
          Nie ma mowy o pośpiechu, piszę o powolnej akumulacji, chociaż po dzisiejszych dwucyfrowych spadkach ja już zaczynam podbierać walor. Oglądałem dzisiaj konferencję Trumpa i dwa razy powtórzył, że jak się uporaja z wirusem (szacuje lipiec, sierpień) to na giełdzie zobaczymy all time high i tu bym się z Donaldem zgodził.
            • engine8 Re: idzie wojna ! 17.03.20, 18:27
              Misiu - poleci ale potem sie podniesie..... Ludzi beda ciagle inwestowac...
              Moje inwestycje w 2008 polecialay chyba 50% w dow a le po 5 - 6 latach wrocili tam gdzi byly i do 2020 wzrosly tyle za nadrobily straty.
              Tak i teraz - tam gdzie pozostawilem akcje na rynku to polecialy juz 30%.... A to juz Misiaczku nie drobne ale $xM
              Mnie sie nie pali - poczekam i worca... A jak nie? Sru.. Easy come - easy go. (Latwo przyszlo latwo poszlo)
              • hukers Re: idzie wojna ! 18.03.20, 11:04
                engine8 napisał(a):

> Moje inwestycje w 2008 polecialay chyba 50% w dow a le po 5 - 6 latach wrocili
                > tam gdzi byly i do 2020 wzrosly tyle za nadrobily straty.

Ciesz się, że nie inwestowałeś w Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka