Dodaj do ulubionych

...bez komentarza...

26.05.20, 10:41
www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=436b984e-89b4-57f0-ac86-63efdea85d67&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
Obserwuj wątek
   • tbernard Re: ...bez komentarza... 26.05.20, 22:16
    Tu nawet coś więcej niż jazda z zabranym prawkiem. Tu był sądowny zakaz prowadzenia i na dodatek w stanie nietrzeźwości i spowodowanie ciężkiego wypadku. Gość powinien na dożywocie pójść do domu wariatów i cały majątek jaki ma powinien być zlicytowany na zaspokojenie czy to UFG czy PZU. A jeśli pojazd był pożyczony, to regres powinien częściowo właściciela pojazdu dopaść, bo powinien wiedzieć, czy pożycza komuś kto ma uprawnienie do prowadzenia pojazdu na drogach publicznych. A ponieważ szkody są ogromne (szczególnie zdrowotne i moralne), mogą nawet kilku milionów sięgać, to bezlitośnie szkodników powinno się oskubać do ostatniej koszuli.
    • marekggg Re: ...bez komentarza... 28.05.20, 23:23
     bylo o czyms podobnym jak chodzilo o rekwirowanie samochodow w danii. nie wiem ile razy mam to potwierdzac. i na tym forum bylo duzo glosow przeciw bo "wypozyczone" b"leasing" no i co?
     nie rozumiem o co chodzi... zabrac koniec kropka. a niech sie wlasciciel i prowadzacy dogadaja.
     • yasiaq Re: ...bez komentarza... 29.05.20, 07:49
      Rekwirowanie złomu nie ma zbytniego sensu (chyba ,że prowadzisz hutę) bo jeśli delikwent umie np montować parapety albo kłaść glazurę to za parę dni roboty kupi sobie następny złom a jak nie umie to zarobi inaczej. Lepsza byłaby kara finansowa typu 50 koła za pierwszym razem 150 za drugim albo bez śmiechu resocjalizacja w stylu norweskim jak z nieszczęsnym Breivikiem. Zostaje jeszcze wersja populistyczna/powrót do wieków średnich czyli chłosta na rynku no ale to rozwiązanie oczywiście pozostanie w sferze żartu..
      • tbernard Re: ...bez komentarza... 29.05.20, 08:49
       W przypadku złomu lub rozbitka jak tutaj to oczywiście nie ma sensu rekwirowanie. Tu nawet nie trzeba jakiejś ekstra kary finansowej, bo sam regres pod tym względem mocno przywali. Może zamiast średniowiecznej chłosty to na taką okoliczność starożytne niewolnictwo za dług było by lepsze. Tak długo jak nie spłaci regresu i innych zobowiązań z odsetkami, to powinien być zesłany do obozu pracy 'atrakcyjnej' jak utylizacja azbestu itp. Za dobre sprawowanie można by przenosić do prac w lepszych warunkach, jak budowa dróg. Tylko musiały by być mechanizmy zabezpieczające, aby trafiali tam tylko tego typu dłużnicy a nie ludzie którzy popadli w tarapaty nie z własnej winy.
         • nousecomplaining Re: ...bez komentarza... 30.05.20, 18:07
          Dlatego właśnie tylko jedno rozwiązanie jest skuteczne i definitywne.
          W takich przypadkach wszelkie argumenty przeciw jego zastosowaniu, powołujące się na „humanitaryzm”, do mnie nie trafiają.
          Trochę już na tym świecie żyję i poznałem wiele takich kanalii, które jak dla mnie powinny jak najszybciej przestać być (fizycznie, sferę duchową mam w dupie).
        • tbernard Re: ...bez komentarza... 30.05.20, 09:57
         yasiaq napisał:

         > Można cofnąć się w rozwoju do średniowiecza albo do Rosji sowieckiej..można tyl
         > ko po co?

         Z dzikusem i bandytą nie dogadasz się w sposób cywilizowany, bo on nie rozumie cywilizowanego języka. Niemcy też nie zostały pokonane różańcem ani pogaduszkami o sensie życia, tylko poprzez przyłożenie siły przeciwnie skierowanej. To czysta fizyka na elementarnym poziomie.
         • gosiakarlicka Re: ...bez komentarza... 02.06.20, 09:42
          Widzisz , jest coś takiego jak rozwój cywilizacyjny. Zdarza się ,że meandruje on nie w tą stronę co potrzeba ale ostatecznie i tak poruszamy sie do przodu. Jesli jestescie fanami średniowiecza to pójdźmy na całość i zróbmy pełna cofkę łącznie z rozrywaniem delikwenta końmi i łamania kołem, mozna tez palić czarownice, myślę że mam nawet na oku kilku kandydatów którzy w takiej komisji kwalifikacyjnej (do tego łamania kołem i palenia) czuliby się jak ryba w wodzie..
          • who_cares Re: ...bez komentarza... 02.06.20, 11:17
           Wystarczyłaby opaska monitorująca i w przypadku gdy monitoring wykryje ruch to telefon od nadzoru i nakaz pokazania gdzie siedzi i co robi. Gdyby nie był w autobusie albo nie siedział na siedzeniu pasażera samochodu to potężna kara finansowa. A gdyby coś kombinował z pasażerem to współudział dla tego drugiego.
          • tbernard Re: ...bez komentarza... 02.06.20, 14:16
           gosiakarlicka napisała:

           > Widzisz , jest coś takiego jak rozwój cywilizacyjny. Zdarza się ,że meandruje o
           > n nie w tą stronę co potrzeba ale ostatecznie i tak poruszamy sie do przodu. Je
           > sli jestescie fanami średniowiecza to pójdźmy na całość i zróbmy pełna cofkę łą
           > cznie z rozrywaniem delikwenta końmi i łamania kołem, mozna tez palić czarownic
           > e, myślę że mam nawet na oku kilku kandydatów którzy w takiej komisji kwalifika
           > cyjnej (do tego łamania kołem i palenia) czuliby się jak ryba w wodzie..

           Proszę rodzicom ofiar zwyrodnialca wygłosić tą sensożyciową przemowę o rozwoju cywilizacyjnym. Pewnie będą bardzo zainteresowani.
           • nousecomplaining Re: ...bez komentarza... 02.06.20, 19:57
            No i właśnie stąd moje optowanie za jedynym skutecznym rozwiązaniem.
            Nie, nie jestem za powrotem do średniowiecza.
            Tak, chętnie zabiłbym takiego gnoja.
            Tak, jestem za karą śmierci.
            Jestem przeciw utrzymywaniu degeneratów za nasze pieniądze, przeznaczane na ich „powrót do normalnego życia”. Mam w rodzinie człowieka, który po studiach (resocjalizacja) przepracował 10 lat w różnych więzieniach. Zawsze po kilku głębszych powtarza „starą prawdę” - „zajebanie gościa to jedyna gwarancja, że nikt z jego powodu nie będzie cierpiał”.
            • bwv1080 Re: ...bez komentarza... 02.06.20, 21:14
             nousecomplaining napisał(a):

             > No i właśnie stąd moje optowanie za jedynym skutecznym rozwiązaniem.

             Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie.

             John Ronald Reuel Tolkien

             Zaiste, wielkiego trzeba zadufania i wielkiego zaślepienia, by posokę lejącą się z szafotu nazywać sprawiedliwością.

             Vysogota z Corvo
             • nousecomplaining Re: ...bez komentarza... 03.06.20, 11:23
              Kto popełnił zbrodnię, musi umrzeć, w takim przypadku żaden inny wyrok nie czyni zadość sprawiedliwości, nie istnieje bowiem równowaga między śmiercią a życiem nawet najbardziej lichym. Nie ma równości między zbrodnią a odpłatą, o ile złoczyńca nie zostanie wyrokiem sądu skazany na śmierć.

              Immanuel Kant
            • vogon.jeltz Re: ...bez komentarza... 03.06.20, 11:35
             > Zawsze po kilku głębszych powtarza „starą prawdę” -
             > „zajebanie gościa to jedyna gwarancja, że nikt z jego
             > powodu nie będzie cierpiał”.

             Porozmawiaj o tym z Tomaszem Komendą. A twój krewniak niech może uważa, żeby ktoś przez przypadek jego nie zajebał z tego samego powodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka