Dodaj do ulubionych

OT - chyba sie "wadza" o Romana potkneła...

20.10.20, 12:05
wyborcza.pl/7,75398,26412678,niepodejrzany-giertych.html#s=BoxOpImg1
Z prokuratorskiego protokołu wynika, że cała czwórka była świadoma, iż Giertych jest nieprzytomny i nie ma z nim kontaktu. W protokole w rubryce „podejrzany podał następujące dane osobowe” prokurator odnotował: „podejrzany nie podał żadnych danych osobowych z uwagi na jakikolwiek brak kontaktu”.

I dalej: „Prokurator stwierdza, iż podejrzany śpi i nie ma z nim żadnego kontaktu. Okoliczności te w całości potwierdza funkcjonariusz CBA. Obrońcy oświadczają, że klient jest bez kontaktu, nieprzytomny na łóżku szpitalnym, podłączony do pompy podającej lek. (…) Podejrzany z uwagi na stan zdrowia nie jest w stanie oświadczyć się w żaden sposób, co do treści ogłoszono mu zarzutu, ani tym bardziej złożyć wyjaśnienia w sprawie realizując swoje prawo m.in. do obrony. W ocenie obrońców ogłoszenie postanowienia o postawieniu zarzutów w obecnej sytuacji pozoruje legalne przeprowadzenie tej czynności, albowiem trudno mówić o tym, iż podejrzany ma jakąkolwiek świadomość, co do treści prowadzonej czynności, nie można zatem mówić, że zarzut został skutecznie ogłoszony” (pisownia i interpunkcja oryginalne).

I tu widnieją podpisy wszystkich czterech osób obecnych podczas przesłuchania. – Pani prokurator sama zauważyła, że nasz klient nie jest przytomny. Zachowała się w porządku, bo sama to swoje spostrzeżenie odnotowała w protokole – mówi „Wyborczej” mecenas Wende.

Nieprzytomnemu mecenasowi Kijek-Głęboczyk odczytała jednak zarzut z art. 296 Kodeksu karnego (o nadużycie zaufania lub uprawnień w obrocie gospodarczym) w związku z art. 284 kk (przywłaszczenie). Giertychowi może grozić za to do 10 lat więzienia.

W sobotę prokuratura ustanowiła 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawiesiła adwokata w wykonywaniu zawodu, zakazała opuszczenia kraju i kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi, a także nakazała mu meldować się na policji.

Wczoraj szpital zlecił zaś badania toksykologiczne Giertycha, bo jego stan zdrowia się pogorszył.


Brak słów...
Obserwuj wątek
  • wislok1 Re: OT - chyba sie "wadza" o Romana potkneła... 20.10.20, 18:09
   Proböem jest w tym, ze rozkaz zapuszkowania mecenasa i wsadzenia go do pierdla wydal prezes z kotem, a on w tym protokole nie wystepuje....

   W DE dopiero w 1945 ludzie doszli do wniosku, ze wykonywanie bezprawnych rozkazow moze kosztowac pobyt w pierdlu...
   PL jest jeszcze przed tym odkryciem....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka