Dodaj do ulubionych

Lexus LS 400 z 1996 roku

01.03.21, 11:55
Od pierwszego własciciela (!) oryginalny lakier (taki sobie) , przebieg 250 tys mil, motor 8 cylindrowy....

Jako funcar, youngtimer...
Sam nie wiem. Chyba zbyt nowoczesny...
No i import z USA trochę to potrwa...

Jak myślicie?
Obserwuj wątek
      • jeepwdyzlu Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 12:23
        moim zdaniem na youngtimera nadaje się póki co tylko legendarny oryginalny Lex I gen.
        ---
        Mam to samo wrażenie....
        Dlatego jak ten gazda siedzę i sie kiwam...
        (Ci sie tak gazdo kiwacie, siedzicie i kiwacie? Ja się nie kiwom jo sie waham. Bo wczoraj było wesele, ja dostałem wpierdol a Jadźkę zgwałcili. Dziś sa poprawiny, Jadźka chce iść a ja sie wohom..)
              • qqbek Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 15:22
                galtomone napisał:

> Ale czy ja pytam o polowe chinskiej tandety czy o to, gedzie byl projektowany T
                > woj silnik...

Projektowany był w Niemczech.
                Zmontowany w Stanach, w ichniej "kulturze" technicznej, częściowo na osprzęcie Bosch (z Chin).

Opowiadałem już tutaj, jak boczek drzwiowy zdejmowałem, bo mi się kostka od podnośnika szyby wypięła?
                W skrócie - dwóch spinek brakowało, pomyślałem, że już wcześniej go ktoś zdejmował.
                Ale nie - lakier był nienaruszony w miejscu ich mocowania.
                Po prostu jakiemuś leniwemu Johnowi, albo leniwej Karen w Spartanburgu, czy tam Greer nie chciało wciskać wszystkich... i tak poszło. Fura, która jako nowa kosztowała ponad 300 tysięcy cebulionów wyszła z fabryki z niedoróbką, bo najwyraźniej "ktoś miał gorszy dzień".
                • engine8 Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 20:32
                  Ja tam widze w X5 czesci raczej nie z china ale z eurpopy albo usa..
                  Wlasnie wymienilem jeden z tylnych zamkow (to juz chyba 4-ty a do tego juz wymienilem 3 podnosniki szyb i jedno lusterko, zaslonke szyb tylnych i dwi klamki zewnetrzne tak ze mam cale pudlo tych spinkek do tapicerki i do prefekcji opanwane zdejmowanie paneli tapicerki.. LOL )
                  Zamek kupilem go u dilera BMW (w Wirginia poniewaz 50% tanszy niz u lokalnego) i napisane Made in Czech Republic . Filtry oleju i powoetrza kupilem i byly Made in Poland
    • gzesiolek Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 12:35
      Zależy od ceny... Bo to jak funcar to funcar... A jeśli ma być youngtimer to poszukałbym coś te 3lata starszego...
      Na ten moment nie będą jeszcze dużo droższe, ale ta różnica będzie się zwiększać...

Za dwójką przemawia większa dynamika, zwłaszcza po lifcie...
    • carnivore69 Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 12:46
      Znajomy w pierwszej połowie lat 90. sprowadził zza oceanu Mazdę 929 (tę ostatnią. HC) - jasna skóra, automat itp. Bryka w tamtym czasie była naprawdę nie z tej ziemi.

Jeszcze parę (jakieś 5?) lat temu widziałem, że się nią bujał. Ale pewnie klasykiem nie zostanie. (Sporo rzeczy naprawił na jakichś zamiennikach, parę widocznych detali też.)

Prawdę mówiąc nie wiedziałbym co z takim leksem robić. (Dla samego V8 wolałbym pójść w znacznie młodzego i od jakiegoś już czasu formalnie też europejskiego mustanga.)

Pzdr.
    • waga170 Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 12:56
      Osraj. To zaden classic o jakiejs tam wartosci kolekcjonerskiej, bo tego naprodukowali za duzo bez na przyklad rzadkiej kolekcjonerskiej wersji coupe albo kabriolet..Gdyby toto bylo cos warte to tylko wage zelaza na szrocie.

Jako fun car old-timer wyszukaj i kup, i pielegnuj, Willysa.
      • vogon.jeltz Re: Lexus LS 400 z 1996 roku 01.03.21, 22:36
        U was, u was... U nas jeżdżenie trzydziestoletnim ośmiocylindrowym czterolitrowym wynalazkiem jest jednak (ze względu na każdy z wymienionych przymiotników) nie lada ekstrawagancją. Nawet jeśli wynalazek kosztuje jakieś śmieszne pieniądze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka