Dodaj do ulubionych

Oto Polska - szczepionki

04.05.21, 08:14
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27045718,lekarz-rzad-zuzyl-zarezerwowane-szczepionki-j-amp-j-trzeba.html#s=BoxOpImg1
Doskonałe. Kurwa doskonałe.
Niedawno nastąpiło przyśpieszenie szczepień. Dziennikarze chwalą się w sieci jacy to oni byli dzielni. Chwalą się zdjęciami jakiś certyfikatów, zaświadczeń czy coś w tym rodzaju. Teściowej 4 dni przed szczepionka przesunęli termin szczepienia o miesiąc. Jakoś ci dziennikarze, którzy wcześniej jebali Jandę i innych tym razem siedzą cicho.
Kraj z tektury
Obserwuj wątek
   • qqbek Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 08:29
    Tego nie rozumiem - rejestracja seniorów jest od dawna, mój teść jest już po drugiej dawce Pfizera, a jest ledwo po 60-tce.
    Tyle, że miał kiedyś kawałek płuca wycięty po ciężkim zapaleniu i co drugi-trzeci dzień dzwonił do przychodni, czy "nie ma czegoś wolnego"... no to jak mieli wolną dawkę, to w pierwszej kolejności do niego zadzwonili.
  • qqbek Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 08:26
   Ja bym się tak bardzo nie bulwersował.

   Żona mi drugi dzień gorączkuje po tym J&J, to może lepiej ten preparat jednak młodym podawać (z 5 osób z rodziny, które skorzystały z akcji tylko brat cioteczny żony nie miał żadnej reakcji poza bólem ramienia - mnie i żonę tego brata trochę gorączka złapała i potem cały dzień osłabienia, żona i drugi brat cioteczny żony do dziś się nie mogą wylizać).

   No ale dobra, można mnie zjebać za to, że się zaszczepiłem.
   Zwolniłem komuś termin na Astrę dzięki temu.
   • samspade Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 09:02
    Ale ja się nie bulwersuję. To jest jakaś abstrakcja. Rząd ma w dupie kolejkę, która sam tworzy.
    Ja cierpliwie czekam. 27 mam termin. Może z żoną się zaszczepię? Żona jeszcze nie ma skierowania bo za chorowała. Jako ciekawostkę powiem że dziennikarka, która "chwaliła" się pozytywnym wynikiem testu niedawno chwaliła się że dostała astrę. A zachorowała później niż moja żona. Tektura.
  • qqbek Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 08:30
   Zrób sobie quiz z "Misia" na pocieszenie, coraz bardziej w "Misiu" żyjemy, to będzie na czasie:

   kultura.gazeta.pl/kultura/13,143499,6969,misia-widzieli-wszyscy-ale-jak-dobrze-pamietasz-ten-kultowy.html?result=1

   Mi wyszło 15/15.
    • bigzaganiacz Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 09:39
     A emeryci zapisani w lokalnej przychodni do tej pory czekają.


     Dokladnie ,fajnie ze tak wszyscy obcykani w szukaniu terminu ale nawet radzacy sobie z email czy skype 70+ nie da zazwyczaj rady albo nawet nie wie bo poszedl i sie zapisal w swojej przychodni
     • qqbek Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 09:53
      bigzaganiacz napisał(a):

      > Dokladnie ,fajnie ze tak wszyscy obcykani w szukaniu terminu ale nawet radzacy
      > sobie z email czy skype 70+ nie da zazwyczaj rady albo nawet nie wie bo poszedl
      > i sie zapisal w swojej przychodni

      Moją babcię (rocznik '29) zapisała jej pielęgniarka środowiskowa. Babcię żony (przy mojej babci to "gówniara" - rocznik '34) - ciotka żony, bo akurat często u niej bywa.
      Moja mama (lat 69) sama sobie wyszukała w Internecie termin.
      Mojego wuja zaszczepili, bo zawiózł ciotkę i akurat była wolna dawka.
      Teść (lat 62) - jak pisałem - wychodził sobie i wydzwonił w przychodni wcześniejszy termin.

      Po pierwsze robienie ze wszystkich seniorów inwalidów jest niesprawiedliwe - niektórzy są sprawni intelektualnie i posługują się nowoczesnymi technologiami. Starsza (sic!) siostra mojej babci do dziewięćdziesiątych urodzin prowadziła własną kancelarię prawniczą.
      Po drugie przeoczyłeś jeszcze jedno - niektórzy seniorzy są jak korwinoidy - uważają, że koronka i woda święcona lepsza od nauki i szczepionki... i wcale się nie śpieszyli ze szczepieniem.
       • nousecomplaining Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 10:23
        > W srednim miescie w centralnej polsce na emeryckim osiedlu szczepienie idzie jak krew z nosa i niestety ale zaszczepieni wydaja sie byc w mniejszosci
        Potwierdzam, parę dni temu byłem z ojcem na drugiej dawce w takiej przychodni - w kolejce babcie i dziadki wyglądające na starszych od mojego taty. Pielęgniarka mi powiedziała, że mają po prostu za mało szczepionek, a za dużo starszych ludzi do zaszczepienia. Ja też byłem w tej przychodni zapisany - jakbym czekał u nich, do do us..nej śmierci.
        • bigzaganiacz Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 14:47
         Czyli mozna zalozyc ze dystrybucja jest oparta po 10 na przychodnie bez uwzgledniania demografii co skutkuje ze w mlodszych rejonach szczepionki sa a w zaglebiach seniorow nie ma i beda ich szczepic do 2023 gdzie w innych osrodkach beda szczepic dwudziestolatkow, zajebiscie
      • vogon.jeltz Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 10:11
       > Po pierwsze robienie ze wszystkich seniorów inwalidów jest niesprawiedliwe - niektórzy
       > są sprawni intelektualnie i posługują się nowoczesnymi technologiami.

       To nie jest kwestia posługiwania się nowoczesnymi technologiami, tylko ogarniania całej metarzeczywistości, która się z tym wiąże. Co z tego, że emeryt ma np. konto w banku online i potrafi z niego wykonać przelew, skoro jest wysoce podatny na phishing, bo nie odróżni legitnego serwisu od fałszywego i nie ma pojęcia, co to domena, certyfikat i generalnie bezpieczeństwo w tym zakresie, za to ufa w treść przychodzących maili.
    • vogon.jeltz Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 10:08
     > A emeryci zapisani w lokalnej przychodni do tej pory czekają.

     Z emerytami niestety tak już jest. Oni są w większości słabo przystosowani do obecnej rzeczywistości. Nie deprecjonuję ich w ten sposób, to jest po prostu stwierdzenie faktu. Ale efekt jest taki, że nie tylko czekają w kolejce, podczas gdy młodsi od nich już się zaszczepili, ale wszystkie te "magiczne garnki z wielbłądziej wełny" i oszustwa "na wnuczka" albo "na policjanta".
     • engine8 Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 17:55
      No czyz Wasi "seniorzy" to nie ludzie w moim wieku? Wcale nie widac tutaj tak wyraznie aby byla roznica pomiedzy naszym pokoleniem i pokoleniem naszych dzieci jesli chodzi o radzenie sobie wszedzie lacznie z komputerami.. Roznica jedynie w tym ile czasu nasze i mlode pokolenia spedzaja na komputerach...
  • qqbek Burdello! Burdello militare! 04.05.21, 12:59
   Burdello!
   Wrzasnął swego czasu bohater "Jak Rozpętałem..."

   Właśnie doczytałem w Wybiórczej, że:
   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27046223,wielki-balagan-po-akcji-zaszczep-sie-w-majowke-tysiace-polakow.html#s=BoxOpImg3
   No to w te pędy zalogowałem na e-rejestrację i aktywne skierowanie na moją Astrę Zenka rzecz jasna wisi w systemie.
   Rzecz jasna ja już tego skierowania ruszyć nie mogę.

   Dzwonię więc do przychodni - po dłuższej chwili dzwonienia zgłasza się pani, która stwierdza, że osób odpowiedzialnych za skierowania nie ma, może będą później.

   Dzwonię na 989 i (zgadliście) po dłuższej chwili niezmiernie uprzejma pani stwierdza, że nie ma możliwości usunięcia mojego szczepienia z systemu.

   PIĘKNIE KURWA, PIĘKNIE
   Nie dość, że przez Samspade mam moralniaka, że komuś tę dawkę J&J spod kupra wyciągnąłem, to jeszcze teraz mam świadomość tego, że zablokowałem komuś dawkę Astry.
    • qqbek Re: Burdello! Burdello militare! 04.05.21, 13:38
     samspade napisał:

     > Nie miałem na celu wzbudzanie moralniaka u osób, które się szczepiły. W końcu t
     > rudno było się spodziewać że rząd odpierdoli taki manewr. Trudno uważać że są t
     > am aż tacy gamonie.

     Już wiele razy sądziłem, że nic mnie już w tym kraju nie zdziwi.
     Ale my od pięciu lat idziemy ostrym kursem na Bareję i teraz jestem pewien, że jeszcze nie raz się zdziwię.

     Do przychodni jeszcze nie dzwoniłem, napisałem do konsultanta IKP na Facebook-u. Wiadomość przeczytana 13:02 ... od 35 minut ani "dzień, dobry prosimy czekać", ani "spierdalaj, nie mamy czasu"... nic.
   • tbernard Re: Burdello! Burdello militare! 04.05.21, 13:44
    A ja w serwisie webowym najpierw zarejestrowałem się na 29.04 ale po kilku dniach anulowałem i zapisałem się na inny termin. Ale Tobie może tą możliwość anulowania zabrali jak w system personel wpuścił informacje, że już się szczepiłeś. Ktoś coś schrzanił, ponieważ personel który Twój przypadek obrabiał tuż przed przekazaniem do kłucia powinien najpierw anulować wpis poprzedni i wprowadzić aktualny. Tak na zdrowy rozum, bo jak to szczegółowo zorganizowane to nie wiem.
    • kanna13 Re: Burdello! Burdello militare! 04.05.21, 15:54
     Normalnie to działa tak, że jak się chce wpisać pacjenta u siebie na termin ale pacjent ma już przypisany inny termin, to najpierw trzeba potwierdzić anulację tego terminu a dopiero potem można przypisać pacjenta u siebie.
     Zwalnia się wtedy z automatu ten poprzedni termin i jest z powrotem widoczny w systemie.

   • only_the_godfather Re: Burdello! Burdello militare! 04.05.21, 15:57
    Ja miałem umówiony termin na jutro na szczepienie Astrą. W między czasie okazało się, że będą nas kierować na szczepienia z zakładu pracy i że będą szybciej i Moderną. To się zgłosiłem, sami mi anulowani jutrzejszą wizytę na Astrę i w systemie wyznaczyli wizytę na dziś Moderną.
  • wislok1 Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 16:26
   Na tej czeskiej stronie sa statystyki szczepien...


   Průběh očkování

   Izrael
   62 %
   Velká Británie
   51 %
   USA
   44 %
   Německo
   28 %
   Rakousko
   26 %
   Polsko
   24 %
   Francie
   23 %
   Česko
   21 %


   Datum: 3. 5. 2021

   www.idnes.cz/koronavirus/statistiky

   Niemcy szczepie konsekwentnie rocznikami, koncza jeden zaczynaja nastepny
   w PL jest totalny chaos...

   • engine8 Re: Oto Polska - szczepionki 04.05.21, 18:14
    Wlasnie widze ze u nas 83% tych po 65 jest zaszepionych co najmniej 1x a 70% 2x... ale i tak wygalda ze nie zaszczepi sie na tyle aby uzyskac odpornosc stadna.
    Robia co moga.
    Co ciekawe - kto wie moze stawki pojda w gore i sie oplaca czekac?

    A cash reward works best with Democrats, and relaxing safety guidelines seems to motivate Republicans, a survey study shows.
    Czyli dokldne odbicie rzeczywostosci i wartosci tych grup...
    Lewactwo sie sprzedaje za kase a prawactwo za wolnosc.. ?

    www.nytimes.com/2021/05/04/upshot/vaccine-incentive-experiment.htmlTrawke?
    www.cnbc.com/2021/03/23/here-are-a-few-of-the-freebies-for-getting-the-covid-vaccine-.html

    Albo piwo?
    khn.org/morning-breakout/bucks-or-beer-states-try-incentives-to-persuade-people-to-get-their-shot/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka