Dodaj do ulubionych

Tuning wnętrza

09.07.21, 06:39
Jakie znacie/widzieliście/robiliście tuningi wnętrza samochodu?
Zacznę:
1. Obszycie kierownicy skórą. Wersja szybko i tanio to zakup w supermarkecie nakładki z dermy. W przypadku bieda-wersji z kierownicą z nieprzyjemnego plastiku nawet taka nakładka znacznie poprawia wnętrze samochodu.
2. Pamiętam z lat 80 gałki dźwigni zmiany biegów zrobione z przezroczystego tworzywa, a w środku był miniaturowy model Forda T - srebrna lub złota Tin Lizzy.
3. Skoro jesteśmy przy latach 80: moja babcia zrobiła na drutach pokrowce na siedzenia. Wyobraźcie sobie żółtego 126p z siedzeniami z czarnej dermy, ale na siedzeniach zrobione na drutach żółte pokrowce z brązowymi wstawkami i zapinaną na zamek błyskawiczny kieszenią z tyłu. Nie wiem tylko czy to był pomysł mojej babci, czy miała szablon z jakiejś gazety.
4. Czy teraz, gdy mamy boczne poduszki powietrzne można zakładać pokrowce na fotele?
5. Kupiłem kiedyś od emerytki samochód w którym gumowe dywaniki ukryte były pod samodzielnie wyciętymi kawałkami wykładziny dywanowej. Postrzępione brzegi, koszmarnie brudne, kolorystycznie od czapy - Ja to natychmiast wywaliłem, pod spodem znalazłem gumowe dywaniki w stanie jak nowe. Ale gdyby dobrać kolor dywanu i po wycięciu obrobić brzegi - można mieć niepowtarzalne wnętrze.
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 08:28
      To chyba dla futrzastego wątek :)

Mi lata 80-te kojarzą się z przyciemnioną folią górną krawędzią szyby przedniej (obowiązkowo z jakimś "rajdowym" napisem). Na tylnej szybie naklejka z reklamą reflektorów CIBIE.
      Na tylnej półce obowiązkowy pies kołyszący głową.

Z auta mojego ojca chrzestnego (126p) pamiętam akcesoryjny obrotomierz Mera Lumel, z zielonym i czerwonym polem.
      • duze_a_male_d_duze_m Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 08:51
        Nakładka na siedzenie z takich drewnianych kuleczek. Dywan ze splecionych pasków skóry krowiej, wzór biało czarny, też na fotel. Na przełomie 80/90 miałem parę razy katalog "tuningowy" niemiecki w ręku. Nazywało to się chyba B&W, czy jakoś. To było coś.. Ale w sumie w większości wiocha
        • qqbek Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 09:26
          Takie "koraliki" na siedzenie, jak by ktoś chciał, mam jeszcze w garażu na starym miejscu zamieszkania.
          Nowe, nierozpakowane jeszcze.
          Dziadek mi kupił do pierwszego Nissana ponad 20 lat temu "bo wszyscy mają" :D
    • simr1979 Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 09:53
      Dwa razy robiłem de novo tapicerkę - raz w fabrycznie nowym aucie, bo był skaj, raz w starym, bo podobno (jak twierdziła moja połówka), zajeżdżało dziczyzną (auto było od myśliwego). Oba przypadki w latach 90-ych.
    • waga170 Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 09:58
      "1. Obszycie kierownicy skórą. Wersja szybko i tanio to zakup w supermarkecie nakładki z dermy. W przypadku bieda-wersji z kierownicą z nieprzyjemnego plastiku nawet taka nakładka znacznie poprawia wnętrze samochodu."

Ja kupilem cala kierownice od firmy Nina Ricci za dwa tysiace dularuf.

"2. Pamiętam z lat 80 gałki dźwigni zmiany biegów zrobione z przezroczystego tworzywa, a w środku był miniaturowy model Forda T - srebrna lub złota Tin Lizzy."

Ja se do Trabanta zlozylem wajche zmiany biegow "Pistol Grip" z 1970 Dodge Challenger.

"moja babcia zrobiła na drutach pokrowce na siedzenia. Wyobraźcie sobie żółtego 126p z siedzeniami z czarnej dermy, ale na siedzeniach zrobione na drutach żółte pokrowce z brązowymi wstawkami"

Tym razem powaznie, bez glupich zartow jak powyzej. Moja Mama obszyla pokrowcami z roznych znalezionych po szafach starych futer siedzenia w moim Garbusie. Nie tyle obszyla co tylko na wierzchu poprzyszywala te kawalki futra. Na tylnym siedzeniu "siedzisko" to byla pozszywana z kwadratow szachownica. A na oparciu byly... dwa koty. Tak, grajace w te szachy, ale twarzami patrzace na patrzacego, jakby im ktos ta gre nagle przerwal. Mialy szklane oczy jak lalki i wasy. Salvatore Dali chowaj sie ze wstydu.
    • vogon.jeltz Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 13:59
      > 1. Obszycie kierownicy skórą.

Właśnie muszę obszyć w Maździe. I wcale nie jest to takie proste. Nie dlatego, że nietypowy samochód - kiera jest kiera - tylko polecane zakłady, które się tym zajmują, mają urlopy albo nie mają terminów.

To samo z tapicerką foteli przednich (drugi i trzeci rząd są jak nowe). Jest skóra dwukolorowa (brąz + beż) i nie dość, że nie tak łatwo znaleźć tapicera, który się tego podejmie, to jeszcze będzie to kosztowało wefchuj kasy. No ale...

Natomiast jeśli chodzi o sam tuning wnętrza, to popularnymi rozwiązaniami są także (bez oceniania):
      - dywaniki z blachy ryflowanej
      - "sportowe" nakładki na pedały
      - "sportowa" kierownica bez airbaga (typu Momo, czy coś w ten deseń)
      - neony pod deską podświetlające podłogę
      - akcesoryjne podłokietniki

> 4. Czy teraz, gdy mamy boczne poduszki powietrzne można zakładać pokrowce na fotele?

Jeśli pokrowce są przystosowane, to tak.
    • loyezoo Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 14:30
      1. Na aledrogo są komplety do samodzielnego obszycia, prawdziwa skóra i daje rade (coś koło 30 ziko)
      2.Gałek jest taki wybór, że sam się dziwię, czego ludzie nie wymyślą, by te way, te przezroczyste też są.
      3.Obecnie jest spory wybór pokrowców dedykowanych i jak dobrze się założy, ciężko odróżnić, że to nie oryginalna tapicerka.
      4.Można, są z "osłabionymi" szwami w to miejsce.
      5.Tak po turecku:) ale dla jaj czemu nie.

Tak jeszcze co do "sportowych" nakładek. Nie mam, nie miałem ale mają swoją zaletę.Nie ślizgają się na nich buty, jak np. wsiadasz po deszczu/błocie.

P/S nie mam pieska machającego głową, mam tancerkę na desce rozdzielczej, tańczącą (tak, piszę poważnie) i mam wyyebane, co kto myśli hehe.
      • dr.hayd Re: Tuning wnętrza 09.07.21, 17:49
        loyezoo napisał:

> 1. Na aledrogo są komplety do samodzielnego obszycia, prawdziwa skóra i daje ra
        > de (coś koło 30 ziko)
        >
        >
        Ciekawe czy trudno jest obszyć samodzielnie kierowcę takim zestawem?

Jeszcze jeden pomysł na tuning wnętrza, ale to widziałem tylko w Tvn turbo. Grafika na kratki nawiewu. Ciekawy pomysł na ożywienie czarnego ponurego wnętrza. Wybrał klient odpowiadający mu kolor i wzór folii(?) kalkomanii(?). Potem rzemieślniczka wykąpała kratki nawiewu w kuwecie fotograficznej i voila! W sumie ciekawa technika, nie widziałem nigdy na żywo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka