Dodaj do ulubionych

OT promy Włochy

21.08.22, 21:43
Witam ponownie.
Pisywałem tu kiedyś w związku z problemami przy sprzedaży samochodu. Na szczęście wszystko ułożyło się ok.

Mam pytanie turystyczno-wakacyjne. Jedziemy na włoską wyspę. Dostełem kod zniżkowy z naszej miejscówki. Wchodzę na stronę przewoźnika gdzie jest rozkład rejsów i ceny na każdy rejs. Wiybieram konkretny dzień i godzinę. Rezerwuję, płacę i dostaję bilet.

Czy w przypadku spóźnienia mogę płynać na ten bilet następnym rejsem dopłacając albo dostając zwrot nadpłaconej kasy?

Może ktoś będzie wiedział. Pisywał tu ktoś mieszkający we Włoszech.
Obserwuj wątek
    • waga173 Re: OT promy Włochy 21.08.22, 21:49
      To jak z pociagami. Jak sie spoznisz to masz dwa wyjscia, gonic go po torach albo kupic bilet na nastepny pociag ewentualnie pekaes misiu.
      • pekaes886 Re: OT promy Włochy 21.08.22, 21:55
        Niewiele wiesz na ten temat, ale masz imperatyw napisania cokolwiek. W Chorwacji np. bilety są całodzienne, czyli przy rezerwacji promu rano, możesz płynąć promem po południu, jeśli się spóźnisz. To samo w Grecji na krótkich liniach, przy dłuższych bez problemu można przebukować.
        • trypel Re: OT promy Włochy 21.08.22, 22:04
          Jak płynąłem na Sardynie to za każdym razem była opcja tańsza TYLKO ten rejs albo droższa z możliwością zmiany terminu. Ale nie słyszałem o czymś takim ze jak się spóźnię to mogę następnym... Ani na promie ani w samolocie ani pociągu
          • pekaes886 Re: OT promy Włochy 21.08.22, 22:26
            Czyli muszę zdążyć na ten konkretny rejs?
            • trypel Re: OT promy Włochy 22.08.22, 07:15
              Jest proste rozwiązanie. Jeśli od razu zakładasz ze nie zdążysz to kup bilet na następny
          • waga173 Re: OT promy Włochy 21.08.22, 22:37
            Zaeaz Cie pekaes opierdoli bo mu mowisz o jakiejs Sardynii, a on nie powiedzial na jaka wyspe sie wybiera. Ale juz ma doswiadczenie, spoznil sie w Chorwacji i nie wie jak to bedzie we Wloszech. Zeby ruszyc dupe wczesniej i sie nie spoznic, to mu do lba miedzy dwoma pekaesami nie przyszlo.
            • bywalec.hoteli Re: OT promy Włochy 21.08.22, 23:41
              waga, zjedz snickersa i wyluzuj
              • waga173 Re: OT promy Włochy 22.08.22, 00:18
                Ja mam wyluzowac? Jak jakis ciul mnie tu na forum powital, w dodatku ponownie?
                Kurwa, jak kupil bilet (na wloska wyspe) u jakiegos przewoznika to powinien sie kurwa zapytac przewoznika coby gdyby, a nie mnie, Ciebie, Danuski i Misiaczka. Kapewu?
                • bywalec.hoteli Re: OT promy Włochy 22.08.22, 00:24
                  Niegrzeczny jestes. Gość kulturalnie zapytał. Cos Ci waga ostatnio agresja wali w dekiel.
        • waga173 [...] 21.08.22, 22:25
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • bywalec.hoteli Re: OT promy Włochy 22.08.22, 00:23
            Ja miałem taki przypadek ze spoźniłem się na Okęciu a mój samolot do Poznania odleciał. PLL Lot podstawił busika do Poznania, który niestety jechał te 300km 5 albo 6 godzin zamiast lecieć pół godziny, bo kierowca jechał 90-ką po autostradzie.
            • waga173 Re: OT promy Włochy 22.08.22, 00:47
              I teraz podpusciles pekaesa. Prom mu ucieknie wiec bedzie sie domagal busika na wyspe. A "wogle" to moze bys cos doradzil pekaesowi w temacie zamiast sie martwic moim deklem?
              • bywalec.hoteli Re: OT promy Włochy 22.08.22, 01:03
                Napisałem te przypowieść, żebyś sam mógł się zastanawiać „How come?”.
                Pekaesowi nie poradzę bo we Włoszech nie spoźniłem się nigdy na prom.
                • waga173 [...] 22.08.22, 01:34
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • marekggg teraz mnie rozbawilesz :-) 22.08.22, 02:58
              bywalec.hoteli napisał:

> Ja miałem taki przypadek ze spoźniłem się na Okęciu a mój samolot do Poznania o
              > dleciał. PLL Lot podstawił busika do Poznania, który niestety jechał te 300km 5
              > albo 6 godzin zamiast lecieć pół godziny, bo kierowca jechał 90-ką po autostra
              > dzie.

gosciu lecial nisko i powoli....
    • marekggg Re: OT promy Włochy 22.08.22, 03:00
      na promie jest ograniczona liczba miejsc dla samochodow. wiec radze sie nie zpoznic :-(
      • trypel Re: OT promy Włochy 22.08.22, 07:14
        I ograniczona liczba kabin i nawet foteli. A każdy miejsce musi mieć. A promy włoskie są dość mocno zapełnione.
        • pekaes886 Re: OT promy Włochy 22.08.22, 09:25
          W zasadzie powinienem zrobić najprostszą możliwą rzecz, czyli zapytać u źródła u przewoźnika, zamiast zakładać wątek, w którym połowa wpisów to bełkot jakiegoś niedorobionego ciocia.

No więc okazuje się, że bilet jest ważny na zarezerwowany rejs oraz na wszystkie wcześniejsze połączenia tego dnia, dlatego też przewoźnik radzi kupić bilety na późniejszy rejs, tak aby mieć wygodny margines czasowy w przypadku opóźnienia. W moim przypadku takich połączeń jest kilka dziennie, mniej więcej co 2 godziny, więc kupię bilety na późniejsze.

"the ticket will be valid for same time and any earlier available departures same day.
          We strictly recommend to book a later departure and catch an earlier one"

No i nie ma problemu z ograniczoną liczbą miejsc, bo tak jak w Chorwacji trzeba się ustawić w kolejce kto pierwszy ten płynie, nie ma rezerwacji miejscówki.

Dziękuję tym, którzy chcieli pomóc, może ww. info też im się kiedyś przyda.
          • pekaes886 Re: OT promy Włochy 22.08.22, 09:27
            Aha, to nie Sardynia ;)
            • trypel Re: OT promy Włochy 22.08.22, 09:44
              Czyli płyniesz jakimś lokalnym krótkim połączeniem bez kabin i obowiązkowych miejsc. Trzeba było od tego zacząć. To jak prom Tallin helsinki
              • pekaes886 Re: OT promy Włochy 22.08.22, 10:02
                Zgadza się. Czas rejsu to nieco ponad godzina :)
                • trypel Re: OT promy Włochy 22.08.22, 10:05
                  To zacząłeś z dupy strony. Na zaden prom z obowiązkowa rezerwacja kabin lub foteli taki numer nie przejdzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka