Dodaj do ulubionych

Regały do garażu

28.11.22, 00:30
Jakie polecacie regały do garażu, a może cały system na całą ścianę? Chodzi o przechowywanie wszelkich możliwych narzędzi, części, materiałów budowlanych i innego szpeju :)
Obserwuj wątek
    • waga170 Re: Regały do garażu 28.11.22, 02:32
      Garaz garazowi nierowny. Zalezy jak duzy, co w nim trzymasz oprocz samochodu (samochodow?) i jak zaawansowany jest stopien tych narzedzi. Wiertarka pila imadlo i szlifierka czy mala tokarka tez. I czy wolisz miec sprzety pochowane po szafkach i szufladach, czy wszystko wystawione na widok co zawsze wiesz gdzie jest i nie musisz szukac. Ja se sam porobilem stoly, szumnie zwane warsztatami i polki, kupujac deski na skladzie drewna i gwozdzie i wykorzystujac cala dostepna przestrzen. Garaz to nie biblioteka z regalami ani salon, pieprzyc elegancje, tylko funkcjonalnosc sie liczy. Polecam nic nie kupowac tylko zabudowac samemu jak ja zem uczynil, taniej i lepiej.
      • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:30
        Nie mam ani skilli ani narzędzi ani dużego auta po takie deski.
        Mój tata miał, ale mnie nie nauczył był.
        • waga170 Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:45
          Oprocz regalow przydaje sie stol warsztatowy, tzw. falbanek, sa gotowe do poskladania.
          • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:47
            ostatnio widziałem taki stół warsztatowy u wujka, który (stół) należał do mojego ś.p. dziadka, a wcześniej do Niemców, którzy mieszkali w domu, gdzie po wojnie trafił dziadek. Stół ma już chyba ponad 100 lat. I jest czarny już jak Murzyn. Ale fajny, zabytkowy, poniemiecki stół.
            • waga170 Re: Regały do garażu 29.11.22, 00:10
              No wlasnie, stary drewniany garaz pelen drewnianych "mebli", cieplo sucho i przytulnie w nim. Wisi na scianie stary wlot powietrza od Mercedesa, pare dekli, pare tablic rejestracyjnych i podobne "dekoracje". Nie ma szkla, plastiku, aluminium, laminatow i innego gowna.
              • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 29.11.22, 00:20
                daj fotke garazu
                • waga170 Re: Regały do garażu 29.11.22, 01:07
                  www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.alamyimages.fr%2Fphotos-images%2Fold-garage.html&psig=AOvVaw2lKCtxB2saa7CMXL92_fa2&ust=1669766677454000&source=images&cd=vfe&ved=0CA4QjRxqFwoTCICs7N6L0vsCFQAAAAAdAAAAABAP
    • kreinto Re: Regały do garażu 28.11.22, 07:19
      bywalec_hoteli napisał:

> Jakie polecacie regały do garażu, a może cały system na całą ścianę? Chodzi o p
      > rzechowywanie wszelkich możliwych narzędzi, części, materiałów budowlanych i in
      > nego szpeju :)
      Nie podam Ci konkretnych linków ale zwróć uwagę na grubość blachy, z której zrobione są profile. Zwykle można to poznać przez masę regału. Druga, bardzo ważna sprawa to żeby miały poprzeczki pod półkami, spinające dłuższe boki półek regału. Bez nich nośność jest bardzo słaba bo te, długie elementy wyginają się i półka pod większym obciążeniem się zapada.
      • qqbek Re: Regały do garażu 28.11.22, 10:12
        Te poprzeczki to chyba "difoltowo" są już w tych regałach.
        Ja kupiłem tanie (chyba dwie stówy sztuka) regały magazynowe w OBI i też je miały.
        Jak nie zamierza trzymać na nich słonia w karafce, to wystarczą (chyba 250 kg nośność półki, do tony cały regał). Malowane proszkowo na pomarańczowo, to nie pierdykam się co i rusz o nie (co jest zaletą).
        Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby do ściany je dobrze zamocować (kołek 6x50 po każdej stronie to IMHO absolutne minimum, ja chyba ósemkami swoje mocowałem).
        • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 12:06
          dwie stówy sztuka to raczej drogo. Jeden regał powinien raczej koło stówy kosztować.
          Ja takich regałów potrzebuje z 6 to minimum bo mam spory garaż.
          Za jakie wymiary?
          • qqbek Re: Regały do garażu 28.11.22, 13:13
            Regały magazynowe chyba "difoltowo" mają metr szerokości (niech ktoś mnie poprawi, ale chyba większość dostępnych ma tyle). Ja mam półki 40 cm (pamiętam, bo skrzynka na piwo wchodzi dłuższym bokiem na półkę), ale są chyba dostępne o głębokościach od 30 do 50 czy nawet 60 cm.
            Typowe wysokości to 180-210 cm. Nośność to od 100 (tandeta) do nawet 350 kg na półkę.

Słowem dobierzesz do pomieszczenia bez trudu.
            Tylko po co tobie aż tyle?
            Ja mam jeden na pierdoły ogrodowe żony, drugi na swoje narzędzia i trzeci na "przydasię"... i wystarcza.
            • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:56
              jo mom większy dom :D
        • kreinto Re: Regały do garażu 28.11.22, 17:33
          qqbek napisał:

> Te poprzeczki to chyba "difoltowo" są już w tych regałach.
          W jednych są w innych nie ma. Składałem w tym temu regały wielu producentów i każdy był inny chociaż wyglądały i kosztowały tak samo.
          • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:48
            Te co kupiłem, to mają takie poprzeczki. Mam już 1 regał metalkasa złożony, teraz trzeba pozostałe 2 złożyć.
      • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:44
        kupiłem regały z blachy 0,6 mm
    • only_the_godfather Re: Regały do garażu 28.11.22, 07:39
      W prawdzie nie do garażu a piwnicy, ale kupowałem w markecie budowlanym regały. Zwracaj uwagę na to jak i z czego są wykonane i na to jaką masę są w stanie udźwignąć.
      • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:48
        też tak zrobiłem.
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Regały do garażu 28.11.22, 08:06
      Jest kupa taniutkich regałów na stelażu z cienkiej blachy. Można to sobie zamontować pod jednym warunkiem. Idealnie wypoziomowane i przykręcone porządnie do ściany.
    • bolo2002 Re: Regały do garażu 28.11.22, 09:53
      Przerabiałem to. Kiedy syn sie przeprowadzał do USA-musiałem przetrzymać pół mieszkania. Nie polecam zadnych kupnych- są gówniane, fatalnie pomalowane/ nie proszkowo!/ i po 2-ch latach farba odchodzi a one rdzewieją. Zabudowałem całą jedna całą scianę- ale z drewna! Kupujesz łaty impregnowane i deski/ -np 7-9 cm szerokie. Łaty ua słupu pionowe a deski na poziome półki. Mocowanie słupów pionowych płytami metalowymi 5 x 5/ kątownik ocynkowany / i kołkami do sufitu i podłogi/ betonowej/. Regał stoi juz ca 10 lat- nie rdzewiele, jak nowy . Mozesz pomalowac na dowolny kolor impregnatem/ lakierobejca wyjdzie za drogo/. Mnie tosztował materiał wtedy 150 zł !!!!
    • taniarada Re: Regały do garażu 28.11.22, 21:24
      Na allegro ,ale trochę ponad stówkę .
      • bolo2002 Re: Regały do garażu 29.11.22, 08:50
        Ale nie z drewna. mam w piwnicach kilka metalowych- po 2-3 latach to juz złom!!! Drewniany stoi ponad 10 lat i wyglada jak nowy.
        • taniarada Re: Regały do garażu 29.11.22, 12:24
          Jest tego na tony może nie na allegro . www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjwh_uJo9P7AhUI0bIKHRkkAXMYABAeGgJscg&ohost=www.google.com&cid=CAASJeRoAuHM4gfP11ouJg9bbZmD1Bho_XhR2hPTnlkeyxbIwJrBUA8&sig=AOD64_0FkRxLh1WplT-Ozd4rZ-TSKXqecA&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwia3fOJo9P7AhXNmosKHf-8DRsQwg8oAHoECAYQXQ&nis=8&adurl=
    • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 21:29
      kupiłem po stówkę regały Metalkas w casto
      • qqbek Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:42
        bywalec_hoteli napisał:

> kupiłem po stówkę regały Metalkas w casto

Może i racja.
        Z tego co widzę, to węższe niż moje (80 a nie 100 cm), więc niższa nośność też nie przeszkadza.
        Niech służą i bałagan poskromią.

Swoją drogą nie poznaję kolegi - klucza do świec szukał całymi miesiącami, a regały w dzień kupił.
        Tak trzymać!
        • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:50
          Jeden mam 90-kę a teraz dokupiłem 2 80-ki.
          Qqbek, patrząc na Zafirę twoją to zbyt szybkie podejmowanie decyzji zakupowych czasem szkodzi :)

A co do tych świec, co się czepiacie, to było nieco inaczej, bo ja się was pytałem na "zaś". I jak przyszedł czas, to świece kupiłem. XD
          • qqbek Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:55
            Co do Zafiry - albo się teraz "wyprostuje", albo idzie w piz..u.
            Kupię sobie coś za 5 tysięcy do jeżdżenia wokół komina (i dorżnięcia - jak PUG), albo znowu X5 z 4.4 albo 4.6 pod maską.
            Jak już mam wydawać na samochód, to niech chociaż frajdę z jazdy daje.
            A X5 to było auto przez duże "A".
            Może nie najszybsze, bo 7 sekund do setki to tak średnio "sportowo" teraz.
            Może nie najoszczędniejsze, bo ponad 20 litrów na sto, to tak bardzo średnio "ekonomicznie".
            Ale wsiadałeś, przekręcałeś kluczyk, odzywał się "bulgot" V8 i już był rogal na pysku, nawet nie trzeba było z miejsca ruszać.
            A do tego jeździło zajebiście wprost.
            • engine8t Re: Regały do garażu 28.11.22, 23:57
              I do tego miales i znales mechanikow jak kuzynow? :))
              • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 29.11.22, 00:00
                jak kochanki
              • qqbek Re: Regały do garażu 29.11.22, 00:01
                engine8t napisał:

> I do tego miales i znales mechanikow jak kuzynow? :))

I co z tego?
                Nadal wspominam to auto najlepiej ze wszystkich.
                No i nie jestem jedyny - żona też bardzo je lubiła.
                Raz, zupełnie niechcący, przejrzałem zapis z pokładowej kamerki - myśląc, że "mój"... był lepszy niż "mój" a był lekki śnieg.
                To Auto było z dużego "A".
    • hukers Re: Regały do garażu 29.11.22, 10:21
      Regały, regały....
      A klucz do świec kupiłeś?
      • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 29.11.22, 10:40
        do których świec? świece wymienione i next wymiana za jakieś 25kkm
        • trypel Re: Regały do garażu 29.11.22, 12:09
          25kkm zleci jak z bicza trzasnął a wybrać klucz to potrwa ze 2 lata :D
          • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 29.11.22, 13:24
            możecie być spokojni: zapisałem sobie model NGK i mam na fakturce i jeśli japońce nie zbankrutują/pozmieniają asortymentu, to kupię te same.
            • trypel Re: Regały do garażu 29.11.22, 15:01
              Podstępnie spytam - czy jesteś pewien że na innych nie byłoby lepiej?
              • bywalec_hoteli Re: Regały do garażu 29.11.22, 15:10
                Na tych jeździ się zarąbiście, akumulator się nie rozładował, mimo iż ma już 5 lat, auto chodzi jak szwajcarski zegarek, nie ma problemu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka