Dodaj do ulubionych

samochód za 5 tys - jaki ???

07.06.06, 22:05
Mam 5 tys na auto, wiem, wiem że za 10 tys można kupić teraz wypas furę, ale
ja mam 5 tys i nie będę miał póki co więcej, Co "warto" kupić w za
taką "kasę" ? używać go będę raz w tygodniu na zakupy , ( Mam na oku Audi 80
+ gaz , zadbany rocznik 89 ...?)
Obserwuj wątek
    • kkkamilw Re: samochód za 5 tys - jaki ??? 08.06.06, 00:37
      Miałem Audi 80 z XII 89rok 1.8 benzyna gazu nie zakłądałem wielopunktowy wtrysk
      115km dosyć mało popularne silniki ale świetne.Dobre osągi a spalanie na trasie
      spadało do 6.5l !!! w mieście 8l

ZALETY

Silniki są dobre i moge polecić wszystkie 1.6 1.8 i 1.8 115km odradzam 1.9d bo
      nie są za ciekawe ale znakomcie znoszą opał :) części są tanie i dostępne bez
      problemu to prawie to samo co golf3 poza tym bardzo dobrze znaszą gaz.

Zawieszenie bardzo dobre nie ma z nim problemów części takie i solidne troche za
      mięke na Polskie bezdroża ale to raczej nie jest problem.

Blachy są super nie ma z nimi najmniejszego problemu ocynk RULEZ !!! a jeżeli
      znajdzie pan jakieś dziwne ogniwa rdzy to odradzam bo to znaczy że pod lakierem
      jest szpachel.

Z elektryką też nie miałem problemu.

WADY

Silniki mają często wade spdają z obrotów kiedy są zimne jest to wada którą
      ciężko usunąć ale nie jest poważna.Chodzi o to że przez pierwsze 1-2minuty
      skaczą obroty od 300-1000 nie wiem z czym to związane mówili że różnie silniczek
      krokowy, podciśnienie nie wiem ale nie naprawiałem tego.

Bardzo słabo wzmocniona tylna część samochodu łatwo dzięki temu sprawdzić
      bezwypadkowość auta. Drzwi u pasażerów powinny mieć takie same odstępy od
      tylnich nadkoli, klapa powinna dolegać bardzo dokładni.Warto też zdjąć w
      bagażniku nakrycie i sprawdzić czy podłoga nie jest za mocno powyginana.Z
      przodu można pozać po śrubach pod maską. Powinny być pomalowane i nie powinny
      obok nich pojawiać się miejsca bez farby. To znak że samochód był ustawiany albo
      rozbity i rozkładany w celu malowania czy klepania.

Bardzo mały i nie foremny bagażnik w który nie za bardzo jest jak coś wiekrzego
      włożyć a po instalacji gazu prawie go nie ma :(

Nawiew na szybe przednią jest ok ale na kierowce i pasażera prawie żaden ma to
      związek z miejscem w którym znajduje się filtr pyłkowy bardzo ciężko się do
      niego dostać i nkit go nie wymienia.

OGÓLNA OCENA

Samochód bardzo dobry ładny jak na swój wiek, ekonomiczny ok8-10l gazu tani w
      eksploatacji w związku z dużą ilością części nowych i używanych.Swietny samochód
      jesdnym słowem. No i do wolnych nie należy potrafi wcisnąć w fotel.
      • kkkamilw Re: samochód za 5 tys - jaki ??? 08.06.06, 00:46
        Jeżeli ma pan jakieś pytania to prosze pisać na maila kkkamilw@o2.pl to odpowiem
        Zribłem 50 tyś w ciągu roku i zdążyłem pozanać ten samochód a poza tym 4 moich
        kolegó miało takie same a ja byłem 5ty i różniły się tylko silnikami Audi 80 1.6
        1.8 1.8 115km Audi 90 2.3 i 2.3 20V

Odradzam tylko sportowego zawieszenia ale to tyczy się wszystkich marek i modeli
        po prostu nie nadają sie na Polskie drogi i w krótkim czasie konieczna jest
        wymiana zawieszenia i układu kierowniczego.

A zapomniałem dodać 2.3 silniki montowane w Audi 90 też bardzo dobre i 145 koni
        jeżeli dobrze pamiętam gazu spalają 10-12l
        odradzam 2.3 na 20zaworach quatro(4x4) bo ceny części są drogie a spalanie
        13-15l gazu i silniki strasznie dobite 170 koni i napęd quatro.

A co do quatro to coś pięknego prowadzi się jak po szynach a pola, piachy itp
        to nie problem tylko trzeba dołożyć 2l gazu czy paliwa do spalania coś za coś.
        • loyezoo Re: samochód za 5 tys - jaki ??? 08.06.06, 08:25
          Silniki 2,3 miały 133KM.Dawno temu moi rodzice mieli 1.8 90KM (na gaźniku)Jak
          na taki silnik i masę rewelacyjne osiągi.Na autostradzie nie przekraczając 110
          (wiem że wolno:)) spaliła 5,6l/100km,ojciec nie wierzył pod dystrybutorem:))
          Fakt bagażnik to porażka.Z tyłu dla pasażerów mało miejsca na nogi.Nie wiem
          czemu kolega wspomniał o miekkim zawieszeniu?Nasz był sztywny (żadne sportowe
          zawieszenie)Potem mieli B4 2.0 też sztywne zawieszenie.To już wiekowe auto ale
          jak zadbane będzie jeszcze wiernie długo służyć.Generalnie za te pieniądze jak
          ładny można polecić tylko pytanie czy potrzebne tak duże auto?Pzdr.
    • kkkamilw Re: samochód za 5 tys - jaki ??? 08.06.06, 16:00
      Osobiście uważam że Audi 80 to najleprzy samochód w swej klasie i za te pieniądze.

Przykładowe samochody za ok 5 tyś z www.allegro.pl

moto.allegro.pl/show_item.php?item=108571194
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1148437
      I troche konkuręcji
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1223361
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1228293
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1226311
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1006901
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=107432836
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=108239554
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=106823231
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1205242
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1238617
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=107215027
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=108092164
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=108561277
      moto.allegro.pl/show_item.php?item=106378253
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1245064
      www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1217609
      To przykłądy samochodów za podobne pieniądze.Powinny przekonać niedowiarków że
      Audi to dobry wybór. Uważam że Audi wypada bardzo dobrzy w porównaniu do tych
      smochodów. Ładne są też BMW ale do tej marki każdy ma swoje podejście. Ja
      osobiście nie przepadam ponieważ opinia o jej kierowcach w Polsce nie jest za
      ciekawa.A części nie należą do najtańszych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka