Gość: kierowca IP: *.echostar.pl 12.02.03, 23:44 www.autoklub.pl/news/shownews.php?id=4461&p=1&npp=8&kom=nie info.onet.pl/649349,11,item.html Totalny debilizm, trzymaj się Maciek, ten kraj jednak jest chory... Link Zgłoś Obserwuj wątek
greenblack Re: Rajdowiec spowodował śmiertelny wypadek? 13.02.03, 08:27 No coś niesamowitego! Pomimo takich przeszkadzających "prawdziwym kierowcom" wynalazków, jak ABS i ESP kolejny mistrz kierownicy nie opanował swojego rumaka. O ile dobrze pamiętam, to chodzi o tego Lanosa, który miał boczne zderzenie. Pewnie boczne poduszki, to też zbędny gadżet? Pozdrawiam Kierowcę. Link Zgłoś
webdesigner do greenblack 13.02.03, 09:48 greenblack napisał: > No coś niesamowitego! Pomimo takich przeszkadzających "prawdziwym kierowcom" > wynalazków, jak ABS i ESP kolejny mistrz kierownicy nie opanował swojego > rumaka. O ile dobrze pamiętam, to chodzi o tego Lanosa, który miał boczne > zderzenie. Pewnie boczne poduszki, to też zbędny gadżet? Hmm, chyba tak jak ja na początku nie doczytałeś całego artykułu - chodzi o to, że jak można oskarżać kierowcę, że podczas rajdu nie dostosował prędkości do panujących warunków. Na rajdzie zawsze się jeździ na granicy ryzyka. Rozumiem, ze podczas normalnej jazdy albo treningu przed rajdem. Siadając za kółko albo jako "umysłowy"-tzn pilot, zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem. Trzeba podjąć dezycję - ja też kiedyś jeździłem, ale kiedy pojawiła się w moim życiu pewna osoba (nie trzeba dodawać, że płci przeciwnej) to uznałem (uznaliśmy), że nie chcę ryzykować. Gdybym jednak zginął jako pilot podczas rajdu, to nie uważam by ktokolwiek miał moralne prawo oskarżać o to kierowcę. Pozdrawiam. Link Zgłoś
vwpassat Re: do greenblack 13.02.03, 09:59 webdesigner napisał: > greenblack napisał: > > No coś niesamowitego! Pomimo takich przeszkadzających "prawdziwym > > kierowcom" wynalazków, jak ABS i ESP kolejny mistrz kierownicy nie > > opanował swojego rumaka. O ile dobrze pamiętam, to chodzi o tego Lanosa, > > który miał boczne zderzenie. Pewnie boczne poduszki, to też zbędny gadżet? > Hmm, chyba tak jak ja na początku nie doczytałeś całego artykułu - [...] Webdesignerze, a ja sie nie dziwę, że nie zrozumiał. To nic nowego ;-) Pzdr Link Zgłoś
greenblack Odp. od Greenblacka dla wszystkich 13.02.03, 10:38 Rozumiem, że rajdy, to niebezpieczna dziedzina. Chodziło mi tylko, o to, że autor tego wątku wielokrotnie wygłaszał opinię, że wszelkie elektroniczne systemy w samochodzie, tylko przeszkadzają "prawdziwemu kierowcy". Po raz kolejny okazało sę jednak, że nawet zawodowcy nie nad wszystkim mogą zapanować. Zainteresowanym polecam obejrzenie filmików pod poniższym linkiem: www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=20&w=4201616&a=4248564 Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: kierowca I źle pamietasz bo chodzi o Clio IP: *.echostar.pl 13.02.03, 10:33 I źle pamietasz bo chodzi o Renault Clio Link Zgłoś
Gość: Robert Sport to ryzyko. IP: *.astercity.net 13.02.03, 08:36 I to kazdy sport. Trenowalem sporty walki i wiedzialem dobrze czym to grozi. Nikogo do sadu nie posylalem za to, ze mi wybil palec lub podbil oko. To jest sport, to jest ryzyko. A ze ryzyko przy sportach szybkich jest duzo wieksze... no coz taki wlasnie jest ten sport. Link Zgłoś
Gość: zbig Re: Sport to ryzyko. IP: 212.160.128.* 13.02.03, 09:29 Gość portalu: Robert napisał(a): > I to kazdy sport. Trenowalem sporty walki i wiedzialem dobrze czym to grozi. > Nikogo do sadu nie posylalem za to, ze mi wybil palec lub podbil oko. To jest > sport, to jest ryzyko. A ze ryzyko przy sportach szybkich jest duzo wieksze... > no coz taki wlasnie jest ten sport. Na całym cywilizowanym świecie gdy zdarzy się jakiś śmiertelny wypadek umyślnie lub nie sprawę musi zbadać prokuratura.Co do winy rozstrzygnie ew.sąd jak dojdzie do rozprawy.Ot procedura prawna. Pozdr Link Zgłoś
vwpassat Re: Rajdowiec spowodował śmiertelny wypadek? 13.02.03, 09:40 Gość portalu: kierowca napisał(a): > Totalny debilizm, trzymaj się Maciek, ten kraj jednak jest chory... ... i dlatego ostatnio coraz mocniej siwieję. zgroza w rządzie zgroza w parlamencie zgroza w podatkach zgroza w mediach zgroza na ulicach zgroza w wymiarze sprawiedliwości... Horror Czy o czymś nie zapomniałem ? Pzdr Link Zgłoś
Gość: Pitz Re: Rajdowiec spowodował śmiertelny wypadek? IP: *.u.mcnet.pl 13.02.03, 09:42 Dobrze, ze Columbia nie podlega polskiej prokuraturze. Postawili by pewnie zarzut, ze pilot lecial za szybko i za wysoko... Link Zgłoś
Gość: Maciej Prokuratura popisała sie wiedzą. IP: *.pkobp.pl 13.02.03, 13:48 Prponuję zrobić tzw. ,,zrzutkę" na komentarz do kk dla Prokuartury. Moze wtedy by sobie przypomnieli o tzw. kontratypach i wyłączeniu karalności czynu i tzw. dopuszczalnym ryzyku sportowym. Nawet mi się pisać o tym nie chce, a wystarczyło tylko umorzyć postepowanie a tak mamy kolejną próbę ,,lege artis" naszych oskarżycieli publicznych. pozdr. Maciej Link Zgłoś
Gość: Niknejm Re: Prokuratura popisała sie wiedzą. IP: 143.26.81.* 13.02.03, 13:56 Proponuję na trasie rajdu postawić ograniczenie do 50 km/h i rozstawić fotoradary... Pzdr Niknejm Link Zgłoś