Dodaj do ulubionych

Volvo S80 - które wybrać?

16.09.07, 11:25
Proszę Was o poradę - chcę kupić Volvo S80, mam na oku dwa
egzemplarze. Jeden z silnikiem D5 163 KM, 2005 rocznik z 40k
przebiegu a drugi do 2,5T AWD z 2004 i 50k przebiegu. Macie jakieś
doświadczenia z tymi samochodami i silnikami? Który lepszy?

Obserwuj wątek
    • jay_z Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 13:59
      Ten 163km to 2.4D jest. D5 ma 185km. 2.5T to fajny benzynowy. Osiagi
      podobne, spalanie wyzsze. Benzynowy oczywiscie troche cichszy, ale w
      tym aucie i D nie slychac.
      • arekch77 Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 21:04
        Obecny 2.4D to właśnie D5 z 2005 roku, ze 163km. W 2007 roku była
        zmiana i teraz D5 ma 185km.

        Jeżeli osiągi podobne to może lepiej wybrać diesla? Ale z kolei ten
        benzynowy jest lepiej wyposażony... Może ktoś jeszcze coś podpowie?
        • karakalla Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 21:46
          Co do osiągów - 2,4D ma 0-100 9,7 s (z manualem), 2.5T AWD do setki może nie będzie wiele szybsze, ale tych 50 koni więcej nie ginie, da się je odczuć przy większych prędkościach. Model AWD będzie miał dużo lepszą trakcję i będzie się nim jeździć zdecydowanie lepiej po mokrym i w zimie niż dieslem z dużą mocą i momentem na przód.
          • jay_z Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 21:57
            Aby tym D5 z przednim napedem jezdzilo sie zima (i nie tylko)
            dobrze, Volvo posiada niejakie DTSC. W sumie pomaga.
            • przemekthor Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 22:07
              > Volvo posiada niejakie DTSC. W sumie pomaga.

              Ja powiem wiecej, to cos ratuje dupe. Zeszlej zimy szklaneczka
              zaskoczyla mnie niespodzianie na letnich oponach, przy dosc szybkim
              najechaniu w ciasne rondo. Faaajne sa efekty dzwiekowe :) Plus
              dziwne wrazenie, ze auto zrobilo cos (dobrze) za mnie.
              • al9 przemekthor i urban legend 17.09.07, 11:39
                Ja powiem wiecej, to cos ratuje dupe. Zeszlej zimy szklaneczka
                zaskoczyla mnie niespodzianie na letnich oponach, przy dosc szybkim
                najechaniu w ciasne rondo. Faaajne sa efekty dzwiekowe :) Plus
                dziwne wrazenie, ze auto zrobilo cos (dobrze) za mnie
                -------------------
                bardzo fajne. samo auto zrobiło. jakie mądre...
                i uratowało przemkowi dupę.
                to wiele wyjasnia..
                po prostu posty przemka pisze jego volvo...

                al
                • gabi99 Re: przemekthor i urban legend 01.10.07, 02:33
                  możesz żartować ale bywają sytuacje w życiu , które mogą mocno
                  zaskoczyć. akurat ten system zaskoczyć może pozytywnie
                  (niekoniecznie redagując posty i wiążąc krawaty). Nie jestem jakimś
                  orłem za kierownicą , może dlatego potrafię to docenić. Kręte
                  drogi , szybakie manewry kierownicą -jak po szynach
                  jeśli chodzi o silnik to chylę czoła przed d5 -dynamiczne,mocne a
                  przy tym wcale nie słychać silnika- autka są super wygłuszone)
                  Zastanawiałam się nad 80 (s) ale z prostej przyczyny (szerokość
                  wjazdu mojej ulubionej ręcznej myjni- :P) padło na s60.
                  Cieszę się bardzo - autko cudowne, wygodne,ciche, ekonomiczne.ma
                  kilka minusików ale można z tym żyć :)
                  Pozdrawiam
                  • al9 jeszcze raz o esp 01.10.07, 11:56
                    ja sobie żartuję bo uzywam tego systemu juz w trzecim aucie. Uważam
                    esp za pozyteczne i bardzo potrzebne
                    ale opis jak to auto samo cos robi, jest komiczny. I nie oszukujmy
                    sie - praw fizyki sie nie da oszukać....
                    ale mniejsza z tym..
                    Pozdr
                    al
            • karakalla Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 22:29
              Znaczy się 4x4 to tak dla picu montują, prawda?
              • wowo5 Re: Volvo S80 - które wybrać? 16.09.07, 23:54
                Bierz tego, ktory jest w lepszym stanie.
                • volver6000 POmysl o v70 17.09.07, 11:22
                  Pomysl o v70. Jest duzo bezpieczniejszy, a jednoczesnie jak potrzebujesz to
                  rowniez masz czym przycisnac na trasie. Ja wlasnie jestem w trakcie zakupu. :))

                  pozdrawiam
                  volva
                  • karakalla Re: POmysl o v70 17.09.07, 11:38
                    Bezpieczniejszy od czego i w jakim sensie? Praktycznie ta sama
                    kontrukcja, na tej samej płycie podłogowej, z tą samą techniką co
                    S80. Silniki też takie same, osiągi S80 ma nawet minimalnie lepsze
                    (aerodynamika).
                    • arekch77 Re: POmysl o v70 17.09.07, 22:53
                      Dziękuję za wszytkie odpowiedzi. Wybór trudny, nie bardzo da się
                      wybrać ten w lepszym stanie bo oba prezentują się dosć nieźle :) Co
                      do bezpieczeństwa to nie sądzę aby V70 był lepszy niż S80, zresztą
                      zerknij tutaj.

                      A co sądzicie o silniku benzynowym 2.4 140 KM?
                      • przemekthor Re: POmysl o v70 17.09.07, 23:24
                        > A co sądzicie o silniku benzynowym 2.4 140 KM?

                        Idealny do S40. Fantastyczny (jak dla mnie) w wykonaniu 177KM
                        (2.4i). Nie wyobrazam sobie jednak, zeby napedzac tym s80.
                        • arekch77 Re: POmysl o v70 29.09.07, 22:57
                          Witam ponownie,

                          A co sądzicie o wersji Bi-Fuel, z fabrycznie montowaną instalacją
                          CNG? Jest sens coś takiego kupować? U mnie w okolicy są dwie stacje
                          które oferują to paliwo, poza tym można przecież jeździć tylko na
                          benzynie... Jak wygląda sprawa z przeglądami technicznymi, tzn.
                          trzeba mieć jakieś specjalne papiery, jak do LPG?
                      • wujaszek_joe czujnik bicia serca 01.10.07, 07:35
                        jak ludzkość obywała się do tej pory bez takiego czujnika?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka