Gość: ewiesia1
IP: *.exbud.com.pl / 10.40.16.*
27.08.03, 12:59
Jestem tu po raz pierwszy i prawadopodobnie prezentuję kompletną ignorancję
jeśli chodzi o modele samochodów. Potrzebuję jednak rady i mam nadzieję ,że
tu ją otrzymam.
Od wielu lat jeżdżę trzydrzwiową Hondą Civic 1,4 16V zautomatyczną skrzynią
biegów. Samochód jest bardzo skrętny, łatwy do prowadzenia (a kierowca ze
mnie marny). Najchętniej zajeździłabym go na śmierć, bo jest zupełnie
bezawaryjny mimo 220 000km na liczniku i trzymania pod gołym niebem.
Dotychczas wystarczał na potrzeby 4 osobowej rodziny - dwoje małych dzieci.
Co prawda już od jakiegoś czasu trzeszczał w szwach przy dłuższym wyjeżdzie
(wózek, akcesoria dzieciece,dwa foteliki w środku), ale jakoś szło. A teraz
trzecie dziecko w drodze i jakoś trzeba będzie upchać dodatkowy fotelik
dziecięcy i być może dwa wózki jednocześnie. Tego już trzydrzwiona Honda
Civic raczej nie zniesie..
Kasy mi nie zbywa , więc kupno nowego samochodu nie wchodzi w grę. Ponieważ
dotychczasowe auto bardzo mi odpowiadało zastanawiam się czy istnieje jakiś
kilkuletni "Japończyk", z automatyczną skrzynią biegów, równie skrętny i
niezajmujący zbyt dużo miejsca parkingowego, ale pięciodrzwiowy i na tyle
obszerny by można było do niego załadować trzy foteliki dziecięce, dwa
wózki i torby podróżne? I jeszcze żeby nie palił hektolitrów paliwa i nie
kosztował majątku... Jakiś mikrovan? Mini-mimi -van? Albo po prostu bardzo
pojemny hatch-back? Istnieje takie coś? Poradźcie...