Dodaj do ulubionych

pytanko o roznice instalacji

15.12.04, 14:25
czesc mam autko V6 204KM, rocznikowo stare bo 1995r, w sumie wypadaloby do
tego wlozyc instalacje sekwencyjnego wtrysku (chyba tak miedzy 4600-5500zl)
ale moje pytanie brzmi, czy zakladając instalacje nie sekwencyjnego wtrysku
tzw zwykla (chodz wiem ze moze sie niedokladnie wyrazam) to oprocz 15% utraty
mocy i tez okolo 15% wiekszego zyzucia gazu w stosunku do spalanej wczesniej
benzyny są jeszcze jakies roznice mające wplyw na zywotnosc silnika itd?? w
sekwencyjnym podobno nie am roznicy w ilosci spalanego gazu i nie ma utraty
mocy PS ta odpowiedz człowiekoi ktory sie pytal ile "gaz do fabi" byla
niezla lol:-)))
Obserwuj wątek
    • marekpol1 Re: pytanko o roznice instalacji 15.12.04, 15:57
      niebieskookidln napisał:

> czesc mam autko V6 204KM, rocznikowo stare bo 1995r, w sumie wypadaloby do
      > tego wlozyc instalacje sekwencyjnego wtrysku (chyba tak miedzy 4600-5500zl)
      > ale moje pytanie brzmi, czy zakladając instalacje nie sekwencyjnego wtrysku
      > tzw zwykla (chodz wiem ze moze sie niedokladnie wyrazam) to oprocz 15% utraty
      > mocy i tez okolo 15% wiekszego zyzucia gazu w stosunku do spalanej wczesniej
      > benzyny są jeszcze jakies roznice mające wplyw na zywotnosc silnika itd?? w
      > sekwencyjnym podobno nie am roznicy w ilosci spalanego gazu i nie ma utraty
      > mocy PS ta odpowiedz człowiekoi ktory sie pytal ile "gaz do fabi" byla
      > niezla lol:-)))

buu
    • gaziarz Re: pytanko o roznice instalacji 15.12.04, 23:28
      to jest tak, ze teoretycznie to mogloby chodzic. Nie wiem, dlaczego mialoby
      miec mniejsza moc. Za to spalanie przy tej pojemnosci to nawet do 30-35% wiecej-
      wiec juz tu szukaj oszczednosci.
      Poza tym, ciezko to wszystko ustawic dobrze, zeby nie strzelalo, ladnie
      chodzilo itd.
      Odkad sa instalacje IV generacji w niezlych cenach- po prostu malo kto sie
      podejmuje II generacji do takich silnikow. Masz pewnosc, ze z dobrej instalki
      IV gen, bedziesz zadowolony, a z II bedziesz ciagle reklamowal, regulowal itd.
      pzdr
      • bacha73 Re: pytanko o roznice instalacji 12.01.05, 09:56
        Witam ,

Dośwaidczenia z takimi silnikami zupełnie nie miałem. Ale miałem z II generacją
        a teraz z IV. Spalanie w II generacji jest o wiele większe niż napisałeś.
        Podejżewam, że racje ma ten co napisał, że nawet 30 - 35 % przy takiej
        pojemności.W moim silniczku 1.1 było to przy nowej instalacji powyżej 15 % ale
        bardzo szybko oscylowało ok. 30 - 35 %. W IV generacji spalanie może być
        podobne jak na PB ale może być również róznica ok 15 %. Przede wszystkim
        generacje te różnią się kulturą jazdy. Na II generacji miałem spadek mocy a na
        IV tej różnicy nie czuje. Jak teraz przełącza sie na gaz to nawet nie wiem
        kiedy !!!! A ja IV generacje założyłem już za 3400 PLN.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka