Dodaj do ulubionych

Będzie nocny do Piaseczna

15.05.06, 22:40
W dniu 12 maja br. uczestniczyłem w spotkaniu władz Piaseczna z jednym z
zainteresowanych przewoźników. Spotkanie odbyło się w biurze Rady Miejskiej w
Piasecznie o godz. 12. PKS Piaseczno proponuje 4 kursy w godz. 23.00-3.00 na
trasie W-wa Centralna-PKP Piaseczno. Po zapoznaniu się ze wszystkimi ofertami
władze Piaseczna podejmą decyzję z kim podpiszą umowę. Prawdopodobne
rozpoczęcie kursowania linii nocnej to 1 sierpnia br. lub 14 sierpnia br.
Łącznie autobus nocny będzie zatrzymywał się na 18 przystankach. Ofertę w
sumie złożyło 3 przewoźników(PKS Piaseczno, Express Piaseczno oraz Rojbus).
Podczas spotkania byli obecni dziennikarze z "Życie Warszawy". Na ręce Pana
Swata vice-burmistrza Piaseczna wspólnie z Jackiem Wierzchowskim i Tomaszem
Granosikiem(obaj z gminy Piaseczno) złożyłem petycję i olbrzymią listę
podpisów popiarającej uruchomienie linii nocnej. Duże brawa dla Agnieszki
Letkiewicz z Gołkowa.

Marcin Kania
Obserwuj wątek
    • kania_marcin Treść petycji 15.05.06, 22:41
      Piaseczno, dnia 12.05.2006 r.

      Szanowny Pan Józef Zalewski
      Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
      ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno

      Dotyczy: Linia Nocna

      W ostatnim okresie Piaseczno i okoliczne gminy przeżywają dynamiczny rozwój. To
      właśnie z naszą okolicą wielu mieszkańców Warszawy postanawia związać swą
      przyszłość kupując mieszkania i domy. Dużą zasługę w tym ma dogodne położenie,
      dobra infrastruktura komunalna i bliskość terenów rekreacyjnych. Niemałe
      znaczenie mają też nakłady jakie gmina i powiat ponoszą na zapewnienie nam
      bezpieczeństwa, ale mieszkanie w naszej okolicy to oprócz zalet także problemy.
      Jednym z najważniejszych jest problem komunikacji z Warszawą.

      To właśnie w Warszawie wielu mieszkańców pracuje, uczy się oraz spędza wolny
      czas. I wielu mieszkańców narzeka na korki na Puławskiej, które stwarzają się w
      porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

      Alternatywnym rozwiązaniem dla samochodu jest dobrze zorganizowana komunikacja
      miejska. Do dyspozycji mieszkańców są linie komunikacji miejskiej ZTM, linie
      PKS oraz prywatni przewoźnicy zapewniający połączenie Piaseczna z Warszawą od
      wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych. Problem się stwarza, gdy ktoś
      chce jechać nocą. Jeżeli ktoś nie dysponuje samochodem podróż dla niego staje
      się utrudniona. Co prawda w okolice Piaseczna dojeżdża linia nocna, ale
      niestety kończy swój bieg przy stacji PKP Jeziorki. Jedyną możliwością jest
      wynajęcie taksówki, co wiąże się z wydatkiem sporych pieniędzy.

      Dlatego my, mieszkańcy w związku z zaistniałą sytuacją apelujemy do władz m.in.
      Piaseczna aby wspólnie z pozostałymi gminami wchodzącymi w skład powiatu
      zapewnili nam nocną linię autobusową. Rozwiązanie powyższego problemu przyczyni
      się do pozytywnych relacji pomiędzy mieszkańcami a władzami miasta i pozwoli na
      jeszcze bardziej dynamiczny rozwój gminy i powiatu.

      W imieniu mieszkańców zwracamy się do Państwa o pozytywne rozpatrzenie naszej
      petycji.


      Z poważaniem



      Jacek Wierzchowski Marcin Kania Tomasz Granosik
      • kania_marcin Przystanki 15.05.06, 22:45
        Mieszkańcy Józefosławia! Istnieje takze mozliwość aby nocny odwiedzał
        Józefosław, w tej sprawie proszę kontaktujcie się z UG w Piasecznie,
        technicznie jest to mozliwe. Pozdrawiam
        • witkoim Re: Przystanki 15.05.06, 23:09
          wpierw to niech puszczą dzienny autobus, a nie nocny po Józefosławiu
        • sonkaka Re: Przystanki 16.05.06, 11:46
          Byłoby fantastycznie, szkoda że nie miałam możliwosci się podpisac ,ale i tak
          widać efekty.
          Gratuluje serdecznie
          • agul86 Re: Przystanki 16.05.06, 11:58
            jeszcze nie mieszkam w J. wprowadze sie dopiero za rok i widze ze problem dojazdow z warszawy przestaje byc odstraszajacy. popieram idee nocnych do J.
            • kania_marcin Re: Przystanki 17.05.06, 14:53
              Jeżeli chodzi o komunikację dzienną to koniecznie trzeba wystapić z zapytaniem
              do władz i obecnego przewożnika, czy istnieje możliwośc jej poprawy. Co do
              nocnego to takze cieszę się, ze sprawa została załatwiona. Obecnie trwa
              wyłanianie przewożnika ale i tak gmina Piaseczno obiecałą, ze nocny będzie.
              Jakie są wasze propozycje odnośnie dziennego? Chetnie służę pomocą i radą.
              Pozdrawiam
              • wojti12 Re: Przystanki 17.05.06, 15:28
                w Jozefoslawiu buduje sie szkola przy Kameralnej. Jest tam petla autobusowa.
                rozsadnie byloby aby linia zatrzymywala sie wlasnie tam (badz miala postoj).
                Masa dzieciakow bedzie sie przemieszczac dom-szkola-dom
                co o tym sadzicie?
                • agul86 Re: Przystanki 17.05.06, 15:43
                  autobus pod szkole bylby kolejnym plusem mieszkania w j.
                  • sonkaka Re: Przystanki 17.05.06, 16:27
                    szkoła jest budowana na przeciwko mojego osiedla z czego bardzo się cieszę.
                    Ale pomysł przystanku na naszej pętli jest jak najbardziej rozsądny.
                    Rojbus i tak trzeba przyznać ma więcej kursów ale przydałby się jeszcze
                    transport.Osobiscie uważam że nocny to konieczność
                    • kania_marcin Re: Przystanki 17.05.06, 21:32
                      Dokładnie... czy ewentualnie możecie swoje pomysły odnośnie trasy nocnego
                      przedstawić na forum... Z DOBRZE POINFORMOWANYCH ŻRÓDEŁ WIEM, ŻE istnieje
                      możliwość wzięcia zdania mieszkańców Józefosławia pod uwagę.
                      • wojti12 Re: Przystanki 18.05.06, 10:45
                        z pewnoscia musi przejechac geodetow i julianowska. teraz pytanie co z
                        wilanowska (niby glowna ulica J.).
                        Jesli skreci z Geodetow w Wilanowska i bedzie jechal przez Kamerlana do petli
                        to po drodze natrafia na nirowna nawirzchnie (gory,doly) - a tu przewoznik na
                        pewno sie nie zgodzi na to
                        • sonkaka Re: Przystanki 18.05.06, 14:05
                          Wyrównują co jakis czas ten odcinek. Od tygodnia znowu sie swobodnie jeździ.
                          • kasztanowa15 Re: Przystanki 20.05.06, 08:35
                            jeździ ktoś willanowską do jagielskiej a dalej puławską? czy doły są za wielkie?
                            Ed
              • aronson007 Re: Przystanki 20.05.06, 12:49
                Najbardziej optymalna droga autobusów po Józefosławiu to Geodetów - Wilanowska -
                Kameralna (petla) - Julianowska - Geodetów. Taką trasa jeździe teraz Rojbus. To
                prawda, że slabym punktem tej trasy jest brak asfaltu na fragmencie
                Wilanowskiej. Buowa tego odcinka jest zaplanowana na ten rok (gmina to
                zabudzetowała) - była juz mowa o tym na forum. Podejrzewam, że decyzja o tym jak
                szybko ja wybudować zależy od tych samych ludzi co decyzja o transporcie
                autobusowym do Józefosławia

                pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka