Dodaj do ulubionych

droga na osiedle

16.07.07, 13:11
Witam serdecznie mieszkanców naszego osiedla czy narescie rusza budowa drogi
zuwazylem tablice informujace o objazadach pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • legana Re: droga na osiedle 18.07.07, 14:36
      witam mieszkańców victorii smile

dziś przeprowadziłem bardzo intensywną rozmową z Pania urzędniczką
      odpowiedzialną za naszą inwestycję, jak juz przedstawiłem sie i powiedziałem
      gdzie mieszań Pani przybrała postawe obronną ( stwierdziła że dziennie są 3-4
      tel do niej w tej sprawie z pretensjami ) - a ja jej na to że bardzo dobrze bo
      oni sie przepychają z dnia na dzień a my jeździmy po pół metrowych dziurach !!!
      Zapytałem kto ponosi za to wszystko odpowiedzialność oczywiście wina poszła na
      błędy projektowe w JW ja na to że droga jest własnością gminy a nie JW. Prace
      miłay sie rozpocząć dokładnie wczoraj ale do przetargu nie doszło bo był błąd w
      kosztorysie, został poprawiony i wyznaczony nowy termin przetargu na 30.07.
      Pani stwierdziła że nie powinno być już komplikacji i od połowy sierpnia
      powinny ruszyć prace. Myślę że ten miesiąc możemy poczekać ale jeśli przetarg
      nie zostanie rozstrzygnięty 30.07 musimy wziąść sprawę w nasze ręce, bo jak
      zauważyłem Pani z urzędu ma już presję na sobie narazie telefoniczną od naszych
      mieszkańców. Dłużej nie zamierzam jeżdzić tymi dziurami ani na około
      osiedla ... Mamy prawo do normalnej drogi a jedyną przeszkodą jest jak zawsze
      biurokracja.
      Czekam na Wasze propozycje co możemy zrobić w tej sprawie smile

pozdrawiam, LEGANA
    • izam7 Re: droga na osiedle 21.07.07, 20:45
      Witam wszystkich zainteresowanych sprawami naszej Victoriiwinkchciałabym się
      dowiedzieć o co chodzi z tym meldunkiem i jak to się ma do naszej drogi? dodam
      tylko dla tych którzy nie wiedzą ,że meldunek załatwimy w budynku naprzeciwko
      szpitala.Pozdrawiam sąsiadów smile
      • gargamel35 Re: droga na osiedle 22.07.07, 10:19
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=65726267&v=2&s=0
        jeżeli prawdą jest , że większość mieszkańców nie dopełniła obowizku meldunku
        to mają rację, że krzyczą , bo niby z jakiej racji mają ponosić koszty dla
        nieistniejących mieszkańców i mogą nam dokopać wystąpieniem do Rady o
        wstrzymanie prac drogowych .
        pozdrawiam i apeluję o szybki melduneczek
        • szifox Re: droga na osiedle 22.07.07, 22:59
          Dlaczego warto dopełnić obowiązku meldunkowego ?

Pomijając obowiązek meldunku wynikający z przepisów prawa to bardzo istotny
          jest także aspekt finansowy, bowiem liczba zameldowanych mieszkańców w gminie
          przekłada się na jej dochód.

Udział gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych wynosi na dzień dzisiejszy
          37% - oznacza to, że dokładnie taka cześć podatku dochodowego odprowadzanego do
          US przez każdą pracującą osobę wraca do kasy gminy, w której dana osoba jest
          zameldowana.

Jeżeli chcemy aby gmina rozwijała się, żeby wzrastała dostępność i standard
          usług publicznych - to także musimy troszczyć się o sytuację finansową gminy.
          Jeżeli mieszkańcy interesują się tymi sprawami to jest to bardzo pożyteczne
          zjawisko.

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej naszego wkładu w rozwój gminy,
          powiniśmy oczekiwać realizowania lokalnej polityki rozwoju zgodnej z potrzebami
          dynamicznie rozwijającego się miasta, dlatego warto również zatroszczyć się o
          narzędzia umożliwiające nam - mieszkańcom skutecznie oddziaływać na nasze
          otoczenie, poprzez np. konsultacje w sprawie planowania realizacji nowych
          inwestycji publiczych, lokalnej polityki kulturalnej, oświatowej, sportowo-
          rekreacyjnej, społecznej. Takim narzędziem mogą być np. rady osiedlowe, których
          obecnie w Radzyminie brakuje.

O idei powołania rad osiedlowych w Radzyminie, można przeczytać na poniższej
          stronie internetowej:

forum.radzymin.net/zasoby/publikacje/rady_osiedlowe

Pozdrawiam,
          Mariusz Szewczyk

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
          STOWARZYSZENIE RADZYMIŃSKIE FORUM
          Radzymin, ul. Weteranów 47
          e-mail: forum@radzymin.net
          internet: forum.radzymin.net
          -~----------~----~----~----~------~----~------~--~-
    • legana Re: droga na osiedle 01.08.07, 15:34
      witam !

właśnie rozmawiałem z Panią odpowiedzialna za budowę drogi, przetarg poszedł
      zg. z planem za max 2 tyg. rozpoczynaja budowę. KANALIZACJA, NAWIERZCHNIA,
      CHODNIKI z obu stron drogi w między czasie ogłoszą nowy przetarg dzieki czemu
      równolegle z drogą pociągną OŚWIETLENIE wzdłuż ulicy, WJAZDY NA OSIEDLE niewiem
      tylko czy parkingi przed osiedlem będą.

SĄSIEDZI IDĄ LEPSZE CZASY smile)

pozdrawiam, LEGANA

PS - jeśli kogoś to interesuje przetarg był na kwotę ok. 2 ,ln zł. co jak
      powiedziała Pani z Urzędu dość wysokoa kwota z ich budżetu smile
      • izam7 Re: droga na osiedle 01.08.07, 22:09
        Witam! to tylko musimy cierpliwie czekaćwink z nadzieją że kolejnym razem nie
        skończy się na wyrównaniu nawierzchni i położeniu płyt betonowych zwanych
        chodnikiem smilepozdrawiam czekając na lepsze czasysmile)
    • andrzejlucy Re: droga na osiedle 06.08.07, 20:43
      Witam serdecznie to super ze wrescie rusza budowa drogi mam nadzieje ze do zimy
      zdaza i nie bedziemy musieli brnąć po wodzie do domów a chodnikiem i to
      oświetlonym pozdrawiam mieszkańców osiedla
    • legana Re: droga na osiedle 23.08.07, 14:21
      witam !

info dzisiejsza z Urzędmu Miasta: umowa na roboty podpisana, ze
      względu na to że cały czas Urząd Wojewódzki robi w poprzeg drogi rów
      melioracyjny nie moga zacząć. Przez najbliższe 2 tyg.
      organizują "plac budowy" i jak tylko tamci skończą rozpoczynają
      budowę. Pani Urzędniczka powiedziała że wzsystko jet OK i nie będzie
      opóźniej tak więc na święta pojedziemy i przejdziemy nową drogą i
      chodnikiem smile)

pozdrawiam wszystkich [ nawet tych którzy nie mają co robić i
      wymyślają beznadziejne tematy na forum zamiast zająć sie poważnymi
      sprawami OCH POLSKO wink ]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się