Dodaj do ulubionych

nieznane Zakynthos

IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 14:12
Witam,
po 5 latach wracam na tę piękną wyspę. podczas 1 wizyty zaliczyłem wszystkie przewodnikowe "hajlajty", teraz chciałbym znaleźć jakieś fajne miejsca o ktorych być może milczą opracowania
tak więc prośba do tych co ostatnio byli na Zakynthos o namiary na takie miejsca.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • Gość: gość Re: nieznane Zakynthos IP: *.jjs.pl 15.09.12, 22:37
        ...to mały klasztor do tego można tylko obejrzeć i zrobić zdjęcia z zewnątrz, wewnątrz jest niedostępny, ale sobie można popodziwiać krajobraz, bo został zbudowany na skraju wąwozu. Architektura raczej nie zachwyca, pod tym względem zdecydowanie atrakcyjniej wygląda klasztor ELEFTHEOTRIA, który bardziej przypomina biały zamek z wieżami obronnymi niż klasztor. Niezapomniany krajobraz można podziwiać docierając do malutkiego bizantyjskiego, białego klasztoru VIRGIN SKOPIOTISSAS, na wierzchołku góry Skopos w pobliżu miasta Argas. Został on zbudowany na ruinach starożytnej świątyni Artemidy
        W miejscowości Anafonitria jest klasztor w stylu weneckim - St George Krimnon zbudowany na cyplu. Można wejść na dziedziniec klasztoru piękną okrągła, wenecką z wierzą obronną. Nie wiem czy jest sens wymieniać klasztor VIRGIN ANAFONITRIA, bo jest on chyba znany turystom.
        Jak ktoś lubi sakralne budowle polecam odwiedzić kościół,mały, biały kościół na plaży w Agios Nikolaos, w południowej części wyspy (uwaga jest inna miejscowość o tej samej nazwie, w północnej części wyspy) ten kościół nie ma nazwy. Wzdłuż drogi między Zakynthos, a Kalamaki, na wzgórzu, przyklejony do skały wśród drzew oliwnych jest mały, biały kościół z niebieski okienkami i dzwonnicą.
    • Gość: taba Re: nieznane Zakynthos IP: *.ip.media3.com.pl 15.09.12, 15:33
      Nie miałam przewodnika, więc nie wiem jakie są hity wyspy wg publikacji o Zante (poza Z. Wraku). Mnie urzekł widok ze wzgórza Bohali.

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54d386a0097f24bf.html
      www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1f8b6b2336bbd68.html
      www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64a7528b84423ab8.html
      • Gość: Śledzik1977 Re: nieznane Zakynthos IP: *.internetia.net.pl 24.09.12, 21:09
        Oprócz wszystkich mocno popularnych i "obłożonych" plaż i sztandarowych miejsc do odwiedzenia mi osobiście przypadła do gustu plaża Dafni. Jeszcze dzika, z małą ilością turystów. Warto przejść kilkaset metrów w lewo lub w prawo (uważając na słupki nad gniazdami żółwi). Duże odludzie. Korzystają z tego naturyści i warto mieć w pogotowiu czapkę na oczy dla dziecka :-), aby nie usłyszeć kłopotliwego "Tato, dlaczego ta Pani zapomniała ubrania....")
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka