Gość: Aldix IP: *.tosa.pl 20.05.08, 17:02 Czy warto płcić na Rodosie kartą płatniczą (czy korzystny przelicznik) czy lepiej zabrać tylko gotówkę? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marcin_ocenyhoteli.pl Re: Rodos - karty płatnicze 20.05.08, 17:52 Przecież to twój bank rozlicza transakcję (za pośrednictwem odpowiedniej organizacji płatniczej), a nie grecki:) Grecy obciążają twoje konto kwotą w Euro, która jest przeliczana na złotówki wg. oficjalnego kursu. Oficjalny jest z reguły nieco korzystniejszy od kantorowego. Kwestią odrębną są prowizje. Szczegóły znajdziesz tu w swojej tabeli opłat i prowizji. Generalnie powinny dotyczyć (i dotyczą) tylko wypłat z bankomatów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Rodos - karty płatnicze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.08, 07:44 jeżeli chodzi o płacenie kartą jest to niestety droższy sposób wydawania pieniędzy banki nie stosują tzw oficjalnego kursu danej waluty każdy bank ma tzw widełki cena zakupu i sprzedazy i w tym momencie rozliczając cie stosuje kurs sprzedaży i niestety jest on znacznie gorszy niż kantorowy ja w piątek wyjezdzam na kos euro kupowałem wczoraj po 3.4 tego samego dnia bedąc w banku dowiedziałem się że gdybym płącił kartą a bank rozliczał to w tym dniu to za euro zapłaciłbym 3.49 do tego dochodzą prowizje jeżeli chce się wypłacić gotówkę w bankomacie a naprawdę nie wszędzie można płacić kartą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maks Re: Rodos - karty płatnicze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.08, 10:18 Nie nastawiaj się na płacenie TYLKO kartami bo to zwykle sie źle kończy... Przykład ? Chorwacja-Istria-Mała miejscowosć-Restauracja. Miła kolacja kończy się wyjazdem reprezentanta naszej ekipy do odległej o ok. 15km Puli bo karty nie akceptowali a bankomatu nie było ! Odpowiedz Link Zgłoś