Dodaj do ulubionych

Rodos - karty płatnicze

IP: *.tosa.pl 20.05.08, 17:02
Czy warto płcić na Rodosie kartą płatniczą (czy korzystny
przelicznik) czy lepiej zabrać tylko gotówkę?
Obserwuj wątek
    • marcin_ocenyhoteli.pl Re: Rodos - karty płatnicze 20.05.08, 17:52
      Przecież to twój bank rozlicza transakcję (za pośrednictwem odpowiedniej organizacji płatniczej), a nie grecki:) Grecy obciążają twoje konto kwotą w Euro, która jest przeliczana na złotówki wg. oficjalnego kursu. Oficjalny jest z reguły nieco korzystniejszy od kantorowego.

      Kwestią odrębną są prowizje. Szczegóły znajdziesz tu w swojej tabeli opłat i prowizji. Generalnie powinny dotyczyć (i dotyczą) tylko wypłat z bankomatów.
    • Gość: gość Re: Rodos - karty płatnicze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.08, 07:44
      jeżeli chodzi o płacenie kartą jest to niestety droższy sposób
      wydawania pieniędzy banki nie stosują tzw oficjalnego kursu danej
      waluty każdy bank ma tzw widełki cena zakupu i sprzedazy i w tym
      momencie rozliczając cie stosuje kurs sprzedaży i niestety jest on
      znacznie gorszy niż kantorowy ja w piątek wyjezdzam na kos euro
      kupowałem wczoraj po 3.4 tego samego dnia bedąc w banku dowiedziałem
      się że gdybym płącił kartą a bank rozliczał to w tym dniu to za euro
      zapłaciłbym 3.49 do tego dochodzą prowizje jeżeli chce się wypłacić
      gotówkę w bankomacie a naprawdę nie wszędzie można płacić kartą
    • Gość: maks Re: Rodos - karty płatnicze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.08, 10:18
      Nie nastawiaj się na płacenie TYLKO kartami bo to zwykle sie źle
      kończy... Przykład ? Chorwacja-Istria-Mała miejscowosć-Restauracja.
      Miła kolacja kończy się wyjazdem reprezentanta naszej ekipy do
      odległej o ok. 15km Puli bo karty nie akceptowali a bankomatu nie
      było !

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka