Dodaj do ulubionych

Odbiór śmieci - mam tego dość

16.04.14, 14:22
1. Chyba przestanę segregować śmieci. Kłóci się to całkowicie z moim światopoglądem, ale nowe regulacje prawne i idiotyczna polityka śmieciowa w naszej gminie nie pozwalają mi tego robić. A przynajmniej robić tego w 100%.
Uzasadnienie: Moja rodzina jest dość liczna ale nie przekracza 6 osób, więc należy mi się po jednym worku każdego typu.
Nie na osobę ale na gospodarstwo !!!
Na miesiąc !!!
Już po tygodniu brakuje mi worków na plastik (z pozostałymi nie jest aż tak źle).
Podrzucanie do Bydgoszczy śmieci i wrzucanie ich do pojemników do segregacji odpadów uważam za idiotyczne i nieuczciwe. Wyrzucanie do lasu - nie wchodzi w rachubę.
Mam trochę luzu zawsze w pojemniku na śmieci niesegregowane, więc chyba po prostu przestanę się tym przejmować i zacznę tam wyrzucać część odpadów, które mogłyby podlegać segregacji.

2. Uważam, że jestem przez Gminę zwyczajnie okradany.
Mój sąsiad, samotny człowiek, dostaje również przydział worków. Taki sam jak ja, czyli po jednym worku każdego rodzaju. Ale on za to płaci kilka razy mniej niż ja.
To jest nieuczciwe.
Rozwiązaniem byłoby uzależnienie opłat od ilości wystawianych worków.
Zastanawiam się, czy Rada Gminy w swoim zaślepieniu i odporności na realia naprawdę nie jest w stanie tego pojąć?

3. Mam dość szarpania się z Urzędem Gminy z powodu niewywiezionych śmieci, bo albo worki nie były wystawione, albo były wystawione, ale nierówno, albo pojemnik stał krzywo, albo był tuż przy furtce otwartą na oścież, ale po niewłaściwej stronie płotu...
Mam dość nieudaczników, leni i ludzi odpornych na jakiekolwiek sugestie.

Podsumowując - urzędnicy i pracownicy UG Osielsko i GZK Żołędowo zapomnieli chyba, że to oni są dla nas a nie my dla nich. Zapomnieli chyba, że to my mieszkańcy gminy płacimy im co miesiąc ich wynagrodzenie.

Przy okazji mam pytania (może wypowie się jakiś prawnik):
1. Czy my jako mieszkańcy gminy jesteśmy całkowicie zdani na obsługę gminy w zakresie wywozu śmieci? Czy to jest jakaś nowa forma uzależnienia mieszkańca od gminy? jakaś nowa forma niewolnictwa?
2. Czy jest możliwość zwyczajnego skrzyknięcia się mieszkańców naszej gminy, wsi, jakiejś mniejszej grupy itp. i zorganizowanie sobie samodzielnie wywozu nieczystości odcinając się od niekompetencji i zwykłej głupoty?
Obserwuj wątek
  • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.04.14, 15:45
   mam wrażenie, że znam odpowiedź na pytanie nr 2, takie skrzyknięcie się mieszkańców występuje raz na 4 lata ale jakoś nam to nie wychodzi, czyli większość uważa, że wszystko jest w porządku i zmiany są zbędne.
   • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.04.14, 17:57
    witam. Odpowiedź na pierwsze pytanie jest w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw z 01 lipca 2011r. art.6c ust 1 ,,Gminy są obowiązane do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości , na których zamieszkują mieszkańcy" . Zgodnie z tą ustawą to UG ( wójt , Rada Gminy ) decyduje o tym , kto i na jakich warunkach będzie obsługiwał teren gminy w zakresie wywozu śmieci . Odpowiedzi na drugie pytanie udzielił Fazer 5 . Pozdrawiam. L.K
    • 1dajmonion Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 09:12
     Zachowania chamskie można stopniować.
     Mamy więc chamstwo prozaiczne, bezczelne oraz szczyt chamstwa.
     Bezczelność mieszkańca Niemcza Jacka S. osiągnęła szczyt.
     Otóż, jak się dowiedziałem, wymieniony przyniósł wczoraj do UG worek z odpadami.
     Czyżby zawiódł system ?
     Jest to, precedens w określeniu i uzasadnieniu jego zachowań.
     W odniesieniu do poruszanej wcześniej kwestii gospodarki odpadami w gminie odsyłam do wyczerpującej w miarę lektury umieszczonej w najnowszym wydaniu Panoramy Osielska dostępnej w prawie każdym sklepie.
     Bezszczelność jest najgorszą z chorób ludzkich - stwierdził to już 400 lat p.n.e. Eurypides.
     • osielsko26 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 09:41
      rozumiem Twoje rozgoryczenie 1 dajmonion. Gdybym ja musiał sprzątać po UZASADNIONYCH protestach mieszkańców teren wokół urzędu , to też bym był zirytowany . A szczytem chamstwa jest takie reagowanie na protesty mieszkańców , tym bardziej że gmina na inne , łagodniejsze formy krytyki nie reaguje
      • 1dajmonion Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 10:28
       Nie zgadzam się z tym poglądem. Takie zachowania jak najbardziej wymagają potępienia.
       Są to cechy charakterystyczne dla światopoglądu i kultury co najmniej okresu średniowiecza.
       Uważam, że "łągodne formy krytyki" i "uzasadnione protesty" nie mają wiele (oprócz nielicznych)
       ze zdroworozsądkowego myślenia i osądzania.
       Cechuje je sceptycyzm korygujący przyjętą drogę rozumowania i osądzania.
       Wskazuje wręcz na "cnotę" wątpienia i sprzeciwiania się wszystkiemu.
       Najbardziej wychodzi to na forum - on line, a czemu nie na przykład na zebraniach wiejskich
       - na forum mieszkańców - face to face.
       • strusz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 12:06
        Czytam co pisze daj_mi_onion i zdaje mi się, że komuś stołek uderzył do głowy. Jak się nie wkurzać na UG skoro najpierw zaczęło się podkręcanie cen za wywóz śmieci, później okazało się, że metody liczenia ilości oddawanych śmieci nie zadowalały większości, a w końcu okazało się, że z litrów przeszliśmy na osoby a teraz ilość worków i czas ich wystawiania zostały ograniczone. To zakończyło się podwyższeniem cen. Jaki więc musi być sposób aby wyrazić swoje niezadowolenie. Skoro mieszkaniec płaci gminie, to do gminy przynosi nadmiar nieodebranych śmieci. Część mieszkańców domaga się rejestracji spotkań wiejskich ponieważ pracuje i nie ma czasem fizycznej możliwości pojawić się na takim zebraniu a chcieliby wiedzieć kto i co głupiego powiedział. Ja wiem, że część radnych dorabia sobie będąc emerytami lub pracując na pół etatu i nie dostrzegają ( lub im to pasuje) problemów związanych z brakiem wolnego czasu u innych. Ciekawe czy jeśli na zebraniu przegłosujemy, że parking gminny ma się stać miejscem przywożenia nadmiaru nieodebranych śmieci to też to zostanie uznane za dobry pomysł tak jak obecnie sposób ograniczania możliwości oddawania śmieci w workach. Na zakończenie chciałbym dodać, że Eurypides nie słyszał być może o nowotworach.
        • 1dajmonion Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 13:25
         Na pewno słyszał, lecz chorobę tą być może inaczej nazywano, bez możliwości wykonania autopsji - naocznego stwierdzenia. Zapadanie na tą chorobę, dochodziło wiele wcześniej przed Eurypidesem. Dowodzi tego, znalezienie w Egipcie w okolicach Chartumu szkieletu młodego mężczyzny który cierpiał na tą chorobę. Szczątki datowane są na 3200 lat, a więc grubo przed nim.
         Dla Twojej informacji, nowotwory są obecnie jednymi z najszerzej rozpowszechnionych chorób.
         Niektórzy są przekonani, że jest to produkt uboczny rozwoju cywilizacji i zwiększenia długości życia. Ty również możesz na nią zapaść. Więc się skontroluj...
     • mwjmar Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 15:30
      Sam to zrobię niedługo! Chamstwem są odpowiedzi urzędnika odpisującego w godzinach pracy na niewygodne tematy!A pro po przecież śmieci są własnością gminy czyli można przynieść do urzędu. A wydawanie 1 worka na odpady zielone na miesiąc jest po prostu bezczelnością ! Zamówiem ciężarówkę i zrzucę trochę ściółki do "czosnku"
     • jacs10 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 19.04.14, 12:57
      Nie jestem bywalcem forum, więc dopiero sygnał od znajomego pozwolił mi się zorientować, że stałem się mimowolnie bohaterem nie swojej bajki i że zostałem wywołany do odpowiedzi.
      I tu jest problem, bo nie bardzo wiem jak odpowiedzieć na wpis "dajmoniona".
      Wywołał mnie, prywatną osobę, na publicznym forum z imienia i pierwszej litery nazwiska samemu kryjąc się pod "nickiem". Chyba nazwałbym to zwykłym tchórzostwem.
      W swoim wpisie posłużył się wiedzą pozyskaną w ramach pełnienia swoich urzędniczych obowiązków upubliczniając ją. To świadczy o braku jakiejkolwiek etyki zawodowej.

      Do tej pory nie byłem zbyt aktywnym mieszkańcem gminy. Nie udzielałem się na forach, nie bywałem na spotkaniach gminy. Wynikało to po trosze z wygodnictwa a może bardziej z ilości obowiązków zawodowych. Jeżeli miałem jakieś sprawy do gminy to zawsze kierowałem się, czy to telefonicznie, czy mailowo, bezpośrednio do Urzędu Gminy a nie wywlekałem ich na publicznych forach.
      No, ale skoro już zostałem wywołany do odpowiedzi…

      Gdy w ubiegłym tygodniu śmieci zmieszane nie zostały odebrane z mojej posesji, poprosiłem przedstawicieli Urzędu Gminy o wyjaśnienie. Ponieważ odpowiedź urzędniczki nie pokrywała się ze stanem faktycznym (pojemnik podobno nie był dostępny, co jest oczywistą nieprawdą; śmieci posegregowane zostały odebrane bez problemu) i nie było żadnej woli, aby te śmieci zmieszane jednak odebrać, poinformowałem, że śmieci osobiście dostarczę do urzędu. I tak też zrobiłem.
      W urzędzie przedstawiłem się, poinformowałem skąd jestem, w jakiej sprawie przyjechałem i zostawiłem spakowany worek ze śmieciami. Nie rzuciłem ich pod drzwiami urzędu, nie rozsypałem na parkingu, urzędniczka z UG była wcześniej przeze mnie powiadomiona drogą mailową...
      Nie wiem, co w tym złego, że dostarczyłem nieodebrane śmieci do Urzędu Gminy – było nie było do podmiotu odpowiedzialnego za odbiór śmieci. Nie rozumiem również na czym polega moje rzekome chamstwo i brak kultury.
      Kosztami dostarczenia śmieci obciążyłem urząd, bo to on jest zobowiązany do odbioru śmieci i ze swoich zobowiązań powinien wywiązywać się rzetelnie.

      W tym miejscu mała uwaga – zamierzam od tej pory fotografować swoje wystawione śmieci, aby był materiał dowodowy dla urzędu, czy śmieci wystawiłem prawidłowo, czy nie.
      Absurd? Pozornie. W tej gminie największe absurdy generują niestety urzędnicy.

      Przy okazji przejrzałem inne wątki i wpisy dot. śmieci. Widać wyraźnie, ze jest to problem wielu mieszkańców naszej gminy. I niestety wynika on przede wszystkim z niekompetencji i zwykłego braku życzliwości urzędników urzędu w Osielsku i pracowników zakładu komunalnego w Żołędowie.
      Albo urzędnicy w końcu zrozumieją, że są dla mieszkańców, albo trzeba będzie ich zmienić.
      Niestety nie wiem jak to zrobić, bo dla mnie są oni w większości całkowicie anonimowi. Ja za kilka miesięcy nie będę niestety wiedział na kogo warto zagłosować a na kogo nie.

      Co do „dajmoniona” – wg mnie tym facetem powinien zająć się osobiście Wójt. To chyba jednak nie jest normalne, że ktoś ujawnia sprawy urzędowe czy dane personalne (choćby nawet niekompletne) na publicznym forum .
      Czy się zajmie? Nie sądzę.
  • amtelecom Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 14:36
   Miałem okazję pierwszy raz być na spotkaniu wiejskim i kilku mieszkańców podjęło moim zdaniem bardzo konkretne i rozsądne propozycje.

   Uważam, iż Rada Gminy powinna rozważyć następującą propozycję:

   1.Każdy z mieszkańców deklaruje na początku roku ile worków śmieci potrzebuje na cały rok (np 20 szt / osoba / rok). Minimalna ilość musi być narzucona przez gminę, na bazie dotychczasowych doświadczeń.

   2.Worki są wyłącznie jednego koloru: przeźroczyste z napisem GZK Zołędowo. Pozwoli to na: pracownicy GZK zawsze rozpoznają typ śmieci a użytkownicy nie muszą zastanawiać się jaki worek do czego użyć)

   3.Wywóz następuje zawsze co dwa tygodnie, bez względu na typ śmieci i porę roku.

   4.Mieszkańcy wystawiają tyle worków, ile chcą i z takimi śmieciami, jakie akurat się nazbierały (wiadomo, że sezonowość powoduje zmienne ilości rodzajów śmieci).

   5.Jeśli roczny przydział worków nie wystarcza, mieszkańcy mogą otrzymać od kierowcy dodatkowe worki za poświadczeniem odbioru. Jeśli kierowca nie może przyjmować gotówki to rachunek zostanie wystawiony przez pracowników gminy i przesłany do danego mieszkańca np w ciągu tygodnia.

   To sa bardzo proste reguły, adresujące potrzeby i bolączki mieszkańców.

   Dodam jeszcze, że tak zawana reforma śmieciowa była z mojego punktu widzenia nieodczuwalna, gdy wywóz śmieci obsługiwała firma ze Świecia. Drastyczny spadek jakości i dezinformacji nastąpił z początkiem roku.
   • mwjmar Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 15:50
    ale w ustawie jest ..
    Art. 6s. W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru dzia-łalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2.”
    • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 17:58
     jak to fajnie można wszystko wytłumaczyć, powstał problem gospodarki odpadami polegający na tym, że mieszkańcy płacą więcej niż poprzednio, a odpady są wywożone w sposób o niebo gorszy, ale okazuje się, że nie jest to problem z odpadami tylko z mieszkańcami bo są tacy niecywilizowani :)
     • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 20:30
      Witam. Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi z gminy Cekcyn i spytałem jak u nich jest wdrożona ustawa ,,śmieciowa" . Jest tam obecnie sytuacja podobna do tej , która była u nas w drugiej połowie ubiegłego roku. Załączam fragmenty uchwały RG Cekcyn , na podstawie której mieszkańcy pozbywają się śmieci.

      § 1. Uchwała określa szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Cekcyn i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
      § 2. Ustala się, iż w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierane będą odpady komunalne:
      1) niesegregowane (zmieszane) - w każdej ilości;
      2) selektywnie zebrane: szkło, papier i tektura, tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, bioodpady, baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe - w każdej ilości.
      § 3. 1. Ustala się następującą częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
      1) bioodpady -nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu;
      2) selektywnie zebrane: papier i tektura, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, szkło - jeden raz w miesiącu. Odpady te można także samodzielnie dostarczyć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, w przypadku gdy pozbycie się tych odpadów jest konieczne poza harmonogramem;
      3) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - jeden raz w miesiącu.

      § 2. Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami zmieszanymi komunalnymi, od gospodarstwa domowego składającego się z:
      1) 1 osoby w wysokości 16,00 zł
      2) 2 osób w wysokości 32,00 zł
      3) od 3 do 4 osób w wysokości 52,00 zł
      4) od 5 do 6 osób wysokości 64,00 zł
      5) od 7 do 8 osób w wysokości 74,00 zł
      6) powyżej 8 osób w wysokości 80,00 zł”

      § 3. otrzymuje brzmienie:
      „§ 3. Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny od gospodarstwa domowego składającego się z:
      1) 1 osoby w wysokości 8,00 zł
      2) 2 osób w wysokości 16,00 zł
      3) od 3 do 4 osób w wysokości 26,00 zł
      4) od 5 do 6 osób w wysokości 32,00 zł
      5) od 7 do 8 osób w wysokości 37,00 zł
      6) powyżej 8 osób w wysokości 40,00 zł”

      pozdrawiam. L.K.
      • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 21:13
       takich przykładów (na porządne gospodarowanie odpadami) można znaleźć całe mnóstwo, co dziwne ewentualne kłopoty z gospodarką odpadami mają samorządy, które miały zakłady komunalne zajmujące się wywózką śmieci przed wprowadzeniem ustawy. Przetarg na wywóz śmieci w naszej gminie się nie udał ponieważ udział wzięły 2 firmy, które zaproponowały zbyt wysokie stawki (tak zrozumiałem wójta podczas zebrania w Niemczu). Stawki te zaproponowane zostały w odpowiedzi na warunki stawiane w procesie przetargowym. Efekt mamy taki, że GZK obecnie zajmujący się wywózką odpadów nie spełnia warunków stawianych w przetargu, a nastąpiła podwyżka opłat. Różne przychodzą mi myśli na określenie takiej sytuacji ale najmniej, że jest to dobre gospodarowanie w gminie. Chociaż mam wątpliwości czy mogę tak pisać bo jeszcze mi się dostanie od 1 dajmonion za bezczelność.
       • lutekwiejski Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.04.14, 22:43
        mam wrażenie że wprowadzenie nowych zasad porządku śmieciowego przerosło możliwości naszych urzędników z gminy i GZK. O radnych nie warto wspominać bo jestem przekonany że prawie żaden z radnych nie przeczytał ustawy i nie ma zielonego pojęcia o uchwałach na temat gospodarki śmiecowej , które przegłosowuje . Podnoszą rękę ,,ZA" , bo wierzą że wójt wie co robi .
        • semeon Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 00:03
         Proszę sprawdzić wyniki głosowania z ostatniej sesji (10.04.14.) Rady Gminy na której nowelizowano uchwałę śmieciową. Ponadto informuję, że zapoznałem się z odpowiednimi dokumentami i brałem aktywny udział w dyskusji na dwóch komisjach dotyczących tego problemu.
         • 1dajmonion Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 07:26
          I co w związku z tym ? Jaki efekt końcowy ?
          • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 11:18
           Nie bardzo rozumiem Pana logiki (1dajmonion), ma Pan pretensje do semeona, że próbuje coś zmienić, a nie do pozostałych radnych, że "przyklepują" działania władz gminy, powodujące bałagan z odpadami?
      • gandalf_siwy Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 11:14
       Czyli są miejsca i to nawet nie tak daleko od nas, gdzie może być normalnie.
       Szkoda, że nie u nas :-(
       • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 11:30
        ależ u nas również może być, to my wybieramy radnych gminy i wójta.
        • abigel61 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 18.04.14, 16:31
         mieszkam tu już 4 lata. Obseruję zmiany w Osielsku, Z zewnątrz wydaje się że że gmina jest dobrze zarzadzana , Ale zaglądając za kulisy gminnej samorządności widać że jest tu typowy układ towarzyski , który działą w pełnej symbiozie i stanowczo reaguje na wszystkie próby naruszenia tego stanu. Jeden czy dwóch radnych w obecnej radzie nie zmieni nic. Mieszkańcy generalnie nie rozumieją lub nie interesują sie zasadami zarządzania gminą . W zdrowym układzie to Rada Gminy decyduje w jakim kierunku rozwija się dana gmina. Wójt w/g ustawy jest organem wykonawczym. To znaczy że ma obowiązek ( poza pewnymi wyjątkami ) wykonywać uchwały podejmowane przez Radę . Wójt jedynie może przygotować projekty uchwał ...ale czy zostana zaakceptowane i przegłosowane to decyduje Rada . U nas jest niestety to postawione na głowie. Przypomina to dawne czasy , gdy w PZPR podejmowano jedynie słuszne decyzje proponowane przez I sekretarza i jego świtę . Za parę miesięcy jest szansa zmienić ten stan. Lecz daję z 20-30% szans na to. Głosują i wybieraja w większości mieszkańcy zasiedziali tzw. ,,starzy mieszkańcy" , których dobrymi znajomymi są obecni radni. Nowi mieszkańcy , jak już pisałem , nie interesują się tym i nie chodzą na wybory . Dopiero jak zzaczyna się staranie o wybudowanie drogi , oświetlenia czy inne dolegliwości dnai codziennego , to zaczynają na zebraniach pyszczyć lub słać petycje. A na to obecny układ jest już dawno uodporniony i nie robi na nich to żadnego wrażenia. Podsumowując...albo idźmy wybrać nowych , dobrych radnych albo nie narzekajmy lecz potulnie przyjmujmy to co nam przygotowują władze
         • lutekwiejski Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 19.04.14, 17:27
          A może czas na pokazanie sylwetek wszystkich naszych radnych , gminnych i powiatowych?. Można by przeprowadzić podsumowanie ich działalności w czasie tej kadencji . Bedziemy mieli pewien obraz sytuacji , czy i na kogo z tego składu warto ponownie zagłosować . Proponuje zacząć od radnych powiatowych lub od przewodniczącego rady gminy p. leszczyńskiego . Co o tym sądzicie ? Oczywiście liczę na duzy wkład rzecznika prasowego UG , 1 dajmonia ze względu na duży zasób wiedzy o kulisach władzy gminnej.
          • gandalf_siwy Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 19.04.14, 19:06
           bip.osielsko.pl/?cid=208
           Ludzi wymienionych na tej liście w czasie wyborów należy unikać jak ognia.
           To obecny skład Rady Gminy.
           Podczas wyborów na pewno będę miał ze sobą ściągę.
           • oren123 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 19.04.14, 19:30
            do tej ściągi dopisz jeszcz dwójkę radnych powiatowych :
            1. Kuziak Leszek
            2. Witowska - Araszkiewicz Alicja
            ich też trzeba unikać jak ognia.

            • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 19.04.14, 20:24
             Gdyby nie p. Leszek Kuziak nie mielibyśmy nawet połowy tych informacji, którymi dysponujemy tu na forum, poza tym jest bardzo zaangażowany we wszelkie inicjatywy, pomaga mieszkańcom, np. wstrzymanie budowy masztów GSM i wiele innych. Nie wiem jakie pretensje ma oren123, podejrzewam, że prywatne ale z całą pewnością ja będę głosował na p. Kuziaka. Miałem nadzieję, że p. Balbuza więcej zdziała w radzie gminy ale mówiąc szczerze to się zawiodłem. Natomiast również, przynajmniej ja, dam szansę p. Różańskiemu, który widać , że chce coś zmienić. Pozdrawiam.
          • 1dajmonion Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 24.04.14, 08:09
           Szanowny "lutekwiejski" nie wiem z jakiego powodu miałbym jako spokeman uprawiać profesję z pogranicza relations oraz dziennikarstwa na temat kulis władzy gminnej. Moje relacje z tym organem są dość sztywne, a informacje uzyskuję z tych samych źródeł co Ty. Z sondażu wypowiedzi odnoszę wrażenie, że większości mieszkańcom zależy wyłącznie na wywołaniu wrażenia, a nie na efektach..., podrzucić śmieci i doznać uczucia ulgi.
           Raczej każde środowisko społeczne, czy zawodowe klepie się po plecach przyklepując działanie, a jednocześnie kopie się po d...e.
           Uważam, że biznes śmieciowy oprócz farmaceutycznego i autostradowego, to najbardziej brudny biznes w Polsce. Dlatego trzeba mieć oczy otwarte...
           Również wyrażam pogląd, że obecny system wyborczy jest tak niesprawiedliwy i nienaturalny, że jego moralna legitymacja jest niesłychanie wątła i krucha.
           Jeśli chodzi o śmieci, to funkcjonujący system wystarcza dla mojej czteroosobowej rodziny. Do jego funkcjonowania raczej uwag nie mam, lecz do wysokości opłaty która jest wyższa niż w innych krajach UE. Zmniejszyłem konsumcję, ponieważ podobno bramy raju są wąskie...
  • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 22.04.14, 14:47
   gandalf_siwy napisał:

   > Uzasadnienie: Moja rodzina jest dość liczna ale nie przekracza 6 osób, więc nal
   > eży mi się po jednym worku każdego typu.
   > Nie na osobę ale na gospodarstwo !!!
   > Na miesiąc !!!
   > Już po tygodniu brakuje mi worków na plastik (z pozostałymi nie jest aż tak źle
   > ).

   Coś mi umknęło? Według oficjalnych komunikatów jest więcej niż jeden worek na plastiki:

   tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe
   ulegające biodegradacji, odpady zielone

   do 2 osób – 1 worek dla każdego rodzaju odpadu o pojemności 0,12 m3 (120 l)/nieruchomość/jednorazowy odbiór

   3–4 osoby – 2 worki dla każdego rodzaju odpadu o pojemności 0,12 m3 (120l)/nieruchomość/jednorazowy odbiór

   powyżej 4 osób – 3 worki dla każdego rodzaju odpadu o pojemności 0,12 m3 (120l)/nieruchomość/jednorazowy odbiór

   Czy może ostatnie kwietniowe głosowanie (bez)Rad(n)y(ch) Gminy oprócz wprowadzenia odpłatności za odbiór dodatkowych worków (5zł/sztuka) wprowadziło jeszcze niższe limity??
   • gandalf_siwy Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 22.04.14, 20:33
    Nie znam niestety ostatnich decyzji (bez)radnych, fakt faktem otrzymałem po jednym worku każdego rodzaju. Choć wg info "pokazhontaz" powinienem dostać po 3 worki.
    Już po ok. 10 dniach od odbioru odpadów nie mam w co pakować śmieci. Tragedia jest z odpadami zielonymi z ogrodu i z tworzywem sztucznym. Pakuję je po prostu w to co mam, czyli w worki na metal, szkło...
    Bez sensu kompletnie.
    • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 23.04.14, 07:38
     gandalf_siwy napisał:

     > fakt faktem otrzymałem po jednym worku każdego rodzaju. Choć wg info "pokazhontaz" powinienem dostać po 3 worki.
     > Już po ok. 10 dniach od odbioru odpadów nie mam w co pakować śmieci.
     > Tragedia jest z odpadami zielonymi z ogrodu i z tworzywem sztucznym. Pakuję je po prostu
     > w to co mam, czyli w worki na metal, szkło...

     U mnie ostatnio zostawili komplet - właściwą ilość, tylko że dali wszystkie - nawet te, które nie były wystawione (metal, opakowania wielomateriałowe). Podobno te worki są drogie - gdzie tu oszczędność?

     Możliwe, że nadal w punkcie informacyjnym UG można dostać "brakujące" worki - przynajmniej na początku tak było.

     Co do worków na biodegradowalne - to faktycznie porażka. Będzie trzeba założyć kompostownik, bo w limicie się nie zmieszczę na 100% - mimo, że działka niewielka.
     • wojtek2000 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 23.04.14, 11:10
      na odpady zielone ostatni worek widziałem w zeszłym roku ...

      Niestety GZK uznało , że mi się nienależy bo nigdy nie oddałem ( ostatni odbierała poprzednia firma )

      Wielkie brawa dla Pana , który zostawił śmieci w UG ...
      miałem podobne chęci jak połowie ulicy śmieci nie wywieziono ( zamieszanie z wystawianiem ... dalej było do skrzynki na listy , żeby wrzucić debilną kartkę niż furteczkę otworzyć) a w GZK mimo wielokrotnych interwencji w UG słyszałem szyderczą odpowiedź , że śmieci zmieszane mam sobie w domu trzymać do następnego wywozu


      NAJTRAGICZNIEJSZE jest to , że latam GZK funkcjonowało dobrze , nikomu nawet łatwo dostępne boxy-y na śmieci nie wadziły a teraz co 2 tygodnie wory ze śmieciami na ulicach w całej gminie jak w krajach trzeciego bo ktoś ma zwyczajnie focha

      Może mieszkańcy będą mieć focha i niech sobie GZK liczniki od wody przeniesie z trenu prywatnego na gimnny w wybudowane przez siebie studzienki :)

      • mocnozirytowany Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 23.04.14, 16:13
       No to Pan mnie teraz uświadomił! To kiedy to GZK pracował dobrze ? Bo ja to sobie jakoś nie przypominam.Od lat jak ten zakład funkcjonuje zawsze są jakieś uwagi i to niezłego kalibru! Ale co tam póki wójt i częsć radnych na wierzchu to i dyrektor GZK będzie miał się dobrze. Sorry taka gmina!Przepraszam to już zaczyna być nużące - bogata gmina a decyzje i uchwały w ważnych dla mieszkańców sprawach nieprzystające do rzeczywistości.
       • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 23.04.14, 20:19
        Chciałbym sprostować powyżej podaną informacje . Od lipca ubiegłego roku do połowy stycznia bieżącego roku obsługą wywozu śmieci zajmowała się firma ze Świecia . Nasz gminny zakład komunalny świadczy usługi od stycznia tego roku.

        Wydaje mi się że w obecnym kształcie uchwalony przez Radę Gminy regulamin odbioru śmieci nie idzie w parze z ideą ustawy ,,śmieciowej” . Ustawa zakłada duże i stopniowo coraz większe segregowanie śmieci . Do 2020 roku każda gmina powinna odbierać ( o ile dobrze pamiętam ) do 80 % śmieci segregowanych , a jeżeli nie spełni tego warunku to będzie obciążana wysokimi karami. W bardzo wielu gminach podchodzą do tematu w sposób bardzo przejrzysty i pro społeczny. Zabierają każdą ilość odpadów segregowanych , bez względu na to czy to 1. 2 czy 4 worki. Przecież wiadomo że np. worek na metal w większości rodzin wystarczy jeden , podobnie z papierami czy ze szkłem. Ale już z plastikami jest dużo gorzej. Przecież plastiki to nie tylko butelki po wodzie lecz bardzo wiele opakowań spożywczych czy przemysłowych. Tu wydzielanie określonych ilości jest nieracjonalne i szkodliwe dla mieszkańców ale również dla gminy . Z moich rozmów z mieszkańcami wynika że w sytuacji , gdy zabraknie miejsca na odpady np. plastikowe to zamiast wykupować dodatkowy worek , będą zapełniać pojemnik na odpady mieszane , który jest opróżniany co dwa tygodnie i obecnie , często jest zapełniony w 10-20 % . I gdzie tu jest zachowana idea ekologii ? Dużo kontrowersji wzbudza dyskusja nad odpadami biodegradowalnymi. Wydaje mi się że wydzielanie dwóch - trzech worków na gospodarstwo jest nieporozumieniem. Nawet z najmniejszego trawnika przydomowego zbierze się tych odpadów o wiele więcej. Gmina powinna zdecydować o określeniu realnej ilości worków na gospodarstwo i wtedy dopiero proponować dodatkową usługę ponadnormatywnego wywozu lub odstąpić od odbioru i wykreślić ten rodzaj odpadów z taryfikatora udostępniając w zamian ogólnodostępny PSZOK w Żołędowie gdzie odbierano by odpady od mieszkańców bezpłatnie Bo określanie w regulaminie tak małej ilości worków na odpady biodegradowalne i pokazywanie alternatywnego wyjścia czyli wykupu dodatkowych worków jest rozwiązaniem bardzo kontrowersyjnym dla wielu mieszkańców . Mamy najwyższe stawki w powiecie ,jesteśmy jedną z nielicznych gmin , gdzie ustala się limity odpadów w ramach opłat i mamy własny zakład komunalny , co teoretycznie powinno przełożyć się na niższe stawki niż te z firm zewnętrznych typu Corimp , Remondis itp. Coś jest nie tak . Tylko co ?

        Pozdrawiam. L.K
        • amtelecom Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 24.04.14, 06:35
         Moje propozycje, już raz przedstawione idą w zgodzie z tym co pan napisał. Czy może je pan jakoś przedstawić na forum rady Gminy, jako powiedzmy jeden z projektów?

         1.Każdy z mieszkańców deklaruje na początku roku ile worków śmieci potrzebuje na cały rok (np 20 szt / osoba / rok). Minimalna ilość musi być narzucona przez gminę, na bazie dotychczasowych doświadczeń.

         2.Worki są wyłącznie jednego koloru: przeźroczyste z napisem GZK Zołędowo. Pozwoli to na: pracownicy GZK zawsze rozpoznają typ śmieci a użytkownicy nie muszą zastanawiać się jaki worek do czego użyć). Zmiejszy to równiez koszt produkcji i dystrybucji.

         3.Wywóz następuje zawsze co dwa tygodnie, bez względu na typ śmieci i porę roku.

         4.Mieszkańcy wystawiają tyle worków, ile chcą i z takimi śmieciami, jakie akurat się nazbierały (wiadomo, że sezonowość powoduje zmienne ilości rodzajów śmieci) w ramach ilości worków.

         5.Jeśli roczny przydział worków nie wystarcza, mieszkańcy mogą otrzymać od kierowcy dodatkowe worki za poświadczeniem odbioru. Jeśli kierowca nie może przyjmować gotówki (jak twierdzi Wójt) to rachunek zostanie wystawiony przez pracowników gminy i przesłany do danego mieszkańca np w ciągu tygodnia.


         Ja widzę w tych propozycjach same "plusy dodatnie";-)
         Pozdrawiam!
         • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 24.04.14, 08:44
          Witam. Na najbliższej sesji Rady Gminy przedstawię podane przez Pana oraz innych mieszkańców propozycje usprawnienia gospodarki śmieciowej. Po sesji napiszę jak radni odnieśli sie do przedstawionych propozycji. Pozdrawiam. L.K
          • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 25.04.14, 12:12
           lesz1411 napisał:

           > Witam. Na najbliższej sesji Rady Gminy przedstawię podane przez Pana oraz innyc
           > h mieszkańców propozycje usprawnienia gospodarki śmieciowej. Po sesji napiszę j
           > ak radni odnieśli sie do przedstawionych propozycji. Pozdrawiam. L.K

           Super! Byle tylko nie odniesli się w sposób: "No ja wystawiam jeden worek - mi wystarcza to innym też wystarczy". :)

          • amtelecom Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 25.04.14, 13:11
           lesz1411 napisał:

           > Witam. Na najbliższej sesji Rady Gminy przedstawię podane przez Pana oraz innyc
           > h mieszkańców propozycje usprawnienia gospodarki śmieciowej. Po sesji napiszę j
           > ak radni odnieśli sie do przedstawionych propozycji. Pozdrawiam. L.K

           Dziękuję! Mam nadzieję, że takich konkretnych, internetowych inicjatyw będzie więcej.
           Niemniej cieszę się, iż taka osoba jak Pan może być naszym "głosem" w realnych organach lokalnej władzy.
           Życzę powodzenia i proszę nas koniecznie poinformować, jak propozycja została przyjęta i ewentualnie, jakie konkretne "za i przeciw" były przez Radnych podnoszone.
           Z góry dziękuję!
           • lutekwiejski Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 25.04.14, 16:59
            Niestety , to jedyny radny , który NIE ma w d...głosu ludu...tego ludu który ich wszystkich wybrał.
            • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 09.05.14, 10:53
             Witam. Wczoraj radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany zasad segregacji i odbioru śmieci. W uchwale zostały uwzględnione niektóre postulaty mieszkańców . Poniżej podaję treść uchwały. Dodam że w najbliższym czasie Wójt ogłosi przetarg na wyłonienie następnej firmy odbierającej śmieci. Jeżeli w wyniku tego przetargu nie zmienią się opłaty dotyczące wywozu śmieci , to nie ma obowiązku składania ponownie deklaracji . Nowy operator wyłoniony w przetargu będzie odbierał śmieci z terenu gminy od sierpnia br .
             pozdrawiam. L.K

             1) § 2 otrzymuje brzmienie:
             „§ 2. 1. W zamian za opłatę, uiszczoną przez właściciela nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, Gmina Osielsko świadczyć będzie następujące usługi:
             1) odbierania z nieruchomości odpadów komunalnych nie zbieranych selektywnie w ilości:
             a) 0,020 m3 ( 20 l ) pojemności pojemnika na jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość przy jednorazowym odbiorze odpadów w przypadku, gdy odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób selektywny,
             b) 0,060 m3 ( 60 l ) pojemności pojemnika na jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość przy jednorazowym odbiorze odpadów w przypadku, gdy odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób nieselektywny;
             2) odbierania z nieruchomości odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowań wielomateriałowych, odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych umieszczonych
             w pojemnikach lub workach do selektywnego zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości, w ilości o której mowa w pkt 3 i 4, przy czym właściciel nieruchomości może udostępniać do jednorazowego odbioru dowolne ilości worków w ramach ilości przekazanych okresowo do wyposażenia danej nieruchomości;
             3) wyposażenia nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i wielolokalowej (wyłącznie
             w przypadku nie ustawienia pojemników, o których mowa w pkt 4, za wyjątkiem odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych i opakowań wielomateriałowych) w przezroczyste worki z nadrukiem umożliwiającym oznaczenie właściwej frakcji selektywnie zebranych odpadów:
             a) papieru,
             b) metali,
             c) szkła,
             d) opakowań wielomateriałowych,
             e) tworzyw sztucznych,
             f) odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych
             - w ilości ogółem 3 worków o pojemności 0,12 m3 (120 l)/mieszkańca/miesiąc;
             4) wyposażenia nieruchomości w zabudowie wielolokalowej w pojemniki typu „dzwon” do selektywnej zbiórki odpadów papieru, metali, szkła i tworzyw sztucznych w niezbędnej ilości;
             5) odbierania z nieruchomości jeden raz na pół roku mebli i innych odpadów wielkogabarytowych;
             6) odbierania odpadów komunalnych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zwanym dalej „PSZOK”:

             • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 09.05.14, 10:55
              c.d.

              § 4. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko –
              Pomorskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.
              UZASADNIENIE
              Na podstawie art. 6r ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości
              i porządku w gminach ( tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., Poz. 1399 ze zm. ) rada gminy określi, w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego, szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
              i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w szczególności ilość odpadów komunalnych odbieranych od właściciela nieruchomości, częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości i sposób świadczenia usług przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
              W zamian za opłatę, uiszczoną przez właściciela nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, Gmina Osielsko świadczyć będzie następujące usługi:
              1) odbierania odpadów komunalnych nie zbieranych selektywnie w ilości:
              a) 0,020 m3 ( 20 l ) pojemności pojemnika na jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość przy jednorazowym odbiorze odpadów w przypadku, gdy odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób selektywny,
              b) 0,060 m3 ( 60 l ) pojemności pojemnika na jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość przy jednorazowym odbiorze odpadów w przypadku, gdy odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób nieselektywny;
              2) odbierania odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowań wielomateriałowych, odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych umieszczonych
              w pojemnikach lub workach do selektywnego zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości, w ilości o której mowa w pkt 3 i 4, przy czym właściciel nieruchomości może udostępniać do jednorazowego odbioru dowolne ilości worków w ramach ilości przekazanych okresowo do wyposażenia danej nieruchomości;
              3) wyposażenia nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i wielolokalowej (wyłącznie
              w przypadku nie ustawienia pojemników, o których mowa w pkt 4, za wyjątkiem odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów ulegających biodegradacji, odpadów zielonych i opakowań wielomateriałowych) w przezroczyste worki z nadrukiem umożliwiającym oznaczenie właściwej frakcji selektywnie zebranych odpadów:
              g) papieru,
              h) metali,
              i) szkła,
              j) opakowań wielomateriałowych,
              k) tworzyw sztucznych,
              l) odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych
              - w ilości ogółem 3 worków o pojemności 0,12 m3 (120l)/mieszkańca/miesiąc;
              4) wyposażenia nieruchomości w zabudowie wielolokalowej w pojemniki typu „dzwon” do selektywnej zbiórki odpadów papieru, matali, szkła i tworzyw sztucznych w niezbędnej ilości;
              5) odbierania 1 raz na pół roku mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
              odbierania odpadów komunalnych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zwanym dalej „PSZOK
              Na terenie gminy Osielsko punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych znajduje się przy ul. Jastrzębiej 62 w miejscowości Żołędowo. Utrzymaniem w/w punktu zajmuje się Gminny Zakład Komunalny z siedzibą przy ul. Jastrzębiej 62, 86-021 Żołędowo. Informacja
              o terminach i godzinach przyjmowania odpadów komunalnych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych jest udostępniona na stronach internetowych Gminy Osielsko
              i Gminnego Zakładu Komunalnego oraz na tablicach ogłoszeń.
              Informacje o zbiórkach odpadów wielkogabarytowych będą podawane mieszkańcom na stronie internetowej Gminy Osielsko oraz na tablicach ogłoszeń.
              Mając powyższe na uwadze podjęcie przedstawionego projektu uchwały należy uznać
              za celowe i zasadne.
             • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 12.05.14, 09:17
              lesz1411 napisał:


              > właściciel nieruchomości może udostępniać do jednorazowego odbioru dowolne ilości worków w ramach ilości przekazanych okresowo do wyposażenia danej nieruchomości;

              [...]

              > 3) wyposażenia nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i wielolokalowej (wyłącznie
              > w przypadku nie ustawienia pojemników, o których mowa w pkt 4, za wyjątkiem odpadów
              > ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji,
              > odpadów zielonych i opakowań wielomateriałowych) w przezroczyste worki z nadrukiem
              > umożliwiającym oznaczenie właściwej frakcji selektywnie zebranych odpadów:
              > a) papieru,
              > b) metali,
              > c) szkła,
              > d) opakowań wielomateriałowych,
              > e) tworzyw sztucznych,
              > f) odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających
              > biodegradacji, odpadów zielonych
              > - w ilości ogółem 3 worków o pojemności 0,12 m3 (120 l)/mieszkańca/miesiąc;

              W końcu wysłuchano sugestii i będą wszystkie worki jednakowe. 3 worki na mieszkańca to brzmi lepiej niż poprzednie limity. :)
              • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 12.05.14, 17:40
               witam. proszę zwrócić uwagę że limity nadal obowiązują . Zmianie ulegnie dystrybucja worków . To mieszkaniec będzie decydował ile worków w danym miesiącu wystawi. Ale jak zabraknie worków , które otrzymał w ramach półrocznego przydziału , to będzie zmuszony do zakupu dodatkowych worków po 5 zł za sztukę .Dlatego zalecam ostrożną dystrybucję worków. Jeszcze jedna ważna informacja. Opłatę za dodatkowe worki wpłacać będziemy na ogólne konto UG z podaniem informacji że opłata dotyczy dodatkowych usług ...wpisać można dowolny tekst np , opłata za dodatkowe worki czy opłata za dodatkowy wywóz śmieci , ważne aby tekst był zrozumiały dla urzędnika księgującego wpłatę..UWAGA Nie mylić tego konta z nadanym indywidualnie dla każdego gospodarstwa tzw. subkontem . Na subkonto wpałcamy tylko opłatę za wywóz śmieci wynikający ze stałej opłaty podanej w deklaracji składanej w UG. Pozdrawiam. L.K.
               • strusz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 12.05.14, 21:26
                Witam,

                a ja zwróciłem uwagę, że worek na szkło się pomniejszył znacznie. Nie wiem czy jest to spowodowane działaniem ciepła słonecznego na folię czy też limitami które będą teraz tak zmieniane aby więcej zarobić na mieszkańcach. Skoro mniejsze worki to powinna być ich równowartość w litrach a nie zauważyłem na workach opisu dotyczącego ich pojemności.Poprzednia wersja worków miała na dole paseczek folii który umożliwiał zakręcenie worka. Obecna wersja tego nie umożliwia. Wydawałoby się, że z czasem powinny być coraz lepsze rozwiązania dla mieszkańców oraz odbiorców, ja jednak zauważyłem, że tylko lepiej jest administracji.
                • osielsko26 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 12.05.14, 22:33
                 dziękuję Panie Leszku za obszerne informacje. A co do worków...mam jeszcze worki , które zostawiała ekipa ze Świecia. Worek zielony czyli na szkło jest o 1/3 większy od tego , który otrzymuję od GZK. Panowie zarządzający naszą gminą , czy uważacie nas za ćwoków nie potrafiących zauważyć że robicie nas w ,,wała" ? Firma wywożąca śmieci jest własnością gminy a stawki sa NIE NAJNIŻSZE LECZ NAJWYŻSZE w okolicy. Worki sukcesywnie coraz mniejsze .Nakładacie limity zebranych i sortowanych śmieci , a za przekroczenie każecie słono dopłacać . TYLKO W GMINIE OSIELSKO TAKIE ZASADY WPROWADZONO. Wszystkie ogromne koszty związane z wywozem śmieci topicie w podwyższaniu stawek . Może czas na jakąś niezależną i to zewnętrzną kontrolę ?
                 • mwjmar Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 13.05.14, 01:27
                  No cóż, już miesiąc temu wysłałem do wójta pismo epuapem na które do dsiś nie mam odpowiedzi o dotacji na ekologiczny piec do palenia śmieci bo nie mam ich gdzie oddawać. Niestety problemem naszej gminy jest to,że nasi radni posiadają takowe i z papierów oraz plastiku mają ciepło. A nie trzeba było gazu zakładać ....
                 • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 13.05.14, 10:38
                  osielsko26 napisał:

                  > worki , które zostawiała ekipa ze Świecia. Worek zielony czyli na szkło jest o 1/3 większy od tego , który otrzymuję od GZK.

                  Tutaj akurat obstawiam efekt "kreatywnego myslenia" - worki z ZUK-u umozliwiały napełnienie 120l i zawiązanie, worki z GZK też napełnisz (w teorii) 120l - "po brzegi". Można w tym momencie zrobić tak, że worek wkładamy do pojemnika 120l, napełniamy do pełna i niech panowie odbierający myślą co z tym zrobić. :)
                  • gandalf_siwy Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 15.05.14, 17:17
                   pokazhontaz napisała:
                   "Można w tym momencie zrobić tak, że worek wkładamy do pojemnika 120l, napełniamy do pełna i niech panowie odbierający myślą co z tym zrobić. :)"


                   Ci panowie nie są od myślenia tylko od zabierania śmieci.
                   • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.05.14, 07:19
                    gandalf_siwy napisał:

                    > Ci panowie nie są od myślenia tylko od zabierania śmieci.

                    Wykonywanie pracy fizycznej nie zwalnia z myslenia.
                   • osielsko Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 17.05.14, 09:04
                    gandalf_siwy napisał:

                    > Ci panowie nie są od myślenia tylko od zabierania śmieci.

                    Sugeruję więcej szacunku dla każdego człowieka, w tym również dla panów którzy pracują wywożąc nasze nieczystości.
                    Idąc tropem pana wypowiedzi - sugeruję pomyśleć, zanim wyrazi pan następnym razem opinie obrażającą innych ludzi. Proszę mieć na uwadze, iż pan również może znaleźć się w sytuacji, wykonującej najprostsze czynności zawodowe i nie będzie to zwalniać pana z myślenia o wykonywanej pracy.
               • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 13.05.14, 10:33
                lesz1411 napisał:

                > witam. proszę zwrócić uwagę że limity nadal obowiązują . Zmianie ulegnie dystry
                > bucja worków .

                Tak, to jest oczywiste, ale w końcu to ja mogę zdecydować ile i jakie w danym miesiącu wystawię, a nie odgórny limit na konkretne odpadki.

                Ciekawi mnie natomiast, czy worki dostaną również osoby, które deklarują odbiór smieci niesortowanych?
               • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 13.05.14, 10:51
                lesz1411 napisał:

                > będzie zmuszony do zakupu dodatkowych worków po 5 zł za sztukę

                ...lub odwiezienia odpadów do PSZOK-u, co zapewne dla większości będzie tańszym rozwiązaniem.
                • osielsko26 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 15.05.14, 22:48
                 Pan Kuziak napisał w jednym z wcześniejszych postów ...

                 ,,Dodam że w najbliższym czasie Wójt ogłosi przetarg na wyłonienie następnej firmy odbierającej śmieci. Jeżeli w wyniku tego przetargu nie zmienią się opłaty dotyczące wywozu śmieci , to nie ma obowiązku składania ponownie deklaracji . Nowy operator wyłoniony w przetargu będzie odbierał śmieci z terenu gminy od sierpnia" .

                 Dzisiaj rozmawiałem z jednym z pracowników zatrudnionych w UG. Mówił że gmina ma zakupiony zapas worków na cały rok. Czyli dedukuję że w przetargu zostanie wyłoniona firma która będzie najlepsza , pod warunkiem że będzie to firma GZK Żołędowo ???
                 • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.05.14, 07:18
                  osielsko26 napisał:

                  > Czyli dedukuję że w przetargu zostanie wyłoniona firma która będzie najlepsza , pod
                  > warunkiem że będzie to firma GZK Żołędowo ???

                  Szukasz teorii spiskowych? :)

                  Co za problem dać te worki firmie wywożącej?
                  • fazer5 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.05.14, 15:00
                   Pani "pokazhontaz" z "daniem" takich worków innej firmie to nie takie proste.
                   1. takie worki GZK kupił, więc wydał pieniądze czyli jeśli je przekaże to będzie miał stratę
                   2. przekazanie takich worków to darowizna, a nie sądzę aby zakład będący własnością gminy mógł to uczynić zgodnie z prawem
                   3. oczywiście istnieje jeszcze możliwość sprzedaży przez GZK do innej potencjalnej firmy ale w tym przypadku firmy muszą dojść do porozumienie w kwestii ceny co nie zawsze jest łatwe
                   co nie oznacza, iż wierzę, że zakup większej ilości worków świadczy o tym, że przetarg również w tym przypadku będzie unieważniony.
                   • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 20.05.14, 14:41
                    fazer5 napisał:

                    > Pani "pokazhontaz" z "daniem" takich worków innej firmie to nie takie proste.

                    Proste jak najbardziej - w umowie zapis "firma ma obowiązek korzystania z worków dostarczonych prze zamawiającego do realizacji zamówionych celów" i koniec. Ja nie widze problemu, ale inni wolą marudzić.
                    • mariola74 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 15.06.14, 01:21
                     Jako 4-osobowa rodzina otrzymaliśmy tylko 1 worek na odpady zielone...rozumiem, że za każdy kolejny zapłacę 5 zł???
                     • lesz1411 Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 15.06.14, 12:01
                      witam. Powinna Pani otrzymać dwa worki na odpady biodegradowalne. Tak jest to określone w stosownej uchwale ( bip.osielsko.pl/index.php?app=uchwaly&nid=3830&y=2013 ) .
                      Powinna Pani zadzwonić do GZK ( tel. 52 328 26 00 ) i zgłosić brak odpowiedniej ilości worków lub odebrać osobiście w punkcie informacyjnym w UG w Osielsku. Jest to teraz o tyle istotne że od pierwszego lipca zmieniają się zasady segregowania śmieci . Pozdrawiam. L.K
                      • pokazhontaz Re: Odbiór śmieci - mam tego dość 16.06.14, 14:58
                       lesz1411 napisał:

                       > witam. Powinna Pani otrzymać dwa worki na odpady biodegradowalne.

                       Może w GZK kończą się te kolorowe? Mi przy ostatnim odbiorze zabrali 2x plastil i 1x wielomateriałowe a zostawili 2x wielomateriałowe i 1x plastik...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka