Dodaj do ulubionych

Nowy Regulamin Targowiska

IP: *.play-internet.pl 25.04.13, 15:31
Czy ktoś z Państwa może wie jakie są zaostrzenia w nowym Regulaminie Targowiska na Rynku,oczywiście oprócz tych ogólnie znanych jak; żadnych namiotów,łóżek polowych, stołów ,stolików. Handel tylko na stołach i pod stołem (będziemy klękać a nasi klienci kucać), oj będzie dość trudno. Jeśli coś ktoś wie proszę uchylić rąbka tajemnicy.Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • Gość: Radni Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.13, 17:32
   Proszę pytać swoich radnych lub w biurze rady miasta w Urżędzie miasta

   A jeżeli postanowiono takie zaostrzenia i takie nieprzemyślane jest obecne ustawienie stołów , że jest trudne do dobrego handlu ,to przecież nic nie stoi na przeszkodzie , by dostawiono więcej takich samych stołów, wg już opracowanego projektu , pod te budy co teraz już stoją np. jeszcze jeden stół w poprzek. Będzie ładnie, równo i wygodnie.

   Stoły nie stanowią trwałej zabudowy targowiska, więc nie potrzeba dodatkowych zezwoleń i próśb u Konserwatora, tylko dobra wola radnych , by wydali takie zalecenie P. Burmistrzowi i by zechciał je wykonać. Myślę, że nie będzie miał nic przeciwko, bo to tylko poprawi wizerunek handlujących i ekspozycję towaru. Nie bedzie się walał w torbach tylko ładnie ułożony na stołach.
   Wszystko do przemyslenia i zrobienia. Jak to sie mówi dla chętnego nic trudnego.
   • Gość: Do Radni Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.13, 20:26
    Regulamin" normalnie" ustalają radni. Jednak jak słyszeliśmy dziś na rynku u nas będzie inaczej.
    P. Burmistrz rękoma placowego, który się chyba na wszystkim zna, chyba chętnie przytakuje ( w końcu chce mieć chyba chłop ta dobra robotę) przygotował jego projekt. Jak dziś powiedział P. Burmistrz , jeżeli radni uchwalą regulamin bez zmian , to wyda to "święte zarządzenie" o targowaniu na targowisku na Rynku.
    Postawił więc w " brzydki sposób " chyba radnych pod ściana. Mamy nadzieję, ze radni go uchwalą, bo co mają począć a nasza niepewność się wreszcie skończy.
    Zapewne radni na pewno chcą , by wykorzystać wydane na rynku pieniądze miasta i unii i by coś się tam wreszcie działo...
    Ale pamiętajmy komu zawdzięczać będziemy " taki ????regulamin".

    Jednak bardzo przykre, że P. Burmistrzowi dziś nie starczyło odwagi, by nam ten swój projekt przedstawić, przedyskutować, wyjaśnić - co i dlaczego. Po co do nas dziś przyszedł?? By wzbudzić nasz strach i niepewność.
    Może byśmy też mieli jakieś cenne uwagi. Ale pewno się z nami w ogóle nie liczy, bo rynek tez zrobił jak chciał.
    Czy tak robi dobry gospodarz miasta???
    • Gość: Zart Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 22:38
     Smutne , ale juz o naszym rynku, nie rynku , regulaminie nie regulaminie , osobach odpowiedzialnych za jego stworzenie kraza zarty i to nie tylko w naszym miescie.......
     Jest nawet podejrzenie, ze rodzi sie " nowa tradycja chelminska" , nowa atrakcja turystyczna - handlowanie na stolach postawionych do gory nogami??

     Nie zniszcza sie a ludziska beda walic dzien w dzien zeby to cudo zobaczyc..

     Jak postawiano taki dom do gory nogami to .. wycieczek przyjezdza sporo...

     Moze by jeszcze dalo sie odwrocic fontanne??

     • Gość: ar Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.13, 19:34
      Proponuje punkt pierwszy regulaminu: Handlować mogą tylko osoby z Chełmna. (reszcie niech wójt jeden z drugim zapewni miejsca.) Bo jak sie okazuje to najwięcej zamętu robią mieszkańcy pobliskich miejscowości. Do wójta z waszymi problemami.... niech się wytłumaczy czemu nie dołożył na stragany, jak była okazja... Pamiętam że była sytuacja gdzie Burmistrz proponował napisanie wniosku i zrobienie ładnych straganów za pieniądze z UE, lecz "wójciny" go olały... dlatego teraz proponuje wywalić ich na zaorane pole, albo do wójta na podwórko... Burmistrz jest dla mieszkańców Chełmna. precz z chińskimi gaciami z tego miasta, na wsi jest wasze miejsce... tam sobie je wieszajcie na płotach i na drzewach... a jeśli chodzi o warzywa... myślicie że są to płody rolne od pobliskich rolników... taaak.. szczególnie sałata pekińska, banany, pomarańcze, chiński czosnek i wiele innych... w większości jest to towar z giełd i hurtowni ... faszerowany jak wszystko nawozami.. teraz miejsce tych pseudo handlarzy zajeli uczciwi ludzie którzy wynajmują lokale, płaca za nie, odprowadzają podatki i za zakupiony towar dają paragon... precz z kanciarzami... Prawdziwi rolnicy przyjeżdzają do Chełmna owszem i własnie oni powinni zając miejsca pod nowymu straganami... - miód, ziemniaki, kwiatki, truskawki, wiśnie w sezonie, świerze jajka itp..
      reszte wywalić i przegnać, ludzie powtarzam wam, gacie do chińskiego marketu i pseudo warzywa do sklepów... (to samo mozna kupic w biedronce, a do tego taniej )
      Przy okazji artykułów w gazetach odnośnie powrotu gaci na rynek jakoś dziwnie na tym forum ucichło... pewnie znudziło sie juz wieśniakowi jednemu i drugiemu (pewnie więcej ich nie ma) pisac na okrągło bzdury...
      • Gość: klijent Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 28.04.13, 21:29
       Na Rynku bedzie targowisko Miasta a kolo Biedronki, targowisko Miejsko Powiatowe i wszyscy benda zadowoleni.
      • Gość: Do AR Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 09:42
       Chciałem zauważyć, ze handel to dwie strony - sprzedający i kupujący.
       Jeżeli na Rynku handlowano np. kwiatami, jabłkami, truskawkami, jagodami , grzybami, miodem to trudno by pochodziły od mieszkańców Chełmna. Nie mamy tu takich plantacji. Wiadomo, że przywozili je mieszkańcy pobliskich miejscowości. I chwała im za to. Dzięki nim mieliśmy świeże owoce, nowalijki, jajka itp. Oni chcieli handlować, my chcieliśmy i nadal chcemy to kupować. Więc dlaczego ograniczać kupców do mieszkańców Chełmna???

       To, że miasto włożyło w remont targowiska własne pieniądze to przecież jest na jego terenie i nie podzieli się później opłatami targowymi z pobliskimi wójtami i gminami .
       Biznes jak wszystkie- pieniądze wyłożone na inwestycje zwracają się w opłatach targowych. A zwrócą się szybciej im większej ilości handlujących zapewnimy tam możliwość godnego, funkcjonalnego, ładnego handlu.
       Więcej kupców = więcej opłat = zysk dla miasta to chyba zbyt logiczne by trzeba było mądrym ludziom tłumaczyć.
       A handlujący sprzedają to co ludzie kupują. Zapewniam Cie , że nie stoją na targu z przyzwyczajenia. Widocznie w Chełmnie stać ludzi już tylko na chińszczyznę... pomyśl też o tym.

       Więc zanim napiszesz drugi raz "taką żenującą wypowiedź", zastanów się na czym winna polegać racjonalna gospodarka mieniem miasta.
       Pewno to jest w Statucie Miasta , przepisach o samorządzie ....
       Zapewniam Cię, że Każdy towar może być sprzedawany ładnie..... i ęedzie sprzedawany tylko wówczas dopóki będą kupujący go ludzie.
  • Gość: do ar Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 28.04.13, 22:13
   "Pamiętam że była sytuacja gdzie Burmistrz proponował napisanie wniosku i zrobienie ładnych straganów za pieniądze z UE, lecz "wójciny" go olały..." mozesz napisać kiedy padła taka propozycja?
   • Gość: . Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.13, 22:29
    www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120425/INNEMIASTA03/120429500
    "Sami targowiska nie zafundują
    - Głosy, po co remontujemy rynek i Grudziądzką odzywają się , ale to darmowe pieniądze, jak tu nie brać?! - mówi Mariusz Kędzierski. - Handlujący na rynku zgodzili się zostać przy "Biedronce”, a ja stworzyć im dobre warunki. Nie ogrodzę terenu, na rynku też nie było płotu. W projekt "Mój rynek” nie wchodzimy, bo nie stać nas na wkład własny. Wójtowie nie chcą dołożyć. Miasto nie zbuduje straganów za miliony, by mieszkańcy gmin za darmo handlowali.

    Na płycie rynku pojawią się stylowe stragany, ale wykorzystywane będą pod handel tylko podczas miejskich imprez, np. Jarmarku Jaszczurczego."

    25 kwietnia 2012
    • Gość: gosc Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.04.13, 00:18
     Za co sie nie zlapie to sie kompromituje ten nieudacznik specjalista od fikolow a moze by mu nieswiezy oddech zmierzyc z rana
    • Gość: Nie stać Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 11:35
     Jak pokazuje zycie - nie stac nas na wklad wlasny , by zbudowac targowisko z prawdziewego zdarzenia , za to na kare za nielegalne targowisko i czyjes chyba balaganiartwo to juz kase znajdziemy .
     A moze strach ze przy rygorystycznym Regulaminie Chelminskim nikt tam nie zechce handlowac????
     I miliony darmowe wyrzuceone w bloto.

     Jak widac bunt targujacych i chec powrotu na Rynek i widac co stanelo na Rynku to mam zastrzezenia co do prawdy zawartej w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi Burmistrza.
     Chyba cos zmanipulowales ???

     Czy na rynku ktos za darmo kiedys handlowal?????
     Gdzie powstaly tam stylowe stragany???
     Kto zgodzil sie zostac na targu przy Biedronce???????
     • Gość: Nowa tradycja Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 11:51
      Jak spojrzec wstecz miasta kiedys powstawaly korzystajac z Prawa Chelminskiego.
      Chelmno bylo slawne.
      Dzis tworzymy nowa tradycje - regulamin targowiska .

      Proponuje opublikowac w mediach nowy Regulamin Chelminski Targowsika, by tez mogly z niego czerpac wzorce inne miasta jak kiedys ... mam nadzieje ze sie nie skompromitujemy i tez bedziemy slawni z dobrego prawa a nie bedziemy "slawni inaczej".
      • Gość: Placowy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 12:01
       Na pewno p. placowy zadbał o odpowiednie standardy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

       Na pewno nie bedzie oszukiwania na ilosci zajmowanych stolow a placonych za nie oplatach , bo kazdemu .. da sie jeden stol.
       Jak nie bedzie dodatkowych straganow to latwo bedzie rozliczyc ile powinno byc oplat w kasie miasta ... itp.
       • Gość: Kupiec Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 18:02
        Żeby w XXI wieku ludzie obawiali się jakiegoś regulaminu!!! Co Wy tu ludzie wymyślacie.
        Chyba on ma umożliwiać rozwój normalnego handlu na targowisku a nie uniemożliwiać, utrudniać , no nie???

        Chyba nie doceniacie naszego dobrego P. Burmistrza. Jak on zatwierdził regulamin to na pewno będzie wszystko OK dla kupców i wróci handel na Rynek jak prawie wszyscy marzą.
        Jak widać w Urzędzie Miasta też nie nakłada zbytnich rygorów. Pracownicy się nie stresują, mają dogodne warunki .. a tam na pewno też muszą mieć jakiś regulamin Burmistrza dotyczący pracy urzędników.
        To w końcu dobry nasz człowiek. Zaufajmy mu ...
        Już wkrótce zobaczycie... jaki jest dla nas kupców dobry .
  • Gość: abs Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 30.04.13, 14:59
   Dzisiaj sesja Rady Miasta , jak państwo myślicie mam na myśli zarówno mieszkańców Chełmna jak i kupców, czy niezły ,jak na tę chwilę nowy Regulamin Targowiska zostanie przyjęty.Niestety nie mogę oglądać sesji bezpośrednio (względy techniczne) i dzisiaj nie będę wiedziała jak zagłosowali radni, którzy podobno byli bardzo zaangażowani i bardzo pomocni w nasz powrót na płytę Rynku (zwłaszcza mój "ulubieniec" radny M.Stachewicz).Jeśli mogłabym ,to bardzo proszę państwa o jakąkolwiek informację,za co z góry bardzo dziękuję,a swoją drogą trzymam mocno kciuki.Pozdrawiam.
   • Gość: mieszkaniec Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.xdsl.centertel.pl 01.05.13, 19:25
    no to będzie znów syf i bałagan bo ktoś tam wraca na rynek , a był taki spokój
    • Gość: mieszkanka Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 02.05.13, 00:40
     mam nadzieję, ze tych starych lumpów i powyginanych butów zabronia im rzucać na stragany - bo to była żenada jakich mało. :(
  • Gość: tolek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 08:01
   Regulamin został przyjęty. Nie będzie: handlu starą odzieżą, namiatów, łóżek polowych itp. radny Stachewicz wymyślił natomiast, że kupcy koło Biedronki powinni płacić o wiele mniej za stoiska niż ci z rynku.
   • Gość: cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 10:23
    Bardzo dobrze wymyślił!
  • Gość: do cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 11:55
   Oczywiście tak szybko zgadzasz się na ten pomysł. Mam nadzieję że tak samo szybko zgodzisz się na wzrost podatków bo przeciesz w jakiś sposób trzeba będzie uzupełnić braki w budżecie miasta spowodowane zmniejszeniem opłat.
   • Gość: cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 13:18
    Prosta sprawa. lepsze miejsce=większa stawka.
    • Gość: abs.do cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 02.05.13, 16:38
     Propozycja nowych stawek dla handlujących na Rynku to odpowiednio 6 zł dla działkowców ,10zł dla rolników,21zł dla kupców za 1stół (2,5 m2),przyznają państwo, ze stawki nie są niskie w porównaniu ze stawkami jakie w tej chwili płacą kupcy zajmując o wiele,wiele większe powierzchnie. Jeśli zaś chodzi o atrakcyjność obu tych miejsc to proszę pytać radnego M.Stachewicza,który to dokładnie,nam kupcom,wyjaśniał w czasie niekończącego się monologu,jakiż to atrakcyjny teren przeznacza się pod handel,mało tego przyznał ,że nawet był zły na Burmistrza ,bo przecież ten atrakcyjny teren można było korzystnie sprzedać,a dokładnie było to 18.10.2012r.(czwartek).Drogi cch,nie spieraj się z radnym M.Stachewiczem co do atrakcyjności miejsc targowych ,bo czasami możesz być następnym grzdylem ,któremu przyp............,czego absolutnie nie życzę i serdecznie pozdrawiam.
     • Gość: ADR Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.centertel.pl 02.05.13, 16:58
      Stachewicz to niech sie zjmie praca w szkole i przestanie snuc swoje idiotyczne pomysly.Jesli chce sprzedawac prosze bardzo ,ale wlasne nieruchomosci.
  • Gość: do cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 16:17
   To jednak przyznajesz, że lepszym miejscem do handlu jest płyta rynku a nie tak jak chciał burmistrz teren po PKP.
   • Gość: cch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 02.05.13, 17:19
    To nie jest miejsce na targowisko. Dla tego powinno kosztować dużo więcej niż w miejscu odpowiednim ku temu.Tak po za tym dlaczego ceny nie są równe dla wszystkich? Znowu rolnicy mają niczym nieuzasadnioną ulgę i znowu kupcy są wydymani we własnym mieście.
    • Gość: abs. docch Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 02.05.13, 17:53
     Mylisz się drogi cch, my prawdziwi rolnicy nasze produkty sprzedajemy w cenie 1zł,2zł,3zł,kupcy przemysłówki mają inny towar i ceny w dziesiątkach zł,dlatego akurat w tym przypadku nie może być równych opłat,a chełmiński Rynek jest stworzony do handlu.Jesteś zapewne młodym człowiekiem i być może nie rozumiesz ,że handel to nie tylko handel,ale także spotkania,rozmowy uśmiechy,cała ta atmosfera jest nam po prostu potrzebna ,bo życie wielu z nas mówiąc szczerze jest ciężkie i to zarówno nas sprzedających jak i Was kupujących.
     • Gość: gość Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: 89.231.148.* 02.05.13, 23:15
      Halo prawdziwych rolników na rynku w tej chwili nie ma wszyscy zaopatrują się na giełdach albo i w marketach jak jest promocja !!!!!!!!!! Prawdziwi są tylko w sezonie i nie rozumiem dlaczego ludzie mający duże stoiska warzywne są uważni za rolników .Opłaty dla nich powinny być takie same jak dla odzieżówki .
      • Gość: es Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 03.05.13, 00:09
       to prawda, sezonowi są rozpoznawali, mają mały asortyment, ale też uznanie i poszanowanie klientów :) tylko ich mi brakuje ..........
  • Gość: gość Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 03.05.13, 08:13
   Dla mnie to proste radny Stachewicz robi sobie kampanie i szuka zwolenników wśród kupców przed kolejnymi wyborami. Dlatego chce zróżnicowania opłat.
   • Gość: abs.do gości Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 03.05.13, 09:48
    Zgadzam się całkowicie z moimi "przedmówcami", my rolnicy rzeczywiście jesteśmy rozpoznawalni,naszym stałym i długoletnim klientom oferujemy tylko to ,co urodzi nasza ziemia -polskie warzywa , owoce i kwiaty , nie banany ,mandarynki,pomarańcze,tylko ziemniaki,marchew,kalafiory ,jabłka ,gruszki ,śliwki,piękne astry, gladiole,a hodowcy jaja ,twaróg,masło,śmietanę i rzeczywiście jest to sprzedaż sezonowa w moim przypadku od końca sierpnia do , w zależności od wielkości zbiorów(w tym roku jeszcze nie można powiedzieć jakie będą wysokie),a handlarzy warzywami jest niewielu ale także mają swoich klientów i także są potrzebni,aby klient miał prawo mądrego wyboru. A klientów wbrew pozorom mamy mądrych i wiedzą gdzie się zaopatrywać. Pozdrawiam wszystkich.
  • Gość: do abs Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 03.05.13, 10:15
   Popieram całkowicie rolników sprzedających na targowisku. Najważniejsze żeby niektórzy radni nie wykorzystywali targu do uprawiania polityki (zmniejszenie opłat)
   • Gość: groby Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.centertel.pl 03.05.13, 11:04
    Popierajmy wszystkich handlujacych i dajmy im rowne szanse.Dla kazdego z nich to podstawowe zrodlo utrzymania "byc albo nie byc".Radny Stachewicz niech sie lepiej zamknie i przestanie prowokowac niemadrymi pomyslami.Przed wyborami napewno mu podziekujemy , zrobimy liste jego "pomyslow" i "dokonan "na rzecz miasta.
  • Gość: do groby Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.adsl.inetia.pl 03.05.13, 11:19
   Popieram "Orlik" - przeciwko, oszczędnośći w budżecie miasta - przeciwko, targowisko - przeciwko, absolutorium dla burmistrza - tu głosuje zawsze za.
  • Gość: Pytanie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.tvgawex.pl 04.05.13, 13:44
   Od kiedy handlujący wracają na Rynek ?
   • Gość: Farsa Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 22:12
    Co jeszcze możemy dla ciebie zrobić???????

    słowa niby jak z reklamy

    może obniżymy abonament ...... czytaj placowe przy Biedronce


    Tylko czemu ?? Tak wszyscy tam niby chcieli zostać, tak im te stoły odpowiadają, płacą pewno za jeden a zajmują kilka ??? Co niby więc uzasadnia tą obniżkę??
    Jako mieszkaniec Starówki proszę sowich radnych , by na Rynku nie było drożej. Kryzys dziś dotyka wszystkich a tam przecież takie rygory, nieprzemyślane stoły itp???


    • Gość: Rynek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 22:25

     A może niechby się tan najaktywniejszy radny zainteresował znowu łamaniem prawa lokalnego na chełmińskim rynku. Jeszcze nie handlują kupcy a prawo już łamane!!!!!
     Oj nieładnie to taki zły przykład ....

     Ktoś nielegalnie ( chyba ) postawił piwiarnię na rynku w miejscu do tego zabronionym.
     Na tym terenie w planie są " usługi kultury " .
     Ogródki piwne mogą być tylko przy fontannie!!!!!!

     No chyba, że dla tego radnego kultura kojarzy się właśnie z piwem a prawo lokalne jest w Chełmnie interpretowane w zależności od adresata !!!!!!!!!!!!
     To po co straszyć ludzi , że prawa lokalnego łamać nie wolno???

     Być może to jednak znak, że kupcy też będą mogli bezkarnie prawo lokalne i wszelkie regulaminy łamać.
     Przykład zawsze idzie z góry. Zawsze będą mogli powołać się przecież na to , że ogródek też stoi gdzie chce a nie tam gdzie powinien.

     Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury planu miejscowego, bo pamięć nieraz już zawodzi ...    • Gość: Do farsa Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 23:38
     Ma zniechecic do targowania na Rynku.

     By pokazac ... a po co bylo tyle krzyku, patrzcie nikt nie przeszedl tu handlowac , jest usprawiedliweinie do zaplaty kary za legalizacje, tylko przy Biedronce chce byc kupcy
     • Gość: Kampania?? Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 23:58
      Oj widze dziwne to podejście radnych ... czyzby teraz juz ruszyla kampania,
      robcie moze liste - kto na burmistrza, kto na radnego .... cala naprzod!!!!!
      Uwaga - ilosc miejsc ograniczona ,
      kazdy glos wybory na wage zlota, nawet moze powalczmy teraz o tego kupca, ktorego przez rok wodzilismy za nos....

      A moze najpierw pochwalcie się co pozytecznego zrobiliscie w czasie tej kadencji????
      Ewentualna pusta retoryka, czy ewentualne " tylko podnoszenie reki przy glosowaniach" , czy ewentualne krzyki na spotkaniach z mieszkańcami , czy ewentualnie krzyki w redakcji ,czy ewentualnie poniżające wypowiedzi w stosunku do innych ( mieszkańców, czlonkow Wysokiej Rady) niestety chyba nie przemawiają o atrakcyjności kandydata...
      Smutne ......ale prawdziwe....
      • Gość: Pi Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.13, 11:20
       Z kimkolwiek rozmawiam to sie zrazil do mr fikolka.
       Ze mozna miec tak niski iloraz inteligencji?!
       Juz nikt go nie wybierze.
       Kupcy! Wracajcie na rynek!
       • Gość: Przestrzeganie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.13, 12:57
        Regulamin, regulaminem, ale jak widać chyba te przepisy stosować chyba można dość luźno : sztuczne kwiatki z kiosku rozeszłyby się po całym rynku, ale jest ich niestety za mało, skrzynki ze sklepiku warzywnego zajęły by cały chodnik, ale lidzie muszą gdzieś przechodzić, stoliki z piwem zaparkowały w miejscu niedozwolonym, może zajęły by większa powierzchnię ale trawy zielonej zabrakło i ...... nikomu to nie przeszkadza.

        Wszystko pod czujnym okiem Wielkiego barta śledzącego pilnie monitoring .
        • Gość: Opłaty Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.13, 13:16
         Kupcy nie bójmy się wysokich opłat na Rynku. Jak widać P. Burmistrz jest wyrozumiały i wie , że jest kryzys, drogie paliwo, koszty wytworzenia, ZUS itp...
         Ten Pan , który wnioskował o obniżenie czynszu na targowisko przy Biedronce może się pomylił. może coś zapomniał , może nie zabrał kartki co miał napisane... pewno chodziło o obniżkę cen targowych na Rynku. To by było przecież logiczne.
         Rynek mimo, że jest wyjątkowy to ludzi teraz na nim niewiele. Pan Burmistrz jako dobry gospodarz napewno wie , że odczują ten dłuuuuuuugi powrót targowiska na początku i sprzedawcy piwa i kupcy. Stąd pewno ta super promocja.
         Już są pierwsze zwiastuny obniżek opłat na Rynku. Za ogródek piwny cena została obniżona w tym roku o około 25 % w stosunku do poprzednich lat ( dla porównania : zarządzenie Nr 9/2010 rok i obecne Nr 62 /2013 P. Burmistrza - pewno jest gdzieś w internecie na stronie Urzędu Miasta )
         Myślę, że niemożliwe , by ceny promocyjne dotyczyły tylko sprzedaży alkoholu na Rynku i myślę, że nie wynikają z sympatii dla sprzedawców piwa , bo to by była dziwna, niesprawiedliwa polityka, sprzeczna z odczuciami społecznymi i sposobem gospodarowania mieniem publicznym, a są przejawem dbałości o wszystkich handlujących.
         No i super. Dziś jak są ciężkie czasy potrzebujemy wsparcia. Nie nasza to w końcu wina, że miasto już tyle straciło z powodu niemożliwości powrotu tam handlu zaraz po postawieniu pawilonów.
         • Gość: Szary Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.13, 13:42
          Gdzie tętniące serce Chełmna?
          Targowisko pod biedronką wydaje się byc jakas farcą.
          Powinno być całkowicie zlikwidowane - kto zapłaci kare za nieprawnie postawione pawilony?
          Nie zgadzam sie aby z moich ciezko zarobionych podatkow placic za glupote i nieudacznictwo osob odpowiedzialnych za zaistniałą sytuacje!
          A teraz probują zniechecic kupcow do powrotu na rynek wysokimi oplatami...
          • Gość: Szary do kupców Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.13, 13:51
           P.S. Kupcy nie dajcie się!
           Ja zrozumiałem i sądze że wiele innych osób również-że jesteście ważnym stałmym elementem rynku!
           Tak jak dotąd nie postawiłem nogi na targowisku miejskim pod biedronką to gwarantuję że na rynek z miła chęcią będę na zakupy szedł!

           • Gość: Hotel Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.13, 18:17
            Tez chadzalem na Rynek a jeszcze nie bylem na targowisku przy biedronce i nie wiem ale juz go nie lubie i wcale mnie tam nie ciagnie, z okien samochodu wyglada troche jak jakas stara gielda - taki powrot do obrazow z przeszlosci, nie zacheca.

            Proponuje ten teren po tym targowisku sprzedac na fajny hotel. Nigdy chyba nie doczekamy sie odbudowy hotelu przy Rynku . A brak sieciowego hotelu to niestety brak turystow.
            I beda sie mialy gdzie te tlumy turystow zatrzymywac.
            Taki :
            Hotel ................................dla zakochanych...coz za prosta promocja miasta .
            • Gość: abs. do wszystkich Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 05.05.13, 19:44
             Drodzy Państwo,nawet nie zdajecie sobie sprawy,jak Wasze wpisy działają osobiście na moją osobę ,to miód na moje serce.Po 20 latach pracy na Rynku doczekałam się tak miłych słów,że chcecie naszego powrotu, a tym z Państwa ,którzy zawsze byli z nami a ze mną w szczególności chciałam serdecznie podziękować. Nie ma jesze zgody Burmistrza,ale czekaliśmy od jesieni ,to poczekamy jeszcze troszkę,może się weżmie i spręży w swoich działaniach.Jeszcze raz dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam.
             • Gość: Jednosc Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.13, 20:35
              Trzymajmy sie razem, w jednosci przeciez sila - to haslo nadal sie sprawdza... trudno walczyc i robic cos w pojedynke ... marze by zobaczyc wreszcie zapelnione stragany , to nic ze ktos moze nie pomyslal do czego maja sluzyc , damy rade , najtrudniej jest zaczynac
              Nie moge sie doczekac kiedy wreszcie targowisko bedzie targowiskiem?????
              Chociaz wielu z nas dlugo sie wydawalo ze wybudowane targowisko to przeciez targowisko , ze w Chelmnie na rynku zawsze musi byc targowisko to jednak nadchodzily rozne ciemne chmury i rozne wichry dziwnie mieszaly . Teraz czekamy na slonce , na szczescie juz sie zaczelo pojawiac

              Po dlugim wekendzie urzednicy zapewne ze zdwojonym zapalem zabiora sie do pracy...
              Mi napisanie kilku zdan zajelo teraz 5 minut.

              DO ZO BA CZE NIA kupcy i kupujacy Pozdrawiam niech Rynek wreszcie zacznie ozywac!!!
              • Gość: Wybory Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.13, 21:21
               Ludziska można się tu u Was dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
               Przeczytałem tu że pewien radny już w 2012 roku cenił bardzo teren przy Biedronce i teren ten nadawałby się jego zdaniem pod hotel..... też tak uważam - jeżeli więc nie zmienił swojego zdania i nadal uważa że szkoda tego terenu pod targowisko to mam nadzieję, że coś zrobi w tym zakresie.
               Trzymam za niego kciuki.
               Hotel bardzo by się w Chełmnie przydał. Ceny apartamentów są u nas wysokie a mało kto wie , że można nocować np. nad Starogrodzkim. Tego ośrodka nie ma chyba w bazie noclegowej nawet jako hostel. Zresztą jego nazwa nie kojarzy się nijak z nocowaniem.
               Mam nadzieję, że to co tu pisaliście o tym radnym to prawda i jeszcze mam nadzieję, że tacy radni szybko nie zmieniają swoich poglądów (bo tacy zmienni jak chorągiewki na wietrze są mało wiarygodni i strach na nich głosować , bo w zasadzie nie wiadomo dokąd zmierzają.. co zrobią) .
               Pozdrawiam ,mam nadzieję, ze wkrótce mieszkańcy będą mieli w Chełmnie targowisko na rynku o czym tu piszecie a turyści będą mieli fajny hotel, prawie w centrum miasta.
               Uwierzmy, niech marzenia się spełniają!!!!!!
               • Gość: placowy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.05.13, 21:46
                Panu Stachewiczowi za to cale macenie i nieprzychylnosc dla targowiska na rynku, podziekujemy w odpowiednim czasie.
                • Gość: Gacie do Placowego Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 21:43
                 A może jakieś fajne " okolicznościowe suveniry "dla " najbardziej zasłużonych", może zapakowane w takich fajnych szmacianych workach (one są używane nawet przez największych estetów ) ???

                 Pozdrawiam

                 • Gość: Do placow.-godz 0 Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 22:02
                  A może ktoś wie na co jeszcze czekamy i kiedy wreszcie wybije GODZINA ZERO ????

                  A może okaże się , że KTOŚ ma JESZCZE jakiś CIEKAWY pomysł : Unia - już była, konserwator - też, złe stoły i niechęć kupców już przerobiona, Regulamin - też chyba pasuje, opłaty- jak czytałem wyżej - w tym roku są na Rynku promocyjne ( przynajmniej na razie jakie ustalono za dzierżawę pod ogródki piwne i są podobno dużo niższe niż były w poprzednich latach, więc chyba promocja dotyczy też kupców ) więc też nie zniechęcą , teren przy Biedronce podobno za cenny na targowisko .......
                  taka dziwna cisza.... aż się boję pomyśleć, że znowu coś " stanie na przeszkodzie" .
                  No tak. Trochę na pewno jeszcze pracy do wykonania . Trzeba przygotować Zarządzenie.
                  Na lokalizację targowiska przy ulicy Dworcowej potrzeba było napisać aż trzy zdania :
                  Cytuję ( pisownia jak w oryginale) :
                  "§ 1. Ustala się z dniem 7 sierpnia 2012 roku lokalizację targowiska miejskiegow Chełmnie, przy ul.Dworcowej.
                  § 2. Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Wydziału Gospodarki Miejskiej
                  i Ochrony Środowiska
                  § 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia."


                  PS.1. A tak między nami może to Zarządzenie wyżej wskazuje kto je miał wykonać .... a wyszło jak wyszło .... kara za legalizację do zapłaty????
                  Ale jeżeli targowisko "powstało" w dniu wydania zarządzenia o lokalizacji to rzeczywiście Pan Kierownik nie miał szans, by dochować terminów.... odpowiednich zgłoszeń, czy pozwoleń i dziś mamy niezły pasztet..

                  PS 2 Jak widać lokalizacja targowiska jest dość elastyczna "ulica Dworcowa "jest dość długa , może by to mogło być " targowisko ruchome" każdy mieszkaniec Dworcowej by był może zadowolony , raz tu , raz tam i może nie trzeba by tych kar ogromnych wtedy płacić...


                  • Gość: Zapytanie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 22:04
                   Czy ktoś drodzy Państwo pamięta kiedy dokładnie zaczęliśmy handlować przy Biedronce?
                   Może by jakiś mały jubileusz wyprawić.
                   Pozdrawiam
                   • Gość: ooo Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 06.05.13, 22:54
                    teraz jest tak pięknie na naszym rynku i to ma się zmienić :( dlaczego?????? tylko sezonowi i kwiatki........., albo uporządkowane stoiska, reszcie mówimy - nie!
                    • Gość: Gacie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 23:01
                     My też , my też , my też chcemy być ładnie sprzedawane, przecież nie jesteśmy tylko do ... brzydkiego sprzedawania. Małe też może być piękne - oj - poszukaj sobie - są w sieci takie fajne nasze fotki , w różnych pozycjach, też na stole!!!! Może nas polubisz , choć troszkę!!!!
                     • Gość: Do oooo Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 23:11
                      Nie martw się - będzie porządnie, kolorowo, koronkowo, a dla Ciebie jak tak lubisz - specjalnie w kwiatki - róże, stokrotki, bławatki ....


                      ( Nie martw się się .. używanych nie będzie ...)

                      Ps - a sprzedaż piwa na Rynku pod namiotami nie zakłóca Twojego poczucia piękna????????????????? A może lubisz te nazwy co promują??????
                      • Gość: ooo Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 06.05.13, 23:27
                       dziękuje za zapewnienia :) jakże się cieszę :) :) :) hurra hurra !!!! na rynku pijam tylko cappy - więc nie mam rozmiękczonego mózgu :) Buziaki :)
                       • Gość: Do wszystkich Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.13, 18:36
                        Czy ktoś z Państwa wie co stoi na przeszkodzie w wydaniu zarządzenia o handlu na Rynku????

                        Słyszałem , że będzie natychmiast po regulaminie.
  • Gość: abs Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 07.05.13, 11:59
   Początek maja ,to prawie jak święta ,tyle wolnych dni od pracy (ja nie mam tyle szczęścia,jak to mówią :kto ma ziemię ten nie ma świąt), więc dajmy decydentom jeszcze trochę czasu, chyba ,że ................znowu coś stanie na przeszkodzie. Natomiast odpowiadając na pytanie któregoś z poprzedników,jeśli dobrze pamiętam to handel przy Biedronce rozpoczął się pod koniec lipca,ale głowy nie dam,ja pracę na tym "pseudotargowisku" rozpoczęłam 26.08.2012r. -sezonowo, bo jestem prawdziwym rolnikiem tylko i wyłącznie ze swoimi płodami. Pozdrawiam
   • Gość: abs Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 07.05.13, 19:28
    Oportunizm co poniektórych osób,ale tak właściwie 25.04.2013 r Burmistrz powiedział nam na spotkaniu przy Biedronce,że wyda zarzadzenie ,jeśli Rada uchwali Regulamin ,a czy został uchwalony ,może ktoś wie ,bo ja nie wiem,za dużo było wolnych dni i dopiero się rozkręcają.Pozdrawiam
    • Gość: Do abs i Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.13, 21:08
     Podobno ( jak podaje Czas Chełmna ) część z kupców była na sesji. Może coś napiszą??? Chyba , że jeszcze ni minął im szok po tym spotkaniu ....
     Jak czytam w ostatnim numerze Czasu Chełmna, to regulamin przyjęto, ale podobno " niektórzy próbowali wtrącić swoje trzy grosze . Z dalszej części wynika, że chodziło chyba o radnego Stachewicza , który wystąpił chyba jako obrońca "uciemiężonych" handlem przy Biedronce i poprosił by obniżono dla nich opłaty targowe. (O tych na Rynku nic niestety nie wspomniał - może na tym ma polegać ta zgoda i sprawiedliwość).
     Nie uzasadnił czym to niby jest uzasadnione, bo sam chyba uważał ten teren jako super atrakcyjny. . Powiedział też pełne treści zdanie cytuję Czas Chełmna:
     " ludzie zostali niepotrzebnie skłóceni przez " obrońców nie wiadomo czego " .

     Ja nie wiem tylko czy to "nie wiadomo co " to nie czasami nasi kupcy, handel na Rynku, ciężka powszednia praca wielu ludzi.... sprzedaż plonów, walka o byt , o chleb dla rodzin...

     Zastanawiam się też nad zachowaniem , bo czy przez przypadek nie miało na celu skłócenia ludzi wykrzykiwanie w Relaksie,obiecanki tam o darmowych projektach pawilonów, nierówne traktowanie kupców na Rynku i przy Biedronce pod względem treści Regulaminu, wnioskowanie o obniżenie opłat tylko dla tych przy Biedronce....opowiadanie albo wszyscy wracacie albo nikt...... nonszalanckie wypowiedzi... straszenie regulaminem......długie zwodzenie , czy będzie handel, czy nie, kto będzie mógł a kto nie, czym będą mogli, jak będą mogli itp... a to przecież są normalni , zapracowani ciężko ludzie, którzy chcą handlować na Rynku a traktuje się ich...

     Bardzo mnie razi traktowanie ludzi i ich problemów jako "nie wiadomo co... " ale może to zależy od mojej kultury osobistej, wrażliwości na potrzeby zwykłych ludzi.... i przekonania, że nie powinno się manipulować zwykłymi , prostymi może ludźmi w dziwnej walce o zniszczenie życia handlowego na naszej pięknej starówce... w imię w zasadzie .... nie wiadomo czego.
     • Gość: abs.do poprzednika Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 08.05.13, 09:15
      Dobry, mądry , rzetelny,prawdziwy i chwytający za serce wpis.Bardzo dziękuję, a teraz obejrzę i posłucham ostatnią sesję (nareszcie się pokazała w internecie). Pozdrawiam.
      • Gość: Urzędnik Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.13, 21:41
       Czy ktoś słyszał????
       Lokalna plotka niesie , że zanim pozwolą na handel na rynku ma powstać ..komitet poparcia działań P. Burmistrza.
       Podobno obecność pracowników urzędu obowiązkowa, zwłaszcza z działów odpowiedzialnych za inwestycje, " nie dopatrzenia " przy wykonaniu targowiska przy Biedronce....
       Myślę, że taki Komitet adoracji własnej chętnie też zasilą miłośnicy przedmiotów lekkich, łatwych i przyjemnych.

       Oby tylko nie był to komitet antyrynkowy!!!!!!!!!!!!!!
       • Gość: Sesja?? Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.13, 22:14
        Czy ktoś obejrzał sesję z regulaminem do końca???????????????????????????????????????

        Ja niestety nie dałem rady wysłuchać już rozprawiań na temat ......wycinków prasowych...

        Że ktoś pisał, że ktoś słyszał, że ktoś jechał daleko , daleko z Chełmna , a ktoś nie jechał, że ktoś wiedział nie powiedział ...........brakuje mi tylko ... i za karę w kącie siedział.... ...

        Do czego my dochodzimy.....??????????????????????????????????????????????????????????????

        • Gość: Do sesji Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.13, 22:46
         Dobrze, że nie ma więcej lokalnej prasy bo by się sesja w kwietniu nie skończyła....

         Można by następną sesją zrobić na temat " zobaczmy to jeszcze raz.... co powiedział.... takie można by puszczać nie tylko slajdy ale też " fajne" fragmenty video... , może też ze spotkania w Relaksie ...prawie jak film??? No ale juz bez zacinania poproszę.

         • Gość: Ciekawe Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.13, 08:29
          Ciekawe czy nastepnej sesji przewiduje sie sprostowania do tej z 30 kwietnia, po lekturze nastepnych numerow lokalnej prasy.
          A moze na stałe taki punkt programu obrad : "plotki z prasy."

          Szkoda ze marnuje sie czas na przygotowywanie slajdow,i omawianie wycinkow prasowych a na sprawy, na ktore czekamy juz tyle nie czasu jakos nie ma...... takie to podejscie do ludzi...
          zaraz po uchwaleniu regulaminu bedzie rozporzadzenie i handlu na Rynku - - kolejne obiecanki cacanki.

          Piwko juz sie moze na Rynku sprzedawac ...
          • Gość: Do kupcow Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.13, 22:15
           Drodzy kupcy , czy to nie przypadkiem do Was P> Burmistrz sie zwracal, ze Rynek wroci niezwlocznie po sporzadzeniu regulaminu???

           Znowy daliscie sie okpic?????
           • Gość: chelminiak Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.05.13, 23:33
            Boze co my mamy za blazna to sie w pale nie miesci razem z tymi emerytami nauczycielami dorabiajacymi dietami do emerytury, naruszacie honor Tych pedagogow ktorzy uczciwie pracuja znawcy ktorzy ze swojego nic nie zbudowali wy........ac z tej Rady Miasta widzilbym Was co najwyzej przy zamiataniu ulic i to po dlugim szkoleniu
            • Gość: zbynek562 Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.30.16.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.05.13, 19:09
             Wyszło jak wyszło.Na sesji przeczytano list niektórych kupców jak to pięknie jest handlować przy BIEDRONCE.Jak wiadomo z historii najłatwiej się rządzi skłóconym narodem.Udało się to zrobić dzięki niektórym [ludziom]. W RELAKSIE wszyscy stanowiliśmy jedność[kupcy].Na pewno wtedy PAN BURMISTRZ i jego urzędnicy zrozumieli że,nie można wszystkich zignorować.Rozwiązali to najprostszym i podstępnym sposobem.Jak w wojsku nastawiono NAS przeciwko NAS.Może to zawiłe ale bardzo skuteczne do samo wyniszczenia.Niektórzy kupcy zapomnieli o możliwości postawienia ładnych straganów dla wszystkich [w RELAKSIE BYLI I PRAWNICY,RADNI,MECENASI NO I PAN BURMISTRZ] nikt wtedy nie widział żadnego problemu.Wzięto NAS sposobem [handel tylko na istniejących stodółkach].Jak z nich mają handlować handlowcy z odzieżą.Może zaproponować likwidację komputerów,telefonów,i mebelków w urzędzie miasta.I wtedy pracujcie sobie wydajnie i z radością.Niemożliwe?A handlowiec bez prawdziwego stanowiska pracy ma sobie poradzić.Możliwe?Bardzo się dziwię że, tak łatwo niektórzy [kupcy]tak tanio się sprzedali.Radość taka że,zadowoleni z targu przy BIEDRONCE tam zostaną.Chyba ze wstydu powinni się spalić przychodząc na stary rynek.A może tak jak przy BIEDRONCE dostaną najlepsze miejsca w stodółkach.Bym się nie zdziwił przecież to SWOJAKI.POZDROWIONKA
             • Gość: gość Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.smgr.pl 14.05.13, 20:44
              Pan wypowiada się w imieniu tylko kilku handlowców i wyraźnie trzeba to zaznaczyć. W Relaksie byli tylko ci, którzy mają czas, Handlowcy dla których targowisko to jedyne źródło utrzymania nie mają czasu na jakieś spotkania towarzyskie i dlatego poznano tam opinię jednej ze stron.
              Na szacunek klienta trzeba sobie zasłużyć uczciwością wobec NIEGO Panie Zbyszku ,a on to doceni i do nas przyjdzie na zakupy niezależnie gdzie będzie targowisko.
              • Gość: abs do smgr Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 15.05.13, 11:31
               Swietnie, wspaniale,weżmy się i zróbcie, załatwcie,denerwujcie się, narażajcie się bo ja nie mam czasu, a poświęcający się sprawie to niby mają go więcej. Na co człowieku liczysz,bo chyba liczysz, że ktoś ,coś za Ciebie załatwi. To nie te czasy,samemu trzeba zawalczyć,a nie liczyć na innych, ale tak przecież najwygodniej i najłatwiej. Póżniej jeszcze przyjdzie pora narzekań i oskarżeń, że nie tak to miało być,ze on zrobiłby to lepiej i szyciej,ale przecież nie miał czasu. Taki niestety z nas naród ,wszędzie "spychologia" ,zazdrość, niezadowolenie brak szacunku, dlatego mamy tak jak sobie przez wieki zapracowaliśmy. Czy można to zmienić ? A, to już każdy musi (jak ma czas ) sam nad tym pomyśleć, czego czytającym zyczę i za uwagę dziękując pozdrawiam
              • Gość: Do smgr Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:14
               O w relaksie poznano opinie wielu stron i nawet ( niestety ) ich niski poziom i brak kultury!!!
  • Gość: wer Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.13, 12:28
   Może szanowni "kupcy" i obrońcy targowiska wytłumaczą dlaczego w "Biedronce" gdzie warzywa i owoce są dużo tańsze i o takiej samej jakości ludzie je masowo wykupują a na targowisku nie.
   • Gość: do wer Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dip0.t-ipconnect.de 11.05.13, 16:22
    Dla Chelminiakow " targowisko" od zawsze bylo na rynku.Nic dziwnego ze na "szaber plac" przy biedronce nikt nie chodzi.Dziwne ze zadajesz takie pytanie,pewnie pochodzisz z innego miasta tak samo jak burmistrz i radny Piotrowski, oni tez nie wiedza jakie znaczenie mialo i ma targowisko na rynku
   • Gość: Do ver Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 16:29
    Kto gdzie kupuje - co to ma gościu do rzeczy???
    Każdy ma prawo kupować gdzie chce, na tym ma polegać zdrowa konkurencja.
    Problem tu omawiany jest dużo poważniejszy.
    Burmistrz wydał sporo naszej podatkowej kasy ,nie stosując nawet wymogów przetargowych, by wybrać najtańszego wykonawcę, by zorganizować zastępcze targowisko przy Biedronce. Nie dokonał stosownych uzgodnień budowlanych , więc na pewno przewidywał, że to targowisko nie będzie wieczne.
    (A na prawie to się chyba zna najlepiej z nas wszystkich, o czym wiele razy chyba zapewniał ).

    Wydał tez mnóstwo naszych podatkowych pieniędzy na wkład własny miasta by odbudować targowisko na Rynku.
    Są tam też unijne pieniądze, więc nie uda się ich tak łatwo bezkarnie marnować.


    Nie wraca handel na Rynek, targowisko tymczasowe przy Biedronce pewnie wkrótce zamkną??
    O co tu chodzi???
    • Gość: Do kupców Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 16:37
     Nie wiadomo dlaczego Burmistrz ma teraz problem, by to targowisko na Rynku funkcjonowało???
     Może mnie ktoś oświeci???
     Bo sam twierdzi, że jest za powrotem handlu na Rynek.

     • Gość: Do Zbynek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 16:44
      O tym , że kupców próbuje się skłócić pisano już wiele razy na tym forum.
      Z tym niestety musicie poradzić sobie sami. Nie pomoże Wam prawnik, mecenas, czy dobry radny...
      Co mieliby jeszcze zrobić? Prowadzić Was za rączkę, godzić, pytać.
      To wy musicie znać swoje cele i je realizować a nie zmieniać się w zależności od "dobroci "okazywanej , przy przydziale miejsca na targowisku, czy czegoś tam jeszcze...
      A Burmistrz jak widzicie ze swoimi pomocami łatwo wykorzystuje wasze skłócenie.
      Nie tylko Was się w to udaje wkręcacćale i tych " najmilszych " radnych ani też dali się zmanipulować.
      Wiele razy na tym forum mówiono Wam JEDNOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ.
      A wielu z was swoje... ważne , że mi dziś pozwolili stanąć troszkę lepiej....i dziś mi jest troszkę lepiej..
      Nie wierzcie w obietnice, bo padło ich ze strony ważnych już zbyt dużo, a żadna spełniona.
      Ciągle szuka się dróg by was skłócić lub wymyślić, co mogłoby stanąć przeszkodzie handlu na Rynku...
      Po podpisaniu Regulaminu miało być zarządzenie o wejściu na Rynek i gdzie jest???
      Tak Was czaruje.. czaruje ze to targowisko przy Biedronce jest dobre i najlepsze i będzie.
      Zapewniam Was - ono będzie dobre i najlepsze - od czasu jego LIKWIDACJI !!!!
      Czy ktoś rozsądny postawił by targowisko na stałe w centrum miasta w tak żenujący sposób, z resztek kamieni i resztek płytek??
      Tam nawet z wózkiem nie można jechać, nie zachowano przepisów o poruszaniu się dla niepełnosprawnych???
      Nie liczcie więc , że targowisko to przetrwa zbyt długo.
      Jak podkreślał radny Stachewicz to zbyt cenny teren by tam było targowisko, może być więc sprzedany wkrótce choćby hotel.

      Jak się obserwuje te działania , to ta polityka niechybnie prowadzi do likwidacji handlu na targowiskach w całym Chełmnie.
      Jeżeli nie wrócicie na Rynek to za chwile będziecie się pakować z terenu przy Biedronce.
      Dzisiaj na rynku stoły są jakie są , ale wg planu można dostawić ich dużo więcej.Jak będziecie na Rynku musicie sami zaproponować, czego tym stołom brakuje i jakie byłyby lepsze.
      A Wy lubicie tworzyć problemy i wierzyć naiwnie ... że władza - to musi być uczciwa.

      Oby to nie był początek końca Waszego handlowania w Chełmnie.
      Wtedy odczują to tez Ci naiwni, którym kazano " opisywać piękno" targowisk pod Biedronką.

      Ale to już będzie niestety za późno by coś zmienić.
      Radzę więc wierzyć w swój rozsądek a nie ślepo w kolejne obiecanki cacanki!!!!
    • Gość: Do zbynek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 16:49
     O tym , że kupców próbuje się skłócić pisano już wiele razy na tym forum.
     Tu niestety musicie poradzić sobie sami. Nie pomoże Wam prawnik, mecenas, czy dobry radny...
     Co mieliby jeszcze zrobić? Prowadzić Was za rączkę, godzić, pytać.
     To wy musicie znać swoje cele i je realizować a nie zmieniać się w zależności od "dobroci "okazywanej , przy przydziale miejsca na targowisku.
     A Burmistrz jak widzicie ze swoimi pomocami najwyżej wykorzystuje wasze skłócenie.
     Wiele razy na tym forum mówiono Wam JEDNOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ.
     Nie wierzcie w obietnice, bo padło ich ze strony ważnych już zbyt dużo, a żadna spełniona.
     Po podpisaniu Regulaminu miało być zarządzenie o wejściu na Rynek i gdzie jest???
     Tak Was czaruje.. czaruje ze to targowisko przy Biedronce jest dobre i najlepsze i będzie.
     Zapewniam Was - ono będzie dobre i najlepsze - od czasu jego likwidacji.
     Czy ktoś rozsądny postawił by targowisko na stałe w centrum miasta w tak żenujący sposób, z resztek kamieni i resztek płytek??
     Tam nawet z wózkiem nie można jechać, gdzie przepisy o ruchu dla niepełnosprawnych???
     Nie liczcie więc , że targowisko to przetrwa zbyt długo.
     Jak podkreślał radny Stachewicz to zbyt cenny teren by tam było targowisko, może być szybko sprzedany choćby hotel.

     Jak się obserwuje te działania , to ta polityka niechybnie prowadzi do likwidacji handlu na targowiskach w całym Chełmnie.
     Niechybnie niedługo będziecie się pakować z terenu przy Biedronce. Bo to nie jest targowisko zgodne z prawem budowlanym.

     Dzisiaj na rynku stoły są jakie są , ale wg planu można dostawić ich dużo więcej.Jak będziecie na Rynku musicie sami zaproponować, czego tym stołom brakuje i jakie byłyby lepsze.
     A Wy lubicie tworzyć problemy i wierzyć naiwnie ... że władza - to musi być uczciwa.

     Oby to nie był początek końca Waszego handlowania w Chełmnie.
     Wtedy odczują to tez Ci naiwni, którzy " potrafili" " opisywać piękno" targowiska pod Biedronką.

     Ale to już będzie niestety za późno by coś zmienić.
     Radzę więc wierzyć w swój rozsądek a nie ślepo w kolejne obiecanki cacanki...
     bo one tylko głupiemu przynoszą radość i niestety na krótko...
     • Gość: Uslugi Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 08:17
      Teren przy biedronce jest rzeczywiscie w planie miejscowym przeznaczony po uslugi wiec na targowisko tam miejsca raczej nie przewidziano. Nie slyszalem by radni mieli zmieniac plan zwlaszcza ze wazniejsi uznaja ten teren za zbyt cenny pod stawianie tam na stale bud ktore juz uznali za "straszace"na rynku. Przeciez jak sa pzestawione to nie przestaja straszyc.
      Targowisko ( narazie ) jest oznaczone w planie jedynie na Rynku, razem nawet z ustawieniem pawilonow.
      No i logiczne jest ze miasto bedzie potrzebowalo kasy na tzw wlkad wlasny przy toczacych sie wielu inwestychjach - jak chociazby rozliczenie sie za wykonanie " nowej Grudziadzkiej"
      Niestety pieniadze nie rosna na drzewach i trzeba jest gdzies znależć.
      Banki nie daja kredytow w nieskonczonosc. A juz slychac ze i Unia ogranicza nam wplaty pieniedzy.
      • Gość: Rynek kwitnie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 18:55
       Tak się martwicie , ze Regulamin a tam na Rynku jak widać można - przecież obecnie stoją i parasole i kwiatki na sprzedaż w skrzyneczkach na płycie nie na stołach i kwiaty na sprzedaż w donicach - na płycie nie na stole, nikt nie goni, nie karze - chyba więc wszystko OK.

       I tyle było strachu.
       • Gość: Nie taki diabeł Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 19:51
        Nowy Regulamin można przeczytać na stronie Urzędu ( BIP Chelmno Uchwaly) - Uchwala Nr XXXI/204/2013 z 30 kwietnia.
        Został on już ( ekspresowo ) opublikowany w Dz. Urzędowym Woj. Kuj Pomorskiego dnia 7 maja. Więc wchodzi w życie dnia 21 maja ( jak napisano w jego treści po 14 dniach od publikacji ) .

        Myślimy , że nie będzie ośmieszającego nasze miasto precedensu nadającego się jako dowcip do Teleekspresu, że wchodzi w życie Regulamin dotyczący targowiska WIDMA.

        Czy taki diabeł straszny????? zeby go nie przeskoczyć ????

        • Gość: Sklodowska Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 08:40
         Mam wielką nadzieję, że jeżeli nowy regulamin się sprawdzi , to będzie również wkrótce obowiązywał na targowisku na Dworcowej. W końcu tam działa ten sam placowy co widział błędy kupców i ustalił jak ma być by było ładnie. To chyba teraz widzi jaki nam zgotował bajzel przy Sklodowskiej. Mam nadzije ze widzi to tez nasz radny P. Jurczak, na którynm zawsze możemy polegać i cos zadziala w tym zakresie.
         My nie chcemy by obok naszego osiedla rozraslał sie taki niekontrolowany chyba kołchoz.

         W końcu jedno miasto to jedno równe prawo dla wszystkich . A nie trochę dalej od Rynku to może już być byle jak. To jest najwięcej bloków, ludzi którzy muszą "podziwiać".
         Czy w ogóle oni tu na Skłodowskiej przestrzegają jakiegokolwiek regulaminu?????

         • Gość: Do poinformowanych Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 12:51
          Chciałabym zapytać Pana placowego , lub inna osobę równie dobrze poinformowaną w sprawach chełmińskich targowisk czy już jest przygotowane zarzadzenie o handlu na Rynku???
          Mówił pan w gazecie, że będzie targowisko na rynku dzałac zaraz po regulaminie. Widać, że Pan wszystko wie Może wiec Pan wyjaśnić dlaczego jeszcze nie wiadomo kiedy zaczynamy handlować?
          Chciałabym wczesniej wiedzieć co mnie czeka, jak planować zbiory.
          Czekam z nowalijkami by tam wystartować ale bym nie chciała by towar mi się zmarnował, bo znowu będzie jakaś nieprzyjemna niespodzianka. Bo kto mi pokryje straty.          • Gość: abs. do poinformow Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 14.05.13, 15:01
           Droga moja ,musisz się uzbroić w cierpliwość,jeszcze co najmniej tydzień (jak wszystko dobrze pójdzie,jak Burmistrz się wywiąże z danego nam słowa).Nie ma rady,wszystko potrzebuje niestety czasu ,wiem my go nie mamy ,ale kogo to obchodzi .Pozdrawiam
           • Gość: Dziieki Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 15:24
            Dzieki za wiesci ale to sie naprawde nadaje do jakies prasy lub telewizji.... czekanie tylu ludzi potulne jak na zbawienie . U nas na wsi to Wójt jest dla ludzi. Słowo ważniejsze od wszystkiego.
            Przepraszam ,ale nerwy puszczają, czlowiek sie ciężko napracuje, by coś urosło poem nie sprzeda, bo urzędniki se siedzą.
            • Gość: abs.do dzięki Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 14.05.13, 15:37
             ........i mają nas rolników w dalekim poważaniu .Trzymaj się kobitko, mam nadzieję ,że wkrótce się spotkamy na płycie Rynku (ja dopiero w sierpniu, ale i tak trzymam kciuki i nie odpuszczę )
             • Gość: Czy nie wiedzą Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 18:05
              Tak, zero szacunku dla prostego człowieka, ale jak " czy się stoi czy się leży. dobra kasa się należy " to po co się spieszyć.
              Ale chyba zapomnieli przysłowia - Gdzie diabeł nie może ... ?????
              Ja tez nie odpuszczam i jeszcze tylko kilka dni cierpliwie poczekam... potem poruszam niebo i ziemię co się tu za dzieje.
              • Gość: obywatelka do wszy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 15.05.13, 14:17
               Nie rozumiem, dlaczego niektóre wpisy z 14 i 15.05 umieszczane są pomiędzy wcześniejszymi datami,czyżby dlatego ,aby nikt ich nie czytał ? Mam nadzieję , że nie, bo przez przypadek odnalazłam dość ciekawy proszę o przeczytanie smgr i abs do smgr. Trochę prawdy to tam rzeczywiście jest.
               • Gość: Kupcy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:13
                Aż się ciśnie na usta , że niektórzy kupcy to ........... nie wiedzą co chcą.

                Ale tak do końca może nie jest . Oni albo wierzą w uczciwość władzy, bo sami przecież są uczciwi. Albo bardzo łatwo poddają się manipulacji i zawsze będą powtarzać jak mantrę jakieś frazesy. Można im bardzo łatwo powiedzieć co mają mówić i oni to grzecznie mówić będą. Są ludzi co zawsze będą mieli jakieś wątpliwości, zawsze coś im nie będzie pasowało, zawsze powiedzą, że ktoś to mógł zrobić lepiej, szybciej, inaczej. Jednak sami nic a nic pożytecznego dla sprawy nie uczynią.
                Może się boją utraty miejsca pracy, może się boją, że ich eksmitują dalej od Biedronki, może się wstydzą , może się obawiają, że dokładnie rozliczą ich z zajmowanej powierzchni .
                Ale mieszają...
                Nawet nie pytani mówią .. np. mi jest tu przy Biedronce bardzo dobrze, nawet napiszą takie oświadczenie, petycję, czy co jeszcze, jak będzie trzeba to w imieniu wszystkich kupców.
                Jak nie chcą przechodzić, niech zostają. Ale niech już więcej nie przeszkadzają tym co chcą, nie mącą i nie niszczą tego dobrego co wiele osób mozolnie zrobiło dla powrotu handlu na Rynek. To nie były działania dla jakiegoś Kowalskiego , tylko dla całego naszego miasta i powiatu!!!! Kowalski może wkrótce wygra w totolotka i przestanie być kupcem a handel na rynku ma pozostać dla kolejnych pokoleń , bo taka piękna tradycja chełmińska.
                Może niech wszyscy się też zastanowią : co władza mówiła a co robiła, czy można jej bezgranicznie zaufać., że jak mówi, że to będzie na pewno to to będzie.
                Już ktoś dawno powiedział : "na pewno "to umrzemy.
                Pan placowy też raz mówi, że wszyscy się na Rynku nie zmieszczą a za moment, ale nie wszyscy chcą przejść na Rynek.
                Gadanie dla skłócenia nie doprowadza do szybkiego załatwienia sprawy.
                Może on się obawia że nie podoła zwiększonym obowiązkom?? Nie wiem o co mu chodzi.
                Może jako pracownik urzędu wie po jakie stronie powinien stanąć i jaka jest jego rola w tej grze.

                Nikt tego nie neguje, że są tacy co ich przejście na Rynek nie interesuje , jak chcą niech zostają, do czasu funkcjonowania tego targowiska przecież mogą tam handlować. Tego im tu nikt nie zabrania. Niech ludzie ( kupcy i kupujący) mają wybór.
                Jednak dlaczego w Relaksie , na wypowiedź Burmistrza , że warzywniak się może zaraz przenieść na Rynek padały słowa "tekstylnych " albo wszyscy albo nikt.. . Po co się więc wcinali. Nie chce tu cytować wypowiedzi i nazwisk.
                Po co przychodzili do relaksu ?
                Ano o tym pisałem na początku tego postu, by po prostu namieszać, bo tak kazano im pewno mówić, potem wyniki swoich wystąpień pobiegli omówić w urzędzie..

                Ten post jest o Regulaminie dla Rynku ( pewno za Regulamin przy Biedronce też się trzeba wkrótce zabrać, bo się P. Placowemu handel wymyka chyba spod kontroli ale nie czas na to dzisiaj ) więc osoby ,których to nie interesuje głowa powinna o te wpisy nie boleć.
                TYLKO PROSZĘ ZOSTAWCIE TYCH CO PRACOWALI , DZIAŁALI W SPOKOJU , MOŻE JESZCZE I WAM KIEDYŚ SIĘ PRZYDA POMOC TYCH WIELU ZAANGAŻOWANYCH LUDZI JAK BĘDĄ LIKWIDOWAĆ TARGOWISKO PRZY BIEDRONCE.
                A tym którzy chcą iść na rynek dajcie spokojnie odejść.
                Pozdrawiam
                • Gość: gość Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: 89.231.148.* 15.05.13, 15:39
                 Kupcy dokładnie wiedzą czego chcą ! Niestety przeprowadzka ta nowe stragany na warunkach nowego regulaminu jest niemożliwa ,tekstylia nie zmieszczą się na stole ,a niestety podstawą handlu jest wyeksponowanie towaru a na nowych straganach nie ma możliwości rozwieszenia towaru ,rozstawienia stojaków ,towar ma być rozłożony na stołach ,to jak wyobrażacie sobie ,bluzki,kurtki ,spódniczki itp ,wyłożone na stołach ,to nie ma sensu ,bo klient kupuje oczami a jak coś nie jest wyeksponowane to jest niezauważone .Burmistrz dobrze wiedział że jeśli będziemy mieli przejść na takich warunkach to większość zostanie przy biedronce .Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle .
                 • Gość: No Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:46
                  A czytałeś ten regulamin???? Ze zrozumieniem???
                • Gość: Do smgr Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 15:42
                 A Pan jasnowidz skąd wie w imieniu kogo się P. Zby wypowiadał??

                 Do relaksu przyszli Ci którzy przyjęli zaproszenie i ważne dla nich jest dobro Chełmna.
                 A nawet przyszło ich więcej .
                 Jak Pan pewno pamięta byli też krzykacze, podżegacze, dobroczyńcy , co mieli załatwić zaprojektowanie nowych pawilonów ( a może Pan taki poinformowany jasnowidz powie, co dzieje się w sprawie tych darmowych projektów???) Urzędnicy, którzy nie widzą o czym w Nawet po spotkaniu niektórzy mieli zapewnione dodatkowe atrakcje.
                 I zapewniam Pana , że jeżeli komuś zależy na sprawie to jest w stanie wygospodarować w całym tygodniu dla tej sprawy godzinkę .
                 W regulaminie jest , że targowisko działa do 15 , więc godzina 17 chyba nie kolidowała kupcom zainteresowanym tym problemem w pracy.

                 Więc na pewno startą czasu było pisanie dziwnych uwag.

                 Pozdrawiam , więcej wyczucia!!!
                 • Gość: Skąd Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:02
                  Ty gościu jesteś taki poinformowany, w myślach czytasz???

                  A to Ci się, nie podoba że zieloni mają niższe czynsze
                  a to twierdzisz, że Rolników na rynku nie ma
                  A to ze stoły nie dla tekstylnych

                  Maruda jakaś jesteś, czy Ty im zazdrościsz??
                  A gdzie byłeś jak projektowali te koszmarne pawilony, strach się było odezwać, by nie podpaś??? Wtedy był czas marudzenia teraz jest czas działania.
                  Nie mów za wszystkich tekstylnych i ich nie nakręcaj.
                  Jak fajne stringi będą nawet leżały na stole to i tak je kupię matce, żonie i kochance.

                  Kapcie tez umiem wypatrzeć ładne, nawet jak w kartonie ukryte.

                  Gościu nie twórz problemów, bo to może one są z Twojej winy. Taki aktywny a nie zadbał o fajne ,ładne stoły na Rynku.
                  Możesz się jeszcze zrehabilitować, stołów wg planu miejscowego ( zapewne wesz, bo wiesz wszystko i za wszystkich ) może być więcej - pokaż władzy jakie powinny być! te nowe stoły i zawalcz o nie !!! Pozostaw dobry ślad w historii Chełmna a nie tylko marudź.

                  Powodzenia wdziałniu
                 • Gość: Do smgr Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:11
                  Trochę mi zniknęło:

                  Miało być : ( w relaksie byli też ) urzędnicy którzy nie wiedzą o czyn w mieście Chełmnie ma prawo decydować konserwator zabytków a co już zostało w kwestii Rynku dawno ustalone w planie ..

                  Pozdrawiam
                  • Gość: Do zbynek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 16:23
                   Na Rynku postawiono to co widzimy. Jednak napewno wielu zainteresowanych ludzi mogło projekt obejrzeć wcześniej. napewno widział go Wasz placowy, bo on podobno nawet korespondencje burmistrza przegląda.

                   To czemu nie powiedział , nie zapytał, taki zapracowany jest z wami na tym targowisku??
                   A teraz opowiada, ze stoły nie odpowiadają tekstylnym.
                   Czemu cicho siedział.
                   Regulamin jakoś potrafił zrobić, czemu taki restrykcyjny????

                   Czy tylko chodziło, byście mogli na rynek wrócić???
                   Tak im zrobimy, że nie dadzą rady.

                   Dziś najważniejsze by handel wrócił na rynek... i pewno by było dobrze, by to was kupców nie pokłóciło.

                   Bo to inni grają Wami, niestety.

                   • Gość: Prawda do smgr Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 18:20
                    Jak Was czytam to widzę, ze FILOZOFÓW tu nie brakuje tylko DZIAŁACZY AKTYWNYCH NIE WIDAĆ.
                    A jak ktos poświęca swój czas to dostanie jeszcze reprymende.

                    Weź się gościu lepiej za nowe pawilony zamiast macic i marudzic> Widac wiesz najlepiej czego oczekuja tekstylni, ze te stoły sa trudne dla nich do handlu. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Pamiętaj przy tym jedną rzecz - stawia sie pawilony do handlowania na targowiskach a nie do tego by dzieciaki po niich latały !!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak to zapamietasz bedziesz najmadrzejszy w tym miescie.
                    Wielu waznych ludzi o tym chyba do dzisiaj nie wie.
                    I jeszcze jedno - Regulamin porządkowy targowiska ma zapewnić porządek itp. a nie uniemożliwiać handel.
                    Na Rynku ma byc ładnie a nie kretyńsko . Puste pawilony, na ktorch nie da sie handlowac.
                    Nie wiem po co wiec glosowales , zgodziłeś się by wydawac na to pieniadze??????????????
                    PS
                    Jak Burmistrz i placowy zobacza ze nie ma z tego wynajmowania kasy to napewno cos poparwia. Chyba zgodzisz sie ze mna, ze chyba tylko głupi by patrzył jak mu kasa z niewynajetych stołów ucieka , no nie?????????????????????
                    No chyba ze się myśli by tą kasę zdobyć łatwiej, podnosząc podatki od nieruchomości, opłaty targowe...... bo wyprodukowac się pieniędzy na wkłady własne w rozdmuchanych pzrez maisato inwestycjach , penseje urządników niestey nie da.
                    Jednak to się ludziom ( w tym wyborcom ) nie spodoba .
                    Misato sprzedało już (kuzynka kupiła do miasta za grosze ładne mieszkanie w bloku !!! ) pewno dużo swojego majatku i trudno jeszcze znaleźć coś do zbycia.
                    Może masz inne pomysły by zasilić miejski budżet????????????

                    Podatku od głupoty jeszcze się nie nalicza, więc to odpada...

                    Mądry by ciszył sie z kwitnącego na Rynku handlu, wynajetych ogródków piwnych

                    A co ty myslisz - Jasnowidzu.
                    • Gość: Pozytywny Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 18:45
                     A ja to myślę , ze 21 maja część tekstylnych i tak spróbuje handlować na tym co postawiono na Rynku , jak to nazywano piękne pawilony , stodółki , czy jakoś tak.

                     A ludzie z ciekawości przyjdą zobaczyć jak im się to udało, i ze nie udało ich się nijak ZNIECHĘCIĆ.

                     No i się rozbuja!!!!!!!!!!!
                     • Gość: Do prawdy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 18:57
                      Ja może nie mam pomysłu na dochody miasta ale mam pomysł na oszczędności.
                      Można by zlikwidować placowego, postawić automat , kupcy kupią bilety za handel, i niech się Straż Miejska z dwa razy na dzień przejedzie koło Biedronki i sprawdzi.
                      I tak jeżdżą po mieście i tak więc kosztów dodatkowych nie będzie.
                      Oplata za 1 stół .. zł. i gra muzyka.
                      Zobaczą, czy jest porządek itp.

                      Tak jak zrobiono z parkingami.
                      Nawet może by się dało targowe obniżyć w ramach tych oszczędności i wszyscy będą zadowoleni. i warzywniaki i odzieżówka, no nie???
                      • Gość: No Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 20:22
                       Na pewno nam się przyda każdy grosz z oszczędności , nam manna im z nieba nie spada, i nie jest łatwo tak stać na Rynku cały dzień i jeszcze o swoje walczyć.

                       Nie dość, że nie stoimy w ogonku po zasiłek to ciągle robi sie nam " pod górkę" .

                       A czy ktoś zna odpowiedź na pytanie :

                       DLACZEGO NIE POSTAWIONO NA RYNKU PAWILONÓW PRZYDATNYCH DO HANDLU??
                       Wymagania niewielkie - by były ładne i funkcjonalne,
                       Wystarczyło by przeprowadzić nami jakieś drobne konsultacje .

                       Dlaczego dzisiaj to my mamy ponosić konsekwencje jakiś nieprzemyślanych projektów?

                       Gdyby wszstko było OK to niepotrzebne by były super regulaminy , obostrzenia. Każdy byłby zadowlony i nikomu by nawet na myśl nie przychodziły folie, namioty itp.
                       Myślą, że my kupcy jesteśmy miłosnikami folii i prowizorycznych zadaszeń.

                       A my to robilismy by te budy jakoś dostosować do uzytkowania.

                       Że też nikomu nie przyszło na myśl jaka jest przyczyna tych folii , namiotów, i co nalezy zrobić bysmy nie mysieli juz stosować prowizorek.


                       NIKT z nas BY WÓWCZAS NIE POMYŚLAŁ NAWET O FOLIACH, NAMIOTACH ITP.
                       w końcu targowiska są też w innych miastach i nie ma takich cyrków jak u nas.

                       Co za ludzie się tym u nas zajmują????


                       • Gość: Kiedy Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.13, 09:05
                        Czy to prawda , ze regulamin obowiązuje już od przyszłego wtorku???
                        • Gość: abs Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.play-internet.pl 18.05.13, 13:53
                         Tak to prawda, tyle ,że zarządzenia brak ,niestety komuś się nie spieszy ,przecież wszysto teraz musi być zgodnie z prawem, przedtem nie musiało.Pozdrawiam.
                         • Gość: Zgodnie z prawem Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.13, 15:51
                          Zgodnie z prawem to regulamin dawno już by był ..                          A
                         • Gość: i zarzadzenie Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.13, 15:55
                          I zarządzenie tez by było i hanel na Rynku

                          No chyba, że w Chelmnie Rada Miasta nie jest organem stanowiacym prawo a Burmistrz jego wykonawca jak to zwyle bywa w innych miastach i jak dyktuja przepisy ...

                          Co robia radni .. straznicy prawa lokalnego???????????

                          bez obaw pozdrawim

                         • Gość: za Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.chelmno.mm.pl 20.05.13, 23:22
                          ja chcę, aby tak było jak teraz - i to jest chyba zgodne z prawem :)
                       • Gość: zbynek562 Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.31.7.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.05.13, 21:45
                        Do NO.Niestety w tej rozgrywce my handlowcy mieliśmy tyle do powiedzenia co ŻYD za okupacji.Dopiero w RELAKSIE władza zrozumiała,że my potrafimy działać wspólnie.Wtedy stanowiliśmy jedność.W panice rządzący obiecali nam stragany [robi to WĄBRZEŻNO,PRUSZCZ POM.]i to z dotacji URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO. Mogliśmy to ugrać.Ale wykorzystano tu SWOICH.Oni celowo nas skłócili.Kto teraz będzie się liczył z nami. SKŁÓCENI mamy znów tyle do powiedzenia jak pisałem na początku.Zawsze myślałem, że wszyscy handlowcy są honorowi [to był mój zasadniczy błąd].Górę u nie których wzięła prywata.A może chcieli wziąć się za politykę.To im się udało.Dziś polityk potrafi tylko skłócić masy,a póżniej rządzenie to drobnostka.Najgorsze,że CHEŁMNO jako miasto na tym dużo traci.Nie będzie wpływu z rynku,podniesie się czynsze,opłatę za wodę i ścieki.Tak to odczują mieszkańcy CHEŁMNA. A z tym parkomatem,byśmy w nim wykupywali postojowe to trafiony pomysł.
                        • Gość: Honor Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.13, 23:15
                         Panie Zbynek wierzył Pan do końca , że każda władza ma honor i każda władza działa uczciwie. Ludzi staramy sie oceniac naszą miarą.....
                         Ja uważam:
                         Kupcy służą tu do maniplacji. Nie można ich winić, że dają się skłócać . Targowisko to ich życie i ich chleb i chcą jakoś przetrwać. Wiedzą, ze łaska pańska na pstrym koniu jeździ więc wiele razy robią, mówią może co władza by chciała usłyszeć.
                         To, że się wykorzystuje, nasyła czy co tam jeszcze to przecież chyba wina decyzyjności w naszym mieście.
                         Mam wrażenie , że zawsze szuka się winnego, który by odpowiadał za niefortunne decyzje, błędy ... nawet się wydaje kasę na remont targowiska ( nie myśląc o jego funkcjonalności ) a potem się tłumaczy, że to nie jest targowisko, potem sie dopiero zastanawia czy będzie mogło funkcjonować jako targowisko ....... rada miasta wydaje regulamin, chyba troche pod dyktando potem ma byc zarzadzenie, potem znowu cisza .....

                         Ale w gruncie rzeczy przez to poznajemy jaka jest ta nasza władza, czy liczą się ludzie, dobro miasta ...

                         Panie Zbynak jest nadzieja :
                         władza tez może się opamiętać albo
                         władza może się zmienić.
                         Już wielu mieszkańców miasta otwarcie mówi , że nie wybiera się władzy, której nie można było ufać.
                         Nie mówię tego by skłócać ale pokazać w jakich realiach żyjemy i jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo jetem członkiem tej społeczności .
                         Tez zaufałam tej władzy i niestety mnie zawodzi i jest mi chyba trochę wstyd , że jak nasza rada miasta decyduje w planie miejscowym o istnieniu targowiska na rynku, potem ustala regulamin jego funkcjonowania a jest ktoś kto chce to wszystko burzyć.... nie biorąc chyba pod uwagę, że wkrótce to mieszkancy mogą się wzburzyc.
                         Pozdrawiam
                         Zawsze po burzy wraca słonce........


                         • Gość: Wazne Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.13, 14:51
                          Zgadzam sie z poprzednikiem i chcialbym dodac, ze targowisko ktore powstalo na Rynku nie jest wlasnoscia prywatna tylko wlasnoscia naszej gminy , dzisiaj ma ono sluzyc konkretnym kupcom i konkretnym kupujacym , ale przeciez zbudowalismy je nie tylko dla dzisiejszego Kowalskiego czy Kowalskiej ale tez dla nastepnych pokolen : kupcow i kupujacych ,moze nowych mlodych ludzie , ktorzy nie mogac znalezc pracy zajma sie handlem, zadaniem zarzadzajecego bedzie stworzenie obu tym stronom jak najlepszych warunkow dla handlu, bo tylko takie dzialanie jest postrzegane za jedyne racjonalne , sensowne i uzasadnione.

                          Cala inna tworzona otoczka wydaeje mi się tylko manipulacja sluzaca jak to okreslil jeden z radnych "nie wiadomo czemu". Mysle , ze jezeli jest targowsko ciszmy sie ze wreszcie ozyje i przestanmy stwarzac problem kłotnie jak " podpuszczane przez doroslych " dzieci tylko POSTARAJMY SIE TE PROBLEMY ROZWIAZYWAC. by bylo tylko lepiej.
                          To nie kupcy ustalili projekt "stodolek", to nie z nimi prowadzono konsultacje, , to nie kupcy ustalili regulamin ale to oni dzis musza sie dostosowac do tych warunkow jezeli chca wrocic na Rynek.
                          Czarodziejska rozdzka nie zmeini w jedna noc tych " stodolek " w funkcjonalne stoly.
                          Poprawa wymagac bedzie na pewno wiecej czasu, racjonalnej pracy i woli, wspolpracy obu stron.
                         • Gość: Popieram Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.13, 20:00
                          Jestem "za "
                          Dozobaczenia jutro na rynku, Bardzo dobrze, że zaczynamy wreszcie handlowac na targowisku na Ryku.
                         • Gość: scg Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 15:45
                          Jak tam handelek na rynku? Jakoś nie widać większego zainteresowania. A taki był lament.
                         • Gość: Kto ty Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 18:01
                          Jeżeli zły Regulamin jest twoim udzialem i twoim sukcesem to przyznam ze ty nie juz jestes moim sukcesem i mylnie dokonywalem wyborow, przepraszam za to mieszkancow, widze juz ze Chelmno Ciebie nie potrzebuje.
                         • Gość: zbynek562 Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.30.30.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.05.13, 18:22
                          Od razu KRAKOWA NIE ZBUDOWANO.Najważniejsze, że mieszkańcy starówki bardzo się cieszą z naszego powrotu.O otwarciu starego targowiska nie można się nigdzie dowiedzieć.Na razie KTOŚ robi nam mocno pod górkę.Regulamin jest nie życiowy.Pod straganem [nie mylić pod stołami] nic nie możemy mieć.Kupujący nie są zorientowani jak się poruszać.Chodzą i z przodu straganów,jak i środkiem straganu.Jestem przekonany że samo życie dużo zmieni na leprze.Mówią,że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.To ostatnie upadło,to i nadgorliwi sobie niech odpuszczą.Na razie ci co przeszli nie czepiają się tych co zostali.Wolny kraj.Ale co za dużo to nie zdrowo.Oby komuś nie odbiło się to czkawką.Zostawcie nas w spokoju,bo i pod BIEDRONKĄ jest się czego doczepić.Pracujmy tam gdzie kto chce.Ale miejmy do siebie nawzajem szacunek.Wiecie,że dzisiaj handel rodzimy to ciężki kawałek chleba.Prędzej,czy póżniej i tak markety nas wykończą.Na terenie FAMU powstaje nowy market.CHIŃCZYCY,też ręce zacierają,że POLACZKI pod sobą kopią dołki.Tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.Widać doświadczenia z historii nigdy nie nauczymy się wykorzystać dla swojej mądrości.
                         • Gość: Do zbynek Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 20:09
                          Panie Zbynek ja też cieszę się, że jesteście znowu na Rynku. Na pewno po tak długiej nieobecności potrzeba troszkę czasu i reklamy.

                          Co do regulminu :
                          Ja czytam trzeci raz i nie widzę słowa o zakazie stawianiu towaru przy stole czy pod stołem , czy jakiś takich normach.
                          Niech Wam to KTOŚ wskaże, który punkt o tym mówi. Może ja mam jakąś inną wersję.
                          Jest punkt 2 paragrafu 1
                          " Handel odbywa się wyłącznie na istniejących straganach."
                          Rozumiem ze nie można handlować dookoła straganów, poza tymi stodółkami
                          Innych zapisów w tym zakresie nie znalazłem.
                          Wiadomo, że handlujecie na tych stołach , ale gdzieś towar chyba trzeba trzymać i żadnego zakazu w tym zakresie nie napisano.
                          czasy sprzedaży spod lady już przerabialiśmy w przeszłości.

                          Niech KTOŚ też przeczyta paragraf 7 punkt 6 , że
                          Jest zobowiązany "zapewnić warunki sanitarne do prowadzeni handlu".
                          Więc musi być bez łaski dostęp do wc, wody itp.

                          Jest tez paragraf 8 :
                          Prowadzący targowisko prowadzi i udostępnia książkę skarg i wniosków.
                          Warto pomyśleć spokojnie o swoich uwagach i je tam zapisywać. Na pewno będą cenną pomocą dla radnych , którzy ten regulamin uchwalili i jeżeli rzeczywiście jest nie życiowy na pewno postarają się Wam jakoś pomóc.

                          Założeniem Regulaminów jest porządek , schludność a nie uniemożliwianie handlu.
                          Nie chodzi by na Rynku "fruwało i latało" ale, żeby można było spokojnie handlować.

                          Życzę powodzenia i wielu klientów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                          PS Ja to myślę, że ci spod biedronki trochę zazdroszczą Wam odwagi i stylowych straganów. Oni muszą handlować pod tymi starymi plandekami i foliami, na tych starych stołach ... a mamy już przecież XXI wiek.

                         • Gość: do scg Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.05.13, 21:39
                          Ten sie smieje kto sie smieje ostatni.Zapowiada sie temat na wspanialy reportaz.Stacje TV i "Fakt" w odcinkach.A na koniec okaze sie ze dotacje przyznane zostaly miastu nieslusznie. Mialy one sluzyc rewitalizacji starowki a nie jej renowacji i usmierceniu drobnej przedsiebiorczosci .Zajmiemy sie tez kupnem od BS pewnej nieruchomosci i pewnymi zaleznosciami z tego wynikajacymi np. ................................................... kredyt pana B.,kredyt miasta,obsluga finansowa miasta.Zbywanie praktycznie za bezcen mieszkan nalezacych do miasta ( kto na tym skorzystal? i ile miasto stracilo) przy jednoczesnym inwestowaniu olbrzymich pieniedzy w budynek socjalny .Kto na tym zarabia a kto traci. Prosze bardzo
                         • Gość: do handlarza Re: Nowy Regulamin Targowiska IP: 79.162.213.* 23.05.13, 23:22
                          Z twojego powodu nie mam zamiaru zbliżać się do straganów zarówno koło biedrony jak i na rynku. Co ty za menda msciwa musisz byc. Jeśli zarzuty prawdziwe - jebać winnych ale sam fakt ze zniszczysz wszystkich za to ze ci obroty spadly swiadczy o tobie zajebiscie. A ze handlujesz to pewne a ze nie podpisujesz sie lepiej nie ryzykowac możliwoscia dania ci zarobku. Mam nadzieje ze nie tylko ja tak zrobie. Strzel se w łeb może po prostu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka