Gość: Daga IP: 212.160.238.* 25.02.02, 00:49 Po jakim czasie mozna wrocic spowrotem,po legalnym przedluzeniu wizy turystycznej? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 25.02.02, 18:19 cześć Dagmaro. Wiesz co nie odpowiem bo nie wiem. Ale wydajesz mi się znajoma. Znam jedną Dagmarę która chodziła na PK i mieszkała kiedyś u pani Sabiny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 26.02.02, 21:03 Gość portalu: xxx napisał(a): > cześć Dagmaro. Wiesz co nie odpowiem bo nie wiem. Ale wydajesz mi się znajoma. > Znam jedną Dagmarę która chodziła na PK i mieszkała kiedyś u pani Sabiny Masz racje,a z kim mam przyjemnosc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 28.02.02, 22:12 Wolałbym się nie ujawniać, dlaczego wróciłać a teraz już chcesz wracać. To trochę było ryzykowne wiesz w końcu przedłużałaś pobyt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 01.03.02, 21:08 Dlaczego jestes taki tajemniczy xxx,wrocilam ,bo mi sie zatesknilo za starym kontynentem i chcialam poprostu sprawdzic czy jest az tak zle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 03.03.02, 00:31 Kiedy zamierzasz wracać, wiem że przyleciałać niecały miesiąc temu a skoro zadajesz takie pytanie na forum to znaczy że myślisz już teraz o powrocie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 03.03.02, 17:03 Planuje wrocic w czerwcu,chyba ze uda mi sie znalesc prace.A ty co porabiasz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 06.03.02, 13:29 Powiedz mi tak szczerze czy naprawdę ci się tak bardzo podoba w tych Stanach. Dlaczego wiele ludzi mówi: jak jedziesz to odradzam Chicago i NY. Pozatym wiesz nie zastanawiałaś się bedęc tam i pracując (a wiadomo jakie prace są zarezerwowane dla Polaków) po co ja tak naprawdę skończyłam te studia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 06.03.02, 21:33 Ja tam tylko wracm z jednego powodu, zakochalam sie i on raczej nie nadaje sie do rzeczywistosci polskiej, chociaz go namawiam.Nawet nie wiesz jak podle sie tam czulam, wyksztalcony inzynier, podobno czlowiek ktorego sie ceni i co robi?!A co ja tutaj robie ? Szukam pracy, mam wyjscie przekwalifikowac sie ,to wtedy mama pomoze mi,a ja nie mam 20 lat,zeby zaczynac wszystko od nowa.Taka prawda.I chyba po to wrocilam ,zeby zobaczyc na wlasne oczy.Moze kiedys mi napiszesz z kim rozmawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 08.03.02, 10:34 Powiem krótko i może brutalnie mam wizę podobnie chyba jak ty na 10 lat i naprawdę nie chcę spędzić życia w takich warunkach na ludzie na Polaczkowie (Belmont i ta druga ulica Milvake czy coś takiego). Dobrze wisz co cię tam czego co możesz w porywach osiągnąć jeśli ci to odpowiada proszę bardzo, myśle że się tym wszystkim zachłystnęłać i na pewno fajnie się wydaje te pieniądze tu w Polsce. Sama wiesz że Ameryka to kraj dla bogatych lub dla biednych. Dla przeciętnych nie ma miejsca. Pieniądzę które tam zarobisz są jak na tam te warunki bardzo marne i raczej nie pozwalają na godne życie raczej bym to ujął na koczowanie. Szczerze mówiąc może 5, 10 lat były to niezłe pieniądze ale chyba nie teraz. W każdym razie życzę ci powodzenia przed wszystkim abyś była szczęśliwa i proponuje jeśli choć troch jesteś ambitna to rozglądnąć się tutaj za czymś a w ostateczności jak najdalej od dzielnicy Polaczkowo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 08.03.02, 18:25 Nie zachlysnelam sie Hameryka tylko probuje znalezsc rozwiazanie,co robic dalej w zyciu.A co do Jackowa to mieszkalam tam tylko 3 miesiace,a potem wyprowadzilam sie do normalnejn dzielnicy,masz racje co tam sie dzieje to szkoda mowic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 09.03.02, 11:09 Kiedyś chyba podobnie podchodziłem do tego tematu. Wyjadę na jakiś czas zarobię górę dolców przyjadę i będę gościem. Ale pieniądze się kiedys skończą a żyć trzeba. Teraz wiele się zmienia w Polsce wrócisz za kilka tam i nie będziesz się mogła odnaleźć tak jak większość tych polaków. W końcu trzeba iść do pracy a jakie zdobędziesz tam doświadczenie- żadne. Nie wiem czy szukałaś tak na poważnie tutaj pracy wszędzie pytają o doświadczenie. Myślę że prościej teraz jest wyjechać do USA niż poszukać dobraj pracy tutaj. Ok. pojadę wrócę koło 30- stki i będę szukał pracy i co pracodawca zapyta się co pan robił przez ten czas a ja co powiem że nic bo jak się tu przyznać do tego że kończysz studia i jedziesz pracować na budowie w Chicago. Czy to jakieś doświadzenia dla przyszłego inż. To taka moja dygrasja na ten temat. Wiesz jak się tam na jakiś czas pojedzie to się już zostaje. Wiesz że nie dojedziesz tam ani do połowy do tego do czego tu możesz dojść z twoim wykształceniem. Zastanów się bo okaże się że za jakieś 5 , 7 lat będzie na tyle ok w polsce że tylko z przymusu nie będziesz tu chciała wrócić bo nie dasz sobie rady. I na koniec pytanie najważniejsze. Czy nie lepiej było nie iść na te studia i pojechać wcześniej. Uważam że z twoim podejściem to tego wykształcenia nie wykorzystasz wiec to była strata czasu. Mogłaś powiedzmy dojść do pierwszego roku studiów i jako studenka wyjechać i po sprawie. Po co było się męczyć. Pozdrawiam i mam nadzieje że nie będziesz miała problemów z wjazdem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 09.03.02, 15:27 Dzieki za rady, wiem ze masz racje.Jeszcze nie wiem co zrobie, wciaz zastanawiam sie.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irena Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.03.02, 08:46 Czesc Daga! Mam podobne dylematy.Od 2 lat mam wize i wciąz się waham, czy zostawić wszystko w Polsce i wyjechac, czy zostać i liczyć na to, że coś się zmieni w tym naszym kraju na lepsze.Strasznie mnie ciągnie, aby się stąd wyrwać, ale jak zresztą zauważył Twój kolega XXX, czy mamy szansę dojść tam do czegokolwiek? Szansa chyba jest na prawdę niewielka.Moze zyjemy mżonkami, ze tam jest tak super? Ja nie wiem - nie byłam, ale może Ty mi powiesz? I chyba szkoda by było zaprzepaścić to, co się osiągnęło dotychczas w Polsce..studia, dotychczasowe doświadczenie zawodowe.Ale wydaje mi się, że jestem w stanie zaryzykować. Napisz...wymienimy się spostrzeżeniami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 12.03.02, 22:00 Daga nie zawracam ci już głowy i tak zrobisz co uważasz, trochę cię znam więc jestem pewien że wrócisz kwestia kiedy. Powodzenia. Do IRENY Myśle że nie ma co się wahać ja na twoim miejscu na pewno bym z niej skorzystał czy będziesz chciała zostać to twoja sprawa odpowiesz sobie na to pytanie na miejscu. Jak masz jakieś pytania to pisz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irena Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.03.02, 08:11 Do XXX ;) Wiesz, oprócz w/w obaw jest jeszcze jedna kwestia - mianowicie nie mam w Stanach nikogo bliskiego. Boję się jechać tak totalnie w ciemno. Ale może coś wykombinuję :-? I chyba masz rację - ocenię na miejscu - zawsze można wrócić jak się nie spodoba. Ale z kolei bedzie ciężko znaleźć spowrotem jakąś sensowna pracę w Polsce po powrocie :( ...ah ta nasza chora Polska... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.kim.pl 13.03.02, 10:59 Wiesz co uważam że jeśli masz tutaj dobrą, czystą i ambitną pracę to się zastanów. Jeśli tylko tylko pracujesz bo musisz i praca nie przynosi ci żadnej satysfakcji to możesz zaryzykować. Jeśli nie znasz b.dobrze języka to najczęściej wykonywanymi pracami dla kobiet jest serwic sprzątający uwielbiany przez poskie kobiety i opieka na dziećmi. Proponuje jak możesz załatw sobie urlop na jeśli możesz miesiąc i jedź. Tak aby w razie czego mieś do czego wrócić. Jeśli takie ci pracy odpowiadają to jest ich tam w miarę dużo i jeśli chcesz pracować to napewno coś znajdziesz ale nie stety nic ambitnego. Myślę że jeśli ktoś tu np. pracuje na budowie i tam jedzie też pracować na budowie to nie ma problemu. Gorzej jest jeśli jesteś osobą wykształconą masz dobrą ambitną praę ale niestety mało płatną i jedziesz tam to ciężko jest się przekwalifikować na robotnika fizycznego. Jednak Ameryka ale jako kraj, zwiedzanie, turystyka jest naprawdę ładna ale jako kraj do zarabiania dolców to w moim zdaniem to nie to. Pamiętaj jak najdalej Chicago i Nowego Yorku mówie tu w szczególności dzielnic polskich. Życzę trafnej decyzji i ewentualnie worka pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.dyn.optonline.net 02.06.02, 20:22 Do xxx,ja uwazam ,ze mozna zarobic w USA i wiecej niz w Polsce.Mieszkam w USA 15 lat.W miedzy czasie bywam w Polsce,tak w odwiedziny do rodziny.Wiec wiem jak jest w Polsce.Za zadne skarby bym juz tam nie mieszkala,nawet z dyplomem. Zgadzam sie z Toba ,ze poczatki w USA sa trudne,kobiety albo sprzataja albo bawia dzieci,ale to dlatego,ze nie znaja jezyka i nie maja pobytu stalego tutaj.Na moim przykladzie zaczynalam od tego ,ze bawilam dzieci,ale w miedzy czasie sie uczylam i dostalam pobyt staly.Owszem ciezko bylo,ale liczylam sie z tym,no i moje wysilki nie poszly na marne! Zgadzam sie z Toba,ze trzeba unikac tzw."polskich"dzielnic jak np.w NY.Greenpointu,bo Ci ludzie faktycznie nie maja przyszlosci a co najwazniejsze nie naucza sie jezyka.Ja od samego poczatku staralam sie przebywac w gronie amerykanow co sie wiazalo z szybsza nauka jezyka i lepszymi perpektywami zycia,znajomosci tez robia swoje.Ale nigdy nie unikalam tez polakow,bo sama jestem z Polski.Chyba rozumiesz o co chodzi.Ja jednak jestem za tym ,ze w USA jest o niebo lepiej niz w Polsce.Pod kazdym wzgledem.I zarobki sa o wiele lepsze niz w Polsce,a zycie jest o wiele tansze.Bardzo sie ciesze,ze wyjechalam na stale z Polski,niczego nie zaluje.A czy tesknie za Polska?Juz sie wyleczylam.Na poczatku tesknilam nawet bardzo,ale teraz?Tyle jest pieknych miejsc na swiecie do zwiedzania.Polska pozostaje krajem moich lat z dziecinstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 13.03.02, 17:27 Irenko! Chcialabum ci pomoz w decyzji,ale sama ja musisz podjac zreszta tak jak ja.Powiem ci tyle,ze nie jest prosto,ale zawsze to jakies doswiadczenie zyciowe.Nie martw sie ze nikogo tam nie masz, znajdz tylko kogos zeby wyjechal po ciebie na lotnisko,z reszta sama sobie poradzisz.Ja tez tam praktycznie nie znalam nikogo,dopiero po czasie odnalazlam kilkoro znajomych z Polski.Dasz sobie rade.No i warto sprubowac!!!Tylko nie zamykaj drogi powrotu do Polski ,tak jak ci radzil xxx.Ja mam cicha nadzieje ze jak tam wroce to bede miec na tyle ambicji zeby skonczyc jakas szkole,tylko na wszystko czeba czasu i checi.A zycie w USA jest strasznie meczace(chodzi mi o prace).Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daga Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 212.160.238.* 13.03.02, 17:32 Drogi xxx!!! Wiesz ze kobiety sa bardzo ciekawskie.Skad ty mnie tak znasz,czy kiedykolwiek dowiem sie kim jestes.Podsun mi jakis pomysl!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irena Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.03.02, 08:07 Drogi XXX!! Nie bądź taki!! Nie trzymaj Dagi tak w niepewności - zdradź jej choć rąbka tajemnicy...kobiety na prawde są ciekawskie ;) Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXX Re: Do IRENY IP: *.kim.pl 26.03.02, 12:55 Hej Od naszej ostatniej rozmory trochę czasu minęło. Jetem ciekaw co z twoimi planami wyjazdowymi. Czy zdecywowałaś się na coś konkretnego. Czy jedziesz tam czy zostajesz a może obrałaś zupełnie inny kierunek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.dyn.optonline.net 02.06.02, 19:57 Irena,ja na Twoim miejscu bym pojechala.Zobaczylabys sama.Uwazam ze kazdemu z nas inaczej sie zycie uklada,zalezy to od naszych checi. Ja w USA mieszkam dosc dlugo.Poczatki owszem byly trudne i nieciekawe,ale postawilam sie,ze osiagne cos w tym kraju.Oczywiscie najpierw jezyk! Bylam w Polsce w miedzy czasie i niestety nie widze perspektyw nawet z dyplomem.W USA nie boje sie o prace.Nie jest lekko w Polsce. Moja rada,pojedz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EwaSI Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.dsl.hstntx.swbell.net 02.06.02, 03:16 Hej! jak przedluzyc wize bedac w USA? Tobie sie udalo, nie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 209.211.143.* 02.06.02, 20:25 Podobny watek jest na Usenet -> alt.pl.usa Znalezc sponsora (chyba, ze masz okolo $4000 - $5000 na koncie i mozesz sie tym pochwalic), wypelnic formularze I-134 (to jak potrzeba sponsora) oraz I-539 wraz z informacja dlaczego chcesz zostac (opisane to na I-539) .. wyslac to wszystko do INS (wraz z czekiem na $140) .. modlic sie :) Linki do formularzy www.ins.gov/graphics/formsfee/forms/i-134.htm www.ins.gov/graphics/formsfee/forms/i-539.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.06.02, 00:47 Darku czy mozesz cos więcej napisać o posiadanych srodkach na koncie, przecież to nie sa jakieś duże sumy zeby mogły zadecydować o twoim pobycie???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: 209.211.143.* 08.06.02, 17:55 >Darku czy mozesz cos więcej napisać o posiadanych srodkach na koncie, przecież >to nie sa jakieś duże sumy zeby mogły zadecydować o twoim pobycie???? No tak, ale trzeba jeszcze umotywowac swoja prosbe (dlaczego chcesz zostac dluzej; jakie fakty przemawiaja za tym, ze Twoj pobyt bedzie tylko tymczasowy; oraz jak przedluzenie wizy wplynie na Twoje zatrudnienie/zamieszkanie w Polsce) Z tego co pytalem sie prawnika, to trzeba przedstawic zaswiadczenia (jesli chcesz starac sie o przedluzenie wizy bez 'sponsora') o tym, ze bedziesz w stanie 'przetrzymac' nastepnych kilka miesiecy (o ktore prosisz) - wychodzi okolo $800 na miesiac (mieszkanie + zycie) - np z banku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneta Re: Przedluzenie wizy i powrot do USA? IP: *.dyn.optonline.net 02.06.02, 20:27 ja przedluzylam raz wize.WysylasZ aplikacje do urzedu INS.Jesli nie znasz sie na tym to idziesz do prawnika,albo do polskiej agencji turystycznej i Tobie pomoga.Zastanow sie tez nad tym ,aby ktos w miedzy czasie Ciebie zaczal sponsorowac na pobyt staly Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domka Re: sponsorowanie na pobyt staly? IP: *.dyn.optonline.net 12.08.02, 05:18 Gość portalu: aneta napisał(a): > ja przedluzylam raz wize.WysylasZ aplikacje do urzedu INS.Jesli nie znasz sie > na tym to idziesz do prawnika,albo do polskiej agencji turystycznej i Tobie > pomoga.Zastanow sie tez nad tym ,aby ktos w miedzy czasie Ciebie zaczal > sponsorowac na pobyt staly wlasnie jak to jest z tym sponsorowaniem na pobyt staly? Moze ktos moglby mi to wyjasnic? Prosze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alex sponsorowanie IP: *.lnh.md / *.lnh.md.webcache.rcn.net 12.08.02, 17:12 Przebywam w USA na wizie turystycznej, w grudnoiu mija jej waznosc. Czy moze mnie sponsorowac osoba nie bedaca obywatelem USA, ale przebywajaaca tu na wizie studenckiej i starajaca sie o zielona karte? Jesli sie pobierzemy w USA, podczas gdy moja wiza jest wciaz wazna, to czy jako malzonka, moge zostac w Stanach legalnie, gdy moj maz jest tu na wizie studenckiej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolina Re: sponsorowanie IP: *.client.attbi.com 14.08.02, 08:46 Malzonkwowie i dzieci osob przebywajacych w USA na wizie studenckiej z formularzem I-20 ze szkoly moga rowniez przebywac niejako na wizie malzonka- studenta w USA. Nalezy jedynie okazac dostatecznie wiecej dostepnych srodkow na koncie sponsora. Kwoty podane sa przez poszczegolne szkoly. Odpowiedz Link Zgłoś