Dodaj do ulubionych

NEW YORK NEW YORK wrazenia i opinie!!

26.08.04, 12:43
NEW YORK NEW YORK wrazenia i opinie tych ktorzy byli tam dzien miesiac rok i
dziesiec lat.mieszkali byli przejazdem.co sadzicie o ty magicznym miescie a
moze wasze spotkanie z big apple obdarlo je z calej magii.niektorzy mowia ze
jest tam pieknie i nie wyobrazaja sobie innego miejsca do zycia inni
zlorzecza straszliwie.co wy sadzicie z wlasnych doswiadczen.pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • jatej Re: NEW YORK NEW YORK 27.08.04, 01:37
      to miasto jest nieskonczenie ohydne, i
      normalni ludzie wyprowadzaja sie do New Jersey
      w sumie zalezy co kto lubi,
      tak jak mowisz,
      No bo Fift aweniu, swietlisty Manhattan,
      a obok calosc nowojorskiego zycia, nedza, ciasne kamienice, brud,
      wuchta zdziwaczalych artystow,
      ATUT: 105 narodowosci i dobra azjatycka kuchnia.
      Niestety w okolicy poza central parkiem, nie ma lasu,
      trzeba jechac 100 km, zeby dotrzec do zwyklego drzewa.
      jak kto woli...
      A Broadway - na to szkoda na to kasy. W ogole szkoda.
      High Life nie wart zachodu.
      Sztucznosc i pozerstwo.

      • de_oakville Re: NEW YORK NEW YORK 27.08.04, 18:56
        NYC dla jednych jest ohydny, dla innych jest wspanialy. Prawda jest chyba to, ze
        jest rownoczesnie i taki i taki. Trzeba go po prostu zobaczyc i nieco poznac.
        Kazdy moze sobie wziac te jego czesc, ktora mu odpowiada i ktora chce widziec.
        Nawet jesli ogolnie jest brzydki, to jest z pewnoscia bardzo interesujacy. Moze
        byc piekny, jesli sie chodzi tylko po 5-tej Alei, Madison Avenue i innych
        miejscach w poblizu. Times Square to tez cos, czego nie ma zadne inne miasto na
        swiecie. Zanim zobaczylem N.Y. bylem w Paryzu. Bedac w N.Y. wydawalo mi sie, ze
        Paryz jest o wiele wspanialszy. Odwiedzilem Paryz po N.Y. I N.Y. wydal mi sie (i
        wydaje do dzis) bardziej "a city after my own heart".
    • Gość: sylwek Re: NEW YORK NEW YORK wrazenia i opinie!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.04, 09:46
      Zaczęły się protesty
      Nago na 8 Avenue

      W czwartek, na cztery dni przed konwencją Partii Republikańskiej,
      antyrepublikańscy demonstranci z organizacji Act Up zaprezentowali swe nastroje
      w niekonwencjonalny sposób. Wyszli w Nowym Jorku na ulicę nago.

      • feliks79 Re: NEW YORK NEW YORK wrazenia i opinie!! 28.08.04, 15:09
        Walka o wolnosc w ameryce Poloni Polskiej

        -"czy na to zaslugujemy ze nasz Kosciuszko i Pulaski walczyli za
        wolnosc a teraz ich potomkowie sa w stanach niewolnikami i potencjalnych
        terrorystow, ktorzy nie maja zadnych praw?


        Ameryka sie zmienia w stosunku do Polski i polakow za wszelka cene chciala
        zlikwidowac Komunizm ktory byl jedynym zagrozeniem dla ameryki
        i tak samo jak Napoleon wykorzystali nas w pokonaniu wroga, Ale co w zamian
        dostalismy limity wizowe (wizy do Ameryki)
        Amerykanie wiedza ze polacy sa bardzo pracowici nie dziwe sie ze w polsce
        wszyscy zaczynaja liczyc co i za ile bo do kiedy beda zerowac gogatsze kraje na
        tych biednych polakach
        (to doprowadzi do wielkiej zawisci miedzy polska a ameryka, jak sei to bedzie
        nasilac)
        Podobnie w Anglii polscy cyganie ktorzy przybyli pierwsi do Angli skarzyli sie
        ze w polsce byli
        przesladowani i ponizani wiec w zamian dostali prawo ktore ich chroni w
        Anglii, i moga dostawac
        mieszkania lecz oni w podziece wynajmuja polakom ktorzy sie pozniej pojawili i
        w pokojach spi po 7osob zeby jakos przezcy w Anglii,
        bo nasza gospodarka nie jest w stanie dorownac niewolniczej pracy emigrantow,
        (Polak sie czuje obywatelem a nie
        emigrantem w swoim kraju! dosc przelilismy krwi za wasz i nasza wolnosc, dosc
        polskow zginelo, czy tego zachod nie widzi!!)
        Polakom w stanach i na zachodzie Europy nie wolno nic robic jedynie co moga to
        byc na remontach, sklepach, restalracjach itd, czyli wykonywania najciezszych
        prac ktore zaden amerykan by sie nie podjal a nasi ludzie z Polsi sa bardzo
        wyksztalconymi ludzmi lecz wmawia sie nam ze nie mammy expirance(doswiadzenia)
        My polacy muwsimy walczyc w tej ameryce jak wywalczyc sobie wolnosc, tak samo
        jak morzyni wywalczyli swoja wolniosc.
        Ameryke czeka totalny upadek jesli nie zmieni swojego prawa ktore ma byc
        skierowane dla emigrantow a nie przeciw im
        jesli bedzie postepowac w ten sposob jak postepuje stanie sie wrogiem Polski.
        Polska dala sie wciagnac w wojne i gina Polscy mlodzi chlopcy i biedota Iracka
        przy okazji nie zadjac sobie sprawy ochraniamy Izrael lecz oni nie na ta wojne
        ani jednego dolara a dalej sie zajmuja swoimi biznesami i niszcza
        palestenczykow
        Ameryce szczegolnie chodzi o wplywy o rope, Znow musimy zwrocic uwage ze nasz
        interes
        idzie w stecz tyle ze paliwo w posce kosztuje 1 litr=1,15$ a za galon (3,78)
        amerykanie
        placa 2,09 za regular. Wychodzi na to ze w Polsce za ta samo ilosc paliwa co w
        ameryce
        tankuja Polacy placa 4,34$, czyli o drugie tyle placimy za paliwo w Polsce,
        dlaczego my
        musimy pokrywac wieksze koszty jak nasze zarobki sa totalnie znikome w
        porownaniu do
        amerykanskich wyplat za zwykla prace
        Przelicznik zarobkow ma za zadanie sciagnac mlodych ludzi z polski i przy tym
        oslabic Polske,
        ich ustwaic do tych prac np w McDonalds a ilosc godzin ma ich bardzo szybko
        uzaleznic i nie
        dac czasu na przemyslenia aby nie mieli czasu na szukanie lepszej pracy i
        ksztalcenia sie, kazdy
        kto w stanch studiowal i pracowal wie zeby przezyc nalezy nie poswiecic czas na
        prace i szkole
        od rana do 12w nocy i tak kazdy dzien, mlodzi polacy sie borykaja z tym
        wyzwanie wielu
        daje rade i sa coraz
        silniejsi ale wielu dostaje zalamanie nerwowe (a przy tym nie przysluguje zadna
        pomoc
        finansowa z najbogateszego panstwa swiata)
        Poznalem jedynie pare4 osob pochodzenia europejskiego co naprawde mozna ich
        nazwac
        amerykanami i jestem z tego dumny ale w stanch jest okolo 90 % wyzyskiwaczy i
        nierobow
        ktorzy wymeczaja i wykorzystuja niewiedze imigrantow, najpierw chca pomoc a
        potem wykorzystoja
        jesli sie nadarzy sposob.(a to wszytko jesli w gre wchodza pieniadze, kazdy
        czlowiek ma w sobie
        czastke zla co jest w stanie posunac sie do zlego aby miec pieniadze
        W Gazecie polonijnej cztalem jakie to Ameryka pokrywa koszty urzymania
        emigrantow ale
        nie chca widziec jak i ile kosztuje emigrantow przedostanie sie do stanow,
        niektorzy
        zaplaca swoim zyciem (czyz zycie nie jest najcenniejsze?, a potem go czeka
        tulacze zycie
        i problemy w odzyskanie wolnosci)
        Moim zdniame Ameryka jest poteznym problemem jesli chodzi o emigracje albo
        nalezy wiecej
        dawac tym ludziom co zyja w biednych krajach i ich ksztalcic albo w przeciwnym
        kierunku
        moze dojsc do wojny.
        Kazdy imigrant ktory zostanie w USA zasila gospodarke, daje nieswiadomy cios
        swojemu krajowi bo
        zmiejsza sie liczba ludnosci w danym kraju a przy tym zmniejsza sie mozliwosc
        zbytu w danym
        kraju pochodzenia

        kazdy bizens poza stanami traci i obywatele ktorzy maja majatek np.Polsce
        traca na
        obrotach a to sie bedzie przejawialo w ogniwa lancuchowe i przez to tworza
        kolejnych
        nielegalnych emigrantow, ktorzy chca wyjechac do stanow.
        Chca przezyc w walce o istnienie.
        Polacy ktorzy zostali w Polsce na nich spada ciezar ponoszenia kosztow
        zwiazanych z Pozyczkami za Komuny
        nie jest nam dane tak jak Niemcom ze przez to ze wywolali wojne i zabili wiele
        istniej dostali w podziece plan Marszala
        ktory postawil ich na nogi, To wszytko mozna podsumowac ze nalezy tez tak
        postacpic jak niemcy zeby nas zauwazono w swiecie .
        Obecnie sa wybory glosujcie za sercem !!
        • zalotnica Re: NEW YORK NEW YORK wrazenia i opinie!! 28.08.04, 16:33
          ...a do kogo siebie zaliczasz ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka