Dodaj do ulubionych

Mam dylemat

12.08.08, 14:53
Na dniach idę do Ambasady USA z wnioskiem o wizę.Przebywalem w USA
nielegalnie.Wrócilem w 1991r.W 1994 starałem sie o wizę na rozprawe o
odszkodowanie po wypadku.Napisałem we wniosku wizowym prawde o pobycie w
USA/znajomi mi odradzali,sugerowali aby nie pokazywać pisma z sądu z "cuort
day" i nie przyznawac sie do pobytu/Wizy nie dostałem.Mam dylemat z
wypelnieniem wniosku wizowego.Pisać prawdę czy przemilczeć pobyt i odmowę z
przed 14 lat.Znajomi sugerują to drugie a mnie korci napisać prawdę.Chcę
jechać na prośbę córki która chce mi pokazać w ciągu 4 tyg. zachodnie
wybrzeze.Jakie są Wasze doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • Gość: ciocia dobra rada Re: Mam dylemat IP: *.ilabs.pl 12.08.08, 17:08
      Moja rada, udaj greka :)
      Ponoć po słynnym ataku (11 września) mają nowe oprogramowania, a z
      poprzednich lat "czystki".
      Co za tym idzie, w ich bazie danych już NIE ISTNIEJESZ!

      100%-wej pewności nie mam. Piszę tylko, co słyszałam. Może jakiś
      prawdziwy znawca zweryfikuje ową "prawde".

      Powodzenia!
    • Gość: Hamerykanin Re: Mam dylemat IP: *.nwrk.east.verizon.net 12.08.08, 18:13
      Nie ma przypadkiem przedawnienia jak sie jest nielegalnie (po 10 czy 15 latach
      znowu sie mozna ubiegac bez problemu?). Nie wiem jakbym zrobil w twoim wypadku.
      Najpewniej bym sie przyznal, bo nie liczylbym na to ze nie ma mnie w systemie.
      Przeciesz jak wszystko jest skomputeryzowane, to bez problemu im to wyskoczy.
      Pytanie - dlaczego ci odmowili ostatnim razem? Bo jezeli przez nielegalny
      pobyt, to jak wspomnialem, to moze juz byc przedawnione. Wiec nie mowiac o tym
      narazasz sie na bycie zlapanym na klamstwie - a za to na mur cie nie wpuszcza.
      • aniaania20 Re: Mam dylemat 12.08.08, 20:41
        Nikt dokladnie tego nie wie poza Immigration, jesli byles w USa nielegalnie
        przez wiecej niz 6 miesiecy to dostajesz "bana" na 10 lat.
        Ostateczny wybor jest zawsze Twoj czy chcesz podac te info czy nie. Moja rada: NIE
        • Gość: Hamerykanin Re: Mam dylemat IP: *.nwrk.east.verizon.net 12.08.08, 20:55
          On ma dwa wyjscia.
          1. Przyznac sie.
          2. Nie przyznac sie.

          1. Jezeli sie przyzna do co mu grozi? Najprawdopodobniej nic - bo uplynelo
          wiecej niz 10 lat (sprawdzilbym to na wszelki wypadek).

          2. Jezeli sie nie przyzna to w wypadku wykrycia klamstwa - automatycznie nie
          dostaje wizy. A dla nich wykryc czy mu wczesniej odmowili, czy nie to zaden
          problem.
        • Gość: macv1 Re: Mam dylemat IP: *.mmpnet252.tnp.pl 12.08.08, 21:33
          10 lat od powrotu,od odmowy czy od czekajacej mnie wizyty w Ambasadzie?
          • Gość: Hamerykanin Re: Mam dylemat IP: *.nwrk.east.verizon.net 12.08.08, 21:54
            Pewnie 10 lat od odmowy - na 100% pewien nie jestem.
          • aniaania20 Re: Mam dylemat 13.08.08, 14:35
            10 lat od powrotu
    • Gość: Tomo Re: Mam dylemat IP: *.merinet.pl 12.08.08, 21:30
      Może zacznijmy z innej beczki. Masz w PL pracę? Jakikolwiek majątek?
      Krótko mówiąc masz tu po co wracać? Jeżeli tak to wpisanie
      nielegalnego pobytu sprzed 14 lat nic nie powinno zmienić. Jeżeli
      nie to obawiam się, że niezależnie od tego co wpiszesz i tak wizy
      nie otrzymasz...
      • Gość: Hamerykanin Re: Mam dylemat IP: *.nwrk.east.verizon.net 12.08.08, 21:55
        Zgadza sie - dlatego sie pytalem z jakiego powodu nie dostal wizy w 1994.
        • Gość: Tomo Re: Mam dylemat IP: *.merinet.pl 12.08.08, 22:25
          Problem polega na tym, że konsul nie musi podawać i na ogół nie
          podaje powodów odmowy. Tak więc koleś może nie wiedzieć co było
          przyczyną odmowy w `94.
          Tak czy owak będąc na jego miejscu wpisałbym całą swoją "historię".
          Minęły już lata od tamtego momentu, zmieniła się sytuacja Polski i
          Polaków. Jeżeli odmówią mu wizy to raczej nie z powodu przedłużonego
          nielegalnie pobytu kilkanaście lat temu. Ale to tylko moje zdanie...
          • Gość: Hamerykanin Re: Mam dylemat IP: *.nwrk.east.verizon.net 12.08.08, 22:41
            Na jego miejscu, to ja bym w 94 klamal, a teraz powiedzial prawde. Klamac mozna
            (a czasami nawet trzeba), ale tylko w sytacjach kiedy albo konsulat latwo tego
            klamstwa nie moze wykryc, albo kiedy prawda moze ci porzadnie zaszkodzic. W tym
            wypadku, ani jedno, ani drugie nie ma miejsca.
            • Gość: macv1 Re: Mam dylemat IP: *.mmpnet252.tnp.pl 13.08.08, 13:00
              Teraz to ja wiem,ze w 1994 powinienem sklamac.Napisalem we wniosku prawde o
              przedluzonym pobycie/5 lat/i to ze chce jechac na rozprawe sadowa o
              odszkodowanie-mialem dokumenty z sadu.Wizy nie dostalem.Stracilem kilkadziesiat
              tys.$ odszkodowania.Nasluchalem sie epitetow od urzedniczki o deportacji.We
              wniosku przy koncu jest pytanie o przekroczene przepisow wizowych/co mnie
              dotyczylo/ polaczone sprytnie z deportacja.Musialem napisac "tak",to dziala na
              nich jak plachta na byka.Oczywiscie uzasadnienia odmowy nie znam,ale domyslam
              sie ze chodzilo o przedluzony pobyt i karencja 10 lat.
    • Gość: turysta zakaz wjazdu ........................ IP: *.it-net.pl 12.08.08, 22:53
      Generalnie jesli ktos 'przesiedzial' wize od 180 dni do roku czasu
      => podlega pod 3-letni zakaz powrotu do USA, jesli ktos byl w USA
      nielegalnie przez rok i wiecej => podlega pod 10-letni czas pobytu w
      swoim kraju.
    • macv1 Re: Mam dylemat 21.08.08, 19:23
      Dzięki za zainteresowanie i komentarze.Jestem po rozmowie z konsulem.Napisałem
      we wniosku jednak prawdę czyli przyznalem sie do 5 letniego pobytu i naruszenia
      prawa wizowego.Napisalem ze jadę na 5 tyg.Konsul zapytał mnie czy jestem pewny,
      że jade na 5 tyg. a nie znowu na 5 lat.Odpowiedzialem ze jestem pewny no
      dostalem wize,żeby bylo śmieszniej przy okienku gdzie oddaje sie formularze DHL
      i bierze odciski urzędniczka zauważyła ze w pkt.38 wniosku nie zaznaczylem
      odpowiedzi tak czy nie w podpkt. czy jestem czlonkiem lub reprezent. organiz.
      terrorystycznej itd. bla bla bla.Przeszło.Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka