Dodaj do ulubionych

Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek

IP: *.ostroleka.cvx.ppp.tpnet.pl 26.08.03, 18:15
Chciałabym za rok pojechać do Włoch,
trochę zwiedzic i troche poleżec na plaży.
Jeśli ktoś zechciałby podzielić sie wrażeniami
z takiej podroży, polecic lub odradzić jakies biuro,
byłabym wdzięczna.
Wiem, ze mam jeszcze sporo czasu:-), ale teraz mam szanse
na wrażenia "na gorąco".
Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
    • Gość: marghe_72 Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek IP: *.acn.pl 26.08.03, 18:48
      Jak widze sama wpadlaś na to, zeby tu zajrzeć:))))

Co by Ci tu polecic..

Neapol + okolice
      Rzym + okolice
      Toskania
      Umbria
      Garda
      Calabria
      Sardynia (!!) + Korsyka
      Sycylia

sporo, prawda? :)

Ja najmilej wspominam objazdówkę (samochodem) po Toskanii i Umbrii - co prawda
      akurat morze w tych okolicach nie nalezy do najpiekniejszych, za to cała
      reszta.. marzenie.
      Co do biur, nie moge Ci nic konkretnego zasugerowac, ponieaz zazwyczaj sami
      sobie organizujemy wyjazdy lub korzystamy z wloskich biur podrózy.
      M.

PS. Pytaj a my postaramy Ci coś doradzic. Musisz sprecyzowac swoje
      zaiteresowania i wymagania. Wlochy to wielki i piekny kraj.. trzeba zatem coś
      wybrac:)
      • kvik Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek 28.08.03, 09:36
        zauwazylem, ze stronisz og ligurii i piemontu, a moze to przypadek -
        od morza po wysokie alpy, zreszta nie trzeba zbytnio sie oddalac od morza,
        zeby zachaczyc o 2000m gorki
        w sezonie bywa tloczno (a gdzie nie jest tloczno) ale maj i czerwiec oraz pod
        koniec sierpnia i wrzesien sa do zaakceptowania nawet przez lubiacych spokuj
        zarcie wysmienite, wina wspaniale, okolice i klimat cudowne i co najwazniejsze
        chyba dla wszystkich (przynajmniej ja sobie cenie to wysoko) nie maaaaaaa
        komarow
        wiem, ze toskana jest in jak to sie mowi nowoczesnie ale liguria (pomijajac
        same wybrzeze) i piemont sa chyba "zupelnie obce dla polskiego turysty" i
        chociazby dlatego warto polecac

• Gość: marghe_72 Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek IP: *.acn.pl 28.08.03, 12:15
          Kvik, nie stronię.. tylko opisuję to co znam. Piemont i Ligurię ledwie
          liznęłam, a inne regiony znam nieco lepiej, zatem te moge z czystym sumieniem
          polecić.
          Z Piemontu moge wyłacznie opisać Turyn, z Ligurii turystyczne miejscowiści jak
          Portofino, S.Margherita Ligure itp... a te moim zdaniem można spokojnie
          ominąć. (Genua piekna)
          Mogłabym zacząc usilnie reklamowac okolice Rzymu - od Tivoli po Subiaco i
          Sperlonghę, ale tego nie robie ponieważ ktoś, kto wybiera sie do Włoch
          pierwszy raz może zechcieć obejrzeć "ważniejsze", bardziej znane miejsca. Od
          czegoś trzeba zacząc, a że Wlochy to przebogaty krajobrazowo i kulturalnie
          kraj to trzeba dokonac pewnej selekcji.
          M.
        • polokokt Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek 28.08.03, 12:52
          kvik napisała:

> i co najwazniejsze
          > chyba dla wszystkich (przynajmniej ja sobie cenie to wysoko) nie maaaaaaa
          > komarow

Ale za to sa jaszczorki :)

Co do wyboru obiazdu wloch to nie wiem jak autor/ka watku planuje, ale za
          jednym razem wszystkiego (calych wloch) zwiedzic sie nie da, zeby zobaczyc
          wszystko potrzeba kilka tygodni. Pomimo ze na mapie wydaje sie ze wszystko jest
          blisko. Ja bedac we Wloszch mialem jeden dzien ze zobaczylem trzy miast lezace
          niedaleko siebie a w sumie to nie miasta tylko ich starowki i co ciekawsze
          zabytki. A chcac zobaczyc wszystko dokladnie potrzeba conajmniej jeden dzien na
          jedno miasto sredniej wielkosci.
          Np raz z mojej bazy wypadowej pojechalismy do Aquario di Genova (ok 100-120km w
          jedna strone) i w sumie poza akwarium, duzym portem ze statkami z epoki
          piartów :) i kilkoma fajnymi zabytkami ulokowanymi na przeciwko akwarium nie
          zobaczylem nic wiecej, bo bylo juz pozno i trzeba bylo wracac na noc do domu.
          Chcialem jechac do MonteCarlo do Rzymu ale niestety zabytkow i ciekawych miejsc
          w Liguri i Toskani (pobyt w fabryce Ferrari byl obowiazkowy) bylo tak duzo ze
          dwoch tygodni zabraklo a chcac jeszcze polezec kilka dni na fajnych plazach to
          poprostu nie ma sily wszystko zobaczyc. Dlatego moj nastepny wypad bedzie
          prawdopodobnie gdzies w okolice Montecarlo. A zostaje jeszcze Wenecja, Rzym,
          cale poludniowe wlochy... :) a potem Francja :)
          Pozdrawiam
          • kvik Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek 28.08.03, 13:15
            polokokt napisał:

> kvik napisała:
            >
            > > i co najwazniejsze
            > > chyba dla wszystkich (przynajmniej ja sobie cenie to wysoko) nie maaaaaaa
            > > komarow
            >
            > Ale za to sa jaszczorki :)

ja to jeszcze wowczas, kiedy synek byl maly nazywalem krokodylkami a on sie
            strasznie z tego cieszyl, kiedy rano wchodzilem do lazienki a okna wychodzily
            na wschod, na parapecie siedzial ich caly rzad
            alez jaszczurki nie gryza i sa strasznie plochliwe, sliczny gadzik
            >
            > .
            > Chcialem jechac do MonteCarlo do Rzymu ale niestety zabytkow i ciekawych
            miejsc
            >
            >
            >
            > Dlatego moj nastepny wypad bedzie
            > prawdopodobnie gdzies w okolice Montecarlo. A zostaje jeszcze Wenecja, Rzym,
            > cale poludniowe wlochy... :) a potem Francja :)
            > Pozdrawiam

czy ci sie z tym monte carlo cos nie pomylilo, bedac w monte carlo jestes juz
            we francji, chyba miales na mysli san remo
            liguria z piemontem oraz przylegajaca zachodnia lombardia to sa piekne
            okolice, smiem nawet twierdzic, ze widokowo najladniejsze we wloszech (ocena
            bardzo subiektywna), riwiera i alpy, w ciagu dwu-trzech godzin mozna
            przeskoczyc z upalnego lata do srogiej zimy, z majtek plazowych w kostium
            narciaski, fantastyczne
            • polokokt Re: Włochy: objazd lub objazd+ wypoczynek 28.08.03, 21:43
              Spoko, wiem ze Monte Carlo to juz francja, ale poprostu nastepnym razem chce
              zobaczyc wlasnie ta czesc Włoch od Genovy do granicy francuskiej i polnocna
              czesc wloch (mediolan i taie tam :)) A akurat w Monte Carlo mam mozliwosc
              zakwaterowania.
              Pozdrawiam czujnych :)

--------------------------------
              !!! UWAGA !!!
              Sprzedam Amplituner Technics
              szczegóły:
              www.sprzedam.hifi.prv.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka