Dodaj do ulubionych

Populizm kulinarny

05.06.05, 09:29
Nowy termin NO.
Znaczy: zadowolim wszystkich. Przykłady: pączki z ajerkoniakiem lub budyniem,
pizza hawaii, pizza z kebabem. Mieszanie koniaku z Coca-Cola to też populizm?
Nie, to już bolszewizm.
Obserwuj wątek
    • kanuk Re: Populizm kulinarny 05.06.05, 14:15
      tez mnie to przeraza. ostatnio zaobserwowalem sub pizze i juz tylko patrzec na
      golonke w tubie.
    • millefiori Re: Populizm kulinarny 05.06.05, 15:52
      brezly napisał:
      >Mieszanie koniaku z Coca-Cola to też populizm?
      > Nie, to już bolszewizm.

      Bolszewizm to chyba z kwasem chlebowym?

      Pytales, Brezly, w sprawie NO i nalesnikow (info w organach n/t. niezdrowosci
      tychze):

      1. jak cos sie jada ze smakiem, to z reguly to cos nie szkodzi
      2. nalesniki o roznej konsystencji i grubosci jadaja od biepamietnych czasow
      rozmaite nacje od Gangesu po Ocean Atlantycki, i nic im nie jest, niezaleznie od
      ezerokosci geograficznej i nazwy - od ciapati przez balkansko-wegierskie
      palacinty, czesko-slowackie palacinki, francuskie crepes i galettes
      3. przestac czytac organy macace w glowie, albo sie nie przejmowac (pamietasz z
      l.60 akcje pt. pomidory sa rakotworcze?).
      4. jesc to, na co sie ma ochote.

      I wymadrzywszy sie, niniejszym oddalam w podskokach w kierunku rzutu befsztykiem
      o patelnie, jako ze mam miesozercow w domu. Do tego gar chlodnika, micha salaty
      zielonej z pomidorami i mlode ziemniaki z koprem.
      • brezly Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:01
        NO mowi ze i tak bedzie jesc nalesniki i juz!
        • jan.kran Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:17
          Naleśniki ze szpinakiem są bardzo zdrowe. Kran.
          • brezly Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:25
            Jak juz to w jakiej takiej gazecie my wczoraj widzieli potrawe "pokrzywa a la
            szpinak". Cudne:-)
            • jan.kran Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:28
              I jakie zdrowe!

              Szpinak jest dobry na wszystko,
              Szpinak na drogę za śliską...

              A swoją drogą kol. Młot gdzieś zaginał.
              Padł na roślinnym polu walki ?
              Kran.
              • brezly Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:44
                Moze sie Mlot stepil (???).
                • pieranka Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:56
                  Ugrzął był w zielonym?
                  • brezly Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 11:58
                    Omszal? :-)
                    • jan.kran Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 12:28
                      Zardzewiał ?
                      • millefiori Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 12:40
                        szpinakiem obrosl...
                        • jan.kran Re:Skojarzenia pokrzywowe. 06.06.05, 12:48
                          Moze pokrzywą a la szpinak ?

                          Tyś zdrowa jak rzepa po takim chowaniu Fiori! Albo jak nie przymierzając szpinak.

                          Pokrzywa dobra też przeciwreumatyczznie ,zewnetrznie.

                          A pamiętacie Andersena? Z czego były plecione koszule w Dwunastu Łabędziach?
                          Kran.
                          • millefiori Re:Skojarzenia pokrzywowe. 06.06.05, 17:56
                            an.kran napisała:

                            > Moze pokrzywą a la szpinak ?
                            >
                            > Tyś zdrowa jak rzepa po takim chowaniu Fiori! Albo jak nie przymierzając szpina
                            > k.

                            ----A pewnie, nie narzekam:)
                            >
                            > Pokrzywa dobra też przeciwreumatyczznie ,zewnetrznie.

                            --Swiete slowa, Kranie. Podobnie czerwone mrowki i jad pszczeli.
                            >
                            > A pamiętacie Andersena? Z czego były plecione koszule w Dwunastu Łabędziach?

                            ---Tkane z wlokien pokrzywowych:)
                            > Kran.
            • millefiori Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 12:39
              brezly napisał:

              > Jak juz to w jakiej takiej gazecie my wczoraj widzieli potrawe "pokrzywa a la
              > szpinak". Cudne:-)

              Ty sie Brezly nie smiej, pokrzywe majowa a la szpinak lub salatke z pokrzyw
              wcinalam ze smakiem od wczesnego dziecinstwa (mazurska, mlode pedy), bo
              TataMillefiori, jako zapalony zielarz, dozywial potomka profilaktycznie,
              antyanemicznie. Podobnie jak salatka z mniszka, kwasem buraczanym, kwasem
              chlebowym domowego wyrobu, mlekie, miodem w plastrach, rakami i rybami, ktoresmy
              wlasnorecznie lapali. Teraz tez lakomie popatruje na pokrzywy, co mi w ogrodzie
              wyrosly...
              • millefiori Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 12:46
                Tu, niewierni;):
                www.salamandra.org.pl/magazyn/b07a06.html
                • ewakurz Re: Pokrzywizm kulinarny 06.06.05, 13:59
                  Fiori, czy jeszcze mozna w czerwcu zbierac pokrzywe na zupki i salatki?
                  I jak je przyrzadzac?
                  Bo znam tylko przepis na codzienna herbatke :-/
                  • millefiori Re: Pokrzywizm kulinarny 06.06.05, 18:02
                    ewakurz napisała:

                    > Fiori, czy jeszcze mozna w czerwcu zbierac pokrzywe na zupki i salatki?
                    > I jak je przyrzadzac?
                    Mozna, tylko mlode pedy, przed kwitnieniem trzeba lapac, na terenie w miare
                    ekologicznym. Je sie liscie, i gorny wiechec z pedu. Zbierac i obierac nalezy w
                    rekawiczkach. Salatke robi sie tak: liscie sparzyc wrzatkiem, albo na chwile
                    wrzucic do gotujacej sie wody. Zadziwiajaco traca na objetosci, podobnie jak
                    platki roz w ucieraniu na konfiture w makutrze. Sparzone liscie posiekac,
                    doprawic sola, czosnkiem, oliwa, cytryna, mozna dodac mlodego mniszka (mlecza)
                    ale takiego bardziej od srodka, ktory jeszcze nie kwitnie i nie ma za duzo soku,
                    bo ten sok powoduje, ze jest gorzki. Mniszek zlapany w odpowiednim momencie
                    wzrostu smakuje jak rucola. Mniszka nie parzyc!
                    A a la szpinak: procedura jak do salatki, czyli sparzone i pokrojone liscie
                    wrzucic do garnka, podlac ciut wody, dodac troche masla, czosnku, soli, pieprzu,
                    wbic jajko i dobrze rozmieszac, poddusic chwile. Pycha!
              • brezly Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 12:55
                millefiori napisała:

                > brezly napisał:

                > Ty sie Brezly nie smiej, pokrzywe majowa a la szpinak lub salatke z pokrzyw
                > wcinalam ze smakiem od wczesnego dziecinstwa (mazurska, mlode pedy)

                Mnie wcale nie jest do smiechu, Fiori :-))))))))))))))))))
                • millefiori Re: Populizm kulinarny 06.06.05, 18:03
                  Ze tym TataM dziecine zywil?
                  • millefiori Kurzu, tu pokrzywy! 06.06.05, 18:12
                    kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53667,2679728.html#dalej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka