Dodaj do ulubionych

Chłopak w ZK a myśli samobójcze

10.11.20, 10:22
Dzień dobry.
Mam chłopaka w ZK (półotwartym) i ma on myśli samobójcze. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Na priv, bo nie chcę pisać szczegółów publicznie
Obserwuj wątek
    • astroblaster Re: Chłopak w ZK a myśli samobójcze 10.11.20, 12:05
      Nie ma tu wielkiej filozofii, gdyż chodzi tu o manipulowanie Tobą.
      Wykonać należy następujące działania:

1. Odejść i odciąć się od kontaktu (najbardziej wskazane i najlepsze wyjście)

2. Udać się do psychoterapeuty po pomoc (ale dla siebie; sobie może on pomóc tylko sam)

3. Poinformować go o tym, żeby poszedł po pomoc (psychiatra, psychoterapeuta)
      -wyposażyć go w nr do linii zaufania
      - poinformować, że przy pierwszej próbie (pozorowanej lub nie, każda jest NIEBEZPIECZNA, ale głównie dla Ciebie. Jeżeli ma gen samobójcy i bardzo chce odejść, to zrobi to. Odejdzie a Ty zostaniesz w DUPIE czarnej do końca życia. Poczucie winy i wyrzuty sumienia Cię zjedzą odsyłam do punktu nr 1 i 2 powyżej), zawiadomisz od razu służby (pogotowie, policja, straż pożarna lub numer awaryjny 112). I masz być stanowcza i masz tak postąpić. Konsekwentnie.

Nic więcej zrobić nie możesz i nie powinnaś.

• anna_top Re: Chłopak w ZK a myśli samobójcze 24.11.20, 20:42
      Myślę , że najbezpieczniejszym rozwiązaniem tej sytuacji dla Ciebie i dla niego jest zgłoszenie się do psychoterapeutę. Tutaj wklejam link do mojej zaufanej poradni www.przystan-psychologiczna.pl/nasz-zespol mogą mieć termin jeszcze w tym tygodniu online lub stacjonarnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka