Dodaj do ulubionych

Pewnosc siebie

21.02.05, 19:41
Od jakiegos czasu czuje sie fatalnie, spadlo moje poczucie wlasnej wartosci.
Uwazalam sie za calkiem atrakcyjna kobiete, ale duzo ladnych kolezanek
sprawia, ze czuje sie przytloczona. Jestem raczej spokojna i z mala
zazdroscia patrze na osoby, pelne energii, pewne siebie, chociaz nie zawsze
maja racje, ktore potrafia "zakombinowac", zalatwic sobie wszystko. Wydaje
sie przy nich zwyczajan, nijaka. Nie jest przyjemne bycie "bezplciowym".
Czuje, ze jestem w zamknietym kregu: nie mam energii,jestem malo aktywna,
przez to mam gorsze samopoczucie i dzieki temu nie mam checi i energii do
robienia czegokolwiek. Poza tym nie ma kogos, kto by powiedzial, ze jednak
mam dobre, wartosciowe cechy.
A po napisaniu tego czuje sie jeszcze gorzej.
Prosze o jakies madre, (mile) slowo.
Obserwuj wątek
    • imagiro Re: Pewnosc siebie 21.02.05, 19:47
      kochamy cie ....
      • xy2 Re: Pewnosc siebie 21.02.05, 20:03
        wybacz Wodzu ale to zabrzmiało jak na spotkaniu anonimowych alkoholików w
        hamerykańskim filmie
      • camaca Re: Pewnosc siebie 21.02.05, 20:19
        haha, zwalilo mnie to z nog. chcialam cos milego, ktos wzial to sobie bardzo do
        serca;)
        • baba2005 Re: Pewnosc siebie 21.02.05, 21:22
          Serdecznosc Wodza zawsze z nog zwala ;))))
    • yoosh Re: Pewnosc siebie 21.02.05, 19:54
      Dlaczego
      myślisz schematami?
      porównujesz się z innymi?
      Pisząc takie zdania jeszcze bardziej wklepujesz w swoją psychikę w twoim
      pojęciu negatywne wzorce.
      Wielu ludzi sukcesu /to też pojęcie względne/ bylo innych niz reszta.Poza tym
      jest mnóstwo takich ludzi jak ty,a ty akurat zapatrzylas się na pewną grupkę
      psiapsiólek,które ci czymś imponują.
    • psychoguru Normalnie jak to w liceum 21.02.05, 21:46
      camaca napisała:

      > Od jakiegos czasu czuje sie fatalnie, spadlo moje poczucie wlasnej wartosci.
      > Uwazalam sie za calkiem atrakcyjna kobiete, ale duzo ladnych kolezanek
      > sprawia, ze czuje sie przytloczona. Jestem raczej spokojna i z mala
      > zazdroscia patrze na osoby, pelne energii, pewne siebie, chociaz nie zawsze
      > maja racje, ktore potrafia "zakombinowac", zalatwic sobie wszystko. Wydaje

      Nie przejmuj sie, to jest normalne przy przejsciu z gimnazjum do liceum.
      Jezeli zdasz do nastepnje klasy to od wrzesnia poczujesz sie znacznie lepiej.
      Wiec nie zaniedbuj nauki.
      • camaca Re: Normalnie jak to w liceum 21.02.05, 21:51
        Heh, ja juz dawno skonczylam liceum
    • majaa3 Re: Pewnosc siebie 22.02.05, 10:07
      Wiem o czym mówisz, bo sama miewałam takie stany. Jednak nauczyłam się doceniać
      w sobie inne cechy niż przebojowość czy oczywista uroda i z nich czynić wartość
      - nawet jeśli tylko dla samej siebie na początku. Poczucie własnej wartości
      wzrosło, ludzie zaczęli mnie zauważać i słyszę, że się podobam... Wiem, że każdy
      ma coś takiego - jakiś talent, cechę charakteru, element fizyczności - nie ma
      szarych ludzi, są tacy, którzy nie odkryli w sobie 'kolorów'. Postaw na
      oryginalność, na to, co Cię pozytywnie wyróżnia, a nie na to, co stawia w jednym
      rzędzie z całą masą innych ludzi, bo w ten sposób można naprawdę popaść w
      przekonanie o swojej nijakości.
    • banan123 Re: Pewnosc siebie 22.02.05, 11:01
      Napewno masz w sobie dużo pozytywnych cech, tylko pomału je odkrywaj, ciesz
      się drobnostkami a twoje życie nabierze sensu.Bardziej doceniaj walory
      wewnętrze,cechy charakteru a nie to co na zewnątrz ,bo uroda przecież
      przemija a wartości ponadczasowe pozostają.Otaczaj się ludżmi,ktorzy Cie
      kochają taką jaka jesteś a docenisz sama siebie.Ja też miałam z tym
      kiedyś problem, teraz jednak z perspektywy czasu patrzę na to innymi
      oczyma.Życie szybko upływa i szkoda czasu na marnowanie go na
      błahostki,weż się w garść i ciesz się tym co posiadasz, a zobaczysz
      jak wartościowym jestes człowiekiem.Powodzenia.Pozdrawiam Cię serdecznie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka