Dodaj do ulubionych

stdia II stopnia

24.07.11, 14:15
Poruszałam już raz ten temat ale teraz chciałabym się Was zapytac o następującą kwestię. W SWPS w Warszawie a także w Szczecinie mozna rozpocząć studia 2 st z fililogii angielsiej, nie posiadjąć tytułu licencjata tegoż kierunku, wystarcza dyplom dowolnego kierunku i dokument potwierdzający znajomość jezyka na poziomie przynajmniej C1, myślę własnie o tym rozwiązaniu problem tkwi tylko w tym, że ja mieszkam na stałe w Krakowie więc jest to dla mnie nie tylko kawalek drogi ale również dodatkowe koszty przejazdów, noclegów itp .
Może Ktoś słyszał o podobnych warunakch rekrutacji w szkołach na południu polski. Dziękuję za każda odpowiedz i poświęcony czas
Obserwuj wątek
  • ioreta Re: stdia II stopnia 24.07.11, 19:13
   Na większość uniwerków i szkół prywatnych możesz dostać się po innym kierunku - to dzięki Strategii Bolońskiej - trzeba tylko nadrobić różnice programowe.
   Dowiadywałaś się jak to jest np. na UJ albo na WSE?
   P.S. Też myślę o studiach II stopnia z filologii angielskiej ;)
   _____
   www.zdrowejedzenie.blox.pl
   www.angielskidlakazdego.blox.pl
   • jaszczurka1-0 Re: studia II stopnia 25.07.11, 15:29
    Dzieki za odpowiedz, robiłam już wywiad na UJ, AP, Wyższej Modrzewskiego nie wchodzi to w rachubę, na WSE sprawa wygląda tak, że mają lingwistykę stosowaną jako studia 2 st. Natomiast filologia angielska w trybie niestacjonarnym II stopnia jest w Łodzi i Warszawie (dochodzą koszty dojazdów + zakwaterowanie). Jeśli chodzi o różnice programowe to mogą one być 100% (jak w moim przypadku) i płacisz wtedy dodatkowo 100% sumy wyjsciowej tak mnie poinformowano w Łodzi.
    Jesli o czymś będe wiedzieć to dam Ci znać jeśli Ty się dowiesz o czymś sensownym daj mni znać.
    • ioreta Re: studia II stopnia 25.07.11, 17:13
     Jeśli chodzi o WSE to jest to filologia angielska o specjalności lingwistyka stosowana. Wiem, bo sama skończyłam ;) Nie ma w PL takiego kierunku jak lingwistyka stosowana, jest to specjalizacja na filologii.
     A jeśli chodzi o dojazd z Łodzi do Krk to jest kiepsko, pociąg jedzie 5 h, a jeśli masz samochód to jesteś w stanie się wyrobić w jakieś 3-4 h.
     _____
     www.zdrowejedzenie.blox.pl
     www.angielskidlakazdego.blox.pl
      • ioreta Re: studia II stopnia 26.07.11, 23:05
       Tego nie jestem pewna. Zadzwoń sobie do dziekanatu i się dowiedz ;)
       My na studiach I stopnia mieliśmy drugi język i to był dość intensywny kurs - niemiecki, francuski lub hiszpański.
       _____
       www.zdrowejedzenie.blox.pl
       www.angielskidlakazdego.blox.pl
       • jaszczurka1-0 Re: studia II stopnia 27.07.11, 12:35
        Ioreta jesteś zorientowana w temacie WSE, powiedz mi tylko jedną rzecz jeśli chce iść do tej szkoły na studia 2 stopnia niestacjonarne (nie ukrywam, że wyłacznie dla paierka i niczego więcej), to czy przedmioty (szcególnie te z teorii języka itp), są na tyle czasochłonne, że człowiek moze nie mieć czasu już na nic innego. Pytam ponieważ jesli by tak było to po prostu mnie nie stać aby przez 2 lata pracować w bardzo ograniczonym zakresie, zajmować sie domem (mam rodzinę) i kuć całymi dniami.
        Czy coś Ci się obiło o uszy?
        Jesli chcesz możesz odpisać mi na mój e - mail: jaszczurka2@onet.eu
        Dzięki za każdą radę bo jakąś decyzję muszę podjąć
        • ioreta Re: studia II stopnia 30.07.11, 18:51
         Właściwie to nie wiem. Ja kończyłam tam dzienne I stopnia - jeszcze wtedy nawet nie było zaocznych II stopnia, także nie mam pojęcia jak to jest. Jeśli chodzi o przedmioty z teorii języka to najgorzej wspominam egzamin z językoznawstwa. Z pozostałymi przedmiotami nie było tak źle ;)
         _____
         www.zdrowejedzenie.blox.pl
         www.angielskidlakazdego.blox.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka