Dodaj do ulubionych

"blond farbowany jeż na głowie" :) - do just

10.05.02, 14:45
Nie chciałam wtrącać kolejnej dygresji do wątku o nas :) więc zdecydowałam się
założyć nowy wątek - przepraszam za jego szczegółowość, ale...
jak już napisałam - mam włosy do ramion (teraz troche krótsze - zaraz "po
fryzjerze") w kolorze naturalnym szatyn i marzę na lato o fryzurze jak w tytule
wątku. No i ... potrzebuję wsparcia. Napisz proszę jak stałaś się posiadaczką
takowej fryzurki, jakie miałaś wcześniej włosy (na ile był to "szok") i jak
najlepiej rozjaśnić włosy z brązowych do naprawdę jasnych.
Wiem, że trochę przynudzam, ale naprawdę biję się z myślami czy strzelić sobie
taką fryzurkę, choć nie jestem z gatunku tych którym "szkoda włosów" i dosyć
często je sama farbuję (ale są wyjątkowo oporne na farby - wszystko sie z nich
wypłukuje).
Pozdrawiam!
A.
Obserwuj wątek
    • Gość: just. Re: IP: 212.160.236.* 10.05.02, 15:34
      witaj!
      Jeśli chodzi o długość włosów - Muszę Ci powiedzieć, że taka fryzura to
      REWELACJA nie tylko na lato. Moje włosy zawsze były i są delikatne, cieniutkie,
      marne i przetłuszczające się. Historia ich długości wygląda tak: najpierw
      miałam włosy do ramion lub dłuższe (nosiłam 2 warkoczyki, grzywka równa z
      włosami), potem ścięłam włosy tuz za ucho i grzywkę równo na tzw. "Kleopatrę".
      I potem od razu jeż. (wszystkie zmiany w ciągu 2 m-cy) I to było TO !!! Po
      pierwsze - włosy muszę myć codziennie, a "dzięki jeżowi" trwa to 2 sekundy, no
      i nie muszę używać suszarki - zanim rano zjem śniadanie włosy mam suche. Po
      drugie - nie muszę nareszcie ich układać, wystarczy, że dwa razy przejadę ręką
      po głowie i fryz gotowy! Po trzecie - odpada sprawa problemu z włosami na
      wszelkich wyjazdach, biwakach itd.
      Jeśli planujesz taka fryz. - bardzo mocno polecam Ci krem do układania włosów
      L'Oreal "Out of bed" - nabieram go zawsze toszeczkę na rękę u ugniatam włosy -
      super efekt "prosto z łóżka".
      Tak więc - same zalety! I możesz sobie wtedy (przy tak skromnej fryzurce)
      poszaleć z makijażem, biżetrią i koloryzacją włosów (w razie czego i tak
      szybciutko odrośnie). Z taką fryzurą wieczorem wyglądasz równie dobrze jak rano
      zaraz po ułożeniu.
      Teraz jeśli chodzi o kolor - ja zawsze byłam jasną szatynką i farbowałam od
      razu na blond (Natea - "bardzo jasny beżowy blond", ale też Lumia i inne).
      Myslę, że powinnaś najpierw ściąć włosy, a potem malować - łatwiej naprawić
      kolor. Lepiej w sprawie koloru zapytaj fryzjerkę.
      Chyba raczej żadna fryzjerka Ci takiej fryzury nie zepsuje, a nawet jeśli
      troszkę, łatwo naprawisz efekty w/w kremem. Ja mam swoja fryzjerkę, ale tez nie
      wiedziałam jakie będą efekty (i ona sama też). U mnie był to lekki szok (ale
      tylko ze względu na radykalną zmianę długości), ale wszyscy znajomi, szef, mąż,
      rodzice zgodnie orzekli, że jest super (szok pozytywny). Trwam już przy jeżu 3
      lata... Brałam "z nim" ślub (zamiast welonu, którego nie było w co wpiąć miałam
      polny wianek na głowie).
      Jedyny minus wg mnie - straaaaaaaaaasznie ciężko zahodować jeśli Ci się znudzi.
      uff... to tyle, może mi się coś przypomni potem...
      pozdrawiam i GORĄCO NAMAWIAM !!!

      just.

      p.s. przypomniała mi się jeszcze jedna zaleta - możesz farbować 2 razy z
      jednego opakowania. Ja zawsze dzielę na pół i oszczędzam.

      pzdr. just.
      • agus7 Re: 10.05.02, 16:10
        Dzieki WIELKIE za superfajną odpowiedź!!! Niestety musze uciekać od komputerka,
        odezwę się w poniedziałek, ale jestem już bardzo napalona na blond jeżyka :)
        Cudnego weekendu życzę!
        A.
        • Gość: just. Re: IP: 212.160.236.* 10.05.02, 16:17
          Tak, ja też się żegnam - z pracą:-), a tym samym z forum:-(
          do poniedziałku...
          będę dalej namawiała (do skutku).
          • Gość: magamaga Re: IP: *.provider.pl / *.ost-poland.com.pl 10.05.02, 17:04
            Ja sie dolaczam do namawiania. Wlasnie scielam wlosy na krociotko, nie jezyk,
            ale taka krotka fryzurka z pazurkami i jest super! Wygladam swietnie bez
            najmniejszego wysilku (zadnego ukladania i wydziwiania, tylko odrobina zelu,
            zeby wyciagnac pazurki), fryzurka jest bez zarzutu od rana do wieczora, a
            wszyscy mowia mi komplementy. Powinnam byla juz dawno sciac wlosy.
            • Gość: katrina Re: IP: 213.76.41.* 10.05.02, 18:58
              O Boże, jak mi sie taka fryzura podoba! Jest rewleacyjna, właśnie dzisiaj
              miałam przyjemność podziwiać ją kolejny raz na mojej dentystce. Niestety to
              pasuje tylko do drobnych dziewczyn z regularnymi i raczej deliktanymi rysami
              twarz :( Jak ja się w liceum ścięłam na jeża (bez farbowania) to wszyscy
              zachowali dyplomatyczne milczenie :-), a dopiero jak mi zaczęły odrastać, to
              pare osób powiedziało że to nie był najlepszy pomysł (a tak było wygodnie!).
              Zreszta sama widze na zdjęciach z tego okresu że z mojej twarzy było widac
              głównie nos :-) Szkoda :-(
              • agus7 Re: 13.05.02, 13:42
                Świetnie się Was czyta, dziewczyny! Dzięki - zwłaszcza dla just.!
                Macie rację że taka fryzurka najlepiej wygląda przy subtelnej, jakby "drobnej"
                urodzie. W sumie to jestem dosyć drobna, tylko żeby mi nos wielki nie wyszedł
                po obcięciu :)))
                A teraz WIELKA PROŚBA: just czy mogłabyś mi przesłać mailem Twoje zdjęcie w
                sławetnym jeżu? PLEASE!!! :) byłabym baaardzo wdzięczna!

                Całunki! A.
                • Gość: just. Re: IP: 212.160.236.* 13.05.02, 14:14
                  ok, agus! Jeszcze dziś zeskanuję coś w domu i jutro postaram się wysłać z
                  pracy..
                • Gość: just. Re: IP: 212.160.236.* 13.05.02, 14:17
                  zapomniałam dopisać, że ja mam raczej spory nos, ale zawsze tak jakoś fajnie
                  nastroszę te włoski, że wyglądam ok, na pewno lepiej niż z dłuższymi oklapłymi
                  włosami (a jestem bardzo krytyczna jeśli chodzi o wygląd, a zwłaszcza nos :-))
                  • Gość: Helena Re: IP: *.waw.cdp.pl 13.05.02, 16:33
                    Ja kiedys z wlosow do pasa (slowanska kosa) farbowanych rubina z braku innych
                    opcji zeszlam na tlenionego jeza. Bo jak wiadomo, rubiny niczym wytepic sie nie
                    da :-)))
                    Bylo to w liceum i reakcje byly dwie skrajne:
                    Dyrektor (zasadniczy i konserwatywny):
                    - Gwiazdeczko na boga, cos ty zrobila????
                    - Wlosy obcielam, Panie Dyrektorze
                    - No widze, widze i sam nie wierze, ze to mowie, ale slicznie wygladasz :-)))
                    Pani Praktykantka na chemii (milo wsiowa, prosta dziewczyna) dzien wczesniej
                    wgapiala sie w moj warkocz:
                    - Boooooze, dziecko, ale nie martw sie wlosy ci odrosna i znowu bedziesz
                    normalnie wygladac!!!!
                    - no comments, ale do dzis sie z tego smieje. Myslsla bidule, ze mam raka, albo
                    rodzice mi za kare obcieli :-))))
                    Generalnie wzbudzialm nie lada sensacje i siwetnie sie z takimi wlosami czulam,
                    ale eksperymentu nie powtorze, bo
                    a) Kochanie by mnie zabilo, bo teraz MY hodujemy wlosy, bo sa piekne i
                    zacwycajace
                    b) taka praca, ze srednio wypada
                    c) publicznie wygladalabym jak debil w spodnicy, koszuli, obcasach i z
                    tlenionym jezem z odrostami (taki wyglada najlepiej)
                    Jak ktos moze, to polecam: wygoda, wlosy odrastaja nieprzyzwoicie zdrowe (jak
                    sie nie tleni za czesto), nie da sie miec kiepskiej fryzury.
                    AHA!!! Ja niejestem drobny typ z delikatnymi rysami, raczej "duza blondyna", a
                    warto zwrocic na ksztalt czaszki i uszu, bo przy jezyku nic sie nie ukryje.
                    Pozdrawiam
                    H.
                    • Gość: Magda Re: IP: *.turboline.skynet.be 31.05.02, 09:33
                      Ja tez obcielam kiedys wlosy na jeza. Fryzura byla OK tylko.. mam tlusta,
                      wrazliwa skore, sklonna do tworzenia zaskorniakow i poraznien. Po obcieciu
                      wlosow stalo sie to duzo bardziej widoczne (znikniecie grzywki odslonilo nowe
                      pole do pracy - czolko)Podsumowujac - fryzura pasowala mi bardzo do rysow
                      twarzy ale z powodu nie najlepszej cery (mimo ze pielegnowanej u kosmetyczki i
                      dermatologa etc) czulam sie nieszczegolnie (kazde zaczerwienienie bylo widac)
                      Takze z zalem musze przyznac ze taka fryzura pasuje bardziej dziewczynom o
                      ladnej cerze.
                  • Gość: katrina Re: IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.02, 11:34
                    Gość portalu: just. napisał(a):

                    > zapomniałam dopisać, że ja mam raczej spory nos, ale zawsze tak jakoś fajnie
                    > nastroszę te włoski, że wyglądam ok, na pewno lepiej niż z dłuższymi oklapłymi
                    > włosami (a jestem bardzo krytyczna jeśli chodzi o wygląd, a zwłaszcza nos :-))

                    Just, ja też mam tę STRAAAAAAASZNIE WIELKĄ PROŚBĘ! Mogłabyś i mnie przysłac
                    zdjęcie z tą fryzurą? Bo mnie kusi i kusi, ale nie wiem co z tym moim
                    nieszczęsnym nosem... Prooooszę!
                    katrina1980@interia.pl
                    • Gość: just. Re: IP: 212.160.236.* 31.05.02, 11:39
                      Hallo! Nie ma sprawy ! Ale wyślę dopiero w poniedziałek, bo dziś w pracy nie
                      dysponuję żadnym zdjęciem "jeżopodobnym"...

                      pozdr.
                      • Gość: katrina Re: IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.02, 11:42
                        Dzięki dzięki dzięki! :-)
                        • Gość: Szarlot. Re: IP: 195.116.180.* 31.05.02, 11:46
                          Moge Ci przeslac swoje, poniewaz rok temu obcielam sie na super
                          krotko, zrobilam na blond a pozniej na ciemno. Generalnie uwielbiam
                          krotkie wlosy (mimo iz mam okragla buzie), swietnie sie czuje w nich,
                          malo pracy jest przy nich.... ale teraz zapuszczam, co jest okropnie
                          upierdliwe i meczace, az tak, ze znowu chce sie obciac....
                          pozdrawiam
                          Szarlotka
                          • Gość: katrina Re: IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.05.02, 11:50
                            Super, prześlij, dzięki za propozycję :-)
                            • Gość: Szarlot. Re: IP: 195.116.180.* 31.05.02, 11:59
                              wlasnie wyslalam.. mam nadzieje, ze dojdzie, pozdrawiam jeszcze raz..
                              i pamietaj wlosy odrastaja... fakt, ze wolno, ale zawsze....
                              pozdrawiam
                              Szarlotka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka