Dodaj do ulubionych

TAMPON 1 RAZ

IP: *.proxnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 21:42
wiem, że to może się wydać głupie pytanie, ale musicie mnie naładować
psychicznie;p
generalnie chodzi o to, że mam nieziemsko nieregularne miesiączki i NIGDY
jeszcze nie wkładałam sobie tampona.
jutro taki wyjątkowy dzień i MUSZE poprostu iść na basen, a mam bardzo obfity
na początkach (dostałam wczoraj) i z podpaską niewygodnie w takiej sytuacji.
z resztą trzeba przełamać lody i WRESZCIE zadziałać i zrobić to.

chodzi o to, że ja jestem dziewicą (choć to mało znaczące) i mnie boli-boje
się i nie umiem:(
kurcze tak wiele bym dała, aby to umieć!
koleżanka dziś mi powiedziała, że ją to na początku bolało. bardzo.

a ja niedawno byłam u ginekologa... rozpłakałam się bo mnie tak bolało. mam
uraz;p
hehe nie no jak mus to mus. napiszcie tylko jak było z wami za pierwszym
razem. to mnie naładuje. pomyśle wtedy: ja tez tak moge.
Obserwuj wątek
    • fantagiro30 Re: TAMPON 1 RAZ 03.07.05, 21:51
      Hej :)
      Jeśli koleżance bolało, to wkładała tampon nieodpowiednio, może na siłę, może w
      złej pozycji. Aplikacja tamponu nie ma prawa boleć. Najlepiej kup sobie rozmiar
      mini (na początek, bo przy obfitych miesiączkach lepsze są normalne lub super).
      przy wkładaniu tamponu powinnaś mieć rozluźnione mięśnie pochwy, spróbuj w
      pozycji leżącej, połóż sobie jasiek pod pośladki. Innym sposobem na wsunięcie
      tamponu jest aplikowanie go w półprzysiadzie.
      Istnieje niewielka grupa kobiet, które mają dość mocno rozrośniętą błonę
      dziewiczą i wówczas, owszem, mogłabyś odczuwać pewien ból, ale myślę, że
      podczas badania ginekolog powiedziałby Ci o tym.
      Pozdrowienia
    • Gość: ania Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 21:53
      no wlasnie a jak jest sie dziewcica to ginekolog nie robi tak doglebnych badan
      czy sie myle :|:|:|
    • bzzzk Re: TAMPON 1 RAZ 03.07.05, 21:56
      u mnie doświadczenie pt. "mój pierwszy tampon" nastąpiło późno- miałam 17 lat,
      a okres mam od 10 roku życia. ale dopiero wtedy poczułam wyraźną potrzebę, były
      to wakacje, prawie 40 st. i nie wyobrażałam sobie, żeby leżeć na plażxy i nawet
      na chwilę nie wejść do wody. więc tampon okazał się koniecznością, nie
      planowałam tego jakoś, wzięłam od koleżanki, udałam się do łazienki i
      zdeterminowana- umieściłam gdzie trzeba:) nie bolało mnie, ale wcześniejsze
      moje próby z tamponami, mające miejsce kilka lat wcześniej kończyły się
      fatalnie- ból. zacznij od najmniejszego rozmiaru, rozluźnij się i pomyśl, że
      musisz to zrobić i koniec. ale jak bardzo będzie bolało, to jednak nic na siłę,
      żeby nie podrażnić śluzówki... a nie masz jakiegoś stanu zapalnego, ginekolog
      nie stwierdził? może stąd taki ból. ale mam kumpele, która jest w moim wieku
      (20) i też tak ją boli, że nie może używać tamponów, może czasem tak się
      zdarza, bez przyczyny...
      pzdr.
      • Gość: Aga Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.litnet.osi.pl 03.07.05, 22:00
        a ja hmm bylam przed pierwsza dyskoteka kolezanki piekne spodnie obcisle a aj
        okres czulam sie gruba itd.Poszlam do lazienki jedna noge na wanne druga na
        podlodze lekko przykuclam wszedl idealnie.
        • Gość: kasik Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.proxnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 22:25
          kurcze jak ja wam zazdroszcze:(:(:(:(

          a jak bylam u gin. to sie nie szczypala-byla brutalna!!!! wsadzila mi palca w
          odbyt bo mnie w pochwe bolalo!!!!! a ja jeczalam z bulu na lozku!
          • Gość: kasik Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.proxnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.05, 22:25
            bólu przepraszam
            • Gość: kicius Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.07.05, 23:01
              zawsze wybieraj ginekologa faceta, jest znacznie delikatniejszy niz baba.
              • bzzzk Re: TAMPON 1 RAZ 04.07.05, 00:06
                fakt, trafić na delikatną i miłą kobitkę, to duża sztuka. nawet takie
                przyjmujące prywatnie bywają koszmarne, brrrr.
                pzdr.
    • Gość: słonko Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.chomont.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.05, 13:55
      JA tampony stosowałam od 1 miesiączki (ok 13 lat) i na poczatku było jakos
      dziwnie ale z czasem nabrałam "praktyki" i teraz jest wszytko Ok!
      • Gość: kasik Re: TAMPON 1 RAZ IP: *.proxnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.05, 18:09
        ja byłam z mamą (jestem niepełnoletnia) i mama powiedziała, że pójde do baby bo
        nie chce, aby mi się facet gapił. he a wiem, że faceci delikatniejsi.

        a i mam fajną wiadomość:
        dziś już 3 tampony włożyłam!:D:D:D:D
        1 jako test. byłam taka zdesperowana! kilka minut przed wyjściem się odważyłam.
        2 przed basenem,
        3 przed basenem po obiedzie.
        kurcze nie powiem-boli to, boli. i czuje, że go mam-z czasem zapominam prawda;p
        ale najgorsze jest wyciąganie-brrr fuj, fuj! to boli jak by korek od wina
        wyciągać z butelki.
        ciesze się, jeszcze jutro tylko 2 (to jest takie straszne;p)
        he ale się ciesze!:D
        ale taka różnica w podpaskach! aż się żyć chce;p

        z czasem będzie mi to lepiej wychodzić i będzie to dla mnie normalka bezbolesna.

        a zawsze wszyscy się chyba boją wsadzić, bo nie wiedzą jak mocno, głęboko itd.
        oh jak ja się ciesze, że to mam za sobą:D:D
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka