Dodaj do ulubionych

młodość nie radość

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 16:46
W wieku 19 lat mam straszliwe zmarszczki wokół oczu. Na dolnych powiekach są
malutkie, górne powieki są jakby zwiotczałe, a co najgorsze, przy uśmiechu
wyglądam jak 70-latka - wielkie zmarszczki w ogromnej ilości rozchodzą mi się
promieniście od oczu na boki, w górę i w dół (aż do połowy policzka, a że na
policzkach mam grubą skórę robią się wielkie fałdy). Czasem aż wstyd
uśmiechnąć (niestety uśmiech mam szeroki) ;)
Boję się używać kremów przeciwzmarszczkowych i w ogóle jestem dosyć
zdezorienotwana (chociaż nie pojawiło się to nagle)
prosze Was o informację - co może być tego powodem i, przede wszystkim, czy
mogę się tego jakoś pozbyć?
pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • edavenpo Re: młodość nie radość 25.07.05, 16:48
      A nie schudlas ostatnio dosyc sporo? To moze byc przyczyna.. Szczegolnie jesli utrata wagi byla dosyc
      szybka...
      • Gość: baba Re: młodość nie radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 16:51
        niestety nie, chociaż bardzo bym chciała ;)
        • edavenpo Re: młodość nie radość 25.07.05, 16:55
          Hmmm... to dziwne... Moze sie poradz dermatologa bo w twoim wieku to troche niepokojace. Jeszcze
          jedno? A nie uzywasz przypadkiem solarium, duzo i od kilku lat?

          Polecam kremy Vichy Oligo 25 - one sa takie mocno nawilzajace dla cery po 25 roku ale moga ci troche
          pomoc
          • Gość: baba Re: młodość nie radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 17:01
            na solarium nigdy w życiu nie byłam, jedyne co robię mojej twarzy to poranne i
            wieczorne mycie (może to złe kosmetyki, albo to, że nie używam kremów
            nawilżających?), nawet się nie maluję.
            dziękuję bardzo za wskazówkę :)
    • Gość: kar Re: młodość nie radość IP: *.broker.com.pl 25.07.05, 21:00
      Wydaje mi się, że to taka uroda... Niektórzy mają cienie pod oczami, a specyfiki
      na tę przypadłość nie pomagają im szczególnie, tak samo może być w Twoim
      przypadku- sięgając po kremy (nawet przeciwzmarszczkowe)możesz niewiele sobie
      pomóc... Ale warto spróbować, lepiej cos zrobić niż siedzieć i czekać aż pojawią
      się kolejne zmarszczki;) Proponuję Kolastynę z algami i Q10- jeszcze nie
      przeciwzmarszczkowy, a już nie tylko nawilżający... Pozdr:))
    • Gość: kar Re: młodość nie radość IP: *.broker.com.pl 25.07.05, 21:05
      Aha, co do cieni pod oczami- chodziło mi oczywiście o przypadki, kiedy cienie
      nie pojawiają się na tle chorobowym czy też z przemęczenia. I jeszcze jedno-
      zwróć uwagę jaką skórę mają Twoi rodzice. Podpytaj mamę, kiedy pojawiły się u
      niej zmarszczki pod oczami. Być może, ze jest zmarszczki dostałaś niejako w
      spadku po rodzicach;)
      • Gość: baba Re: młodość nie radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 21:28
        hehe, cienie też mam, i to jakie! :D
        dziękuję pięknie :)
    • Gość: Kamila Re: młodość nie radość IP: *.proxyplus.cz / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.05, 11:20
      W takiej sytuacji raczej powinnaś na dzień używać kremów lub żeli nawilżających
      i blokerów przynajmniej 40 - 60, choćby i tylko pod oczy, aby słońce się nie
      dokładało ze spustoszeniami na skórze pod oczami. A na noc używaj kremów
      przeciwzmarszczkowych, np. z retinolem. Czemu się ich boisz?
      Na pocieszenie mogą Ci powiedzieć, że mojej koleżance też się dosyć wcześnie
      takie zmarszczki zaczęły robić pod oczami, ale... praktycznie do tej pory, a
      jest po 30, ma tylko tam. Może i Ciebie za to ominą szybkie zmarszczki gdzie
      indziej :-).
      :-)
      • Gość: baba Re: młodość nie radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.05, 21:57
        więc może być jakaś pozytywna strona tego zjawiska? :)
        chyba rzeczywiście zabiorę się za jakieś przeciwzmarszczkowe - co mi
        szkodzi! :]
        dzięki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka