Dodaj do ulubionych

APARAT METALOWY

23.06.05, 23:17
hmm nie znam się za bardzo na aparatach bo narazie nie mam. 30 mi zalozą :P
tylko że to będzie aparat METALOWY...ciagle psizecie "ja bym nie
zalozyl" "jest beznaddziejny" itp... :( az mi sie niedobrze robi...nie chce
miec aparatu i jeszcze mnie tak dołujecie...co w nim takiego złego? jest
gorszy czy co? prosze was...napiszcie !!! z góry dziękuje
Obserwuj wątek
    • songor Re: APARAT METALOWY 23.06.05, 23:55
      hm no głównie to ze jest widoczny?
      wejdz sobie np na watek gdzie sie pokazujemy (aparatki pokazcie sie ?chyba) i
      porownaj chociazby moje zdjecie w aparacie metalowym i w kosmetycznym -
      roznica jest..
      • czarnykwiat Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 08:03
        Ja założyłąm metalowy na razie na górę , mam taki układ warg że zębów nie widać
        jak mówię dopiero jak się uśmiecham, a kosmetycznego bym nie wzieła bo pije
        baaardzo dużo kawy, i lubie czerwone wino a tego pierdolnika musze nosić jakieś
        dwa lata. No i nie chce zeby się ludziska zastanoaiwały i mówiły mi za plecami
        ze mam żółte zęby. A tak jak zobaczą metalowy to od razu widać co jest grane.
        Zresztą mój ma naprawdę srebrny kolor. No i ta różnica w cenie - 600 zł to
        całkiem sporo. Nic sie nie bój będzie dobrze tylko na drugi dzień po założeniu
        staraj się mówićjak najmniej bo ja gadałam z klientami przez cały dzień i
        jestem troszke poobcierana
        • malusia19 Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 10:40
          Ja mam metalowy i wcale nie jest tak źle ;)
          moim znajomym strasznie sie podobają rózno kolorowe gumeczki, ostanio mi kumpel powiedział, ze wygladma uroczo, bo mam niebieskie gumeczki i kupiłam sobie sztruksowy niebieski żakiecik :) i wogóle kupuję ciuchy pod kolory gumeczek, albo zakładam gumeczki pod kolor ciuchów :) i jest kolorowo i wesoło :)
    • aishunka Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 11:29
      zgadzam sie z dziewczynami wyzej. Metalowy nie jest zly. Dla mnie roznica
      cenowa byla jednak zbyt wielka wiec zalozylam metalowy. Mam na razie gumki
      koloru srebrnego i nie musze sie martwic o kolor jedzenia ;) bo nic mi sie nie
      przebarwi. Kosmetyczny mniej widac i to jest plus, ale w metalowym (ja mam
      zamki mini) rowniez wyglada sie sympatycznie.
      Mi znajomi mowia, ze mnie troche odmlodzilo i, ze wygladam weselej :)
      Pierwszego dnia troche mnie przerazilo i sie zalamalam, ale juz po 2-3 dniach
      bylo ok. Mowie normalnie pod warunkiem, ze nie usiluje ukryc aparatu. Bo wtedy
      wychodza dziwne gloski.
      Takze nie martw sie, bedzie dobrze. Aparaty sa teraz modne :) A za kilka lat
      bedziesz miala sliczne zabki (jak my wszyscy) :)
      • iga311 Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 13:08
        Szczerze mówiąc aparat metalowy jest brzydki poprostu. Bardzo jest to
        krepujące, w pewnych okolicznościach człowiek noszący taki aparat naraża się na
        smiesznośc. Generalnie aparaty kosmetyczne sa lepsze, bo daja takie same
        efekty, za to oferuja dużo większy komfort psychiczny. Sama musisz ocenic, czy
        moze jednak troche odczekac, odlozyc wiecej kasy i zalozyc porcelanowy aparat?
        • mango-123 Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 13:40
          Igo, zlituj się i przestań opowiadać w kółko o tym, że aparat metalowy ośmiesza jego właściciela. Nie wiem, co masz do ludzi w tych aparatach. Noś jaki chcesz, ale nie dołuj innych. 2000 różnicy w cenie (obu części) to dla wielu poważny argument perzeciwko aparatowi estetycznemu. Kobieto, żyj i daj żyć innym. Mamy się na tym forum wspierać i dodawać sobie otuchy - niezależnie od tego, jakie aparaty nosimy. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę lepszego samopoczucia. W interesie wszystkich dotkniętych aparatowym nieszczęściem.
          • caryca1 Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 15:21
            zapominamy jeszcze ze niektorzy maja troche wiecje lat i nie chodza do szkoly i
            no jednak w zyciu bardziej profesionalnym nie wszedzie mozna/wypada miec aparat
            metalowy, no i jeszcze kwesta kasy, no i psychiki, ja nie byla bym wstanie od
            strony psychicznej miec aparatu metalowego mam estetyczny i jestem z niego
            zadowolona, mam duzy konfort i o to mi chodzilo
              • songor Re: APARAT METALOWY 25.06.05, 01:01
                hmm ja nie wiem czy zakompleksieni.. ja generalnie mam kosmetyczny bo lepiej
                sie w nim czuje :) jak mialam metalowy i umieszczona wysoko 2 to wygladalo to
                po prostu brzydko :( proste proste i angle skok do gory i w dol.. a w
                kosmetycznym nie rzucalo sie w oczy :) na zeby w prostek lini zalozylambym
                metalowy :) kwestia wygody, wygladu i komfortu.
                Nie zgadzam sie natomiast z opinia ze gdzies i w pewnym wieku nie wypada no bo
                bez przesady - ni ekazdego stac na wybor.
                pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów :)
                  • songor Re: APARAT METALOWY 23.07.05, 14:03
                    tak :) no ale ja bym przez ten miesiac sie strasznie meczyla.. zreszta jestem
                    juz tak przyzwyczajona do tego ze prawie go nie widac ze nie zamienilabym go na
                    inny :) skoro mnie stac to czemu nie zafundowac sobie lepszego komfortu :)
            • malusia19 Re: APARAT METALOWY 24.06.05, 23:06
              ja mam tylko jedno pytanie, gdzie niby nie można, albo nie wypada mieć aparat metalowy ? pytam tak z ciekawości, bo mnie sie wydawało, ze w tych czasach mozna wszsytko, ale moze się mylę.
              I ja nie chce jakiś kłótni ;) tylko pytam , jeszcze raz powtarzam z ciekawości
              • jessica_m_16 Re: APARAT METALOWY 25.06.05, 01:24
                Dziękuje Wam za wszytskie wypowiedzi :) naprawde mi na tym zależało :) a z tym
                moim aparatem, było tak że kilka dni temu poszlismy na konsultację, i babka mi
                powiedziala ze moze mi wyleczyć zęby - aparat na góre 1100 i na dół 1100, nosze
                przez 2 lata i takie tam pierdoły. zadnych kolorowych gumek, na górze od
                wewnetrznej strony zebow, potem od zewnetrznej jakies male zamki. pokazywala mi
                zdjecie i bardzo fajny :) nie mówiła mi nic czy wole jakiś tam kosmetyczny czy
                kryształowy, ja sie nie znam powiedzialam zeby był jak najmniej widoczny :]
                hehe no nie wiem zobaczymy za 5 dni :)
            • porrka Re: APARAT METALOWY 14.07.05, 13:30
              > nie wszedzie mozna/wypada miec aparat metalowy
              Hahaha.. tak jak nie wypada miec reki w gipsie, kolnierza, czy plastra na palcu?
              Jestes smieszna :-PPPP
              Zasciankowosc... sory ale tylko to przychodzi mi do glowy..
              Pozdrawiam
            • lajlah Re: APARAT METALOWY 16.07.05, 10:48
              A byłaś w stanie "od strony psychicznej", chodzić z krzywymi zębami? Każdy
              zakłada taki jaki chce i na jaki go stać. Ja też mam kosmetyczny, ale nawet
              przez myśl nie przeszłoby mi, że to śmieszne i okropne nosić aparat metalowy.
              Ale może dlatrgo,że mam już 28 lat i trochę inaczej patrzę te sprawy.
            • gale Re: APARAT METALOWY 18.07.05, 15:45
              > w zyciu bardziej profesionalnym nie wszedzie mozna/wypada miec aparat
              > metalowy

O, to unikalne twierdzenie. Prosze, powiedz w jakich okolicznosciach nie
              mozna/wypada miec aparatu metalowego? Mi nikt i w zadnej pracy nie zwrocil
              nigdy uwagi na to, ze nosze okulary, albo ze mam plaster na palcu...
        • vese Re: APARAT METALOWY 19.08.05, 08:45
          tak sobie czytam te różne wypowiedzi, ważne oczywiście jest jak się wygląda
          itp. itd. ale nie ma co czekać jak ktoś ma wadę nie tylko kosmetyczną na co ma
          czekać...
        • sayuri89 Re: APARAT METALOWY 16.11.06, 16:42
          hmm ja mam metalowy i nie narzekam to prawda jest bardziej widoczny ale i tak
          nie sprawia mi to rzadnej roznicy... niektorzy za bardzo dramatyzuja... mi ten
          aparat przeszkadza jedynie w kwestiach finasowych tylko tyle :D no i czasami
          boli nawet bardzo... moja ortodontka mi powiedziala ze ten metalowy jest
          bardziej "przylepny" bo w porcelanowym czesciej zamki odpadaja ale ile jest w
          tym prawdy no i oczywiescie roznica w cenie metalowy jest tanszy...
        • pati_2 Re: APARAT METALOWY 10.05.07, 16:14
          hm, ja nosilam aparat kosmetyczny jakies 13 lat temu. to byl koszmar. wiecznie
          zamki odpadaly, wiecznie druty wylazily, wciaz trzeba bylo przyklejac wszystko
          od nowa, dosztukowywac "koraliki" (wtedy aparaty sprowadzane byly ze Stanow)...
          teraz zakladam sobie aparat ponownie i na pewno bedzie to aparat metalowy. moze
          i brzydszy, ale wytrzymalszy!!!
    • missindependent Re: APARAT METALOWY 01.07.05, 11:42
      noszę aparat metalowy od prawie 4 miesięcy i muszę przyznać ,ze ludzie
      przyjmują to normlnie i to gdy ktoś widiz ,ze masz aparat to znaczy ,ze dbasz o
      siebie i o swoje zęby .Ja zawsze chciałam mieć aparat .Może zbyt późno
      założyłam ,bo przez to musiałam wyrywać zęby ,ale nie żałuję ,bo już widzę
      efekty i miesiące szybko lecą i jestem bardzo zadowolona ,a czy to jest
      metalowy czy nie to nie robi mi wiekszej różnicy .Pozdro :)
      • rab.ren Re: APARAT METALOWY 02.07.05, 20:43
        Ja też mam metalowy, a przy zakładaniu nikt mnie nie pytał jaki chcę. Szczerze
        mówiąc, kiedy go zakładałam w ogóle nie wiedziałam, że są jakieś inne.
        Ale mój mi się podoba. Jest srebrny i fajnie błyszczy. Jestem księgową,
        studiuję, jestem w Radzie Rodziców u córy w szkole... nigdy nie pomyślałam, że
        aparat mógłby mi w tym przeszkadzać. A jeżeli ktoś inny tak myślał, to nigdy
        tego przy mnie nie powiedział. Nic mi o tym nie wiadomo. Normalnie mówię,
        uśmiecham się i często zapominam, że mam coś na zębach [o ile akurat nie
        bolą :o)]
        Tak się przyzwyczaiłam do błysku w ustach, że po zdjęciu aparatu chcę sobie
        przykleić zębowy kolczyk. U mojej orto wisi reklama z tymi kolczykami. Może
        delfinka wezmę, albo gwiazdeczkę. Oczywiście w kolorze srebrnym.
        Pozdrawiam!
        • myszka_333 Re: APARAT METALOWY 06.07.05, 21:38
          Witam.Aparatka jestem.Metalowa aparatka.Góra od prawie 15 mieś., dół 10.
          Nie mam problemu z metalem na zębach.Nie zauważyłam aby innych to dziwiło,nie
          mam problemów z uśmiechaniem się,mówieniem (już nie mam).Nie czuję się śmiesznie
          (mimo prawie 30 lat).Metalowy bo najtańszy.Włączając w to kwestie dentystyczne
          przed założeniem.Jednych stać na ceramiczny,inny na metalowy.A każdy niech nosi
          co chce!
          A swoją drogą tak się przyzwyczaiłam że zastanawiam się jak to będzie jak mi go
          zdejmą??
          • asisi24 Re: APARAT METALOWY 07.07.05, 08:38
            Witam wszystkich!
            Dla mnie dzisiejszy dzień to również chwila prawdy. Zakładam dzisiaj własnie
            aparat metalowy, który dla mnie nie koniecznie musi oznaczać mniejsze koszty,bo
            płacę za jeden łuk 2 tys. PLN !!! Póki co zadrutują mi tylko górę. Cena jest
            znacznie wygórowana, jednak usłyszałam od orto kilka argumentów, które mnie
            zdecydowanie przekonały. Przede wszystkim proponowany aparat metalowy różni się
            podobno od tych poprzedniej generacji.. jest droższy,ale dzięki silniejszemu
            działaniu ogranicza wizyty kontrolne do 8-10 tyg. Podobno ma mniejsze zamki,
            dzięki czemu jest bardziej estetyczny, poza tym najistotniejszy argument ZA -
            cieszę się, że zdecydowałam się na założenie aparatu dopiero teraz (mam 24
            lata), bo dzięki nowszej "technologii" uniknę usuwania zdrowych zębów, które
            jeszcze parę lat temu było niezbędne. Poza tym opcja srebrnego uśmiechu jakoś
            bardziej do mnie przemawia - nikt nie będzie miał wątpliwości co do
            mojego "statusu aparatki", lepsze to, niż nie wiadomo co, ceramiczne, widoczne
            inaczej :-))) Pozdrawiam !!!
    • kwiacia1 Re: APARAT METALOWY 07.07.05, 10:56
      Ja noszę ceramiczny i też nie jestem całkiem zadowolona. Przezroczyste gumki
      żółkną po dwóch tygodniach lub nawet wcześniej, więc kolor gumek zlewa się z
      zębami i faktycznie wydają się bardziej żółte. Osad też jest bardziej widoczny
      w ceramicznym. Tak więc nic nie jest idealne. Noszę aparaty już 11 miesiąc i
      gdybym miała znowu zakładać, to pewnie założyłabym znowu ceramiczne, bo akurat
      mogłam zapłacić więcej, ale radzę Ci - nie przejmuj się metalowym - przecież te
      zamki są małe, gumeczki estetyczniej wyglądają niż w ceramicznym.
    • a-mi Re: APARAT METALOWY 07.07.05, 11:29
      mi ortodontka odradzila aparat ceramiczny. mimo ze "niby" jest mniej widoczny i
      drozszy. teraz juz wiem czemu. wole zeby bylo widac ze mam metalowy aparat niz
      zebym miala calkiem zolta szczeke, bo po kilku dniach noszenia wlasnie tak ten
      aparat wyglada. wiec zdecydowanie namiawiam do metalowego:)
        • konrado128 Re: APARAT METALOWY 07.07.05, 14:49
          Posiadam to cudo w dwóch wydaniach: góra porcelanowa (1800zł), dół metalowy
          (1500zł). Wizualnie ZDECYDOWANIE LEPIEJ wygląda aparat porcelanowy! Ostatnio
          myślę o wymienie dolnego na porcelanowy właśnie. Ja rozumiem, że posiadacze
          metalowych je zachwalają, bo niby co mieliby robic? Płakac nad soba? No jednak
          mimo wszystko i nie chcąc niczyjej dumy urazić stawiam na porcelane. Lepiej
          wygląda i basta:-)
          • konrado128 Re: APARAT METALOWY 07.07.05, 14:52
            a-mi o czym Ty piszesz? Może powinnaś częściej myć zęby, albo bardziej
            unikac "farbujących" potraw? Osobiście noszę porcelanę juz ponad rok i nie
            zauważyłem przebarwień. Gumki owszem troszkę zachodzą ale gdzies po 3
            tygodniach i nie jest to jakiś szczególny problem. Suma sumarum i tak jest to
            mniej szpetne niz metal:-)
          • porrka Re: APARAT METALOWY 14.07.05, 14:01
            > posiadacze metalowych je zachwalają, bo niby co mieliby robic? Płakac nad soba?
            Hahahaha... masz niesamowity humor kolego hahaha
            Myslalam, ze glupszego komentarza juz tu nie spotkam ale pobiles wszystkich! :-))
            Oczywiscie.. z forum wynika, ze kazdy aparat ma swoje zalety ale po jaka cholere
            ukrywac cos co i tak widac? Ale to tylko moja opinia..
            Konrado.. nie urazam ani Twojej dumy ani Ty nie uraziles mojej.. poprostu glupio
            sie wyraziles stawiajac siebie na "podium" w tej "komfortowej" sytuacji jako
            posiadacza super-niewidzialnego aparatu :-) lol

Jedyne co moge Ci powiedziec to to, ze jestem bardzo szczesliwa posiadaczka
            metalowego bez zadnych gumek a to moze dlatego ze mieszkam zagranica gdzie to
            jest NORMALNE (chociaz moi znajomi w PL tez nie maja zadnego "ale").
            W Pl to jest nowosc jak niegdys 1,5l oranzady w butelkach plastikowych :)
            wszystko jest pozniej..
            Szkoda mi tylko tych ludzi, ktorzy - jak to powiedzial kiedys user ortos: "sa za
            plecami wysmiewani".. i dla nich szczegolne pozdrowienia zeby nie przejmowali
            sie nigdy takimi *** :)
            Tymi wysmiewcami to nikt inny jak nietolerancyjna, zasciankowa "mniejszosc"..

I jeszcze jedno.. jak ktos powyzej powiedzial.. "to forum jest po to zeby sie
            wspierac"..
            Widzisz konrado.. mogles napisac tylko pierwsza polowe swojego postu i byloby
            ok, a tak to wpadles pod skrzydla tej "mniejszosci" niestety.. ale widocznie
            jestes jeszcze mlody...

Pozdrawiam
    • ewka.mnk Re: APARAT METALOWY 08.07.05, 10:23
      O rany, ale macie problemy. Aparat przede wszystkim ma prostować zęby!
      Jak ktoś woli metalowy, porcelanowy czy kryształowy, to jest to jego sprawa! Ja
      mam metalowy i nie mam z tego powody żadnych kompleksów. I nie pisze tego
      dlatego bo "co niby miałabym robić". Jakbym chciała kosmetyczny, to taki bym tez
      miała. A z drugiej strony nie mam zamiaru zachwalac metalowych aparatów, bo jak
      komuś się one nie podobają, to nie!
      Dla mnie aparat mógłby być nawet z drewna, byle skuteczny.
      Rozmowa na temat, który aparat jest "lepszy" jest bez sensu, bo to sprawa gustu,
      a o nim sie nie dyskutuje.
      Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów metalowych, porcelanowych i
      kryształowych! :)
      • deep6 Re: APARAT METALOWY 08.07.05, 22:30
        Zgadzam sie w 100 procentach! w końcu o gustach się nie dyskutuje:) ja wybrałam
        porcelanowy, bo czuję się w nim o wiele bardziej komfortowo...Metalowe mi się
        podbaja ale na innych! sama raczej nie lubie się wyrozniac, wybralam wiec ten
        bardziej dyskretny, pozdrawiam!
        • gut1 Re: APARAT METALOWY 13.07.05, 16:26
          Brak słów na głupoty powtarzane nt zamków damond. Opowieści ,że lecząc tymi
          zamkami można nie usuwać zębów, to chore brednie panów od marketingu. Tak jak
          jedna jest matematyka i 2+2=4 niezależnie czy dodawane na papierze czy na
          kalkulatorze, tak leczenie zamkami damond niczym nie różni się od leczenia
          innymi zamkami.Jak trzeba usuwać to trzeba niezależnie od zamków. Opór jest
          mniejszy, ale nie to ma decydujące znaczenie dla czasu leczenia. Zapłaciliście
          więcej nie za to,że bedziecie szybciej wyleczeni tylko za to,że bedziecie mieli
          zamki bezligaturowe i tyle,czyli lekarzowi bedzie wygodniej zmienic łuk. Dziwię
          się lekarzom co te bzdury opowiadają. Jeśli w nie wierzą, to kiepsko o nich
          świadczy.
          • caryca1 Re: APARAT METALOWY 19.07.05, 14:43
            gut zajmuje sie matematyka i .. 2+2 nie zawsze jest 4 ;-) a tak na powaznie te
            zamki pomagaja troche bardzien na rozszezenie luku bez dodatkowych gadzetow-
            oczywiscie nie dla kazdego to by bylo
              • claritymen Re: APARAT METALOWY 19.08.05, 14:57
                A ja wymieniłem aparat metalowy na porcelanowy i bardzo po tym humor mi sie
                poprawił:) Jest zdecydowana różnica na plus oczywiście:-) Koszt takiej wymiany
                to jakies 500zł za łuk.
                • may79 Re: APARAT METALOWY 10.09.05, 20:15
                  a ja zakladam aparat 20.10.05 metalowy bezniklowy bo jakby tego bylo mało ze w
                  ogóle muszę go założyć to jeszcze mam uczulenie na nikiel...:/ mam 23 lata
                  pracuje i studiuje, i mimo że na początku bylo mi "rybka" co na to inni to teraz
                  sie tego obawiam...heh...zobaczymy jak bedzie :/
                  • pszczolka80 Re: APARAT METALOWY 11.09.05, 22:02
                    hmmm... a powiedz mi proszę, czy to uczulenie na nikiel zostało wykazane w
                    testach? ja również nie mogę nosić metalowej biżuterii (zegarki i kolczyki), ale
                    aparat założyłam normalny, metalowy, podobno są tam naprawdę niewielkie ilości
                    niklu... oczywiście się bałam i boję nadal:), ale po 2 tyg nic sie nie dzieje...
                    podnosiłam już ten wątek na 'uczulenie na aparat'
                    Napisz proszę, jak to było dokładnie u Ciebie? czy ten aparat zasugerowała orto
                    czy alergolog??
                    czekam na odp
                    pozdrawiam!
              • petriton Re: APARAT METALOWY 10.08.06, 12:54
                Cóż w każdym świecie są odstępstwa widoczne i znajome tylko dla pilnych uczniów
                i speców, 2+2 niezawsze jest 4 (pozdrawiam moją nauczycielkę matmy!) :) a teraz
                powracając do tematu to bardzo chcę założyć sobie aparat stały ze względu na
                krzywiznę moich zębisk. Jeśli się zdecyduje to na metalowy, bo taki mi bardziej
                odpowiada. Aparat fajna rzecz przynajmniej będę wyróżniać sie kolejnym fantem
                co mi nie przeszkadza, a poza tym tylko na taki mnie będzie stać zapewne, bo
                jeszcze nie zarabiam więc nie miałabym jak na inny zarobić :P
                • miamaja Re: APARAT METALOWY 12.08.06, 00:23
                  ja mam aparacik DAMON - caly metalowy i choc na poczatku chcialam miec kosmetyczny to jednak fakt ze nie musialam nosic hyraxu do tego aparatu zawazyl na decyzji i mam metalowy:) nosze go 3ci tydzien i jestem zadowolona, a aparat pieknie pozuje do wszystkich zdjec ;)
                • baba_jaga5 Re: APARAT METALOWY 12.08.06, 15:07
                  Padło tu dużo mitów na temat aparatów:) Przekonywanie czy metalowy lepszy , czy
                  porcelanowy- po co? Każdy zakłada taki, który woli:) Działanie mają takie same:)
                  To nie prawda,że metalowy jest tani: koleżanka za jeden metalowy łuk zapłaciła
                  2,5 tyś. Za taką cene w niektórych gabinetach można mieć porcelanowy:)
                  Jeżeli chodzi o pracę: niestety czasami tak jest, że szefowie patrzą krzywym
                  okiem na metalowy uśmiech zwłaszcza u tych pracowników, którzy obsługują
                  klientów. Co nie oznacza, że każdy szef ma jakieś "ale". Na szczęście każdy
                  może wybrać co mu pasuje:):) Pozdrawiam
                  • oolenkaw Re: APARAT METALOWY 18.08.06, 11:14
                    No właśnie...Jaki?Nie mam jeszcze aparatu, ale myśle o tym.Niestety niezbyt się
                    orientuję w rodzajech, cenach itd. Osobiście podobają mi się metalowe(te
                    kolorowe gumeczki), ale nie bede mogła takiego raczej miec.Gram na trąbce i
                    noszenie takiego apartu jest niemożliwe:-( A musze i chce grac(szkola muz).
                    Słyszałam o aparatach wewnetrznych.Wie ktoś coś na ten temat???Pomózcie, jeżeli
                    mieliście podobny problem.Pozdrawiam wszystkich.
    • marysia1761 Re: APARAT METALOWY 19.08.06, 20:15
      Ohh, oni wszyscy przesadzją. jets najnormalniejszy na świecie. Tyle że go
      widać. kiedyś aparat uważany był za wymysł nastolatek, tak jakby moda. A teraz
      nikogo noszenie aparatu nie dziwi. ja też wybrałam sobie metalowy, jest
      najlepszy i najszybciej koryguję wadę zgryzu. Jupi, ja będę miała 23 !!!
    • cordelias Re: APARAT METALOWY 14.11.06, 19:02
      noszę aparat metalowy prawie rok i uważam, że każdy wybiera ten który mu
      bardziej pasuje!! Dla mnie zęby z zamkami porcelanowymi wygladają dziwnie -
      jakby im się coś tam poprzyklejało... tak przynjamniej wygląda moja koleżanka w
      "porcelanie"... Metalowy = kolorowy:))) i to jest super! za tyle siana możesz
      sobie życie pokolorować:)))
        • agapulka18 Re: APARAT METALOWY 26.11.07, 10:12
          wiecie co... tak sobie tu czytam te wasze komentarze i stwierdzilam
          ze też wyraże swoją opinie.. Od kilku miesięcy również noszę aparat
          i pomimo swojego wieku zalożyłam aparat metalowy.Uważam ze jestem na
          tyle ładna ze nawet metal w zebach nie jest wstanie zepsuć mojego
          wizerunku - zrezta nie jest to tylko moja opinia, Mysle ze nie tylko
          ja tak mam, poprostu są osoby którym ładnie we wszystkim i nawet
          metalowy aparat dodaje im oryginalności. Ładny i zadbany metal
          wygląda o wiele lejpiej niz co niektóre eststyczne!!! Także
          podkreslam ze nigdy nie zmieniłabym swojej decyzji... !!!
    • polka_w_brukseli Drugi aparat w zyciu -> drugi METALOWY 12.09.08, 22:58
      Bede zakladac niedlugo aparat, jeszcze zbieram opinie lekarzy ale juz
      zdecydowalam ze bedzie metalowy, ale nie taki zwykly srebrny, tylko z tzw.
      bialego metalu. Do bialosci mu wiele brakuje, ale jest o wiele jasniejszy i w
      cieplejszym odcieniu. Chyba ma tez mniejsze zamki niz ten ktory nosilam 8 lat
      temu. Jak bede go juz miala to wrzuce zdjecie. Cena ma byc taka jak srebrnego.
    • beakarp Re: APARAT METALOWY 16.09.08, 20:24
      mam porcelanę na górze / założony w pierwszej kolejności/, i mini
      metalowe zamki na dole, i jest to mój świadomy wybór. Porcelanowe
      zamki są większe, i grubsze, przeszkadzają mi pod górną wargą,
      podczas gdy dolnych praktycznie nie czuję. Poza tym orto i tak mi te
      zęby dodatkowo drutem okręca więc tak czy inaczej metalu mam pod
      dostatkiem:/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka