07.04.06, 01:57

Nie wydaje sie Wam (bo mi bardzo), ze jasnie panujacy nam wizerunek femi jako
glupawej-niedoru-pindzi-ktorej-chlopa-trza zawdzieczamy dzielu Machulskiego?
Obserwuj wątek
    • margot_may Re: Seksmisia 07.04.06, 02:24
      no! między scyllą a charybdą: jak będziemy go krytykować, to: no jak to! na
      żartach się nie znacie. to komedia była!

      • takete_malouma Re: Seksmisia 07.05.06, 18:30
        margot_may napisała:

        > no! między scyllą a charybdą: jak będziemy go krytykować,
        > to: no jak to! na żartach się nie znacie. to komedia była!

        ... "Thelma & Louise" to filmowa fikcja była, reklama KFC to tylko reklama była, a "All men are rapists and that's all they are" to słowa bohaterki, nie autorki były. Na konwencjach (w tym na żartach) się nie znamy.
        • kochanica-francuza Re: Seksmisia 07.05.06, 19:53

          > , a "All men are rapists and that's all they are" to słowa bohaterki, nie autor
          > ki były. Na konwencjach (w tym na żartach) się nie znamy.

          A to, że Stuhr jest atrakcyjny (dla młodej kobiety!) to też jest żart, jak rozumiem?
          • takete_malouma Re: Seksmisia 10.05.06, 16:16
            kochanica-francuza napisała:

            > A to, że Stuhr jest atrakcyjny (dla młodej kobiety!) to też
            > jest żart, jak rozumiem?

            Bez przesady! Ani on garbaty, ani trendowaty, a w sytuacji, gdy jest jednym z trzech mężczyzn na całej planecie, jego atrakcyjność dla młodej kobiety nie odwiesza niewiary.
    • nihiru Re: Seksmisia 07.04.06, 09:19
      może i tak, ale ten film to taka przednia rozrywka, że jestem mu to w stanie
      wybaczyć:)

    • pavvka Re: Seksmisia 07.04.06, 09:25
      Jaki seks? Jakiego misia?
      • illiterate Re: Seksmisia 07.04.06, 10:38
        Przepraszam, chodzilo o golebie. Swoja droga - one to robia na ulicy, przy
        wszystkich, bezwstydne takie.
        • khaki3 Re: Seksmisia 07.04.06, 16:31
          Golebie to pikus przy pieskach!Dzisiaj widzialam jak jeden drugiego obwachiwal i
          sie przystawial do niego!ale to samce byly! Pedaly sie znaczy! O Wielki i Jedyny
          Sprawiedliwy Ojcze tadziu Ty widzisz i nie grzmisz na lamach Jedynego i
          Sprawiedliwego Poboznego Radia ktore Ma-Ryja
          • johnny-kalesony Re: Seksmisia 07.05.06, 21:32
            Zapewne jeden pies był Szymona Niemca a drugi - Roberta Biedronia.

            POzdrawiam
            Keep Rockin'
    • llukiz Re: Seksmisia 07.04.06, 16:52
      Zawdzieczamy go Środzie i innym głupim feministkom kompromitującym się swoimi
      wypowiedziami. Na szczęście na foum jest kilka mądrych feministek :)
    • wasza_bogini wiecie co mi sie rzucilo najbardziej 07.04.06, 17:55
      teraz mi sie rzucilo najbardziej to jak stuhr mowil do lamii. on po prostu
      zwracal sie do niej per dziecko. to niewazne, ze chcial ja jak najszybciej
      zaciagnac do lozka czyli chcial jak najszybciej zaciagnac kogos, w stosunku do
      kogo tworzy relacje na poziomie infantylizmu.
      fuj.
      • illiterate Re: wiecie co mi sie rzucilo najbardziej 07.04.06, 21:53
        Alez tak, wlasnie o to chodzi: swiat bez facetow jest poukladany i sprawny, ale
        nudny do bolu i neurotyczny, w dodatku bez seksu i pelen hipokryzji oraz
        niezdrowych ambicyjek. I caly moze byc zrewolucjonizowany przez dwoch
        niewydarzonych gosci, takie te baby glupie.

        Jakos mi sie wczoraj przypomnial - zanim glupia Seksmisje przelaczylam - inny
        glupawy film 'O czym mysla kobiety'. Otoz mysla o jego rozmiarach, spodnicy
        kolezanki i jaki ten szef glupi. Ciekawe, co by bylo, gdyby zrobic film 'O czym
        _naprawde_ale_tak_naprawde_ mysla kobiety' ;)
        • bleman A o czym mysla ? ;-) ale tak naprawde naprawde ?;) 07.04.06, 22:24

          • bitch.with.a.brain Re: A o czym mysla ? ;-) ale tak naprawde naprawd 08.04.06, 17:36
            O tym co w tmy filmie i wielu innych sprawach:)
        • wasza_bogini Re: wiecie co mi sie rzucilo najbardziej 08.04.06, 17:29
          ale z tym udziecinnianiem kobiet to dosc powszechny numer.
          • gotlama Re: wiecie co mi sie rzucilo najbardziej 08.04.06, 17:33
            macie tu wszystkie teksty;)
            www.seksmisja.art.pl/skrypt.php?page=1
    • gotlama Re: Seksmisia 08.04.06, 10:31
      A mnie się widzi, że to raczej film był odzwierciedleniem panujących
      stereotypów.
      To tak jakby oskarżyć sztukę "Poskromienie złośnicy" o stworzenie stereotypu
      złośliwej kobiety w czasach elżbietańskich - sztuka była "śmieszna" bo
      odwoływała się do przekonań widzów. Seksmisja była "śmieszna" z tych samych
      powodów. A dla film mnie była śmieszny, bo wspaniale się nabijał z tego, jak
      niektórzy wyobrażają sobie feminizm ;)
      • sylwiamich Re: Seksmisia 08.04.06, 10:34
        A którejś chłopa nie trza?
        • gotlama Re: Seksmisia 08.04.06, 10:36
          A co ja to - chłopka, żeby mi chłopa było trza do obrabiania poletka?
      • iluminacja256 Re: Seksmisia 08.04.06, 10:41
        Z tego co kojarzę to Seksmisja powstała w `83 roku i to o czym jest dla nas
        teraz, to nie to o czym miała być wtedy. A wtedy miała być koolejną satyrą an
        ustrój , który ograniczył wolność od A do Z , spoleczeństwo podzielone na
        klasy jak sprawna machina , wprowadził nową zafałszowaną historię i
        zamkniete granice (jak wyjdziesz z podziemia to zginiesz ) Machilski sam o tym
        mówił i mówił, ze jedyna szansa, zeby to poszo to było zrobić to na zasadzie
        opowieści o tym, jak to kobiety zrobiłt ttakie coś, a dwoch "powstanców"
        rozwalilo rzecz od środka. Dzisiaj nikt nawet nie pamieta, ze o coś takiego
        chodziło w "Seksmisji" i o coś identycznego chodziło w "Kingsajzie"
      • illiterate Re: Seksmisia 08.04.06, 10:41
        Z tego, co pamietam, to film mial byc w zamierzeniu metafora komuny. Sluzbiste,
        malo inteligentne i nie wiedzace, co to prawdziwe przyjemnosci (seks i
        jedzenie) kobiety przedstawialy komuchow, a dwojka rozhibernowanych kolegow -
        swojakow, ktorzy tej komunie ukrecaja leb. Tak sie wtedy przynajmniej mowilo.

        A narod nasz ma wyjatkowa tendencje do traktowania parodii literalnie. Widac to
        dobrze po muzyce: parodia piosenki chodnikowej - 'Mydelko Fa' w wykonaniu
        popularnego aktora - stalo sie przebojem disco polo co najmniej na pare
        lat; 'Chlopaki nie placza' innego zespolu, lekka kpina z boysbandow, stala sie
        przebojem muzyki pop itd.

        A feministki zaistnialy w swiadomosci jako nienawidzace facetow kostyczne
        idiotki.
        • gotlama Re: Seksmisia 08.04.06, 17:22
          Rok 1984.... Ten rok premiery też chyba był pewną aluzją ;D
          Ochywiście,że to ten sam nurt co "Kingsajz" , niemniej w drugiej warstwie była
          świetna parodia istniejących stereotypów dotyczących układów damsko-męskich ;)
          A obwinianie Seksmisji za stworzenie stereotypu.... Ja bym nie była tak surowa.

          Przecież Polska to kraj gdzie nawet niewolnicę Isaurę odbierano na serio ;) i
          tabuny się cieszyły,że wyrwała się ze szponów tego podłego Leoncia i
          przyjechała do nas.
          • gotlama Re: Seksmisia 08.04.06, 17:23
            Isaura trafiła na gotowy grunt i Seksmisja też ;)
          • illiterate Re: Seksmisia 08.04.06, 22:25
            Jedno nei wyklucza drugiego.
            A ja i tak bym wolala Polske bez 'Seksmisji', bez 'kopernik tez byla kobieta,
            hehehehe'. Wydaje mi sie, ze stosunek do feministek nie bylby taki zajadly i
            niezmienny.
            • wasza_bogini Re: Seksmisia 09.04.06, 11:02
              mi tam jest wszystko jedno. mysle, ze film juz jest zapomniany, a sa srodowiska
              czynne, ktore maja wplyw na postrzeganie praw kobiet.

              natomiast po obejrzeniu teraz tego filmu, stwierdzam, ze jest malo interesujacy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka