verdana
21.02.07, 13:40
Mój syn, lat równo 12, w tym roku kończy 6 klasę i chodzi na zajęcia
dodatkowe, przygotowujące do egzaminu (cholera wie po co, nadgorliwość mnie
dopadła).
I na tych zajęciach nauczycielka spytała "Czy któraś z dziewczynek czytała
może "Anie z Zielonego Wzgórza"? Nie czytała żadna. Mój syn uwielbia powiesci
obyczajowe, w tym Anię, ktora czytał już dobrych parę lat temu. Ale w takiej
sytuacji stwierdził "Byłbym idiotą, gdybym się przyznał".
Jak widzać stereotypy w szkole trzymają się mocno